26 червня 2016, Київ 14:44

  Політика

  «Парламент уже не працюватиме. Все, крапка» – Тягнибок

  Олег Тягнибок: опозиція готова до перевиборівi
  X
  Дмитро Шурхало
  09.03.2013
  Гість: Олег Тягнибок, голова ВО «Свобода»
  Олег Тягнибок: опозиція готова до перевиборів
  Лідер фракції партії «Свобода» Олег Тягнибок схиляється до думки, що парламент більше не запрацює і найкращим виходом із ситуації були б дострокові парламентські і президентські вибори. Він свідомий того, що опозицію намагаються посварити, але запевняє, що сподівання на це є марними.
   
  – Пане Тягнибок, після того, як Вищий адміністративний суд України позбавив Сергія Власенка депутатських повноважень, опозиція знову заблокувала парламент. Наскільки довго це блокування буде тривати?
  Суботнє інтерв’юi
  || 0:00:00
  ...    
   
  X

  Ця влада свідомо руйнує окремі державні інституції. Парламент – не особиста власність або акціонерне товариство Партії регіонів і комуністів на чолі з Януковичем
  – Фактично пленарного тижня, який мав би бути, не було через узгоджені дії опозиційних фракцій – блокування парламенту. Я думаю, що шановне товариство розуміє мотивацію наших дій, чому ми не давали працювати Верховній Раді України. Відтак аж до 19 березня, відповідно до попередньо затвердженого календарного плану, буде робота в комітетах. Тобто, наступний пленарний день має бути визначений 19 березня. Ми маємо достатньо часу для того, щоб виїхати в округи, щоб поспілкуватися з громадою, щоб провести ще додаткові консультації щодо наших узгоджених дій вже починаючи з 19 березня. Наразі ми можемо констатувати факт, що тривалий час парламент не працює. Це є свідчення величезної парламентської кризи держави. Рішення Вищого адміністративного суду говорить про те, що ця влада свідомо руйнує окремі державні інституції, зокрема, найвищий законодавчий орган. Парламент – це не є особиста власність або акціонерне товариство Партії регіонів і комуністів на чолі з Януковичем.
   
  – Ми пам’ятаємо лютневе блокування – тоді була вимога внести зміни до регламенту, які б унеможливили голосування одного депутата за іншого. Певні зміни внесли в регламент, якогось компромісу досягли. А зараз який компроміс має бути, адже рішення Вищого адміністративного суду остаточне і оскарженню не підлягає?
  Після рішення Вищого адміністративного суду стало вже абсолютно очевидно, що судової гілки влади в державі не існує

  – Фактично після рішення Вищого адміністративного суду стало вже абсолютно очевидно, що судової гілки влади в нашій державі не існує. Я був на тому судовому процесі і відверто вам скажу: в мене була певна надія, от жевріли такі моменти час від часу, коли головуючий ставив запитання чи представникові відповідача, чи представникові позивача – у мене складалося враження: а може, вони ухвалять правильне законне рішення. І після того, як ми почули абсолютний фарс, коли, маючи стовідсотково доказову базу на боці захисту, побачили політичне рішення Вищого адміністративного суду, цієї колегії п’ятьох осіб, для нас стало абсолютно очевидним: все, крапка, будь-яких ілюзій щодо того, що в Україні існує незалежна судова гілка влади, не існує. Спочатку ми блокували парламент, ставлячи вимогу перед Головою Верховної Ради, щоб він відкликав свій позов. До речі, цей позов був незаконно оформлений на основі сфальшованого регіоналом Макеєнком, головою комітету з питань регламенту, протоколу про нібито рішення регламентного комітету від 27-го числа. Та сьогодні, після такого рішення Вищого адміністративного суду, для нас стало очевидним: виконавча влада повністю узурпована, судової влади в Україні не існує, парламент вони хочуть знищити, значить, потрібно буде реагувати.
  Олег Тягнибок
  Олег Тягнибок

  – Отже, тепер яка мета блокування? Мають бути ж якісь чіткі вимоги, як у попередньому блокуванні?
  Президент повинен був прийти в парламент і  пояснити ситуацію

  – Мета блокування є єдина: людина, яка сьогодні відповідає, несе персональну відповідальність за всю ту вакханалію, за знищення демократії в Україні і за породження диктатури в Україні – це Президент України. Президент повинен був прийти в парламент і  пояснити ситуацію, тому що ситуація в Україні є критичною. Те, що відбувається в парламенті,  це лишень дзеркальне відображення того, що є в українському суспільстві. Невже ви думаєте, що те, як живуть люди у плані соціально-економічного захисту, щоденних побутових проблем, це у нас все в порядку? Та крах повний є, і всі це відчувають! І це одне з одним пов’язано. Звісно, що таку вимогу було донесено до Голови Верховної Ради. Він, зрозуміло, що підняв руки – Президента не буде викликати.
   
  – Тобто, я зрозумів, зараз мета не визначена, з якою ви блокуєте парламент?
   
  – Ні, зараз уже все, парламент уже працювати не буде. Все, крапка. Парламент є недієздатним сьогодні.
   
  – Тобто, готуємося до перевиборів?
  Дуже було б правильно, якщо були б оголошені дострокові вибори, як парламентські, так і президентські. Це є одна з тих вимог

  – Дуже було б правильно, якщо були б оголошені дострокові вибори, як парламентські, так і президентські. І це є одна з тих вимог, яка випливає з наших безпосередніх дій у парламенті. Зрозумійте, блокування парламенту – це є так само привернення уваги української громадськості, світової спільноти до того, що в Україні є щось негаразд.
   
  – Ситуація наближається до перевиборів. Який тоді сенс вимагати, щоб Президент свою щорічну доповідь виголосив у парламенті, який взагалі заблокований?
   
  – Є певні логічні кроки, які повинна робити опозиція для того, щоб захистити не те що свої права, а права тих, хто за них голосував. Одним з таких кроків є апеляція до Президента, як до гаранта Конституції, виконати його конституційний обов’язок – зробити щорічну доповідь.І вже відповідно отримати реакцію опозиції. І ми хочемо отримати пояснення, що робиться в країні. Бо, насправді, це справа не є опозиції, справа навіть не більшості парламенту, на сьогоднішній день це є загалом справа існування чи неіснування держави. Звісно, ми не маємо ніяких ілюзій, але вимагати цього ми повинні були.
   
  – Були рішення Вищого адміністративного суду спочатку по депутатах Балозі й Домбровському, потім по регіоналові Веревському, тепер по представникові «Батьківщини» Власенку. Скільки депутатів опинилися в такій зоні ризику, що їх можуть позбавити депутатських повноважень?
   
  – Фактично позбавлення депутатських повноважень депутатів-сумісників – це є правильна справа.
   
