30 червня 2016, Київ 02:31

  Суспільство

  Молодь їде з України. Через байдужість держави?

  x

  Мультимедіа

  Аудіо
  Київ – Понад шість мільйонів емігрантів у світі – українці. Це є сьомою частиною нинішнього населення України. Такими є дані представництва Міжнародної організації з міграції. І понад половині цих людей – до 35 років. За словами експертів, для української молоді виїзд до іноземних країн – можливість здобути якісну освіту та вигідно працевлаштуватися. Додому ж їх може повернути тільки гідна зарплата, доступність житла, поліпшення соціальних послуг та зацікавленість самої держави в освіченому поколінні, кажуть фахівці.

  21-річна Анна Лип’ятських – магістр першого року навчання Національного університету Шевченка. Наразі посилено вивчає англійську та польську мови, адже за два роки планує вступати на навчання до Польщі.

  «Я взагалі хотіла б там лишитися, бо поляки набагато краще живуть, ніж ми. Там людину вважають за людину, а не так, як у нас. Багато друзів, знайомих поїхало вчитись за кордон і всі дуже задоволені. Більшість хоче, звичайно, залишитися», – каже вона.

  За останні три роки кількість охочих навчатися за кордоном зросла щонайменше на 10 відсотків. Про це говорить консультант з освітніх програм одного з освітніх агентств Анна Уразова. За її словами, найчастіше українські студенти обирають для навчання Британію, Канаду, Латвію, Литву, Польщу, США та Чехію. Найперше – через кращу якість освіти. Адже тут навчальні програми є актуальнішими та мають практичніший характер, констатує фахівець. 

  Відсотків 50 студентів обирають країни (наприклад, Канаду, Австралію, Нову Зеландію), де є можливість залишитися принаймні на 1-2 роки для роботи після закінчення навчання
  «Відсотків 50 студентів обирають країни (наприклад, Канаду, Австралію, Нову Зеландію), де є можливість залишитися принаймні на 1-2 роки для роботи після закінчення навчання. Інша половина бажає отримати диплом. Але вони повертаються сюди і, маючи такий диплом, працюють вже в міжнародних компаніях в Україні», – наголошує Анна Уразова.

  Краще життя – головна принада

  Водночас серед молодих українців чимало тих, хто за кордоном хоче лише працювати. Про це говорить Віталій Андрусяк – менеджер із маркетингових комунікацій Міжнародного центру працевлаштування.

  Коли виїжджають туди і пізнають культуру, бачать той рівень життя, то здебільшого залишаються. Люди мають гарантії
  «Ми працевлаштовуємо спеціалістів здебільшого робітничих спеціальностей. Здебільшого від 21-22 років. Коли виїжджають туди і пізнають культуру, бачать той рівень життя, то здебільшого залишаються. Люди мають гарантії щодо свого працевлаштування, своїх роботодавців, що заробітна плата у них буде такою, як прописано в договорі», – зауважує фахівець.

  Батьківщина відлякує молодь низькою зарплатнею

  За словами Павла Розенка, експерта Центру Разумкова з питань соціальної політики, рівень заробітної платні й є однією з головних причин виїзду української молоді за кордон.

  Навіть навчання на держзамовленні не гарантує молодій людині перше робоче місце. А якщо їй все-таки надається це, то, як правило, розмір заробітної плати в декілька разів нижче середнього рівня
  «Навіть навчання на держзамовленні не гарантує молодій людині перше робоче місце. А якщо їй все-таки надається це, то, як правило, розмір заробітної плати в декілька разів нижче середнього рівня. Середня заробітна плата в Україні – близько 370 доларів – є найнижчою серед країн пострадянського простору, не кажучи про розвинені європейські держави», – констатує він.

  Окрім того, за словами Павла Розенка, Україна відлякує молодь низьким рівнем соціальних послуг, недоступністю житла, відсутністю національного культурного простору та професійних перспектив. До того ж про довгострокову стратегію на українському ринку праці сьогодні не йдеться, зауважує експерт.

