27 червня 2016, Київ 16:00

  Політика

  Чечетову не цікавий статус мов, які розуміє «купка людей»

  У Партії регіонів не можуть розібратися, що робити з мовним питаннямУ Партії регіонів не можуть розібратися, що робити з мовним питанням
  x
  У Партії регіонів не можуть розібратися, що робити з мовним питанням
  У Партії регіонів не можуть розібратися, що робити з мовним питанням

  Мультимедіа

  Аудіо
  Київ – Регіонали не вбачають потреби надавати статус регіональної жодній мові національних меншин, крім російської. Про це заявив заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов, відзначивши, що для інших мов час прийде пізніше. Водночас член цієї ж фракції Сергій Головатий запропонував скасувати закон «Про засади мовної державної політики» і розглянути зареєстрований ним законопроект «Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні». На думку цього регіонала, жодна мова, окрім української, в Україні не може мати юридичного статусу.
   
  Лише українська та російська мови наразі потребують особливого статусу на території України, заявив Радіо Свобода заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.
   
  «46 мільйонів людей розуміють дві мови: російську й українську. Не болгарську мову, не угорську мову, не румунську мову, не єврейську мову, ідиш, чи іврит, я не знаю як там. Ці мови розуміє лише купка людей. Ми говоримо про дві мови, які розуміє увесь народ», – сказав Чечетов.
   
  Водночас, за словами депутата, закон «Про засади мовної державної політики», авторства регіоналів Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова відповідає усім вимогам Європейської хартії із захисту регіональних та міноритарних мов.
   
  Головатий пропонує скасувати мовний закон Ківалова-Колесніченка
   
  Натомість інший член фракції Парті регіонів Сергій Головатий заявив, що не можна надавати статус регіональної ані російській, ані будь-якій іншій мові національних меншин, оскільки це тій-таки Європейській хартії суперечить.
   
  Усі мови меншин, починаючи з російської, не можуть мати в Україні юридичного статусу
  «Усі мови меншин, починаючи з російської не можуть мати в Україні юридичного статусу. Держава може визначити тільки заходи, які треба вжити для врятування цієї мови, чи підтвердження. Раз і назавжди треба запам’ятати статус єдиний української мови, як верховної мови України», – зазначив Головатий.
   
  Відтак, Сергій Головатий зареєстрував у парламенті законопроект «Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні». Головними відмінностями цього документу від закону Ківалова-Колесніченка є те, що діловодство та освіта можуть відбуватися мовою національної меншини тільки на території села, селища або міста, якщо на цій території не менш ніж 50 відсотків населення становлять представники цієї меншини.
   
  Партія регіонів вже нічого не мінятиме – Ляпіна
   
  Законопроект Головатого також дозволяє чиновникам вживати мову меншини лише разом з державною, а не обирати одну з двох, як це передбачено чинним мовним законом. Це відповідає нормам української Конституції, та Європейської хартії, але регіонал запізнився зі своєю ініціативою, вважає депутат від НУ-НС Ксенія Ляпіна.
   
  Верховна Рада якось дуже швидко і яскраво перестала бути місцем для дискусій. І Головатий пізно помітив це
  «Верховна Рада якось дуже швидко і яскраво перестала бути місцем для дискусій. І Головатий якось пізно помітив це. Від того, що він зареєстрував законопроект, який, напевно, ближче до Європейської хартії, нікому вже не стане а ні тепло, а ні холодно. Нічого регіоналами переглянуте не буде», наголосила Ляпіна.
   
  На думку Сергія Головатого, в Україні підтримки і захисту на державному рівні потребують 18 мов національних меншин. Про таку саму кількість ідеться й у підписаному Президентом мовному законі. Поки що заходи з його реалізації схвалили лише на Одещині: там статус регіональної отримала російська мова.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Микола Місто: Кіровоград
  16.08.2012 19:37
  Чечетов показує, що ні йому, ні його однопартійцям не цікава європейська мовна хартія, бо вона захищає ті європейські мови які Чучетову не цікаві бо їх розуміє купка людей але він показує, що він і його однопартійці за винятком Головатого тупі бо не можуть вивчити української мови, таким чином вони показують, що їм не цікава ще одна європейська мова яка підлягає захисту відповідно європейської мовної хартії, вони ці Чечетови як ота саранча

  від: Василь Місто: Київ
  16.08.2012 18:49
  Раніше Чечетов відверто сказав, що мовний закон було прийнято шахрайським способом ("развєлі, как котят"). Тепер він визнав, що підтримка мов нацменшин не цікавить владу, закон потрібний лише для насильницької русифікаціїї України.

  від: Ігор
  16.08.2012 16:35
  А мені дуже зікаво, коли оте чечетОве отримає належний статус - довічнозасудженний без права на амністію та помилування!

  від: Тавр
  16.08.2012 15:54
  Последовательный русский фашист!
  плохо что всех русских - как россиян так и евреев, хотят воспитать такими, разделить и уничтожить общество, которое так трудно создает хрупкий баланс для перспектив будующего

  від: Гнат Місто: Тернопіль
  16.08.2012 15:41
  Не розумію, яким боком той закон чіпає українську мову? Статус державної лише за нею залишається, тобто по всій країні не буде обмежень в її використанні. А інші мови... - хай цим опікуються в областях.
  У відповідь

  від: Олексій Місто: Ржищів
  16.08.2012 18:44
  Оппозиція казала, що цей закон призведе до збільшення витрат державних коштів. Сьогодні зайшов до магазину й переконався що правду вони казали! Там де стояли пляшки з горілкою по 26 грн. - тепер по 34. Російськомовні громодяни України, навіщо платити більше? Якщо Азаров з Януковичем нас не почують - будемо пити самогон!