  – До речі, регіонали кажуть: у нас же Веревського позбавили, ми ж нічого не кажемо.
   
  Веревського і Власенка порівнювати  не коректно
  Партія регіонів демонструє зараз не просто вибіркове правосуддя, а вибіркове трактування своїх дій
  Усі сумісники повинні бути позбавлені мандатів. Ті, хто має подвійне громадянство, що суперечить Конституції, так само мають бути позбавлені депутатства
  – Але Веревського і Власенка порівнювати не коректно. Тому що Веревський сам визнавав, що він займається далі бізнесом, він є керівником великої комерційної компанії, він взагалі мешкає десь у Лондоні і не має наміру працювати як депутат. Тобто тут, як кажуть, мухи окремо, котлети окремо. А от щодо Власенка було доведено чітко захистом, що він не є адвокатом і, починаючи від 2008 року, не здійснював адвокатської діяльності. До речі, ці докази були представлені в суді. Власенко, якщо брав участь у якихось судових процесах, то лишень у вигляді громадського захисника, як народний депутат, як представник фракції «Батьківщина», що також було доведено в суді. А те, що Власенко має освіту адвоката, це ще не значить, що він працює адвокатом. Він же не отримував кошти за свою безпосередню діяльність, немає ніяких договорів.Його засудили фактично за наміри, а не за його конкретні дії. Тому ми констатуємо факт: Власенко не є сумісником,  його позбавляти повноважень не можна. Веревський є сумісником, тому його законно позбавили повноважень. Інша справа, що Партія регіонів демонструє зараз не просто вибіркове правосуддя, а вибіркове трактування своїх дій. Це як під час Другої світової війни: німці палили село і казали, що десь там проходили партизани, тому ми спалюємо це село. Оце є тактика Партії регіонів – мовляв, тому що ви звернули увагу, що в нас є порушник, от ми тепер будемо незаконно позбавляти вашого права і можливості.
   
  Ми стоїмо на таких позиціях: усі сумісники повинні бути позбавлені мандатів. Ті, хто має подвійне громадянство, що суперечить Конституції, законам України, так само мають бути позбавлені депутатства.
   
  – Наскільки, в підсумку, велика в парламенті група ризику опиняється? До речі, кажуть про Вашого брата Андрія Тягнибока, який теж народний депутат, що і він у групі ризику.
  Я взагалі чув у коридорах влади, що вони розробляють стратегію: позбавляти мандата тих, які здійснюють творчу діяльність, наукову діяльність

  – Ні. Вони будь-кого можуть записати в групу ризику. Андрій не має проблем із законом, усі документи в нього є досконало юридично підготовлені. Я думаю, що ця качка, яка була закинута в деякі ЗМІ, була зроблена навмисно – подратувати, з метою тиску, безпосередньо мене як одного з лідерів опозиційних фракцій. Я взагалі чув у коридорах влади, що вони розробляють ніби таку стратегію: подавати до суду й позбавляти мандата тих, які здійснюють творчу діяльність, наукову діяльність.
   
  – Це ж дозволено Конституцією.
   
  – Так. Але ж вони трактують по-своєму.Це дозволено Конституцією, але вони вже запустили такого хробака.
   
  – А наскільки тоді велика група опиняється в зоні ризику в парламенті?
  Пару десятків, а може, й більше депутатів від Партії регіонів реально можуть бути позбавлені мандата

  – Якщо брати згідно з законом, то я думаю, що в Партії регіонів є ще кілька десятків тих, яких можна поставити під сумнів щодо можливості суміщення посад, і є ще близько двох десятків, яких ми ставимо під сумнів щодо можливості їхнього володіння паспортом іншої держави. Тобто, в принципі, пару десятків, а може, й більше депутатів від Партії регіонів реально можуть бути позбавлені мандата, виходячи з українського законодавства. А те, як їм це спаде на думку, як вони будуть самостійно трактувати законодавство – звідки ми це знаємо? Ви ж бачите, як вони грають? Для них же закон – це не указ, вони, як хочуть, так і роблять.
   
  – Зараз блокування – це спільна дія всіх трьох фракції?
   
  – Абсолютно вірно. Зрештою, протягом існування цього парламенту, що мені дуже приємно, в мене були більш песимістичні настрої на співпрацю опозиційних фракцій, але, як було це в питаннях з боротьбою за персональне голосування, так і тепер ми всі конкретні кроки – і в парламенті, і поза парламентом – узгоджуємо.
   
  – Особливо узгоджений крок – пригадуєте, «Батьківщина» сказала: ми підтримуємо Кличка на виборах мера, а той каже: я взагалі ще не вирішив, чи мені балотуватися в мери Києва.
   
  – Я не хочу коментувати за «Батьківщину».
   
  – Я просто приклад навів.
  Комітет з питань місцевого самоврядування ухвалив рішення, що 2 червня мають відбутися вибори – як київського міського голови, так і депутатів міської ради

  Ми звертаємося до Віталія Кличка, який може балотуватися і перемагати на посаду міського голови Києва. Може, Іллєнка, наприклад. Зрештою, я можу піти
  – Але я вважаю, що це некоректний приклад, і я вам поясню, чому. До речі, 6 березня комітет з питань місцевого самоврядування ухвалив рішення, що 2 червня все-таки мають відбутися вибори – як київського міського голови, так і депутатів міської ради. Причому одностайне було рішення, навіть представники Партії регіонів голосували.
   
  Що стосується того, як будуть діяти представники опозиційних сил – так, у нас відбуваються консультації, так, дійсно, ми звертаємося до Віталія Кличка, який має на сьогоднішній день серед нас трьох, якщо брати керівників опозиційних фракцій, найвищий рейтинг, який може балотуватися і перемагати на посаду міського голови Києва. І, зрозуміло, «Свобода» може виставити свої кандидатури, Іллєнка, наприклад. Зрештою, я можу піти, якщо буде така необхідність політична. Але звісно, якщо Кличко каже: я іду, – то ми тоді з «Батьківщиною» працюємо на його кандидатуру.
   
  – Власне, він каже: я думаю.
   
  – То ми його стимулюємо думати трішки швидше. Це ж є нормальні логічні речі. Бо можна думати трішки довго і, відповідно, це може призвести до певних непередбачуваних наслідків. Але, я ще раз хочу сказати: товариство, в нас ніяких проблем немає, це є робочий процес. Позиція «Батьківщини», відповідь Кличка – це є речі, які є постійно під час наших домовленостей. Будь ласка, давайте вже будемо трактувати конкретні остаточні рішення, те, як ми стимулюємо один одного – це є нормальні робочі процеси, з яких не треба робити висновки… передчасні.
   
