26 червня 2016, Київ 12:56

  Точка зору

  Гарячість серця очевидна. А як щодо холодності голови?

  Мирослав Маринович

  x
  Львів – Вістка про плановану позачергову сесію Львівської обласної ради спершу не викликала у мене застережень – радше навпаки. Адже скасування рішення Президента Ющенка про присвоєння Степанові Бандері звання «Герой України» потребувала державницької політичної реакції, і три обласні ради Галичини її дали. Також можна вітати рішення Львівської обласної ради про активізацію просвітницької роботи у школах: молоді українці повинні знати, ким були визначні постаті їхньої історії, – звичайно ж, за умови, що це будуть реальні постаті, а не ідеологічні манекени.

  Проте телевізійний репортаж про згадану сесію (точніше, виступи депутатів Ірини Фаріон і Юрія Михальчишина) приголомшив. Мені завжди моторошно стає від відвертої ненависті, від характерного червоного блиску очей.

  А ще моторошно стало, бо довкола – Різдво, ялинки, вертепні звізди. Як це може суміститись в одному й тому самому Львові? Чи згадані промовці так само співають колядки про новонароджене Дитятко і бажають одне одному любові, що є спасінням для світу?

  Ці дні підтвердили давню істину, що гнів – заразний. Ретрансльований телебаченням, цей гнів ще більше підсилився ретрансляторами наших душ. Адже нинішні процеси в Україні для всіх нас – наче розкрита рана: вона ниє, пульсує, не дає про себе забути, тим більше коли ледь не щодня хтось із влади сипне у неї пригорщу солі. Чи ж дивно, що від отих гнівливих рубаних слів не одному із нас кров ударила в голову і зашкварчав у душі індукований гнів?

  Треба нам скласти іспит сумління

  Проте саме тому й треба нам скласти сьогодні іспит сумління: на чиєму ми боці? Народне почуття справедливості ввело у вертепні дійства образ Смерті, яка забирає з собою Ірода. Бо ж, на хлопський розум, як інакше торжествувати добру? Але чи заклик нищити усіх «іродів» цього світу є суттю нашої християнської віри? Чи справді «бандерівські армії» Юрія Михальчишина розчистять нашу землю від іродіянського зла?

  Я просив би кожного, хто читає ці рядки, не ухилятися від відповіді на ці запитання: «Ваше ж слово хай буде: так-так, ні-ні. А що більше над це, то те від лукавого» (Мт. 5:37). То з ким ми: з Христом, який подолав язичницький Рим знаком Свого хреста, чи з новітніми зелотами, що закликали до знищення Риму, натомість спричинилися до руїни свого власного краю?

  Варто замислитись і організаторам позачергової сесії. Вона увійде в історію не рішенням обстояти національну честь і просвіщати дітей, а власноручним приниженням національної честі – отими «толерастами», «синьожопою бандою» і «двома лайливими словами – «компроміси» і «толерантність», що злітали з уст чільних депутатів від «Свободи». Уявляю собі, як радіє душа усіх українофобів: адже як легко, буквально «надурняк», вдалося нейтралізувати загрозу, яка потенційно йшла для влади з боку опозиційної Галичини! Як, виявляється, безмежно просто спровокувати отой «бандерівський край»: смикни за ниточку – а він відразу ж і затанцює!

  Тримати гарячим треба серце, але не голову

  Піднесення «Свободи» і загалом націоналістичного дискурсу було неминучим – надто вже безпорадними виявились національно-демократичні партії у цей відповідальний момент української історії. Це унікальний шанс для націоналістів, які ще донедавна були у подібному занепаді. І Україна справді потребує мобілізації націозахисних сил, пробудження національного лицарства й честі. Потребує координації зусиль з боку усіх проукраїнських сегментів суспільства незалежно від їхнього ідеологічного спрямування. Усе це могла б здійснити «Свобода» – могла б, але, боюсь, ніколи уже не зробить. Бо для цього треба тримати гарячим лише серце, але не голову. І треба в основу свого націоналізму покласти не ненависть, а любов.

