26 червня 2016, Київ 07:29

  Політика

  Мовне протистояння у парламенті переросло в бійку

  Мультимедіа

  Аудіо
  Київ – Розгляд законопроекту «Про засади державної мовної політики» завершився у четвер не голосуванням, а великою бійкою між депутатами. Через це спікер закрив засідання. Опозиціонери наголошують, що цей законопроект фактично заперечує державний статус української мови на користь російської. Натомість депутати-регіонали наполягають на тому, що законопроект відповідає Європейській хартії регіональних мов.
   
  Перед розглядом мовного законопроекту біля парламентської президії зібралися депутати від фракцій «БЮТ-Батьківщина» та НУНС із наміром її заблокувати. Вони розгорнули національний прапор та плакат із зображенням дракона із головами Президента Януковича, прем’єра Азарова та міністра освіти Табачника.


  Президію від самого ранку охороняли депутати-регіонали, щоб унеможливити блокування. Коли обговорення законопроекту про засади мовної політики добігало кінця, депутати-опозиціонери почали прориватися до президії. Відтак почалася бійка, і спікер закрив засідання. Найбільше дісталося депутатові-бютівцю Миколі Петруку, якого забрала швидка допомога.
   
  Законопроект про зсади державної мовної політики так і не був проголосований. Представники більшості і опозиції радяться – що робити далі.  Європейські поради кожен зрозумів по-своєму?
   
  Депутат-регіонал Вадим Колесніченко заявив, що законопроект про засади мовної політики не ставить під сумнів державний статус української мови. Він також зауважив, що цей законопроект відповідає європейським нормам і схвалений Венеціанської комісією.
  Крикуни, невігласи юридичні навіть не удосужилися прочитати ці слова про захист української державної мови

  «А ці крикуни, невігласи юридичні навіть не удосужилися прочитати ці слова про захист української державної мови», – із посмішкою промовляв Вадим Колесніченко.
   
  Натомість депутат-нашоукраїнець В’ячеслав Кириленко категорично заперечив цю інформацію. За його словами, «верховний комісар з питань національних меншин і Венеціанська комісія чітко вказують на те, що вказаний законопроект прямо суперечить статті 10 Конституції України».
   
  Голова Меджлісу кримськотатарського народу депутат-нашоукраїнець Мустафа Джемілєв в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що цей законопроект дещо покращує можливості кримськотатарської мови, але спрямований насамперед на зміцнення статусу російської мови.
  Цей законопроект якщо буде ухвалений, нанесе великої шкоди національним інтересам України

  «Цей законопроект якщо буде ухвалений, нанесе великої шкоди національним інтересам України. Ми знаємо, якою була мовна політика в радянський час. Багато українців втратили свою мову і стали російськомовними. Тому ухвалення цього закону по суті є закріпленням тієї злочинної мовної політики, яка була в радянський час. І для нас кримських татар це також негативно, бо ми намагаємося, аби наші діти знали українську мову. А якщо ухвалити цей закон, то стимулу вчити українську мову в них не буде», – зауважив Мустафа Джемілєв.

  Засади мовної політики депутатам розтлумачував… секретар РНБО
   
  Крім опозиції, підтримувати законопроект відмовилася депутатська група «Реформи заради майбутнього». Найбільша інтрига полягала в тому, хто дасть необхідний мінімум у 226 голосів за цей законопроект. Адже у фракціях Партії регіонів та Компартії, які виступили на його підтримку, лише 217 голосів. До того ж, не всі регіонали мали намір голосувати «за». За словами опозиціонерів, до парламенту приїхав секретар РНБО Андрій Клюєв – переконувати деяких народних обранців проголосувати «за».
  Вас збирали, вас лякали, що не візьмуть у список або не підтримають на виборах. Але є речі, які не можна продавати

  «Ми знаємо, що вас збирали, вас лякали, що не візьмуть у список або не підтримають на виборах. Але пам’ятайте, що совість – над усе. Є речі, які не можна продавати», – звернувся до тих депутатів, хто під тиском з боку влади вагається, голова комітету з питань культури та духовності бютівець Володимир Яворівський.
   
  Від самого ранку під Верховною Радою тривав нечисленний, але доволі гучний мітинг на захист української мови, в якому одночасно брали участь близько півтори тисячі осіб.
   
  Свою незгоду учасники мітингу висловлювали і за допомогою дудок та барабанів.
  Скільки можна намагатися перетворити нас на колонію?! Я втомилася нюхати, як смердить тут Радянським Союзом

  «Скільки можна намагатися перетворити нас на колонію?! Я втомилася нюхати, як смердить тут Радянським Союзом. Ми не хочемо жити у вашому грьобаному Радянському Союзі!» – заявила на акції протесту письменниця Ірена Карпа.
   
  Під вечір учасники акції протесту почали ставити під будівлею парламенту намети.

