25 червня 2016, Київ 20:38

  Політика

  Народ не приймає стиль, який йому зараз нав’язують – Сверстюк

  «Що це за держава, яка називає себе демократичною й має політичних в’язнів?!»
  «Що це за держава, яка називає себе демократичною й має політичних в’язнів?!»
  Київ – Ініціатива «Першого грудня» знайде підтримку, адже люди не байдужі до життєво важливих проблем, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода філософ, публіцист, колишній політв’язень, один із ініціаторів руху «Першого грудня» Євген Сверстюк. На його думку, суспільство уже вступило в критичний період і не сприймає нав’язувані йому правила гри.

  – Пане Сверстюк, які підстави мають побоювання, що ініціатива «Першого грудня», може розбитися об байдужість суспільства і не перейти у реальні справи?
  У нас, попри все, Церква має авторитет

  – Я не назвав би це побоюванням. Але я розумію, наскільки це складно і разом з тим розумію, наскільки це важливо. До того ж, це не справа лише тих, хто склав ініціативну групу, а найперше це ініціатива, втілена у зверненні представників трьох церков київської традиції. То є дуже важливо, бо у нас, попри все, Церква має авторитет. І серед усіх авторитетів, які упали, Церква тримається.
  Інтерв'ю з Євгеном Сверстюкомi
  || 0:00:00
  ...  
   
  X
  09.03.2012
  Інтерв'ю з Євгеном Сверстюком
  – Дослідження показують, що Церква лише нарощує свій авторитет.
  За нами прийдуть лави молодих, які розуміють, що іншого виходу немає

  – Я думаю, що справді Церква має щораз більше вірних. Становище в Україні сприяє тому, що люди сподіваються лише на Бога. І, я думаю, що той голос, який закликає людей повернутися до правди, до закону і до моралі є надзвичайно авторитетним голосом – голос Церкви. Ми, представники інтелігенції, просто озвучуємо це. І ми орієнтуємося на те, що за нами прийдуть лави молодих, які хочуть, які давно думають про це і які розуміють, що іншого виходу немає.
   
  – А що треба змінити?
  Бракує правди, бракує закону, бракує довіри до державних інституцій. Я б не сказав, що є стіна байдужості

  – Дехто думає, що нам треба шукати нові цінності. Я думаю, що то люди недалекі. Нам треба повернутися до справжніх цінностей. Адже чого в нас бракує, на що люди скаржаться? Скаржаться на те, що бракує правди, бракує закону, бракує довіри до державних інституцій. Отже, ми знаємо, до чого треба рухатися, й не лише ми – весь народ знає. Тут є певна співзвучність і я б не сказав, що є стіна байдужості. Це якесь отупіння й ослаблення, але це не є байдужість до тих проблем, які є життєво важливими.
   
  – Чи настав уже той критичний момент, коли суспільство не може жити далі так, як жило досі?
  Ми навіть не знаємо, як це може вибухнути

  – Я думаю, що ми давно вступили у «гарячий період». Люди щоразу більше усвідомлюють, що так далі жити не можна і щоразу більше шукають нові форми самоорганізації, форми гуртового протесту проти сваволі здичавілого безвідповідального чиновника. Я думаю, критичний момент настав. Ми навіть не знаємо, як це може вибухнути. Хотілося б, щоб люди мали орієнтацію не на якісь екстремальні виступи, які не дають результату, а на справжню серйозну самоорганізацію суспільства.
   
  – Ініціативна група хотіла б об’єднувати свої дії з якимось політиками чи партіями чи намагаєтеся відмежуватися від них?
  Ця ініціатива не хоче, щоб використала її якась політична партія

  – В самому зверненні «Першого грудня» є певне дистанціювання від людей, заангажованих у політику. Тобто політичні партії, звичайно, можуть думати так само і можуть прагнути того ж самого. Але ця ініціатива не хоче, щоб використала її якась політична партія.
   
  – Чи проявляють інтерес до ініціативи «Першого грудня»?
   
  – Про інтерес заявляє дуже багато людей. Стоїть тільки питання, в якому річищі це буде найефективніше, як спрямувати це річище, що підказати людям. Але інтерес є дуже великий. Його проявляють різні організації, серед них і молодіжні.
   