  – А які зараз є плани спільних дій між трьома опозиційними силами, які представлені в парламенті?
  Ми зараз вважаємо, що логічно буде йти й піднімати народ. Підігрівання революційної ситуації. Це є наша така собі козирна карта

  – Ми зараз вважаємо, що логічно буде йти й піднімати народ. І ми це питання, до речі, обговорювали на нараді. Рано чи пізно ситуація в українському суспільстві, яка вже й так підігріта, вибухне. І тоді повинна своє слово сказати українська опозиція. Дуже важливо, щоб ми були не тільки єдиними в стінах парламенту, але й єдиними поза стінами парламенту. Сьогодні ми усвідомлюємо, що наша спільна дія – опозиції плюс громади, яка нас підтримує – підігрівання революційної ситуації. Це є наша така собі козирна карта. Крім того, я не хотів би деталі розказувати, бо все дуже швидко змінюється. Ми зараз з Вами тут одне говоримо, а через годину ми плани можемо поміняти. До речі, стосовно останніх дій у парламенті відкрию вам таємницю: ще ввечері ми мали один план, але на ранок ситуація змінилася, і ми ухвалили зовсім інше рішення. Єдине, що ви маєте знати: ми є рішучі, ми знаємо, що робити, ми між собою координуємо дії, між нами є наразі порозуміння в питаннях боротьби ж режимом Януковича.
   
  – А компроміс із владою Ви розглядаєте зараз?
  Я не вірю в будь-які компроміси, бо щоразу, коли відбувалися якісь домовленості, все закінчувалося пшиком

  – Я, наприклад, не вірю в будь-які компроміси, тому що домовлятися з ними – це просто смішно, бо щоразу, коли відбувалися якісь домовленості, все закінчувалося пшиком. Наприклад, що стосувалося того ж таки регламентного комітету. Я пригадую, як вони вперлися рогами: не віддамо регламентний комітет, голова регламентного комітету і секретар обов’язково має бути представник влади, хоча, насправді, в цивілізованих країнах це є опозиція. Відповідно, бачите, чим це все закінчилося і як вони тепер маніпулюють тими нібито домовленостями. На компроміс із бандитами йти не можна.
   
  – Країна наближається до президентських виборів, і можна сказати, що все, що відбувається, до певної міри вже якось намагаються проектувати на президентські вибори.
   
  – Хоча ще зарано.
   
  – Тим не менше, погодьтеся, що багато хто це робить.
   
  – Роблять, але це швидше провокація.
   
  – Наприклад, коли було попереднє блокування парламенту, казали: це опозиція спеціально собі бали заробляє перед президентськими виборами. А зараз дуже активно порушується тема мовного питання, пам’ятників. Скажімо пошкодили в Охтирці пам’ятник Леніну, тепер у Львівській області пошкодили меморіальну дошку Бандері… Вам не здається, що спеціально перед президентськими виборами розгойдується така ситуація, щоб стали помітнішими радикальні політичні сили? А тоді, на противагу цим радикалам, чинна влада буде виглядати поміркованою і їх стримувати.
   
  – Мені так не здається. Мені здається, що то, навпаки, є певні фантазії і бажане видається за дійсне. «Свобода» як політична партія існує з жовтня 1991 року. Ми що – того не робили протягом 22 років? Ми це робимо постійно. Ми постійно валимо пам’ятники й боремося проти того, щоб Україна була затицькана Ленінами. Ми є партія, яка декларує свою антикомуністичну суть. В нас цілий величезний розділ в програмі, який стосується заборони Комуністичної партії і комуністичної ідеології як антиукраїнської і людиноненависницької. Ми за те, щоб перейменовували вулиці катам України. Ми собі не уявляємо, чому Ленін, який знищив десятки мільйонів українців, в пам’ятниках, в погруддях стоїть по всій Україні – це приблизно те саме, що Гітлер би стояв у Тель-Авіві. І тому ми це робимо постійно і будемо постійно це робити, незалежно від того – президентські вибори, парламентські вибори, місцеві вибори. Те, що той, хто бореться проти «Свободи», я не вас маю на увазі…
   
  – Ми – Радіо Свобода. Ми – інша Свобода.
   
  – Є певна категорія, тих, які «Свободу» ненавидять, виходячи з ідеологічних міркувань. Є ті, яким платять гроші для того, щоб писати всякі дурнуваті аналітичні статті, щоб налаштовувати людей проти «Свободи». От вони починають закидати, як хробачків, всякі такі думки: подивіться, вони валять пам’ятники, та вони це роблять, тому що це буде вигідно Партії регіонів. Та ми такі є, ми по суті такі є. Ми створили партію «Свобода», щоб побороти комунізм в Україні, і ми будемо таке робити постійно. А чому ви не говорите про те, що купа людей підтримує те, що ми робимо?
   
  – Купа підтримує, інша купа не підтримує.
   
  – Але так буде завжди.
   
  – Але просто на цьому зараз акцентують увагу. Вам не здається, що Януковичу було б зручно з Вами вийти в другий тур?
  Міф запустили: мовляв, єдиний, в кого може виграти Янукович – це в Тягнибока. Повна маячня! Група «Рейтинг» оприлюднила дані. Другий тур – Тягнибок набирає 26%, а Янукович 25%

  – То є смішно. Янукович вийде зі мною в другий тур, і що? Ви думаєте, що він переможе? Теж такий міф запустили: мовляв, єдиний, в кого може виграти Янукович – це в Тягнибока. Повна маячня! Тому що, по-перше, вибори будуть ще через 2,5 роки, ситуація для Януковича все гірша і гірша.
   
  – Ви ж хочете дострокових виборів.
   
  – Нема питань. Група «Рейтинг» оприлюднила днями дані. Другий тур – Тягнибок і Янукович, від всіх, які беруть участь у виборах, Тягнибок набирає 26%, а Янукович вже 25%. А подивіться на динаміку. Рік тому в другому турі я як ймовірний кандидат набирав 24%, тепер вже набираю 32%, так що динаміка росте. До речі, це теж є один з таких міфів, щоб компрометувати мене, щоб пересварити опозицію. Розумієте, вони закидають такі хробачки. (За даними Соціологічної групи «Рейтинг», на кінець лютого в разі проходження до другого туру президентських виборів Тягнибок набрав би 26,6%, а Янукович 25,4% голосів від усіх опитаних, але серед тих, хто має намір узяти участь у виборах, картина протилежна: Янукович – 33,5%, Тягнибок – 32,3%; таким чином, тільки Тягнибок, за цими даними, програв би Януковичеві у другому турі, а Тимошенко, Яценюк чи Кличко виграли б – Ред.) Ми зараз і з Кличком, і з Яценюком маємо дуже добрі стосунки і координуємо свої дії, а тут вони запускають: а от Кличко то, а Яценюк такий, а Тягнибок такий. Мета одна: розсварити опозицію, по-перше. І по-друге, давайте згадаємо: а хто ту мульку розказав перший про другий тур? Чечетов розказав! Тобто Чечетов не тільки рукою керує у Верховній Раді. А потім деякі ЗМІ, деякі московські політтехнологи підхопили це і почали про це говорити. Мета яка? Відволікти від злободенних економічних проблем – раз, і друге – посварити опозицію між собою. Не вдасться їм того. Ми прекрасно розуміємося. Ми знаходимо спільну мову і ми усвідомлюємо, що питання президентських виборів зараз є ще зовсім неактуальне. Хто хоче – хай собі розказує, але між нами є абсолютно повне розуміння, і ви побачите: все буде добре.

