25 червня 2016, Київ 00:58

  Політика

  Влада змушує Меджліс вивести на вулиці тисячі кримських татар – Джемілєв

  Мітинг у Сімферополі до Дня захисту прав людини, 10 грудня 2012 рокуМітинг у Сімферополі до Дня захисту прав людини, 10 грудня 2012 року
  x
  Мітинг у Сімферополі до Дня захисту прав людини, 10 грудня 2012 року
  Мітинг у Сімферополі до Дня захисту прав людини, 10 грудня 2012 року

  Мультимедіа

  Аудіо
  Сімферополь – Меджліс кримськотатарського народу готовий вивести на вулиці тисячі кримських татар, якщо влада перешкоджатиме традиційному вшануванню пам’яті жертв депортації, що відзначається 18 травня. Про це Радіо Свобода заявив голова Меджлісу, народний депутат України Мустафа Джемілєв. Напередодні міська влада відхилила його прохання щодо сприяння Меджлісові у проведенні на центральному майдані міста жалобних заходів. Лідери кримських татар кажуть, що урядовці провокують серйозне загострення етнополітичної ситуації в регіоні.
   
  Попри протидію влади, Меджліс планує проводити жалобні заходи на вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу за сценарієм попередніх років – напередодні Дня жалоби, увечері 17 травня, на центральному майдані Сімферополя пройде масова акція кримськотатарської молоді «Запали вогник у своєму серці», а наступного дня, 18 травня, – організований Меджлісом Всекримський жалобний мітинг. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив лідер Меджлісу Мустафа Джемілєв.
  Мустафа ДжемілєвМустафа Джемілєв
  x
  Мустафа Джемілєв
  Мустафа Джемілєв

  Він назвав «провокацією влади» відмову чиновників Сімферопольського міськвиконкому погодити запропоновані Меджлісом традиційні заходи до Дня жалоби. За словами Джемілєва, у Меджлісі це розцінили як спробу усунути представницький орган кримських татар від організації жалобних заходів і спровокувати заворушення.
   
  «Ми робитимемо те, що робили всі останні 23 роки підряд. А вони, якщо захочуть щось інше, то побачать результат», – зазначив Мустафа Джемілєв.
   
  За його даними, влада планує залучити до проведення цих заходів членів Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України, які вороже налаштовані до Меджлісу та його лідерів, а для демонстрації підтримки цієї структури з боку людей – збирається підвезти з регіонів бюджетників.
  Ми звертатимемо увагу міжнародних організацій на цю провокацію

  «Але ж кримські татари теж не мовчатимуть. Прийдуть з п’яти боків колонами, заповнять майдан. А якщо не допустять туди – будуть перекриті дороги, паралізовано рух, щонайменше у Сімферополі, а можливо, це перекинеться і на інші регіони автономії. Дуже небезпечна гра. Вона може призвести до нехороших наслідків. І тому ми звертатимемо увагу міжнародних організацій на цю провокацію», – повідомив голова Меджлісу.
   
  Мустафа Джемілєв каже, що нинішній уряд автономії останнім часом проводить різку антикримськотатарську політику, і це дуже дратує кримських татар і стимулює протестні настрої.
  Багато людей розлючені через ту політику, що ведеться стосовно кримських татар

  «Зараз так загострилася ситуація, що дуже багато людей розлючені через ту політику, що ведеться стосовно кримських татар. Тому настрій людей, очевидно, буде не дуже мирний. Ми, звичайно старатимемося, щоб все це було у мирному руслі. Але не слід виключати якоїсь протидії жалобним заходам, якість акції, мирні акції, звичайно, але з вимогами відставки уряду», – наголосив Мустафа Джемілєв.
   
  Уряд Криму: влада відкрита до діалогу, а Меджліс сам винен
   
  Відповідальність за можливу ескалацію етнополітичної обстановки в Криму Мустафа Джемілєв поклав на центральну владу України, а також особисто на прем’єр-міністра автономії Анатолія Могильова.
  Такі люди, як Могильов, які стверджують, що Сталін вчинив правильно, депортувавши кримських татар та інші народи, не можуть бути у владі

  «Такі люди, як Могильов, з такими печерними поглядами, які стверджують, що Сталін свого часу вчинив правильно, депортувавши кримських татар, та й не лише кримських татар, але й інші народи, – такі не можуть бути у владі, обіймати якісь державні посади», – заявив голова Меджлісу.
   