  – Чи всі регіони України візьмуть участь у загальнонаціональних зборах – Національному круглому столі?
  Є багато яскравих та поважних людей, але про них мало відомо широкому загалу

  – Від самого початку стояло питання саме про всі регіони України. Але ми досі маємо мало інформації про регіони, звідки ніхто не озвався. Переконаний, що однодумці там є. Є багато яскравих та поважних людей, але про них мало відомо широкому загалу. Я впевнений, що ці люди прийдуть і цей загальнонаціональний стіл і буде якимось тим вогником, на якому засвітяться ті люди.
   
  – Ви, як ніхто інший, знаєте, що таке система. Те, проти чого виступає ініціатива «Першого грудня», це теж прояв цієї системи. Система спонукає людей миритися з неправдою й порушенням прав людини. Але система просто так не руйнується. Просто проголосити: «давайте будемо жити у правді» – як показує історія – недостатньо.
  «Є людина –­ справа знайдеться». Ця формула й досі діє. Що це за держава, якщо тут не можна з в’язнем побачитися. Що це за держава, яка називає себе демократичною й має політичних в’язнів?! Здається, що ця стіна непробивна. А потім ця стіна падає

  – Ви кажете те, що всі кажуть. Зрозуміло, що все може перейти в звичайну риторику, якщо нічого не робити, а лише проголошувати. Йдеться про те, щоб боротися проти системних негативних явищ. Наприклад, мене було заарештовано в 1972 році, наче полоненого – без ордеру, без звинувачення, але за формулою «є людина –­ справа знайдеться». Ця формула й досі діє. І досі можна посадити, а потім шукати за що людину звинуватити. Тож, зрозуміло, що ми повинні подібні совкові речі показувати як абсолютно неприйнятні для суспільства і ганебні перед світом. Приїжджають іноземці до нас і не можуть зрозуміти, а що це за держава, якщо тут не можна з в’язнем побачитися. Що це за держава, яка називає себе демократичною й має політичних в’язнів?! Отже, ми знаємо, проти чого треба боротися. Але на самому початку завжди дуже важко і здається, що ця стіна непробивна. А потім ця стіна падає.
   
  – Ще Тарас Шевченко сподівався, що стіна впаде й народ перестане мовчати. Скільки часу минуло, а те, що він говорив і писав тоді видається актуальним нині.
  Те, що написав Шевченко, зіграло колосальну роль. Кожен раз, кожне покоління цитувало його й будилося

  – З одного боку в цій думці є якась безнадія, мовляв, так було і так буде. Але ж не тільки у Шевченка, а й в книзі Псалмів є про те, що коли від ворога захищаються, то ходять вздовж мурів, а неправда й беззаконня панує всередині мурів. Внутрішні вороги страшніші. Однак, люди так влаштовані. А те, що написав Шевченко, зіграло колосальну роль. Кожен раз, кожне покоління цитувало його й будилося. Скільки людей він пробудив, скільки людей він підняв своїм словом!
   
  – Але скільком народам вдалося досягнути реального поступу, щоб права людини були основою життя в суспільстві.
   
  – По-перше, якщо говорити про права, то в Англії ця боротьба нараховує століття.
   
  – Так і у нас століття.
  Ми виходимо з тюрми, й більшість з нас ще пам’ятає цю тюрму

  – У нас століття від проголошення Конституції Пилипа Орлика, а там була реальна боротьба й групування певних суспільних сил. Безперервна боротьба дала результати. І в різні часи вона була підтримана протестанткою релігією, яка кожну людину мобілізувала і кожну людину перетворила в громадянина. А ми виходимо з тюрми, й більшість з нас ще пам’ятає цю тюрму.
   
  – Як ви думаєте, зараз опозиція здатна об’єднатися, здатна винести уроки з конфлікту між Віктором Ющенком і Юлією Тимошенко?
  Був пропущений той момент, коли суспільство мало дуже серйозно звернутися і до Ющенка, і до Тимошенко. Нинішню опозицію я не бачу в особах

  – Мені здається, що був пропущений той момент, коли суспільство мало дуже серйозно звернутися і до Ющенка, і до Тимошенко й дати їм зрозуміти, що ми цього терпіти не будемо. Цього не можна було дозволити. Вони не відчули з боку суспільства рішучого голосу...
   
  Якщо ж ми говоримо про нинішню опозицію – я її не бачу в особах. Тому мені важко говорити про те, на що вона здатна. Я не є політиком і я не бачу процесу зсередини. Але те, що я бачу, не демонструє мені тих особистостей, які можуть йти на сміливі кроки і які мають зрозумілу, привабливу програму.
   
  – А Церква і коло людей, до яких Ви належите – здатні об’єднати людей?
   
  – Я думаю, що вони повинні це робити.
   