  Дмитро Шурхало

  ShurkhaloD+rferl.org

  На Радіо Свобода – з 2008 року. Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».
  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Москаль
  12.03.2013 17:46
  В СМИ распространяется недостоверная информация о непризнании ВО"Свобода" на международном уровне. Для опровержения этого мифа приведу следующую информацию

  11 січня 2013 року з ініціативи посла пола США в Україні Джона Ф. Теффта відбулася зустріч із головою ВО "Свобода", лідером фракції українських націоналістів у Верховній Раді Олегом Тягнибоком.
  Під час зустрічі сторони обговорили питання можливого розвитку подій у Верховній Раді України у зв'язку із висуненням парламентською опозицією вимоги до більшості щодо безумовного дотримання законодавства в частині особистого голосування депутатів.
  Крім цього, було обговорено питання розвитку контактів комітетів Верховної Ради України, де працюють свободівці, з відповідними інституціями США.

  від: euvropeec3
  12.03.2013 14:37
  Деяким цинічним до людської долі та так званим соціал-дарвіністам ( в суспільстві, як і в природі, право на існування має найсильніший та нахабніший, а решта хоч виздихає) бажано б було усвідомити реальну ситуацію в СРСР в період НЕПу. Інспірована іноземною збройною інтервенцією країн Антанти ( Англія, Франція та інші) громадянська війна змусила більшовиків в 1918 р. ввести продрозкладку для забезпечення Червоної Армії та робітників продуктами харчування. Хоча це була не єдина причина. Більшовики намагалися таким чином ввести прямий безгрошовий продуктообмін між селом та містом, як елемент швидкого переходу до комунізму. Робітники повинні були також безоплатно забезпечувати селян виробами промисловості, чого не сталося.
  Поки існувала реальна загроза повернення поміщицького ладу разом з корніловими, денікиними, колчаками, петлюрами та іншими противниками радянської влади селяни більш менш терпіли продрозкладу, згідно якої в них забирали фактично безоплатно весь надлишок зерна.
  Вже з другої половини 1920 р. повернення поміщицького ладу на більшій території СРСР стало неможливим, Червона Армія перемагала своїх ворогів. Селяни все більш рішуче стали виступали проти більшовиків та їхньої продрозкладки. Причиною голоду 1921 р. була не лише посуха.
  Введений в березні 1921 р. продподаток був в 1,5-2 рази менший, ніж продрозкладка. А головне селянам дозволили вільно продавати зерно та взагалі сільгосппродукцію на ринку. Таким чином, матеріальна зацікавленість селян в збільшенні виробництва зробила свою справу в період НЕПу. В тому ж 1921 р. Ленін публічно визнав помилку більшовиків, які розраховували лише завдяки революційному ентузіазму перейти до комунізму. Віднині влада повинна була на матеріальній зацікавленості робітників, селян та спеціалістів у виробництві продукції будувати соціалістичне суспільство. НЕП дозволив за два роки покінчити з голодом, вирішити продовольчу проблему, чого не вдавалося нікому ні до, ні після ленінського НЕПу (1921-1928 рр.) Ще років 20-30 тому були живі свідки, які підтверджували висновок історії. В період НЕПу державний експорт зерна складав 2-2,5 млн.т., що майже в 5 разів менше, ніж царська Росія в 1909-13 роках, та в 10 разів менше, ніж сучасна Україна. Але при цьому, на відміну від царизму з його постійною нестачею продуктів харчування в селянських сім'ях , голодовками та нинішньої України, населення СРСР було повністю забезпечено повноцінними, якісними продуктами харчування.
  В 1927/1928 господарському році влада вирішила майже в п'ять разів зменшити закупівельні ціни на зерно селян-одноосібників. Мета: більше закупити та продати на світовому ринку. За отриману валюту закупити станки, машини та обладнання для індустріалізації країни. Але селяни відмовилися за безцінь продавати зерно державі. І тоді настала сталінська насильницька колективізація, Голодомори та т.п., а пізніше і неминучий розвал мафіозно-бюрократичної колгоспне-радгоспної системи разом з СРСР.
  Чи був інший цивілізований шлях необхідної для країни індустріалізації, без якої, між іншим, не перемогли б ворога в роки війни? Звичайно був, але тиран Сталін вибрав свій, властивий його психології та моралі, за що й розплатилися народи СРСР кров'ю.
  У відповідь

  від: Москаль
  13.03.2013 07:37
  Шановний euvropeec3! Чи не передаєте Ви куті меду?

  від: Анонім
  12.03.2013 06:30
  Радіо Свобода
  (За даними Соціологічної групи «Рейтинг», на кінець лютого в разі проходження до другого туру президентських виборів Тягнибок набрав би 26,6%, а Янукович 25,4% голосів від усіх опитаних, але серед тих, хто має намір узяти участь у виборах, картина протилежна: Янукович – 33,5%, Тягнибок – 32,3%; таким чином, тільки Тягнибок, за цими даними, програв би Януковичеві у другому турі, а Тимошенко, Яценюк чи Кличко виграли б – Ред.)

  група «Рейтинг»
  Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 30% - не більше 2%

