25 червня 2016, Київ 09:53

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Кримські татари розігнали виставку, присвячену Сталіну (ФОТО)

  21 грудня в Сімферополі група кримських татар на чолі з представниками Меджлісу кримськотатарського народу знесла виставку, присвячену 133-річчю з дня народження Сталіна. Стенди в центрі Сімферополя виставили особи, що назвалися представниками російської громадської організації «Сутність часу – Крим».

  На виставці були представлені фотографії політичних діячів 20-го століття з хвалебними цитатами про Сталіна, офіційні фотографії сталінського періоду, а також роздавалися листівки із закликом «розібратися в історії і віддати належне такої масштабної історичної постаті як Сталін».

  Представники організаторів заявили, що вважають депортацію кримськотатарського народу у 1944 році за наказом голови Державного комітету оборони СРСР Сталіна «найвеличнішим актом гуманізму».

  За годину після відкриття виставки на місце її проведення прийшла група людей, серед яких були керівник Секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв і голова відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін. Вони закликали організаторів прибрати виставку, аргументуючи це тим, що Сталін в Україні визнаний у суді винним в загибелі мільйонів людей, й особисто віддав наказ про депортацію кримських татар, що теж визнана злочинною.

  Після відмови організаторів це зробити, активісти Меджлісу поперекидали стенди з цитатами і зображеннями Сталіна, не зачіпаючи фотоматеріали виставки «20 років без СССР». Низка присутніх також долучилася до демонтажу виставки і намалювали фарбою на знесених стендах нацистську свастику. «Для нас Сталін і Гітлер однакові!», – заявили представники Меджлісу.

  Кілька десятків представників правоохоронних органів, присутніх при проведенні акції, в конфлікт не втручалися.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 
  від: Наган
  25.12.2012 14:49
  Вони б ще фотовиставку Гітлера організували, совки недорізані.

  від: Vladimir Shliahov Місто: Feodosia
  24.12.2012 12:31
  Ребята, то что вы здесь пишите вообщем-то правильно, но имеются правила, они касаются всех: разрешать или запрещать проведению подобных выставок ни русским, ни украинцам, ни татарам не позволено.
  В стране имеются суды, через них добивайтесь запрета проводить такие акции в Украине.
  Своими разгромами вы только помогаете продвижению политики нашего северного соседа...

  від: василь Місто: миколаїв
  23.12.2012 19:09
  ми тисячу років сусіди. складна співісторія... але ми навчілися поважати та допомогати одне одному. а потім- москальське підле(у всіх сенсах) рило...всіх добряче повчили, хай їм грець! маю надію- добавили розуму.
  крим- земля татар! в цьому правда! нам, украінцям дуже повезло, що ми стали нарешті співгромадянами з цім працелюбним, талановитим, мужнім народом!
  У відповідь

  від: Кемаль Місто: Сімферополь
  24.12.2012 00:11
  Василь, дякую за підтримку!
  Ми татари теж любимо та поважаємо український народ!

  Слава кримськотатарському народу!
  Слав УКраїні!

  від: euvropeec3
  23.12.2012 14:14
  Для людей с нормальными моралью и представлением об общечеловеческих ценностях, среди которых жизнь людей и их достоинство наивысшие, Сталин навсегда останется сатрапом и извергом, на совести которого миллионы безвинно погибших граждан. Если даже по вине власти погиб один человек - она уже по определению преступна. Поэтому почитание Сталина кем бы то ни было, это уже признак элементарной моральной ущербности личности, для которой остальные люди ничто, мусор. Между прочим, судьба иногда жестоко наказывает тех, кто восхваляет тиранов, когда они сами становятся их жертвами. Примеров из прошлого, да и настоящего достаточно.
  Массовая депортация крымских татар в мае 1944 г. - очередное преступление сталинского тоталитарного режима. И только лишь подонки могут оправдывать эту акцию якобы заботой уберечь крымских татар от расправы возвращающихся с фронта солдат Красной Армии. Во-первых, подобное преступление могло произойти только с санкции власти, в результата ее подстрекательства. Во-вторых, те крымские татары, которые сотрудничали с оккупантами, в том числе участвовали в зверских карательных акциях против советских партизан, мирного населения, либо бежали вместе с немцами с полуострова ( большинство), либо получили наказание от СМЕРШа, органов НКВД. Так что выселяли крымских татар с их исконной земли невиновных ни перед воевавшим с завоевателями народом, ни перед властью.
  Предатели, как известно, были среди многих народов СССР, в том числе в удельном весе этой категории граждан было немало и самих русских - целая Русская освободительная армия во главе с бывшим любимцем Сталина генералом А. Власовым. Есть основание считать, что переход на сторону врага во многом был вызван недовольством людей необоснованными репрессиями Сталина, насильственной коллективизацией и другими преступлениями режима. Никогда страна не знала такого числа людей, перешедших на службу противнику, как в годы Великой Отечественной войны. Хотя объективно это не может служить оправданием измены Отечеству.
  25 тысяч крымских татар сражались с гитлеровцами в рядах Красной Армии, пять из них стали Героями Советского Союза, Аметхан Султан - дважды. Они также были лишены права проживать на своей родине.
  Что касается попытки организовать выставку в Крыму, посвященную Сталину. Скорее всего это провокация недругов из России как крымских татар, так и украинцев. И правильно поступили представители крымских татар, не допустивших ее проведения.
  Подавляющее большинство комментариев по данному материалу РС на стороне крымских татар - формируется поколение людей, для которых достоинство людей и их жизнь не пустые слова.

  від: Тарас Місто: Киев
  22.12.2012 19:19
  На сердце елей.

  від: Alex Місто: Dnepropetrovsk
  22.12.2012 13:05
  Выражаю свою поддержку крымским татарам!

  від: Москаль
  21.12.2012 22:27
  Оккупационная власть провоцирует в Украине беспорядки. Только справедливый суд над Януковичем поможет исправить ситуацию

  від: Лавр
  21.12.2012 20:37
  А почему молчит Аль? Он что тоже участвовал в организации выставки?

  від: Димитрий
  21.12.2012 16:44
  Свастику рисующий - сам подсознательно фашист. Надо бы гражданам напомнить, за что, была депортация и ради чего. Если бы их не вывезли то пришедшие с фронта, мягко говоря по головке их не погладили...
  У відповідь

  від: Парамон Місто: Сімферополь
  21.12.2012 18:30
  Дмитрий, свастику намалювали томущо татари сталіна від фашизму не відрізняють!
  Тому що сталін і є самий СТРАШНИЙ ФАШИСТ!
  У відповідь

  від: rasta Місто: moscow
  23.12.2012 08:48
  господа украинцы, режим сралина самый что ни на есть фашистский, или что ты прикажешь рисовать звезду их??? не много ли чести?? а так всем всё понятно!! Молодцы татары уроки истории не проходят зря!!

  від: Штефан Місто: Луцьк
  21.12.2012 16:37
  Так тримати, татари! Ми, бандерівці і Ви - браття. Єднаймося. У єдності сила - іще ніхто і ніколи не перемагав татар і українців, окрім одного разу. Живемо у одній державі, у нас спільна історія і спільне майбутнє. Шануймо один одного.
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