29 травня 2016, Київ 16:22

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Карпачова: в офісі омбудсмена провели обшуки представники СБУ

  Ніна КарпачоваНіна Карпачова
  x
  Ніна Карпачова
  Ніна Карпачова
  Перший омбудсмен України Ніна Карпачова заявляє, що в офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини сьогодні вранці обшукали представники СБУ. Про це вона повідомила Радіо Свобода.

  «Сьогодні вранці представники СБУ почали обшуки в кабінетах працівників офісу омбудсмена України і такий дозвіл дала безпосередньо пані Лутковська (Валерія Лутковська – новообраний омбудсмен – ред.). Це – безпрецедентна подія», – зазначила Ніна Карпачова.

  «Сьогодні Володимир Яценко, який зараз виконує обов’язки керівника секретаріату омбудсмена, повідомив про те, що в його кабінеті були зламані замки. Він намагався приїхати на роботу, щоб отримати якісь пояснення, але люди пані Лутковської сказали, що це була її вказівка і її дозвіл на обшуки в кабінетах, зокрема й керівництва», – розповіла колишній омбудсмен і додала: «Вони намагалися зламати комп’ютери, якусь інформацію вони намагалися отримати в комп’ютерній базі. Проводили якісь обшуки безпосередньо в кабінетах, але працівники офісу при цьому присутні не були».

  Вона також зазначила, що кількох колишніх співробітників офісу омбудсмена викликали на допит у прокуратуру. «Останні новини, які я знаю: пана Валерія Тереца, який очолював секретаріат омбудсмена і був звільнений цими днями, разом із його помічником, викликали у слідче управління прокуратури Києва для дачі певних свідчень у справі Юлії Тимошенко, точніше – щодо провадження у справі Тимошенко. Зокрема йшлося про фото колишнього прем’єра, зроблені у колонії», – наголосила Ніна Карпачова.

  «Я розумію, що почався страшенний тиск на інституцію омбудсмена в Україні, що саме по собі є неприпустимим, тому я змушена звернутися до всієї світової спільноти. В Україні сьогодні – нова хвиля загрози, цього разу – політичних переслідувань тепер уже безпосередньо представників офісу омбудсмена України», – зазначила колишній омбудсмен. Загалом, на її думку, обшук в офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини «спрямований проти першого омбудсмена» – з огляду на провадження у справах колишніх високопосадовців, зокрема Юлії Тимошенко і Юрія Луценка. 

  У прес-центрі СБУ Радіо Свобода сказали звернутися за коментарем із цього приводу у понеділок, оскільки сьогодні «вихідний день».

  Наприкінці квітня Ніна Карпачова оприлюднила фотографії з колонії, де відбуває покарання Юлія Тимошенко. На фото зокрема зафіксовані синці на тілі колишнього прем’єра.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Євген Захаров Місто: Харків
  06.05.2012 07:10
  А я з'ясував, що ніякого обшуку в секретаріаті Уповновноваженого з прав людини в суботу не було.

  Для обшуку потрібно порушити кримінальну справу і отримати дозвіл. Навіть якщо уявити собі, що СБУ порушила якусь кримінальну справу у зв'язку з фото із синцями ЮВТ, все оджне такий обшук був безпрецендентним. Або Карпачову обдурили, або це просто піар. Може, Н.І. дуже до парламенту хоче?

  від: Vladimir Shliahov Місто: Feodosia
  05.05.2012 20:26
  Пытаешься найти объяснение их поведению, скорей всего они считают что Тимошенко на свободу через Корпачеву могла еще что-то передать или же еще не все фото были опубликованы. Вот это неизвестное они очевидно и ищут, а так же за одно забирают и то что им попадется под руку, всякие там заявления граждан или еще что-то подобное.
  Вот такой был случай, русскоязычная Свобода рассказывала.:
  Когда -то Горький ездил на Соловецкие острова, и хотя от него там прятали заключенные ему люди все же как-то смогли передать свои жалобы.
  Когда же он возвращался, у него были похищены чемоданы, один все же нашли, в нем в место жалоб граждан лежал только пепел.
  НКВДшники сожгли все бумаги, а пепел от них обратно положили писателю в его чемодан...

  від: ігор Місто: тернопіль
  05.05.2012 19:00
  вона і інших готова захищати, але перед нею завжди у тюрмах проводили репетиції-що і як казати і показуютьщо треба. Тепер і того не буде.Зек знає ,як зробити

  від: Надія Місто: Донецк
  05.05.2012 19:00
  Эй,вы,"отработчики", Николаи и"мнение", закройте рты! Нина Карпачова совершила настоящий Поступок, когда показала фото с побоями Тимошенко всему миру! Мы ей,вся страна, будем благодарны.Омбудсменом она оставалась до последнего дня. Она все свое время отдавала работе, людям, моталась ночью по тюрьмам, в сизо, спасала людей.О скольких сломанных судьбах узнали мы благодаря ей.!Она создала эту службу и честно служила, как умела. Себя не жалела. Между прочим защищала ПРдунов, когда они были в оппозиции.И по Юле с Луценком тоже работала объективно. Мы еще много раз будем вспоминать ее добрым словом. Власть ведет себя по скотски, как по отношению к ней, так и ко всему народу.

  від: Vladimir Shliahov Місто: Feodosia
  05.05.2012 18:43
  Нужно будет еще им и весь интернет обыскать, на предмет изъятия из него фото побитой Тимошенко.
  Позор...

  від: nn Місто: n
  05.05.2012 18:36
  пади защищала их при ющенке сопливом. европейское право предусматривает преследование даже за убеждения, если они такие как у вити и его банды, не говоря уж про сепаратизм, сотрудничество с вражеской разведкой и прочие соображения государственной безопасности

  від: Белла Місто: Кривий Ріг
  05.05.2012 17:17
  А чого ще можна очікувати у влади, яка працює "по понятиям". Пані Карпачова на собі відчула тиск "бульдозера". Ця влада не може змінитися на краще, і не може зробити нічого доброго, окрім обкрадати і далі державу.

  від: гость Місто: житомир
  05.05.2012 17:12
  Карпачеву никак от корыта отторваться не может!

  від: Лелик
  05.05.2012 17:11
  Как кресло рухнуло под ней, сразу перекрасилась...

  від: Татка Місто: Одесса
  05.05.2012 17:09
  Началось! Ну и омбудсмен у нас, впрочем , как и власть и мы, вероятно. этого заслуживаем!
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Суботнє інтерв’ю» | Суспільству плювати на Верховну Раду – Андрій Білецький  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