  Пафосна фраза Ірини Фаріон про те, що «найнебезпечнішою ідеологією на сьогодні є ідеологія ліберальна», нічим, по суті, не відрізняється від колишньої переконаності деяких членів ОУН(б), що їхніми найбільшими ворогами є члени ОУН(м), і навпаки. Тому застереження Митрополита Шептицького залишається актуальним і сьогодні: «Вже саме те розположення ненависти супроти своїх і близьких є чимось таким противним природі, таким жахливим і так дуже свідчить про виродження, про таку дегенерацію і такий упадок національної совісти та патріотичного духа, що не можна про такі випадки говорити без душевного болю... Не треба Україні інших ворогів, коли самі українці українцям – вороги, що себе взаємно ненавидять і навіть не стидаються тої ненависти!»

  А ще наступ на ліберальну ідеологію є чудовим способом вивести з-під удару тих владних «бандитів», яким начебто оголошуєш джихад. Бо ідеологія нинішньої влади аж ніяк не ліберальна, що вона щодня й публічно доводить, згортаючи такі ліберальні цінності, як свободу слова, творчого самовираження, економічні свободи та свободу релігійну. Тому для неї це справжній «різдвяний» подарунок, що її ідеологія уже не є для Галичини найнебезпечнішою, що боротися з демократичними свободами (які і є ліберальними цінностями) можна буде тепер руками галицьких націоналістів!

  На яких цінностях будемо будувати своє політичне життя?

  Сумний жарт зіграв з Іриною Фаріон і її етноцентризм, зокрема переконаність, що «тільки тоді, коли автохтон, а саме українець, стане егоїстичним, егоцентричним, агресивним, наступальним, безумовним – тільки тоді ця орда відступить». По-перше, що в такому разі робити з тими «автохтонами»-українцями, які любенько почуваються у Партії регіонів? Проголосити їх «москалями»? «жидами»? «людьми нечистої крові»? По-друге, чи не помітила промовець, що вона виписала саме ті риси, якими так гордяться оті згадані нею «покидьки»? Бо вони якраз і є «егоїстичними, егоцентричними, агресивними, наступальними і безумовними»! То чи справді пані Фаріон хоче, щоб у Львові «всьо було Донєцк», тільки під червоно-чорними прапорами?!

  Ще зовсім недавно ми всі страждали від того, що егоїзму та егоцентричності не бракувало демократам, а таким як нардеп Лозинський – ще й агресивності та безоглядності. Через це вони й програли. Сьогодні ці самі риси пропонують націоналістам. Отже, здається, і для галицьких націоналістів, і для «Свободи» настав час визначатися, на яких цінностях та ідеологемах будувати своє політичне життя. Якщо це мали б бути лицарі ордену честі, то ми хочемо бачити і лицарство, й честь. Якщо це мали б бути обереги наших духовних цінностей, то ми хочемо бачити ці цінності в них самих. Якщо це мали б бути захисники Вітчизни, то чому тоді заганяють їй ніж у спину?

  Мирослав Маринович, колишній політв’язень, проректор Українського католицького університету

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 5
      Вперед 
  від: Сергій Грицаєнко Місто: Харків
  31.01.2011 11:27
  Я не є аж таким великим прихильником ВО "Свобода", але коли вбивають українських поетів за патріотичні вірші (як кинули під потяг О. Степаненка в м. Дергачі), коли за грати кидають українських блогерів за "радикальні" тексти, коли в Одесі д...о смерті на очах "правоохоронців" бють учасників українського мітингу - я не можу зрозуміти бажання "української (?) ліберальної інтелігенції" зазирати обуреним співвітчизникам в очі - чи не блищать вони часом - тобто бути фактично наглядачами на службі антиукраїнському режимові.
  Дивіться самі, кого і від кого захищає Мирослав Маринович:
  http://www.youtube.com/watch?v=ZTUeDcHXpnk
  http://www.credo-ua.org/2011/01/39656