  – Чого не вистачає для поступу й наскільки корисним може бути досвід, який мають інші країни?
  Освіти значною мірою не вистачає

  – Освіти значною мірою не вистачає. Але не тільки освіти, не вистачає великого духу. В цьому столітті (таке атеїстичне століття) були великі чудеса. Австрія відвернула наміри «визволителів» молитвою, вся Австрія піднялася і не вийшло совєтам «визволити» Австрію. Інше чудо – вся Німеччина була на молитві-покаянні за злочини, вчинені в попередні десятиліття. Уся Німеччина! Виявилося, що така раціоналістична країна є чутливою до великої сили молитви. А Польща?! Віра фактично була головною силою, яка стояла проти совєтської окупації. Дух здатний мобілізовувати.
   
  – Але у нас і дух розділений, і Церква розділена…
   
  – Вона розділена, але вона діє в напрямку оздоровлення моральних сил.
   
  – Незалежно від того, до якого патріархату хто належать?
   
  – Я думаю, коли людина повертається зі справжнього храму, то у неї є відповідний настрій, який передається сім’ї. І є певний лад душі. Це є надзвичайно важливо. Церква має робити це, і вона це робить.
   
  – Багато з тих, хто не хотів би бачити Україну, як незалежну і самодостатню державу використовує і цей ресурс ­– Церкву, щоб поширювати ідею «русского мира».
  Зовнішній вплив нічого не значить, якщо є мобілізація суспільства. Стоїть питання про неприйняття народом того стилю, який йому нав’язують

  Майже кожна інституція є неспроможною на реформи
  У нас чиновник питає: а що я з цього особисто буду мати?
  – Я не схильний переоцінювати тих політиків в рясах і без ряс, які мають намір нас перетворити в аморфну масу і приєднати до «руського міра». Ми трішки переоцінюємо їх силу. Наприклад, під час Помаранчевої революції вони робили все – «руками і ногами впиралися», але нічого у них не вийшло. Це справжній урок. Зовнішній вплив нічого не значить, якщо є мобілізація суспільства. І, я думаю, що це є вічна істина. Я знаю, що зовнішні чинники дуже працюють проти української держави і її входження в європейські структури. Але, водночас, діють внутрішні чинники проти цього. Влада себе дискредитує, державні інституції себе дискредитують. І тут стоїть питання про неприйняття народом того стилю, який йому нав’язують. Він вже зараз не приймає це стиль. Ми живемо в системі таких координат, що потрібно відкидати пута. У нас влада дуже себе дискредитує і майже кожне відомство себе дискредитує . Я вже не кажу про такі, як Міністерство освіти, яке стало посміховищем і за кордоном, і в нас. Майже кожна інституція у нас є неспроможною на реформи. Що потрібно чиновнику (в гарному значення цього слова) для реформи – це воля і самовіддана посвята для цього. А у нас чиновник питає: а що я з цього особисто буду мати, яка користь? Такий чиновник абсолютно не годиться.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Прагматик
  14.03.2012 21:38
  Євгену Сверстюку."Ви не знаєте, як все може вибухнути".
  Це ваші слова і не лякайте людей, як їх лякали століттями.
  Ви, налаштовані революційно, як терористи за часів Російської
  імперії. Не лякайте людей, а приносьте суспільству хоча б якусь мізерну користь.

  від: Прагматик
  14.03.2012 21:25
  Євгену Сверстюкук. Не розписуйтесь за народ. Це суто
  більшовицький термін. Іменем народу винищували народ.Вже пройшли ті часи революційних баталій. Вам би , врешті зрозуміти, що це слово регрес, а не прогрес. Нам треба будувати, а не руйнувати., та жити в злагоді. Помаранчеві "патріоти" руйнівники. Якщо ви цього не розумієте, то у вас все надаремно.

  від: Stefaniya Місто: Toronto
  14.03.2012 21:09
  Дякую Богу, що Украіна має п.Сверстюка!Треба прислухатися до Нього і вчитися думати,поглинати зерна Його науки.Низький уклін,Вам,шановний п.Сверстюк! А ,стосовно п.Ющенка ; думаю підходить час просити Його повертатися у велику політику ! Він був і є у к р а і н с ь к и й ЛІДЕР !!!

  від: Olexsandr Місто: Kyiv
  11.03.2012 23:33
  Тепер зрозуміло, звідки ноги ростуть у цього "перше грудня".
  Маразм...
  У відповідь

  від: Ірина Місто: Київ
  13.03.2012 18:14
  Маразм - мовчки дивитися на те, що відбувається.

