25 червня 2016, Київ 20:40

  Суспільство

  «21 грудня кінця світу не буде» – екс-речник МВС

  Костянтин Стогній
  Костянтин Стогній

  Мультимедіа

  Аудіо
  Київ – 21 грудня 2012 року древній календар майя завершує свій п’ятий цикл, що тривав 5 тисяч 125 років. На думку вчених, планета Земля вже пройшла 4 цикли, кожен з яких закінчувався «кінцем світу». Колишній речник МВС і ведучий програми «Надзвичайні новини», режисер Костянтин Стогній разом із науковцями вирішив довести: розмовами про кінець світу людей просто залякують журналісти. Група вирушила туди, де календар зберігається досі, – до Мексики і Гватемали. Про свої враження вони зняли документальну стрічку.
   
  За три тижні українська експедиція з 12 осіб на чолі з режисером і ведучим програми «Надзвичайні новини» Костянтином Стогнієм пройшли маршрут у 6,5 тисяч кілометрів. У Мексиці та Гватемалі, де колись жила знаменита цивілізація майя, вони шукали відповіді на запитання «Чи дійсно 21 грудня 2012 року нас чекає кінець світу?»  Календар майя не закінчується 2012 роком, наголошують його автори. 21 грудня 2012 року, який називають днем кінця світу, насправді лише є датою закінчення однієї епохи і початку наступної, каже представник Європейської асоціації дослідників культури майя (WAYEB) Юрій Полюхович.
   
  «Жодної згадки про кінець світу, а тим паче у грудні 2012 року, у майя немає. Її і не буде, тому, що майя не бачили у цій даті нічого катастрофічного чи того, що планета Земля загине. Вони бачили у цьому новий початок, тобто, закінчується старий цикл і починається новий», – каже науковець.
   
  Першим, хто розшифрував записи майя, був українець – Юрій Кнорозов. Ще у 1952 році він розробив систему розшифровки і застосував до календаря. Саме відтоді й почались суперечки щодо існування апокаліпсису за версією майя.
   
  Костянтин Стогній розмови про кінець світу називає цинічними. Вони є наслідком погоні працівників медіа за сенсаціями, каже він. При цьому ніхто не зважає на довірливість простих людей.
  Люди самі можуть спровокувати цей кінець світу, якщо не перестануть говорити про такі речі

  «Вмикаєш новини, а там: розкупили сіль, свічки закінчуються. Дивишся на це божевілля і думаєш: люди самі можуть спровокувати цей кінець світу, якщо не перестануть говорити про такі речі. Зрозуміло, що колеги (журналісти – ред.) вирішили все-таки сказати, що така дата є, є написи і є вчені, які зуміли прочитати напис», – наголошує Стогній.
   
  Красивими у майя вважалися косоокі люди з плоским чолом і витягнутим черепом. Тому одразу після народження голову дитини закріпляли між двома дошками, між очей вішали намистинку, а зуби заточували і вкривали нефритовими пластинками. Племена майя не використовували луків зі стрілами, не знали колеса, проводили кровопускання і приносили в жертву серця людей, але разом з тим вони точно могли передбачити затемнення сонця, вміли розрахувати обертання Місяця, Венери, Марсу і Сатурну.
   
  Щоб дізнатись про все це потрібно було, як мінімум, літати у космос, а не стояти на пірамідах, вдивляючись у небо, як це робили тамтешні жреці, переконані науковці. Відтак сліпо довіряти тому, що напророчили у календарі майя, дослідники не радять. Вони взагалі ставлять під сумнів автентичність усієї цивілізації, кажучи, що і сам календар, і більшість пам’яток, які залишились після майя, насправді могли бути результатом впливу набагато потужнішої і розвинутішої цивілізації. Її присутність відчувається всюди і, скоріш за все, це можуть бути атланти – представники затонулої Атлантиди, припускає Костянтин Стогній у своєму фільмі.  «Є тільки одна гіпотеза, яка чітко пояснює неочікуваний стрибок культури і науки цивілізації майя. Її називають цивілізаційним місіонерством і цими місіонерами, що принесли народу майя знання і мистецтво, були вихідці із затонулої Атлантиди. Це пояснює, звідки у легендах майя з’явились свідчення про Великий потоп і цивілізації, що заселяли планету перед людською расою. Очевидно, саме атлантів майя називали першими людьми», – йдеться у фрагменті фільму.
   
  У місті Паленке у Храмі написів на Західній панелі автори фільму «Кінець світу» побачили іншу дату – 4 тисячі 772 рік. Саме тоді закінчується ще один цикл, тривалістю 8 тисяч років. Тому 11 вересня 4772 року може бути наступною датою кінця світу. Проте не тільки наступною, але й черговою, наголошують дослідники і радять до кінця світу ставитись скептично, але й відповідально.

  Ірина Стельмах

  На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Таука Місто: Киев
  08.12.2012 18:22
  Когда я слышу (читаю) "веские" утверждения "учОных" о том, что никакого 21 декабря 2012 не будет потому, что не может быть никогда (во аргумент "железный") я сразу вспоминаю словечки примерно этих же учОных о чернобыльском атомном реакторе: "Оно настоко бизопаное, шо мона картопельку на крыше реактора с`одить!" Чем закончилась эпопея с такими "оптимистическими" утверждениями, мы хорошо помним.
  Одни, захлёбываясь - лгут.
  Другие, пользуясь нашей малограмотностью, ПЕРЕВИРАЮТ работы харьковчанина Кнорозова (крепко призадумавшегося, когда вырвавшись из СССР к концу жизни, взошёл на вершины гватемальских и мексиканских пирамид).
  Третьи (читайте давно не комсомольскую "Комсомольскую правду" за 7 декабря 2012) втихаря от населения сооружают (в США, России, Австралии) тысячи (!) криогенных банков спермы, семян, тканей животных. Настраивают умопомрачительные подземные убежища, забывая заглянуть в Библию - живые, если что...., скорее всего, позавидуют мёртвым.
  Любой астроном подтвердит: такой миг бывает раз в 26 000 лет. И что он несёт - не знает никто. Никто не объяснит совпадение сведений о потопе в Библии и в записях "диких индейцев". Точно так, как никто не объяснит чёткую геометрию горы Кайлас. И не скажет, кто обустроил эту ПИРАМИДУ вышиной в 6500 метров. И почему НИКТО так и не ступил на её вершину.

  від: Володимир Місто: Рівне
  08.12.2012 09:53
  Ду-у-уже цікаво! Якби мене хтось так фінансував - я б теж поїхав. Упродовж перегляду не покидала думка, що досліджувати тему кінця світу і фізщично, і морально легше, ніж спостерігати й потерпати від кінця України.

  від: Людмила Місто: Балтимор
  07.12.2012 19:49
  Уже даже анекдот ходит. Конец света не стрше для Украины. На брата приготовленопо 1 квадатному метру сала

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Крим.Реалії» | Молоді кримчани обирають Україну 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