  Дмитро Шурхало

  ShurkhaloD+rferl.org

  На Радіо Свобода – з 2008 року. Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».
  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: OlegRoman Місто: Bratislava
  29.05.2012 17:49
  Гей! браття українці! Що заважає вам повалити "владу" - зраду зек-президента та його бандюг??? Сучасний світ пропонує вам приклади цивілізованих кроків відваги, мужності та перемог. Вистачить стогнати, бідкатись, коритись. Кожен пост-комуністичний народ Європи валив цей режим брехні, жорстокості сам! Враження таке, що всі зобов'язані вас лише жаліти. Вистачить вже сльозливих емоцій. Хочете свободу? Здобудьте її! Необхідний всенародний бунт!
  Bratislava Praha.

  від: Михайло Непокірний Місто: Львів
  25.05.2012 22:37
  Душа виривається з "берегів" від радості коли читаю коментарі російськомовний українців на тему двохмовності України.
  Ніхто не може розділити народ український бо це свідомо робила тільки червона - "зеківська" і польска влада. Українській мові бути і жодна російська морда нас не розєднає.

  від: Анонім Місто: Київ
  25.05.2012 10:31
  Влада в Україні складається з агентури російських спецслужб та українофобів. Ймовірно, що з Кремля надійшов наказ дестабілізувати обстановку в Україні, щоб зірвати проведення ЄВРО-2012 в Україні. Це було просто зробити мовним законопроектом російського нациста Калісніченка та Ківалова - фальсифікатора виборів президента у 2004 р.

  від: Михайло
  25.05.2012 09:13
  Набити морду потрібно було тільки провокатору Колісниченку. Виняткова ієзуїтська сволота. Але як це можна було зробити без бійки...Згоден із коментарем видатного правозахисника С Глузмана - За все що пропонують Колісниченко з Ківаловим потрібно голосувати проти.

  від: Микола Місто: Запоріжжя
  25.05.2012 01:05
  Наша сім'я російськомовна , але хай нас Бог береже від таких перевертнів-універсалів як Колєсніченко .

  від: володимир Місто: Донецьк
  24.05.2012 22:57
  Треба 1 закон раз і назавжди. ЛИШЕ УКРАЇНСЬКА МОВА!!!! БУДЬ-ДЕ!

  від: anti
  24.05.2012 22:41
  Вспомните, в 2004 году после поражения Януковича на выборах, функционеры партии регионов и их бизнесовые кукловоды всерьез испугались непосредственно за свои тела (а не только за свой бизнес). Вспомните обещания «Бандитам тюрьмы» и тому подобное. А ведь если бы тогда серьезно занялись их делишками в «славные 90-е», то донецкие кланы просто исчезли бы с бизнесовой и политической арены Украины навсегда. И тогда был северодонецкий съезд и истерические движения для отделения от Украины для спасения драгоценных себя. Тогда пронесло. Вернемся в настоящее. Дела у ПР и ее лидера очень неважные. Жмут со всех сторон. А выборы на носу. Поэтому решили опять повторить старую идею с отдельным уделом. Ведь они прекрасно понимают, что на этот раз проигрыш политический может превратиться в тотальное поражение с массовым переселением в места не столь отдаленные. Не говоря уже за потерю материальных благ. А удел на этот раз невозможно создать при помощи пресловутой федерации. Ведь это же был бы абсурд – те, кто у власти, сами разваливают государство. Поэтому разваливать страну решено ходом из-за угла – при помощи раздела через языковый закон. А заодно подобрать немного голосов сторонников единой и неделимой, кондовой и посконной.

  від: pfr Місто: Мукачеве
  24.05.2012 22:18
  Коростень, 2004 рік. Януковича запитує пенсіонер, чи правда те, що він хоче російську запровадити? "Та таких, як ти, багато!" - сказав Янукович. "Ти, він сказав мені на ти! Якщо треба буде, я зі зброєю захищатиму українську мову!" - відповів обурений пенсіонер. "Убєрітє ево на х... (нецензурне слово)", - скомандував Янукович своїм охоронцям. Десь цей запис можна ще знайти в інтернеті, думаю...

  від: Stas Місто: Lugansk
  24.05.2012 22:02
  Обратите внимание, как все (я в том числе) поддержали аплодисментами "вселюдное опускание" супербрехуна Вадима Колесниченко!
  P.S. Вопрос: стоит - ли дожидаться, когда наша страна станет "цивилизованной" (ожидание стремительно стремится к нулю) или всеми правдами - неправдами уезжать в нормальные страны (ожидание стремительно стремится к бесконечности).
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  25.05.2012 08:18
  Стас! Самая нормальная страна в мире это Украина. Была есть и будет. Как при запорожских козаках,как при Махно и как сейчас на первом мемте воля, что хочу , то ворочу.
  Ну в какой стране может быть такой депутат как Парубий? Только унас!!!
  Ранее Денис Давыдов разогнал бражку такую, потом Червоне козачество, а ныне Владимиру Владимровичу под боком у себя эта вакханалия наверное надоела.
  У відповідь

  від: VBIF
  25.05.2012 09:22
  Вы измельчали как-то Аноним из Севера.Часто повторяетесь,. что отдает патологической ненавистью. Читая ВАс вспоминаю Есенинское - Песней хриплой и недужной мешал я жить стране родной...

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Крим.Реалії» | Молоді кримчани обирають Україну 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