  від: Анонім Місто: Київ
  16.08.2012 15:01
  "відповідає усім вимогам Європейської хартії " - Брехня та демагогія.

  від: володимир Місто: Донецьк
  16.08.2012 10:52
  НІЯКИХ ЩОБ МОВ НАЦМЕНШИН НЕ БУЛО!!!!

  Ви розумієте, що то буде? приїдете в Чернівці, а там - бедлам. В Криму - татаромонгольське ханство!!!! В "Угорщині" (там де Бене і Берегове) - середньовічна Європа....на нашу голову українську платника податків....

  Я хочу як українець щоб навіть біля угорського кордону зі мною спілкувались на українській. Я не хочу питати "де пошта?", а мені відповідали "Нінч пошта, є тільки поштара". Ви бачили голову сільради в Бене? та він і двох слів не може зв язатти українською, а онучка сусідів, що мешкає в угорщині (українка, до речі) зі мною тільки англійською спілкується.

  Я хочу щоб коли я йду по Закарпаттю, я бачив би імена сел на українській.
  Ви підіть по дорозі з села Калини в Бичків. Там по-перше села яких і на мапі нема (і в інтернеті), де не ловить жоден з українських операторів, проте румунській - відмінно, де спілкуються на румунській і всі написи - на тій самій мові. я навіть прочитати на дорожньому знаку назву села не зміг....

  Я не хочу приїхати в алупку і бачити арабську вязь чи турецькі слова. Хай татари у себе вдома кримське ханство влаштовують, а на вулицях має бути українські назви. Щоб де пиво позначалося "ПИВО", де вино - "ВИНО", де дівчата - "МАСАЖ", а не якісь там "karışık" чи "escort" (я коли був ще малечем думав - то все пункти, де "форд ескорт" дають напрокат)..

  а на молдаванкє в Одесі що тоді? Може одразу Одесу до Молдови приєднати? Там і так кожна тридцята машина молдовська. а іномарки їдуть покупати в молдову.

  Так що ото колесніченкові треба дати по голові і відправити по далі з ради... На закарпатті угорську захищати.
  У відповідь

  від: Петро Місто: Донецьк
  16.08.2012 13:29
  Чомусь Швейцарія не перетворилася на бедлам. А от Україна, яка 20 років так пильно захищала єдину мову перетворилас на суцільний бедлам , та і мова опинилася у тому стані.
  У відповідь

  від: Володимир Місто: Донецьк
  18.08.2012 22:21
  А тому що в Швейцарії всі розуміють 3 мови. А у нас на Херсоншині буде регіональною турецька, а в Одесі впроваджуватимуьь в понеділок івріт.
  Так що Колесніченко хай вчить єврейський алфавіт, коли шукатиме Дерибасівську і Привоз.

  Ні щоб зробити комфортно - все писати на німецькій і англійській і українській...
  У відповідь

  від: Ігор
  16.08.2012 16:34
  Відмовлюсь від використання української, після того, як Україна стане конфедерацією а ти, петре, винайдеш "швейцарську мову" (ретророманську не пропонувати!)!

  від: я Місто: суми
  16.08.2012 10:07
  наша мова- калинова!!!

  від: Олесь Місто: Полтава
  16.08.2012 08:40
  Як казав эстонський персонаж з російського "Городка" :"Мы его сейчас не стараемся изучать (російську мову),а стараемся забывать!Не забыть "забыть"! Молодці! Я теж принципово перейшов на українську,щоб потроху забувати насаджену нам ззовні чужу мову!Прибрав з ТВ всі російськомовні канали!Діти не дивились і не дивляться зомбоящик.Їм інтернету вистачає!А жінка-російськомовна,доречі,сама мене підтримала.І я їй за це дуже вдячний!
  У відповідь

  від: Грицько Місто: Миргород
  16.08.2012 13:31
  Так тобі тепер і жінка не дає? Бідолага, так а мову страждає.
  У відповідь

  від: Сергійко Місто: Київ
  16.08.2012 13:24
  Пам'ятаю, щось подібне було наприкінці 1990-х років, коли правив Л.Кучма. Поки ми звикали до українськомовного контенту "1+1" (який досі заробляє дивіденти на цьому, як і більшість колишнього так званого українського бомонду), в Україну перли все російське, було зовсім мало українських видань, мізер інтернету. Мої знайомі студенти, які виросли в російськомовних родинах, навмисне розмовляли суто українською, навіть вступаючи в конфлікти з батьками. Українська була тоді на зльоті незалежно від політиків. І гадаю, що й сьогодні вона не впаде.

  від: павел Місто: днепропетровск
  16.08.2012 08:10
  Оно(Чечетов)самое позорное явление,которое было создано партией ранионов в эти годы. Оно прожало за бесценок "Криворожсталь", оно бледное теряло сознание на пороге прокуратуры, оно на короткой цепи хозяев, оно позорит само понятие "Верховна Рада". Жаль, что журналисты не сдержало взятые обещания, не цитировать это явление.Это допускать к людям нельзя, тем более по теме"Мова".
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