  від: Стариця п. Тетяна Місто: м. Львів
  31.01.2011 10:07
  Дякуємо п. Мирослав за добру статтю. За Мудрість, Освідченної Любовію Творця, Людини.
  На Серці гіркота від того,
  Що робиться у державному Світі.
  Не вмерли, а чи будемо Жити?
  Кого до Серця Будемо Тулити?
  Кого до Серця ПриГорнем?
  На сХрещених Шляхах,
  На сХрещених Стежках,
  На схрещених Дорогах,
  НеВидима Людському оку,
  Між Світлом Любові
  Та останньою піТьмою,
  За кожного із Нас,
  За кожного Ближнього Нам
  Триває БИТВА:
  За НАШІ ГЕНИ - РОДОВОДИ:
  За Гени в Нас ТВОРЦЯ,
  За Гени в Нас ХРИСТА
  За Гени в Нас Іуди,
  За Гени в Нас антиХриста.
  І, навіть припустить,
  Що Останній, антиХрист,
  Ближній Нам в Часі,
  І для нього і для себе
  В Цю Мить БУДУ Молить
  Творця: ПоМ' якшення лютих сердець,
  Та ПРИБАВЛЕННЯ УСІМ ЛЮБОВІ.
  Нехай Усіх Нас БлагоСловляє Творець.
  З повагою до Вас,п. Мирослав, Стариця п. Тетяна.


  від: Вартоломій Місто: Бориспіль
  29.01.2011 20:24
  п.Маринович має повну рацію. Й, загалом, важко позбутися враження, що у такий спосіб лідери "Свободи", по суті, виконують... спецсоцзамовлення Кремля-ФСБ і "нашої" ПР. Тобто, такою от - емоційно-ультрарадикальною та непримиренно-деструктивною, ледь не істеричною, риторикою всіляко й постійно залякувати "несвідомих" обивателів, а також осіб неукраїнського й мішаного походження у Центрі, а надто - на Сході та Півдні України. Іншими словами, ліпшої антиреклами (причому, з уст самих "націоналістів"), що так дискредитує й профанує патріотичне українство та його національно-визвольні прагнення, годі й гадати!

  від: запкозак Місто: запор1жжя
  21.01.2011 01:04
  Давайте применим ту же логику в отношении 2 мировой войны. Немцы наступают. а автору "моторошно" от блеска в очах советских солдат, которые защищают свою родину. А ещё бойцы убивают немцев - они же тоже христиане( хоть и католики)!!! Какие плохие наши солдаты. А ведь в это время ещё и новый год! А может в рядах фашистов и наши перебежавшие соотечественники. Тогда наши защитники отечества вообще братоубийцы! Ведь христианская мораль - не убей (сколько было убито язычников и др. инаковерцев для обращения народов в христиан). Ужас какими были солдаты, бившие врага.Вот такую логику предлагает нам автор. Бред.
  У відповідь

  від: Анонім
  21.01.2011 02:02
  И что Вы предлагаешь - гражданскую войну? Так бандюковичи этого и хотят, только не хотят ответственности, поэтому нанимают таких как Вы, научившихся говорить, но не умеющих думать.
  У відповідь

  від: &
  21.01.2011 17:31
  А какая связь между думать и праздниками, когда голубые наступают?

  Единственно, надо четко понимать: Их сила в нашей пассивности. Наша сила в организованности и массовости.

  від: Оскал галицийского фашизм
  20.01.2011 21:49
  "Кожна держава дбає, в першу голову, про свою інформаційну незалежність, недоторканність, суверенність і самодостатність.