  33,5 - 32,3 = 1,2%
  1,2% < 2%

  від: euvropeec3
  11.03.2013 19:24
  Українська Радіо Свобода своїми матеріалами, в тому числі і запитаннями свого співробітника Д.Шурхало, вже неодноразово намагалася звернути увагу ВО «Свобода» на її деякі політичні кроки та оцінки відносно минулого нашої країни, що тільки шкодять в цілому перспективній партії. Особисто я сприймаю ВО «Свобода» як необхідний сторожовий бастіон у збереження Української держави. Але, на жаль, її лідери дозволяють собі введення людей в оману. Якщо подібне буде продовжуватися і надалі, то організація матиме невтішне для неї, м’яко кажучи, майбутнє. . Наприклад, в своєму інтерв’ю О.Тягнибок заявляє про причетність Леніна до знищення десятків мільйонів українців та у зв’язку з цим говорить про нагальну необхідність знищення пам’ятників Леніну. По-перше, ніяких документальних свідчень про причетність Леніна до масового знищення українців не існує. По-друге, Ленін рішуче забороняв спроби возвеличити його персону. Але нащадки наставили йому пам’ятники.
  Відомий державний та суспільний діяч США Збігнев Бжезинський визнав ленінський неп самою ефективною економічною політикою Росії за всю її історію Як відомо, для царської Росії, СРСР, а потім вже сьогодні незалежних України та Росії голодомори, недоступність більшості населення до повноцінного та якісного харчування, на жаль, завжди були та залишаються характерною ознакою життя. Єдиний період в історії, коли в державі була нарешті вирішена продовольча проблема та ми мали достаток продуктів харчування, як ні в одній країні світу, це був неп (1921-1928рр.).
  В основу ленінського Декрету про землю ( 26.10.17. по ст.ст.) був покладений Селянський наказ про землю, опублікований в газеті есерів та меншовиків «Ізвєстія» за 19 серпня 1917 р. Суть: приватна власність на землю (купівля-продаж) відмінялися. Селяни отримували в користування земельний наділ, розмір якого залежав від кількості душ в сім’ї. Спроби деяких більшовиків насильницькими методами зігнати селян в різні форми колективного господарювання рішуче присікались Леніним. На початок січня 1929 р. 97,6% посівних площ СРСР перебували в користуванні селян, 2,4% - в користуванні комун, радгоспів, ТОЗів та т.п., в Україні - відповідно 92% та 8%. Середньорічні темпи зростання сільськогосподарської продукції в період непу складали 10 %. В 70-х-80-х роках – від 0,5 до 1,5% при всіх продовольчих програмах КПРС та т.п. Бюрократично-мафіозна колгоспно-радгоспна система в переважній більшості господарств йшла до свого закономірного занепаду. В її реформуванні номенклатура КПРС не була зацікавлена.
  Сьогодні всі опозиційні фракції, в тому числі і ВО «Свобода» на чолі з О.Тягнибоком, який у 2001р. своїм голосуванням за Земельний кодекс оголосив землю товаром, виступають проти її купівлі-продажу. А.Мороз пропонує викупити землю у селян-пайовиків та повернути її у державну власність. Чудово, тільки все це демагогія. Звідки кошти при нинішній владі та де політичне і законодавче рішення? Поїзд вже далеко пішов. По-перше, сьогодні у нас третина кращої землі перебуває в оренді агрохолдингів, які володіють по 200-300-400 тисяч га землі і яким на соціальну сферу села в переважній більшості начхати. Але саме агрохолдинги забезпечують високі врожаї та зростаючий експорт зерна за кордон. В останні роки експорт українського зерна складав 17-21 млн. т., вся царська Росія в кращі свої 1909-1913 рр. – 9-11 млн.т. Щось перепадає і населенню. Саме щось та не більше. По-друге, чимало селян, особливо пенсійного віку, їх нащадки не проти продати свій земельний пай.

  У відповідь

  від: Аль
  12.03.2013 10:36
  "Єдиний період в історії, коли в державі була нарешті вирішена продовольча проблема та ми мали достаток продуктів харчування, як ні в одній країні світу, це був неп (1921-1928рр.). "

  Ничего "выришено" не было, крестьянству дали просто слегка поправить хозяйство и привести его в исходное положение ценой стагнации города, который как то оживал после войны только лишь за счет грабежа своей буржуазии и отказа большевиков от уплаты "царских долгов", т.е. "кидка" инвесторов, до войны построивших российскую промышленность и транспорт. За время НЭПа крестьянство восстановило продуктивность на уровне тогдашнего ТЕХНОЛОГИЧЕСКОГО ПРЕДЕЛА, гарантировавшего голод раз в 10 лет, который без массовой химизации и механизации села не мог быть преодолен никакой властью. В то же время, кормить город селяне не собирались, а тем более - выступать инвесторами промышленного развития. Народная власть пришла в тупик, из которого объективно не было хорошего выхода без организации мировой революции. Популистская большевистская "пирамида" за время НЭПа пришла к логическому завершению, когда необходимость жестокой эксплуатации населения ради "большого скачка" назрела без альтернативы и даже полная капитуляция перед Западом привела бы к тому же, если не к худшему, за счет продления "колебательных процессов".
  У відповідь

  від: Анонім
  11.03.2013 20:08
  Тягнибок:
  Ми собі не уявляємо, чому Ленін, який знищив десятки мільйонів українців, в пам’ятниках, в погруддях стоїть по всій Україні – це приблизно те саме, що Гітлер би стояв у Тель-Авіві.

  euvropeec3
  О.Тягнибок заявляє про причетність Леніна до знищення десятків мільйонів українців... ніяких документальних свідчень про причетність Леніна до масового знищення українців не існує.

  28 червня 1921 року Голова Ради Народних Комісарів сусідньої держави В. Ульянов у телеграмі до Раднаркому (Раковському) та ЦК КП(б)У «пропонував негайно відновити відправку хліба на північ, не менше тридцяти вагонів щодня»

  У липні 1921 року В. Ленін писав (маючи на увазі голод у Росії):
  Якщо район, охоплений неврожаєм і голодний, займає територію з 25 мільйонами населення, то чи не слід рядом заходів найреволюційніших взяти саме з цього району молодь до армії в кількості близько 500 тисяч штиків? (і навіть може до 1 мільйона?).

  Мета: допомогти населенню до певної міри, бо прохарчуємо частину голодних, і, може, посилками додому хліба допоможемо до певної міри голодним. Це перше. А друге: розташувати ці 1/2 мільйона в Україні, щоб вони допомогли посилити продроботу, будучи сугубо заінтересовані в ній, особливо ясно усвідомлюючи і почуваючи несправедливість ненажерливості багатих селян в Україні.
  Урожай в Україні приблизно визначають (Раковський) 550–650 мільйонів пудів. Віднімаючи 150 мільйонів пудів на засів і 300 (15 x 20 = 300) на годівлю сім'ї і худоби, маємо остачу (550–450 = 100; 650–450 = 200) в середньому близько 150 мільйонів пудів. Якщо поставити в Україні армію з голодних губерній, цю остачу можна було б зібрати (податком + товарообмін + окремими реквізиціями з багатих на допомогу голодним) повністю
  Варто зазначити, що це не єдиний документ, де червоноармійцям РРФСР голова уряду В. Ульянов давав дозвіл відсилати додому продуктові посилки з України. Те ж саме дозволив голова уряду Німеччини А. Гітлер у 1941 році.

  2 серпня 1921 Ленін написав своє «Звернення до селян України» із закликом надати допомогу населенню неврожайного Поволжя, яке виконавці сприйняли як імператив.