  від: Михайло
  11.03.2012 14:57
  Згоден з Вами на всі 100.Самий український із Кучми і Януковича. ВФЯ не вдається виграти війну з власним народом тому,що був Майдан. Ми стали іншими Величезне досягнення. ВФЯ має простий розум Коли б країна була на ходу цього було б достатньо. Зараз потрібна гнучкість клепок в голові, а її немає Не дано. Не грав він у шахи, не прораховує наслідки на декілька ходів.Візьміть Харків,нейтралізацію Тимошенко та інших.... Пішов самим примітивним шляхом - через каральну систему.Як молотобоєць у кузні Бах і рішення... Ах ми не розраховували що буде така реакція.Ах Росія така сяка..Візьміть неоКагановича Табачника Хіба не можна було його при такому несприйнятті звільнити. Ні я Вас переломаю люди через коліно. Це не ознака розуму.Що витворяли регіонали в Раді в період Ющенка. Це ВФЯ зараз такий толерантний з виду. До серйозної інтелектуальної боротьби його команда нездатна . ВФЯ підібрав їх так що вчорашнє Ніхто стало керувати або радити.Йому народ не вірить . Не вірять що він щирий,не вірять люди що він за них,і головне що в нього хватить розуму все продумати. Єдине що заспокоює . ВФЯ починає проявляти твердість у відстоюванні інтересів Українни з Росією . Ющенко багато у чому не зумів через демпереконання. От за це його і бють, а шовіністи ненавидять. Він не зумів,але зрушив з місця серйозно. Наш самий український Президент наступний. От пане Євген як розумне слово викликає реакцію громадян

  від: m Місто: Львів
  11.03.2012 09:43
  Які обіцянки міг виконати Ющенко, якщо ВР разом з БЮТом відібрала від нього майже всі повноваження. Крім того, він хотів залишатися демократичним. Для мене Ющенко зробив дуже багато - визнання Голодомору, УПА, Бандери, Мазепи. Перший проголосив про побудову єдиної нації. Хотів підняти національну свідомість. Інтерес до культури, історії України і т.д. Переконана, що саме в цьому є основна розбіжність між Ющенком і "камандою" Григян-Капітельман-Тимашенка.
  Якби Ющенко хотів знову стати Президентом - я і вся моя родина голосували б за нього. На даний момент таких людей є біля 7%. Якби ж то більшість зрозуміла, що є зараз важливим для України....
  У відповідь

  від: Ернст Місто: Харків
  13.03.2012 00:57
  "Юлия Тимошенко не была так интегрирована в украинскую олигархическую систему как Ющенко и Янукович. Именно поэтому её и устранили от политики."
  В. Портников
  А що таке Ющенко дивіться тут http://glavnoe.ua/articles/a4593
  У відповідь

  від: Сергей Місто: Киев
  12.03.2012 18:11
  Ющенко виконав головну обіцянку - дав можливість народу заявити що він не бидло.

  А чи виконав сам народ свою обіцянку жити і діяти як громадяни? Тобто вигнати комунідл, вимагати відправлення ахметовських риго-бандитів у тюрми, розпочати власний бізнес, вчити мови (не тільки українську, а й інші), та не напиватися і не лізати зади червоному директорату?
  У відповідь

  від: Ярослав Місто: Київ
  12.03.2012 15:34
  Повністю з Вами згоден. Ющенко - єдиний достойний бути президентом України.
  У відповідь

  від: ттт Місто: ттт
  11.03.2012 14:47
  не 7 а 0,0000007% за Ющенку
  У відповідь

