24 травня 2016, Київ 10:56

  Політика

  Гонорари Януковича вищі, ніж в Обами і авторів бестселерів

  x

  Мультимедіа

  Аудіо
  Київ – Гонорар за видані й ще не написані книги, розміром понад 16 мільйонів гривень, які Президент Віктор Янукович оприлюднив у своїй декларації про доходи, отримати в Україні реально, вважають провідні українські письменники. Але, за їхніми розрахунками, щоб такий гонорар окупився видавництву, воно має продати по дві книги кожному українцеві. Відтак багатомільйонне роялті Президента може бути проявом корупції, припускає дехто з літераторів. Натомість в оточенні Віктора Януковича закликають інших митців, за прикладом глави держави, жертвувати авторську винагороду на благодійність.
   
  Основні доходи Президента Віктора Януковича за минулий рік – це гонорари за його книги, свідчить податкова декларація глави держави, опублікована на сайті Президента. Зокрема, 16,4 мільйона гривень виплатила керівникові держави донецька друкарня «Новий світ» за кілька вже виданих ним книжок та за право видавати його майбутні книги. Ця сума перевищує 90% річних доходів Януковича, свідчить його декларація.
   
  Наскільки реальні такі літературні гонорари в Україні? Із цим запитанням Радіо Свобода звернулося до відомих українських письменників.
   
  Ірен Роздобудько:
   
  «В Україні ця ситуація неможлива для будь-якого письменника. Гонорари видавництв дуже малі. Цей випадок є проявом корупції. В Україні є письменники рівня Вільяма Фолкнера, визнані в усьому світі, вони отримують у сотні, тисячі разів менші гонорари».
   
  Андрій Кокотюха:
   
  «Не треба бути людиною з вищою освітою, щоб зрозуміти, що це – форма відкату. І це робить багато хто з українських політиків, відтоді, як стали затребуваними декларації про доходи. Заглиблюючись у творчість Януковича, стає зрозуміло, що він сам не написав ні рядка. Втім, якби Янукович запатентував усі свої обмовки, від «йолки» до «Анни Ахметової», і отримував авторські гонорари за кожне цитування – він отримав би набагато більше, ніж 16 мільйонів».
   
  Василь Шкляр:
   
  «Я показував, що в Україні, щоб заробити таке роялті, літератор має продати приблизно по дві книги кожному українцеві враховуючи немовлят, сліпих і неписьменних. Це – чергове непорозуміння через те, що наш Президент не має уявлення про авторський гонорар».
   
  Янукович віддасть 90% заробленого хворим дітям?
   
  Радіо Свобода у понеділок не змогло додзвонитися до прес-секретаря, радників Президента і типографії «Новий світ», яке видало книги Віктора Януковича «Рік в опозиції…», «Здолати шлях», «Як Україні далі жити» та інші книги.
   
  Сам глава держави у неділю пообіцяв, що весь багатомільйонний гонорар витратить на благодійність. «Кошти, які й я отримав від видання деяких своїх книжок, я їх спрямую лише на допомогу бідним людям. Хворим, і безумовно – передовсім дітям», – сказав Янукович.
   

  В авторському гонорарі Президента немає нічого дивного, зазначає голова Держагентства з питань науки, інновацій на інформатизації України Володимир Семиноженко. За його словами, практика видання мемуарів політичними лідерами є досить поширеною у Європі та Північній Америці, так само, як і продаж прав на це.

   

  Народний депутат-регіонал Михайло Чечетов у коментарі Радіо Свобода наголошує, що гонорар Віктора Януковича є цілком реальним.

   

  «Ми живемо в ринковій економіці, тож видавництво не працюватиме собі у збиток, вони кожну копійку порахували. Мене вразило інше – благородний жест Президента, який готовий віддати всі ці гроші дітям. Гадаю, це буде гідний приклад політикам, зіркам, бізнесменам – що коли держава потерпає від світової економічної кризи, треба жертвувати свої заробітки на благодійність», – підсумував депутат.

   

  Для порівняння, найпопулярніший автор світу Джоан Роулінг, автор серії бестселерів про юного чарівника Гаррі Поттера, за перші дві книги серії отримала приблизно у сто разів менший гонорар, ніж Віктор Янукович. Тим часом, президент США Барак Обама, так само, як його український колега, більшість річних доходів отримав у вигляді авторського роялті. Однак його гонорари виявилися уп’ятеро меншими, ніж в Януковича.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Опанас дерибас Місто: Украина
  19.04.2012 12:51
  Обещать, не значит жениться! Пусть вначале пожертвует, потом будем смотреть. Оно много чего обещало и где?

  від: euvropeec2
  17.04.2012 17:45
  Гонорар керівника влади кримінальних олігархів та корумпованих чиновників колишнього зека-злодія В.Януковича за нібито написані ним книги, який до того ж в п'ять разів перевищує прибуток за книги президента самої багатої країни світу - це плювок в душу кожному громадянину України. Намір президента весь гонорар перерахувати хворим, дітям та бідним - класичне фарисейство. Заяви експертів, письменників про реальні гонорари видавництв за видання книг лише доповнюють ганьбу президента держави. Хоча по великому рахунку це наша ганьба, позбавитися якої громадський обов'язок кожної небайдужої до долі України людини.