  Решта — похідне."
  А вот и Ваша сущность. Осталось только библиотеки зачистить, медиапространство под контроль, "сеть" закрыть и в газете "ПРАВДА" портрет Брежнева в каждом выпуске, а еще говорите, что не выкормыши ЯНУКОВИЧА. Да о лучших партнерах ему и не мечтать.
  У відповідь

  від: Jurgen Wolf Місто: Львів
  21.01.2011 09:06
  А! Це діма табачнік вас так вчить! Ясно.
  На, синку, почитай: uk.wikipedia.org/wiki/Галичина
  У відповідь

  від: Jurgen Wolf Місто: Львів
  20.01.2011 23:23
  Школьнєг, Галіція це де взагалі???
  Жгі єщо!

  А Юрій Іллєнко народився в ЧЕРКАСАХ.
  uk.wikipedia.org/wiki/Іллєнко_Юрій_Герасимович
  У відповідь

  від: wladislav Місто: kiev
  20.01.2011 22:48
  Не хотів уже писати все і так ясно ,як божий день...,але поява чергового... на призвисько "оскал" змінила мої плани...Коли якесь безграмотне створіння ,нічого не знає і не хоче знати,пише про речі не розумючи ,що це і хто це (намагаючись щось коментувати) - це не просто дратує ,А ДАЄ ВІДПОВІДЬ ЧОМУ МИ МАЄМО ТАКУ БЕЗГРАМОТНУ ВЛАДУ І ТАКУ КРАЇНУ...

  від: Jurgen Wolf Місто: Львів
  20.01.2011 21:21
  Отже підсумую…

  Ця стаття із вирваними із контексту емоційними мітинговими фразами є банальною провокацією та логічним продовженням 20-ти ВТРАЧЕНИХ для України років ідеології безхребетної толєрастії, і сповідування апріорі програшної філософії "меншого зла".

  Великий Українець Юрій Іллєнко заповідав нам: "Наша головна мета — відроджувати українця в Україні".
  www.aratta-ukraine.com/prn_text_ua.php?id=513

  І все це лише НАСЛІДКИ наступного:
  "В інформаційному просторі України, в якому безконтрольно хазяйнують політично заангажовані ділки, давно немає нічого українського.

  Юрій Іллєнко вважає, що:

  “Інформаційний простір держави — це її стратегічний ресурс, це її безпека, це її майбутнє.

  Інформаційний простір держави — це її історичне надбання, це її динамічна культура — єдине, що робить державу — державою.

  Кожна держава дбає, в першу голову, про свою інформаційну незалежність, недоторканність, суверенність і самодостатність.

  Решта — похідне.

  Економіка — похідне. Виробництво — похідне. Політика — похідне. Кордони — похідне. Валюта — похідне. Церква — похідне.

  Все — в інформації, і все — через інформацію”.

  І дуже раджу ВСІМ переглянути відео "Газова труба в порівнянні з окупацією інформаційного простору – це комарина сеча на тлі Ніягарського водоспаду" http://t.co/K9f2lXY
  Лише 20 хв., але яких!
  І там усі відповіді.