  від: euvropeec2
  11.03.2012 14:42
  Шановна m! 8 грудня 2004 р. Верховна Рада за головування В.Литвина при підтримці 402 депутатів внесла зміни до Конституції України,згідно з якими повноваження президента суттєво зменшувалися, замість президентсько-парламентської республіки в країні утвердилася парламентсько-президентська форма правління. Ідея таких змін вийшла від президента Кучми, гадаю, з метою ввести безлад в управління державою після завершення його повноважень. Це був,так би мовити, "подарунок" Кучми Україні. До того ж зміни в Основний закон цілком на той час відповідали інтересам донецького клану на чолі з Януковичем,фракція якого "Регіони України" у Верховній Раді майже одностайно голосувала за зміни( 59 із 61 депутата). Кандидат у президенти Янукович в жовтні 2009 р. фарисейські відхрещувався від цього,заявляючи,що він був проти політреформи.
  Із 101 депутата фракції " Наша Україна" за реформу конституції проголосували 78 народних обранців.
  Єдина фракція ,яка виступила проти половинчастих змін , це була фракція БЮТ. Ю.Тимошенко попереджувала парламентарів та суспільство до чого це приведе. Як політик, а не шулер, вона розуміла,що в державі повинно бути щось одне - президентська або парламентська республіка і взагалі форму правління повинен визначити народ на Всеукраїнському референдумі. Із 19 членів фракції Ю.Тимошенко за зміни голосував лише хитромудрий А.Матвієнко,але більше в її соратниках він не значився. Оце така реальність. Так що і надалі вішайте всіх собак на ув'язнену Ю.Тимошенко.
  30 вересня 2010 р. Конституційний Суд на підставі звернення 252 депутатів ( фракції Партії регіонів,КПУ та Блоку Литвина) відновив Конституцію України 1996 р.,що і треба було владі кримінальних олігархів та корумпованих чиновників на чолі з колишнім зеком-злодієм Януковичем.

  від: Степан Місто: Николаев
  11.03.2012 09:39
  Евгений Александрович,дай Вам Господь здоровья и долгих лет жизни.

  від: karpaty_vsf Місто: м.Косів
  11.03.2012 04:22
  Є речі об"єктивні, які може виправити тільки час...Суспільна тектоніка Україна така, що худо-бідно, але торує своїм шляхом!

  Громадянське суспільство не дрімає; ГС вчиться на помилках і в постійному русі від "чорнобильців" до Фемен, від "афганців" до дітей війни...

  Прізвища бувшої і нинішньої політичної верхівки апріорно трагічні! Іноді влада йшла на випередження і була більш прогресивною ніж суспільство; іноді -- навпаки!

  Суспільство стає більш якісним, більш вимогливим, молодим...Партія Комп"ютера перемагає Партію Телевізора; наше ТВ -- приватне, різномовне, різноформатне...

  Безліч харизматичних прізвищ до яких неможливо не прислухатись, хоча кожен з особливостями! Два телеканали і чотири україномовні газети такі якісні,що покривають вимоги самого вибагливого читача, глядача.

  *всяка влада, як яблучко -- достигає і падає; на політичному цвинтарі: НДП,СДПУ(о), НУ, НУНС,БЮТ...Здогадайтесь з 1-го разу: чия тепер черга до крематорію? Ото ж то й воно!

  від: Володимир Місто: Чернігів
  10.03.2012 22:02
  кщо рух є, тоді і "Рух" є, а якщо руху немає, то і "Руху" немае.

  від: euvropeec2
  10.03.2012 21:24
  Шановний Євгене Сверстюк! Ініціатива " Першого грудня" про скликання 5 квітня Національного круглого столу з метою обговорити становище в країні та шляхи її розвитку може мати неабияке значення в разі,якщо його учасники запропонують народу реальну програму виходу України з системної кризи,що охопила всі сфери життя. На мій погляд, це цілком можливо. Національний круглий стіл скликають авторитетні в державі люди - Євген Сверстюк, Мирослав Мирович та Любомир Гузар. Люди честі і совісті. Тому цілком ймовірно, що згуртування навколо вас небайдужих громадян з різних верств населення,особливо вчених, дасть можливість відпрацювати пропозиції щодо подальшого розвитку країни та вихід її в коло цивілізованих держав світу.
  Шановний Євгене! В свій час Ви боролися проти бюрократичної тоталітарної системи.Сьогодні в Україні,як відомо, авторитарний кримінально-олігархічний режим на чолі з Януковичем. Без його ліквідації не може бути і мови про перспективний розвиток країни. Тому,на мій погляд,саме це завдання треба покласти в основу боротьби небайдужих до долі України людей проти Системи,що нищить саму державу. Що треба протиставити Системі? Економічні,політичні та ідеологічні стандарти життя Європейського Союзу. Влада кримінальних олігархів та корумпованих чиновників на чолі з колишнім зеком-злодієм Януковичем свідомо закрила євроінтеграційний процес України,бо поширення в державі європейських стандартів призведе до втрати ними влади, можливості безкарно грабувати країну,отримувати надприбутки за рахунок жорстокої експлуатації людей і т. п.
  Хто сьогодні реально вимагає повернення держави на шлях євроінтеграції? Головні опозиційні сили на чолі з запротореними за грати Ю.Тимошенко та Ю.Луценко. Вважаю,що було б корисним,якби участники Національного круглого столу виклали коротку програму-звернення до опозиції та народу про шляхи,методи та засоби запровадження в Україні стандартів життя ЄС. Безумовно, слід відмітити,що можливий вступ країни в ЄС зовсім не гарантує автоматично українцям краще життя,але дає нам певний шанс на цивілізований розвиток в умовах забезпечення реальних політичних прав та демократичних свобод, вільної конкуренції підприємців та ідеологій, незалежного судочинства і т. і. Саме такий зміст програми-звернення Національного круглого столу, як умови підтримки опозиції суспільством спонукає її більш наполегливо та самовіддано боротися за національні інтереси. Маю надію,що такий підхід до роботи Національного круглого столу буде важливим для майбутнього України.
  Шановний модераторе! Це зовсім не Ваш обов'язок,але я дуже прошу вищезазначену пропозицію передати Є.Сверстюку. З повагою, euvropeec2.
  У відповідь