  6 серпня 1921 В. І. Ленін обмінявся телефонограмами з наркомом продовольства УСРР М. Владимировим у Харкові. Надано вказівку про продаж солі виключно в обмін на хліб і тільки тим селянам, які внесли не менше 1/4 продподатку.

  7 чи 8 жовтня 1921 Ленін підписав проекти постанов і постанови Ради праці та оборони від 7 жовтня 1921 про вивіз 57 млн пудів хліба з УСРР.

  Представник допоміжної організації Нансена капітан В. Квислінг, очевидець того голоду, засвідчив у своїй телеграмі в лютому 1922 року, що «в Україні близько 7 мільйонів людей вмирають з голоду в усьому страшному розумінні цих слів».

  Під час голодомору 1921—1923 рр. померло від 500 тис. до 1 млн осіб.

  У відповідь

  від: Аль
  11.03.2013 22:29
  Тупая свидомитская пропаганда всегда построена на нехитрых придурковатых "аксиомах". Например, достаточно предположить, что все происходившее в стране есть результат воли начальства и сразу получим миллионный "голодомор" в любой стране - ведь ежу понятно, что гибель десятков тысяч американцев КАЖДЫЙ ГОД под колесами авто, от алкоголизма и наркомании, от производственных травм и т.д. - результат политики геноцида антинародной власти! Не может народ без козней правительства по пьянке давить друг друга, особенно, если это украинский этнос, последнюю 1000 лет славный гуманизмом. Хороша только та "власть", которая власти не имела и даже к ней не стремилась, которая не пыталась ничего строить, а только "налог" с "врагов народа" себе сшибала по ночам в подворотнях, а днем поила вонючий национальный пролетариат, среди которого пряталась, как Котовский или Миша Япончик. Бандеровцы в этом смысле точно такие же, только размах поболее.
  Все свидомиты могут только искать и находить врагов нации, а ее благодетелей, что либо ПОСТРОИВШИХ в реальной жизни бескорыстно для нации, найти не в силах. Учителей нации найти могут, а прорабов национальных строек - хренушки! Все материальное, чем нация пользуется, сотворено чисто врагами и их пособниками.
  Самая трагикомическая история - отыскание героев Голодомора. Когда я (да, может быть и не только я) на разных сайтах несколько лет прикалывал голодоморщиков тем, что евреи среди украинцев находят праведников мира, жертвовавших жизнью ради еврейства, а свидомиты не могут найти таких же героев, жертвовавших собой ради ближнего во время голода, так нашлись таки герои нации, которые кормили сельчан, правда не своим хлебом и ценой своего личного голода, а заныканым из государственной заготовки! Чего же Коба и Камо не благодетели человечества, ведь они награбленными деньгами делились не только с Партией, но и с "простым народом" им помогавшим ?

  від: Анонім
  11.03.2013 18:12
  Деньги, которые потратятся на перевыборы "народных" депутатов и президента, лучше направить в пенсионный фонд.
  Не нужны нам дармоеды с значками. Если бы так работала страна, как эти избраники. Все были бы в ж-пе.
  У відповідь

  від: Сергей Місто: Киев
  12.03.2013 04:36
  Пора бы знать что 60% так называемого "Пенсионного фонда" уже при леди ТЮ съедали не пенсионеры, а сотрудники фонда. При нахальных рыгах - съедают на зарплаты уже наверно все 80% фонда - и кричат что всё ещё мало шкур сдирают. Жадность чиновников не имеет границ. Все что попало в бюджет - растаскивается уже "с колёс". Дармоеды со значками - только кусочек айсберга под названием "администрация". Депухватов мы хоть видим (точнее видим 10% из них - остальные жрут молча и пояляются лишь в виде карточек у чечёткина, шерстёркина и прочей швали). Администраторов, налоговиков, пенсфондистов, таможенников и прочих паразитов мы и не видим, и не выбираем. Они ещё хуже и отвратительней.

  "Страна работала..." Это вообще перл Аноныма. Страна продает всё что можно. После 1917г. НИЧЕГО не производится из конечных продуктов. Назовите хоть один нормальный товар на экпорт. Не было, и нет уже 100 лет. Даже когда Совдепия была по горло завалена брежневскими нефтебаксами - "работающая страна" не могла сделать мыла, зубной пасты и всего прочего. Даже "кульки с буквами" и пластиковые стаканчики завозили с Запада. (Помню как на Олимпиаду в Киеве менты охраняли автоматы с газировкой от местных - чтоб иносранцы увидели там стаканчики.) Не будь в земле руды, и не будь эти почвы не такие богатые - вот тогда бы, может, страна и вдруг заработала, уничтожив паразитов.
  Пока же Украина слишком богата от природы чтобы работать. Она кормит уникальное количество дармоедов под названием "правители".

  "В вашем возрасте, Киса, пора бы знать..."

  від: сонечко Місто: Трускавець
  11.03.2013 18:06
  Хочу доповісти нашій громаді,що газета "Сегодня"в укр.підтримує владу корупціонерів---я стикнулася з тим,що не пропускають коментарі,хоча я пишу делікатно---без матів і образ(як діти інколи).Бачу,що з"явилося багато "нових" експертів,які все щось нове "витягують" для ознайомлення.Громадяни.прочитавши,не маючи іншої інформації,починають підтримувати автора(на це ірозраховують бандит),саме для цього і друкують ці статті.То ж будьте уважні,ми переможемо!

  від: Москаль
  11.03.2013 16:18
  Не имея возможности наблюдать за деятельностью Олега Тягнибока, я пытался сложить мнение о нем из СМИ.
  Что получилось:
  неуравновешенный юдофоб, ненавидящий русских, готовый ради личных амбиций смести все на своем пути. Человек, оторванный от реальной жизни, витающий в облаках, не умеющий организовать никакую работу.
  Таков ли Олег Тягнибок на самом деле? Предлагаю послушать мнение эксперта.
  "Тягнибок - із тих, хто вчиться безпосередньо на маршруті. Навіть, якщо він не буде готовий стати мером Київа , він буде готовий до будь-якого результату, який покаже. Нинішні маневри "Свободи" у Києві показують, що вона на майбутніх місцевих виборах до Київради може взяти п'яту частину мандатів. А це вже дуже серйозно. Це означає, що рано чи пізно і Київ може претендувати на роль канонічної території "Свободи". Вони скористаються на повну своїм представництвом у Київраді. Їхня мета сьогодні - велика, найбільша фракція серед демократів у столичній міській раді", - переконаний політолог Володимир Цибулько .