  від: Анатоль Місто: Лемберг
  17.04.2012 11:07
  Питання не у книгах, а у тому, у кого сплагіатили і хто. Граматичні і письменницькі "перли" випадково потрапившого на найвищу посаду, завдяки "жителям Донбасса", ми регулярно читаємо у пресі та Інтернеті. То він ще і книги пише?! А може, ще і вірші, музику, акварелі, п'єси, сценарії кіно, ліпить скульптури???
  У відповідь

  від: володимир Місто: Донецьк
  20.04.2012 14:42
  Ну а що? він президент, книги писати вміє. Народився в Жуковці. це -нормальне село. а найбільш відомий відомий британський письменник Томас Гарді, до речі, народився взагалі на хуторі зі ста хат. Так що все нормально з федоровичем, раз він з Жуковки, то має всі права бути писбменникомю

  від: Зритель Місто: Цирк
  17.04.2012 09:08
  Это всё похоже на книгу Л.Брежнева "Малая земля".
  Януковичу пора начинать вешать на себя звёзды "Героя Украины".
  Не понятно как бывший вор,не умеющий ни писать,ни читать,ни говорить, смог стать "писсателем".
  В.Семиноженко ссылается на то,что политические лидеры пишут мемуары.Если так,то пусть Янукович пишет мемуары под названиями:"Как я начал воровать","Как я снимал шапки","Как я стал "Проффесором","Мои ходки","Из вора в Президенты","Мои преступления на посту Президента Украины".

  від: Олег Місто: ІВФ
  17.04.2012 09:02
  Вони ще і знущаються над нами, закликають до пожерт.
  Накрадені гроші дуже легко роздавати на пожертви. Ви попробуйте чесно зароблені копійки віддати. Ви ж не знаєте що таке чесно зароблені.

  від: Вольдем Місто: Украина
  17.04.2012 08:32
  Скоро ті "роботи" "найкращого" і "найшнтелектуальнішого" письменника України будуть в якості обов'язкової програми вивчати в школах, інститутах, інших учбових закладах і взагалі в державних та недержавних організаціях, як це практикується в Туркменістані чи Північній Кореї.

  від: Анонім
  16.04.2012 23:47
  Чечетов з Семиножинком продовжують традицію 2004 року, коли після яйця тиждень всіх переконували, що Янукович падає лише від підшипників.

  Дивує команда прафесіаналів, черговий прокол, проколи кожного дня!!! Пора всіх розігнати, але праФФФєсар всіх тримає за прафєсіаналізм!!!

  від: Халява
  16.04.2012 22:36
  янукович написал свой "Майн капф" паханата украины?

  від: володимир Місто: Донецьк
  16.04.2012 22:12
  Какая на х.р корупція?!!! (Або я дурень, або ... не знаю...)
  ВІДМИВАННЯ ГРОШЕЙ!!!!!!!!!!!
  Теж мені Томас Гарді Єнакієвський.....

  від: Аль
  16.04.2012 21:27
  "Тим часом, президент США Барак Обама, так само, як його український колега, більшість річних доходів отримав у вигляді авторського роялті. Однак його гонорари виявилися уп’ятеро меншими, ніж в Януковича."

  Янек обладает настоящим тонким чувством юмора, в отличие от всяких нищих Юлек и Кроликов, он нашел совершенно правдоподобное объяснение собственного богатства. Что интересно - оппозиция по...дит, но писать заявления прокурору о коррупции не будет!
  У відповідь

  від: Вольдем Місто: Украина
  17.04.2012 11:53
  Хорошее чувство юмора предполагает наличие хорошего интеллектуального уровня. Уровень своего "IQ" Янукович наглядно продемонстрировал на предвыборных дебатах с Тимошенко, когда он по причине "медвежьей болезни" просто отказался в них участвовать
  У відповідь

  від: Аль
  17.04.2012 19:14
  Человек, который хочет что то сказать, в дебатах с Юлей или Жириновским участвовать не будет, это же элементарно! Эти пустые балаболы не дадут сказать ни слова, да еще и соком плеснут, со скунсами только перепукиваться можно.
  У відповідь

  від: Dimitri Remestvenski Місто: Chemnitz, Deutschland
  17.04.2012 10:59
  Если это сарказм, то уж очень глубоко "прыхованый". Я не уверен, что Урканович и читать-то со скоростью третьекласника вспомогательной школы умеет, не то что писать.
  У відповідь

  від: Вольдем Місто: Украина
  17.04.2012 08:44
  Янукович, Азаров та інші видатні "діячі сучасності" є сами по собі карикатурними персонажами і вже "війшли" зі своїми "шедеврами", а краще сказати, вляпались в історію.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Молодь Плюс» | День музеїв в Україні. Як працювати без грошей?

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!
  Квіти та дитячі іграшки біля посольства Нідерландів в Україні в пам’ять загиблих людей, які летіли в «Боїнгу» рейсу MH17. Київ, 21 липня 2014 року

  Які шанси, що Росію змусять заплатити компенсацію за «Боїнг-777»?

  Родичі загиблих у малайзійському літаку подали позов до ЄСПЛ. Вимагають по 10 мільйонів доларів за загиблого 

  Президент Польщі підписав закон про декомунізацію

  Анджей Дуда підписав закон, що забороняє пропаганду комунізму. Згідно з законом, перейменують понад тисячу вулиць і об’єктів на території країни 

  Акція «Азову», Порошенко та Донбас

  «Загравання із терористами та Кремлем – як і нерозумне провокування їх – матимуть непрогнозовані наслідки не лише для України, а й для Європи» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