  Інформаційна війна триває…

  Товариство, тримаймо стрій!
  Свободу не спинити!
  У відповідь

  від: sergey Місто: kharkov
  21.01.2011 01:58
  Информационное пространство государства должно быть прежде всего СВОБОДНЫМ . Бурное развитие информационных технологий делает это пространство ГЛОБАЛЬНЫМ и соответственно свободным. На первый план выходит все-таки БАЗИС - экономика. Если граждане Украины будут иметь достаточно средств к существованию, то они смогут себе позволить выбирать информационное поле на свое усмотрение. Вот Вы, например, посещаете сайт Радио Свобода, и ни за какие коврижки не станете внимать каналу Интер, пусть даже он будет вещать на украинском языке. Поэтому проблема Украины в БЕДНОСТИ большинства ее граждан, и другая проблема - это необразованность людей. Грамотность у нас поголовная, а вот образование имеют единицы. Поэтому большинство граждан не способны к анализу и легко поддаются влиянию провокаторов и демагогов. Поэтому спецслужбы заинтересованного государства ведут работу во всех направлениях, разделяя население и ослабляя таким образом государство и без того только строящееся и не очень сильное. В отношении партии Свобода можно применить простой определитель ее качества. В Украине пришла к власти откровенно промосковская партия захватившая все широкодоступные СМИ. Властная партия откровенно устраняет украинский язык, украинскую культуру из информационного пространства, но вот ведь чудо - мы каждый день со всех СМИ слышим о партии Свобода, партии которую год назад никто всерьез не принимал, партии пропагандирующей украинскую идею. Зачем это тебе ЛИСОНЬКА нужно, спросил бы я у Януковича и ко. Ведь не просто же так УКРАИНОФОБЫ рекламируют националистов? Ясное дело, что не просто так. Значит нужно им ФОН для себя создавать. А зачем Свободе так чернопиариться перед русскоязычными гражданами? - Денежки отрабатывают, вложенные в них коммуноолигархами, а учитывая, что большая часть украинской власти сексоты КГБ (а иначе как можно было после двух судимостей вступить в КПСС, если судимых даже в Сов. Армию не призывали и присягу они не принимали) , то ниточка прослеживается отчетливо. Кстати, здесь и ответ почему Костенки-Плющи и иже с ними занимают всегда раскольническую позицию, думаю, что и ющенко с его учебой в ЛенПартшколе, не минула чаша сия. Дело в том, что Украина это естественный враг Российской Империи - есть Украина - никогда не будет Российской Империи. Украину оставят в покое только тогда, когда Россия откажется от идеи создания этой империи. В 20 веке Украина дважды отделялась от России, в 18 году Ленин, посылая Муравьева захватывать Киев, говорил: "Россия без Украины - вагоны без паровоза" Не очень давно новый царь России Путин сказал по-другому: " Без Украины не будет ВЕЛИКОЙ России". Путь у нас очень трудный, но нужно его пройти и главная наша сила в ЕДИНСТВЕ.
  У відповідь

  від: Анонім
  21.01.2011 19:23
  Одна из основных проблем Украины на пути к демократии ЦЕНТРАЛИЗОВАННЫЙ бюджет. Это устройство бюджета провоцирует построение ВЕРТИКАЛИ власти по самодержавному образцу и коррупцию, которую невозможно победить. Зато президент может УПИТЬСЯ властью и почувствовать себя хозяином. Поэтому нужна децентрализация бюджета, как основа реформ государства. Необходимо формировать бюджет СНИЗУ и по горизонтали по типу Магдебургского права. Это ослабляет центральную власть, но улучшает жизнь простых граждан. Это одна из реформ, которые предлагала ЮВТ и встретила небывалый отпор коммуноолигархов. Второй шаг - необходимо вводить ренту за использование природных ресурсов, принадлежащих как известно НАРОДУ, но используемых для обогащения кучки хозяев страны. Процент обложения добычи полезных ископаемых во всех странах доходит до 90%, а в Украине нет такого налога. Бюджет мог бы получить десятки миллиардов долларов и это тоже предлагалось Тимошенко , но это только объединило против нее олигархов, которые навешали населению лапши про то, что ЮЛЯ - воровка. Еще один шаг - запрет на деятельность в Украине компаний , зарегистрированных в оффшерах.
  Дальше - упразднение облдержадминистраций и наделение полномочиями ИСПОЛКОМОВ советов. Все эти шаги сделали бы реформы популярными и не тяжелыми для народа, но кто разбирался или кто понимает из лохтората, что нужно делать в стране? Юля - воровка - это очень понятно и доходчиво для кАзлов, а под шумок бандюки засунули свои загребущие руки по локоть в наши карманы.
  У відповідь

  від: Рідновір Місто: Львів
  21.01.2011 18:13
  Прийти до єдності "знизу", спираючись на власні ресурси, надзвичайно важко. Краще якби допомагала держава... Але навіть Ющенко про це серйозно не думав. І ця держава допомагати не буде-факт. Тому іншого виходу нема: треба вчитися обєднуватися в екстремальних умовах відступу...
  У відповідь

  від: Вуйко Місто: м.Косів
  21.01.2011 12:32
  Дякую!