  від: karpaty_vsf Місто: м.Косів
  11.03.2012 09:52
  На Круглому столі у великому і зручному приміщенні під телекамерами 5-го Каналу хочеться бачити всіх представників Народу України в сенсі: фаху, національності, релігійних конфесій; харизматичних постатей не за посадою, а знаних у всіх куточках держави; від усіх регіонів..., щоб це зібрання стало прототипом Конституційної асамблеї, яка, з часом, зможе на високому фаховому рівні підготувати такий Основний і уточнений документ-паспорт д е р ж а в и -- К о н с т и т у ц і ю, щоб жоден чиновник не мав бажання десь поставити кому, чи крапку. Звичайно, винести на Всенародний референдум і тільки формально затвердити в Верховній раді майбутнього скликання.
  Функції Конституційного суду покласти на Верховний суд і припинити оту ганьбу з подвійним протилежним трактуванням однієї проблеми "хлопчиків по виклику" у дорогих мантіях!

  В України має бути її природний адміністративний поділ -- Слобожанщина, Поділля, Придніпров"я, Таврія, Буковина, Закарпаття, Волинь, Галичина, Таврія, Крим, Полісся, Донець...(допишіть, що вважаєте за потрібне).

  Повернути історичну топоніміку і не ганьбитися, як недавно... знову міняти таблички Великої Васильківської вулиці на Червоноармійську??!
  У відповідь

  від: Марія Місто: Львів
  11.03.2012 09:33
  Абсолютно щиро не можу зрозуміти - як такі достойні люди як Сверстюк можуть вважати, що Тимошенко є політичним в'язнем. Для мене Тимошенко - цілеспрямований проект Путіна. Крім того злодійка - це доведено. ЧОМУ ВИ ЦЬОГО НЕ ВИЗНАЄТЕ?
  У відповідь

  від: Сергей Місто: Киев
  12.03.2012 18:23
  Требования ЕС по РАВЕНСТВУ правосудия в Украине легко выполнить: Надо в камеру к ТЮ добавить Януковича и Ахметова. Тогда никто не скажет что местное правосудие избирательно. А главное - это получит 99% поддержки в самой Украине.
  У відповідь

  від: Алла Місто: Київ
  12.03.2012 15:53
  А що, і справді "доведено?" І таки "злодійка?" Тоді треба знайти награбоване і повернути. А посадили за якесь вигадане "перевищення". А Янукович ЖОДНОГО РАЗУ НЕ ПЕРЕВИЩИВ, НАВІТЬ У ХАРКОВІ? І справді, "чому ви цього не визнаєте"
  У відповідь

  від: Михайло
  11.03.2012 22:59
  Як той пяний чловік на запитання жінки За що бєш. - відповідав Якби бкло за що так вбив би От так і у Вас шановна Визла на всіх тому Ви різної думки з п. Сверстюком
  У відповідь

  від: euvropeec2
  11.03.2012 13:30
  Шановна Марія! Ви не Є.Сверстюк. Тому Вам важко визнати,що Ю.Тимошенко політичний в'язень. Назвіть для себе, без вигадок, рішення суду про засудження Тимошенко за грабіж,як Януковича,чи за корупційні діяння.
  Ю.Тимошенко заради нас пішла проти системи кримінально-олігархічної влади,яка склалася за часів президентства Кучми. За це вона сидить у в'язниці з мовчазної згоди переважної більшості населення України. Якщо суспільство буде не в змозі добитися звільнення Ю.Тимошенко та законної участі її в парламентських виборах 2012 р., то розплата швидко настане у вигляді подальшого зубожіння та приниження народу.
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Крим.Реалії» | Молоді кримчани обирають Україну 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