  За даними минулорічного опитування Центру соціологічних досліджень «Софія», понад половина української молоді у віці від 18 до 29 років нині готова емігрувати з України.

  Софія Середа

  На Радіо Свобода – з липня 2011 року. Народилася, виросла і здобула початкову освіту у місті Гадяч на Полтавщині. Із 2008-го – студентка Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, який у 2012-му закінчила з відзнакою (спеціалізація «Радіожурналістика»). Здобуваю кваліфікацію магістра. Цікавлюся політикою, психологією, літературою. Вивчаю іспанську та італійську мови.
  Sophia Sereda | Crea il tuo badge  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Василь Місто: Київ
  21.08.2012 17:58
  В тексті є посилання на інформацію Міжнародної організації з міграці - потрібно би дати зсилку на цю інформацію, бо 6 млн. емігрантів - цифра, що не відповідає даним Держстату.
  У відповідь

  від: Антон Місто: Київ
  22.08.2012 01:51
  http://iom.org.ua/en/pdf/Facts&Figures_b5_en_f.pdf
  Stock of emigrants*:
  6.5 million10
  У відповідь

  від: Василь Місто: Київ
  23.08.2012 19:08
  Подивився матеріал, очевидно тут маються на увазі особи українського походження, тобто включаючи і українців, що мають громадянство інших країн, на території яких вони в даний час проживають. А це вже зовсім не те, що емігранти.

  від: Пенсіонер Місто: Мелітополь
  21.08.2012 17:49
  Тільки молодь та пенсіонери захищають свое. А бандюкам ми-бидло.

  від: Grey
  21.08.2012 16:38
  Хто має сили, можливість, знає мови, і бажає працювати хай їдуть, бо діждатися гідного рівня життя в Україні не вистачить і самого життя.
  Тим більше, що наша деструктивна мафіозна влада не зацікавлена в покращенні добробуту свого народу,.
  20 років (третина життя) пустих обіцянок, хіба це мало??!

  від: Василь Місто: Київ
  21.08.2012 15:42
  Молодь їде, бо не хоче жити у колонії Росії, якою стає Україна після приходу до влади агентів та холуїв Кремля.

  від: Микола Місто: Запоріжжя
  21.08.2012 15:23
  Середня заробітня плата для України - це показник-нісенітниця . Критерій за яким треба рахувати середню заробітну плату - брати 80% отримувачів зарплати , які отримують найменшу ЗП і ділити на кількість людей , які її отримують . Тоді і побачимо що середня заробітня плата насправді близька до мінімальної зарплати і принаймні утричі менша від розрахованої урядом . Цей фактор якраз і відіграє головну роль у виборі української молоді .
  У відповідь

  від: жаль Місто: хмельницький
  21.08.2012 20:24
  Не все впирається в гроші - немає можливостей для самореалізаії

  від: nn Місто: n
  21.08.2012 13:03
  те кто остался надеятся на государство, а те кто уехал надеятся на себя
  У відповідь

  від: жаль Місто: хмельницкий
  21.08.2012 16:23
  Никто уже ни на что здесь не надеется. Среди знакомых многие уезжают, если не сами, то хотя бы детей даже 15-16-ти лет отправляют на учебу в Чехию, в Польшу. Бегут как крысы с тонущего корабля. Одна только надежда, что среди нашего народа наберется достаточно порядочных - морально здоровых людей, чтобы противостоять этой власти.

  від: Robin Місто: Lugansk
  21.08.2012 10:31
  А держава байдужа через байдужість молоді.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак на Майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

  Загибель воїна-співака. Він приїхав із Франції, щоб захищати Україну

  «Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!»… Він вже був легендою, бо не кожен оперний співак може поїхати на фронт» 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  Вселенський патріарх Варфоломій (посередині) та лідери світових православних церков на Всеправославному соборі. Іракліон, 20 червня 2016 року

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