  * откровенно устранять украинский язик -- низко-квалификационний коефіцієнт спецслужбістів!

  від: sergey Місто: kharkov
  20.01.2011 20:28
  Уважаемый автор! Хорошая получилась статья, но Вы недооцениваете "Свободу". Никакой идеологии у Свободы нет - чистый бизнес. В России этим занимается Жириновский, но на другом поле, а у нас Тягныбок с Фарион. Незабвенний Ульянов учил - если хотите знать на кого работает тот или иной политик, задайтесь вопросом - КОМУ ЭТО ВЫГОДНО. Кому выгодно ПУГАЛО национализма - москалям и рыгааналам, чтоба лохов своих держать в стойле. Разработка же этого проекта принадлежит КГБ (так же как и ЛДПР в России)
  У відповідь

  від: Jurgen Wolf Місто: Львів
  20.01.2011 23:31
  Харків було тотально зросійщено усього кілька десятиріч тому, водночас саме на свобідній Слобідській землі завжди проростала українська зернина. Рано чи пізно харківці повернуться до свого коріння, як колись вони дали всій Україні ідеї українського націоналізму та правопис української мови…
  www.kharkiv.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/018259/
  У відповідь

  від: Рідновір Місто: Львів
  20.01.2011 21:10
  Пане Сергію з Харкова, чи зможемо ми спільно будувати Україну,чи треба ділитися? А якщо так, то по чому? По Збручу чи по Дніпру? Чи по результатах виборів? І як той Збруч можна засипати, якщо краще жити спільно? Ми не захочемо жити без української мови, а ви щось не поспішаєте її вчити... Може, якби Сходу більше толерантності до українського, то й у нас радикали не плодилися б?Прагнення зберегти рідну мову є нормальним для кожного народу.Чому Схід за 20 років не зрушив з місця? Тоді як мільйони українців за цей час вивчили польську, німецьку, португальську, італійську, англійську... На заробітках, звичайно. Але ж і в Харкові можна полюбити і вивчити українську?
  У відповідь

  від: Вуйко Місто: м.Косів
  31.01.2011 10:21
  Рідновіру!

  По подіям у Світі чи Україні я дійшов висновку,що можемо подивитись назад, дещо проаналізувати на Сьогодні і абсолютно не здатні передбачити Завтра!

  Хто очікував від майже стабільного Єгипту чи Тунісу такий вибух соціального спротиву?
  Хто передбачив Майдан-2 ? А він -- Майдан закреслив дурню формату Схід-Захід!

  Чим закінчаться спроби нинішньої влади з наведення порядку -- невідомо! Може наведення порядку прийдеться брати в лапки? А може, дійсно, прийде фірма Shell, японці побудуть гілку метро і дозволять собі розкіш швидкісних потягів, а землі -- вважаю вже відпочили -- по Європейським агротехнологіям таки дадуть урожай цукрового буряку 500 тон з гектару ,що у Франції -- норма! А пшениця твердих сортів -- 60 центнерів? Бо Світу з голодом дуже таки небезпечно.

  Може український "желатин" спрацює і суспільство з рахітичного стану зміцнить кістку, де зможе нарости м"ясо і сало!

  Від гасел уже в очах рябить! Має бути одне:"Живи щасливо, будь ситим вже сьогодні і зразу!"
  У відповідь

  від: sergey Місто: kharkov
  20.01.2011 22:44
  Зрозумійте, що НЕЗАЛЕЖНА ДЕРЖАВА УКРАЇНА це осиковий кілок, забитий в серце Російської Імперїї-Орди, я написав без всякого пафосу, це констатація ФАКТУ. До тих пір, поки Україна буде слабкою, у Орди є шанс відродитись, для цього РФ не шкодує грошей, і провокує розколи серед народу України, бо поки є розкол, до тих пір Україна буде слабкою. От і вся арифметика. Єднаймося, бо в єднанні сила.
  У відповідь