  Тим часом урядова прес-служба поширила коментар голови Ради міністрів АРК Анатолія Могильова, який заявив, що провокації напередодні Дня депортації кримських татар, про які заявляє Меджліс, є «надуманими», інформаційна ситуація довкола цього «нагнітається штучно», а звинувачення з боку «окремих кримськотатарських політичних діячів» на адресу керівництва країни і Криму у «недостатній увазі до відновлення прав депортованих народів, недотриманні прав і свобод громадян – безпідставні».
   
  У заяві також мовиться, що такі звинувачення з боку «окремих діячів» є «цілеспрямованими», щоб «на хвилі негативу відвернути увагу кримських татар від вирішення нагальних проблем, що назріли в кримськотатарському національному русі».
   
  Анатолій Могильов також зазначив, що керівництво країни і влада автономії «завжди відкриті до співпраці і конструктивної спільної роботи з вирішення проблем депортованих народів і очікують такого ж підходу з боку політиків, які представляють громади Криму».


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Анонім
  28.02.2013 08:55
  Могильов сильно ризикує. На татарах і не такі зби свої обламали
  У відповідь

  від: Анонім
  02.03.2013 09:19
  Могила, ты не с теми связался. Бодайся лучше с Мелей

  від: Слава Місто: Київ
  27.02.2013 22:19
  http://www.aleksandrnovak.com/content/285.html Нахабство керівництва АРК перйшло усі межі! Святкувати іудейські свята нормально, а День жалоби заборонено! Геть з Криму януковську банду з Могильовим - Могилою кримської міліції у перших рядах! БАНДУ ГЕТЬ!
  У відповідь

  від: зона Украина
  28.02.2013 06:32
  І ЗЕКА ГЕТЬ!
  В своё время хорошо одетые и сытые болтуны похоронили достижения февральской 1917 года революции, чем и способствовали приходу большевизма. и в 33м в Германии бесноватого фюрера. ..после чего одели фуфайки, и полосатые робы,
  кто уцелел.
  теперь после ПРихода ПРавильных поцанофф во главе с трижды несудимым в 2010году Украина пошла той же дорогой
  Людям страшно жить в стране,где правит бандитский режим, не работает ни один закон, а судейская,силовая власть и даже конституционный суд - карманные холуи. Поэтому нет никакой рады, а есть банда негодяев под названием ПР (понятие слова "партия" для этой кучки тварей вообще не ассоциируется для нормальных людей) , которая благодаря своим связям и наворованному баблу пролезла в высший орган страны и ко всему прочему не хочет ходить на работу и выполнять свой конституционный долг. Они туда пролезли исключительно для лоббирования своих бандитских интересов и грабежа страны. И когда им мешают это творить еще имеют наглость выходить на трибуны высшего парламентского органа и нести несусветицу для быдла, которым считают всю Украину.

  від: Анонім
  27.02.2013 18:31
  Поддерживаем Меджлис! Могилева - в Мекеювку!

  від: albert Місто: kiev
  27.02.2013 18:30
  ТАК БЫДЛО ХОТЕЛО ВИТЮ,РУССКАГА ЯЗИКА В КРЫМУ, ПОЛУЧИТЕ ВАШАГА ХАЗЯИНА,ЖРИТЕ ПАКРАЩЕННЯ!

  від: Руслан
  27.02.2013 18:29
  собирайтесь вместе и в Казахстан... не заменимых нет!

  від: володимир Місто: звенигородка
  27.02.2013 18:29
  Влада в цій Країні неповажае нікого крім себе.А Ви покажіть владі свою силу і вона вас почне поважати.

  від: Роман Місто: Київ
  27.02.2013 18:26
  Підтримую меджиліс, для їх народу це трагічна дата і вони мають повне право вшанувати пам"ять тих кого вбили російські більшовики.

  від: Алим
  27.02.2013 18:14
  Меджлис! Ветан! Миллет!

  від: Ільмі Місто: Багчасарай
  27.02.2013 18:09
  Підтримую Мустафу-ефенді! На мітингу 18 Могильов побачить 100 тисяч кримських татар!
  У відповідь

  від: Qirimli Місто: Сити
  27.02.2013 18:48
  Мустафу на пенсию! Чубарова под суд! Милли Фирка! Ветан! Миллет!
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Аксмеджит
  27.02.2013 21:31
  Ну давай, баларар, в сити, дасвидания!
  У відповідь

  від: шевкет Місто: крым
  27.02.2013 20:43
  Эщек.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