  від: Анонім
  11.03.2013 08:25
  Цього тижня опозиція починає весняний наступ на владу, який лідери «Батьківщини», «Свободи» та УДАРу називають народним повстанням.
  Лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок наголошує, що опозиція не визначає наперед, яких форм набудуть протести. За його словами, «революцію ж не можна так спланувати, це є стихійна річ, яка залежить від внутрішнього стану народу».
  У відповідь

  від: Анонім
  11.03.2013 16:37
  "Заява спікера Верховної Ради Володимира Рибака про те, що Верховному суду слід надати можливість ініціювати зміни до Конституції — його художня самодіяльність. Він творчо підходить до українського законодавства, як і сам Віктор Янукович. Президент раніше повернув Конституцію 1996 року, фактично, здійснивши конституційний переворот у країні. На прикладі справи Власенка бачимо розвиток цих подій — влада демонструє своє вперте бажання йти до кінця і не відступати за жодних умов, не зважаючи на реакцію Заходу та Сполучених Штатів. Заява Рибака гарно вписується у контекст. Усі ці дії і заяви свідчать про те, що політична криза в Україні виходить на якісно новий рівень", - сказав політолог.

  Золотарьов підкреслив, що сьогодні Верховну Раду та парламентаризм в Україні добивають. "Я згоден із Томенком, він припускав, що Раду можуть розпустити, а вибори так і не призначити. Це — фантастичний сценарій, але, бачимо, що будь-які "творчі", абсурдні ініціативи влади можуть втілити у життя", - запевняє Золотарьов.

  від: Таука Місто: Киев
  11.03.2013 06:55
  Позвольте процитировать «клятого москаля» (Россия).
  -----------------------------------
  Прогулки по болоту дураков.
  ------------------
  Сергей Сергеевич Сальников.
  -------------------------------------

  Есть такая историческая формула, которая неоднократно за длительную человеческую историю находила своё подтверждение. Суть её в следующем - если существуют социальные проблемы в обществе, то всегда найдётся личность, которая возглавит борьбу за её решение.
  Устав, по всей видимости, бороться с народом под предводительством этих личностей и не желая решать сами социальные задачи, власть имущие карлики стали изобретать разные способы сохранения своего привилегированного положения без особых для себя потрясений и потерь. Одной из таких уловок стало страстное желание выдвигать в неограниченных количествах своих прирученных вождей, что будут дурить головы людям и водить их по кругу. Однако, такая формула, при всей своей привлекательности сулит определённый риск, что если очередная марионетка соскочит с верёвочек и начнёт жить собственной жизнью или электорат, имея ввиду саму, цель, сменит лидера. Вот тут, по всей видимости, и родилась в головах политических проходимцев другая задумка. Не возглавлять движение к цели, а указать ложную задачу. Обозначить мнимую проблему. Желательно несколько, желательно великое множество, на все вкусы. Действуйте, боритесь, двигайтесь, как инфузории-туфельки в своём болоте, а мы в это время будем доить этот богатый и несчастный мир. И посыпались на головы обалдевших граждан эти цели.
  Борьба за права животных, женщин, меньшинств, негров в далёкой Африке, национальную самоидентификацию в купе с всеобщей глобализацией. Борьба с парниковым эффектом и спасением тараканов в соседнем доме.
  Но самой главной целью и самой удачной штуковиной в этом маскараде стали выборы, демократия и свобода слова. Ведь это такие человеческие приоритеты, ради которых сегодня можно пожертвовать всем. Без них вообще невозможно ни жить, ни дышать, ни просто смотреть на белый свет.
  Ну, представьте, как нам обойтись без выборов? Вы себе это представляете? А уж без честных так и подавно. Нам ведь надо не просто поприсутствовать на этом шоу, нам хотса ещё и чтобы они были «прозрачными», непременно «честными» и, как минимум, «открытыми». А если они вдруг кажутся не таковскими, то уже и цель есть, бороться за эти самые наши высокие идеалы. За «прозрачность», «честность» и «открытость» этого вообще то сомнительного действа. И тут сразу, как чёртики из табакерки, появляются «лидеры», что поведут вас на борьбу за эти радужные и заоблачные интересы. Тут уж, какие там зарплаты, пенсии, хорошие дороги, бесплатное обучение, не убийственная медицина и тёплый клозет! О чём вы, несчастный обыватель, когда на кону стоят честные выборы! Хрень всё остальное! Все на борьбу за прозрачность, честность и открытость! На Болотную площадь дураков, в «белое кольцо», «марш миллионов» и прочую лабуду. А вечерком, после очередного буйного действа в защиту истинной демократии, ваши вожди встретятся с вашими оппонентами, выпьют, посмеются над идиотами, поделят бабки и пойдут ставить для вас очередные задачи, чтобы не путались вы у них под ногами, не мешали сполна получать всё, что им положено по факту рождения. Ой, извините, что им положено в результате «прозрачных», «честных» и «открытых» выборов.
  03.05.12 г.

  © Copyright: Сергей Сергеевич Сальников, 2012
  Свидетельство о публикации №212100600009

  У відповідь

  від: Аль
  12.03.2013 10:08
  Всегда люди разделяются на большинство и властное меньшинство, всем командующее. Инструменты - всегда обман и принуждение, но маскировка разная - то власть феодалов объявляется от Бога, то власть буржуев - от Нации. Достижение демократии в том, что насилия все меньше, а обмана - все больше, стражники фараона все более заменяются писаками РС, убеждающими, что некая "элита" заслужила честно свои высоты (американская и их друзья), а конкурирующая (украинская олигархия), бесчестна, подлежит раскулачиванию в пользу честной и народ будет радостно вкалывать на "правильных" экспроприаторов.
  Элита через демократию не сменяется, а совершенствуется (при правильном применении), т.е. меняются неумелые слуги капитала на более умелых, у народа через политиков черпаются идеи совершенствования общества в рамках "классового мира". Демократия - аналог древнего "Юрьева дня" для крестьян, когда самые дебильные помещики могли остаться без рабсилы в пользу более ловких и обходительных их соседей.
  Политики ритуально клянутся поставить мир на голову - чтоб масса на шару кормилась за счет элиты, но дерева корнями вверх не бывает, так что к этому надо относиться с юмором и выбирать наименее шкодливых и без излишнего энтузиазма.
  У відповідь

  від: Петро Місто: Сталіно
  11.03.2013 08:41
  Під цю писанину можна підвести всю історію людства. Висловлюй СВОЮ думку , а не цитуй кілометрові дурниці.
  У відповідь

  від: Анонім
  11.03.2013 20:00
  ТАУКА!!! Может ответите за свою демагогию?
  Назвите предприятие, время покупки-продажи и имя негодяя американца, для справедливого возмущения форумчан проклятой пиндоссией. Или слабо?
  У відповідь

  від: Таука Місто: Киев
  11.03.2013 14:50
  Уважаемый Петро Місто: Сталіно!
  У Вас, видать, плохо со зрением: я на этой страничке МНОГОКРАТНО изложил свою точку зрения.
  И ещё. Мне...неловко становиться в позу учителя, но в Украине (именно В Украине, а не НА окраине Европы, НЕ НА Украине!) к малознакомому человеку принято обращаться на "Вы".
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  11.03.2013 12:38
  Чому дурниці? Петро називайте Ви будь ласка -один закон,який прийняла Рада,що б цей закон працював на людей. Був за 22 роки прийнятий такий закон?
  Непрацює рада0,а як запрацює з тягнибоком та Фаріон -зміниться щось у нас?
  Праламент нам конче не потрібен ніякий і вибори до нього також.Нам потрібен в країну хазяїн,щоб видавав укази ,а суспільство їх виконувало.