  від: kharkov Місто: sergey
  20.01.2011 22:30
  Ви поставили питання, відповідь на яке і сам знаете. Хоча в одночас запитаю Вас - чи був в Україні за 20 років уряд, який бі переймався розбудовою держави, а не пограбуванням її? Що робили в уряді представники націонал-демократів? Відповідаю сам - включались в розкрадання державної власності, при цьому об*єднувались з комуноолігархами і дуже добре почувались. Чому націонал-демократи (ЄЦи , Балоги, Костенки і тому подібні Яценюки та Гриценки) не підтримали на виборах президента людину, яка зробила певні кроки по припиненню розкрадання ресурсів держави, тільки тому, що грабіжники не переймаються на предмет мови , вони знають чого хочуть, а ми з вами чубимося за три копійки. Безумовно дуже потрібно допомагати українській культурі, вводити поступово діловодство виключно українською, але спочатку треба показати громадянам, що НАЦІОНАЛ-ДЕМОКРАТИ не гопники з великої дороги, а розбудовники справедливої держави. Мені болить те, що робить з моєю країною нинішня влада, але я розумію, що цей режим став можливий тільки за допомоги президента ющенка, і Ви можете сказати, що це не так? Мені так здається, що дуже багато громадян не розуміют, для чого потрібна їм держава, навіть ті хто бореться за неї. Воно і не дивно, тому що ми маємо державу яка реально експлуатує НАС, а не ми ЇЇ. Немає жодної потреби ділити Україну, потрібно вибудовувати державу для людей, а спочатку треба зрозуміти, що держава не повинна виконувати тільки благодійні функціі, держава повинна гарантувати ПРАВА і СВОБОДИ, а вже потім допомагати матеріально. Поважають сильних і успішних, будемо такими, буде в нас і мова в пошані не тільки на заході, а і на сході, але спочатку лад треба навести в головах людей, щоб уміли відрізняти добрі справи від недобрих, щоб моглі проаналізувати справи, а не велися на кіло гречки.
  У відповідь

  від: Jurgen Wolf Місто: Львів
  20.01.2011 21:00
  Хто фінансував Коновальця і ОУН і хто фінансує Тягнибока та Свободу,
  53 версії: http://g.ua/aas2

  від: Леопольд Місто: Краків-Житомир
  20.01.2011 20:06
  Дякую отче за цю пророчу статтю, котра влучно висвітлює те,що приховує в собі та друга "темна сторона" націоналізму. Підписуюсь повністю під вашою тезою, що треба вибрати шлях правди і добра! Бажаю всім патріотам України тверезого мислення і влучних висновків...

  від: Олександр Місто: Полтава
  20.01.2011 18:21
  Нажаль, в Україні ще не визріла думка, що історія України трохи відрізняється від історії КПРС та Російської держави.

  від: Тарас Місто: Івано-Франківськ
  20.01.2011 16:44
  Не тратьте куме сили, спускайтеся на дно. Акваланг лежить там!
  Якщо Галичина не відділиться від Донецької України, то українцям вже не буде місця на планеті, де б вони могли жити спокійно у своїй державі. Протистояти тій україноненависницькій масі синіх людей, котрим допомагає Кремль неможливо. 300 спартанців? Пора звалювати. Якщо ні - то українству залишилось 10-15 років.
  Коментарі, сторінка з 5
      Вперед 
  Актуальне фото
  Українські танки Т-64 під час військових навчань резервістів на полігоні біля села Гончарівське на Чернігівщині

  Українські танки Т-64 під час військових навчань резервістів на полігоні біля села Гончарівське на Чернігівщині

  ФОТОЩОДЕННИК РАДІО СВОБОДА

  Світові валюти

  UAH
  USD
  0,0322
  UAH
  EUR
  0,0356
  UAH
  RUB
  0,0004

  Rates may not be current.

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ

  Популярне з інших сайтів

  Погода, Новости, загрузка...