  від: euvropeec3
  10.03.2013 12:56
  Об’єктивно треба відмітити, що лідер фракції ВО «Свобода» Олег Тагнибок стає досить досвідченим політиком, який вміє своєчасно робити необхідні висновки щодо ситуації в Україні за влади кримінальних олігархів та корумпованих чиновників на чолі з колишнім зеком Януковичем. Якщо не займатися ілюзіями, то нашій країні дійсно, як ніколи, необхідні дочасні вибори парламенту та президента. Всю відповідальність за знищення демократії та зародження диктатури О.Тягнибок справедливо покладає на Януковича. Ніякого компромісу з владою не може бути за визначенням. Режим базується на сировинній експортне орієнтованій економіці олігархів із оточення Януковича, яка дозволяє жити на українській землі не більше 15 млн. людей. Високорозвинуту, конкурентоспроможну, соціально-орієнтовану економіку власники великого капіталу – ахметови, новінські, фірташі, коломойські, януковичі та інші - по багатьом причинам створювати намірів не мають. Злиденність та безвихідь переважної більшості населення країни лише підтверджує невтішний висновок життя. Ніякого шляху до Європейського Союзу, запровадження кращих європейських та світових економічних, політичних, правових та соціальних стандартів життя влада Януковича не допустить, бо в такому разі безповоротно втратить можливість панувати в Україні та нечувано збагачуватися за рахунок пограбування народу та держави. На жаль, суспільство не побажало усвідомити сутність політики Януковича ще до обрання його президентом.
  Чи здатна опозиція у складі парламентських опозиційних фракцій «Батьківщина», УДАР та ВО «Свобода» вирішити нагальне завдання сучасної української історії – подолати кримінально-олігархічний режим та повернути країну на шлях демократичного розвитку з кращими європейськими та світовими стандартами життя? На мій погляд, здатна. Справа лише за масовою всеукраїнською підтримкою народу в його ж власних інтересах. Лише демократичний розвиток України з прогресивними стандартами життя цивілізованих країн надасть можливість людям та особливо молоді в умовах капіталізму певним чином отримати нормальну життєву перспективу. Але за все це треба поборотися, звільнившись спочатку від байдужості, пристосовництва, лицемірства та страху перед владою, чиновником. Необхідною передумовою повинен бути рішучий тиск на владу з метою звільнення лідерів опозиції Ю.Тимошенко та Ю.Луценка. Життя нам не пробачить нашої мовчазної згоди на ув’язнення владою Януковича політиків європейського рівня демократичного спрямування. Чи буде і надалі народ підтримувати Ю.Тимошенко та Ю.Луценко після їх звільнення з-за грат, чи відмовить у симпатіях – не так важливо. Негативне значення для перспективного розвитку країни має лише наша зрада політиків, які б могли сприяти демократичному розвитку України. Якби у 2010 р. ми обрали президентом Ю.Тимошенко, то навіть за 5% негативу Януковича ми б її без проблем відправили у відставку ще влітку минулого року. Заради збереження своєї влади Ю.Тимошенко не пішла б проти народу судовими заборонами, штрафами, арештами, "Беркутом" та тому подібними тоталітарними методами. І нарешті. За її президентства суспільство розгледіло б більш перспективних та ефективних державних менеджерів, ніж сама Ю.Тимошенко. А що можна побачити за спиною Януковича? Наступного злодія, диктатора.
  У відповідь

  від: Москаль Місто: Одеса
  10.03.2013 19:50
  Завжди цікаво читати Ваші коментарі. Абсолютно згодний, що "Справа лише за масовою всеукраїнською підтримкою народу в його ж власних інтересах." Для цього потрібен деякий час, та трохи допомоги українських (!) журналістів.
  У відповідь

  від: Таука Місто: Киев
  10.03.2013 18:28
  Ох и легковерный Вы человек!
  Мягкий, склонный к иллюзиям.
  Как большинство граждан нашей страны!
  А чё, если бы "НашэЙулля" сидела сейчас не в Качановке, а на троне, то у нас легче было бы?
  Наивный Вы человек!
  Страну нашу грабят полчища мерзавцев, а кто-то один ! Причём мерзавцы не только внутренние, но и внешние. И не только "кляті москалі"! Я знавал американца. Он приехал в девяностые с сотней долларов в рваных джинсах. Раболепие "наших" пред американцами - известно. Посему "гость" без особого труда взял кредит (в УКРАИНСКОМ (!!!) банке). Купил заводик в области. Объявил локаут не медля (кто малограмотный, кто не знает этого страшного слова ЛОКАУТ - в словари!) Ничего делать он и не собирался. Через два года продал заводик по новой НЕСЛЫХАННОЙ цене, отдал кредит и уехал в США состоятельным человеком, подтверждая тезис о том, что "в этих рашах" (права писательница Забужко: они нас всех до сихпор "рашами" зовут) можно стать богатым НЕ ПРИКЛАДАЯ РУК!
  У відповідь

  від: Сергей Місто: Харьков
  11.03.2013 16:09
  Ответить можно проще - назвать предприятие, время покупки-продажи и имя негодяя американца, для справедливого возмущения форумчан проклятой пиндоссией.
  У відповідь

  від: Таука Місто: Киев
  11.03.2013 14:42
  Отвечаю Сергею из Харькова насчёт «…не гони беса».
  ------------------------------------
  В клятые девяностые я вынужден был уйти с завода в страховую компанию. Этот янки (о котором речь) пригласил нас застраховать завод (сей наглец метил застраховать огромное предприятие за пару долларов). Я сам бродил по совершенно остановленным цехам, прикидывая реальную (а не анонсированную) стоимость оборудования. Никого, кроме охраны! Не знаю всех тонкостей, но сей БОСС (переводчица величала его ХОЗЯИНОМ) был бедненько (даже по украинским меркам) одет, но по-хозяйски развалился в директорском кресле и непрерывно курил, не извиняясь перед дамами.
  -----------------------------------
  Через два года нас пригласили уже новые нувориши. Наши, суетливые и бестолковые в том самом кабинете щёлкали своими печатями. В кресле директорском был уже иной, наш. Страховать завод не собирались, попросили застраховать любой станок: им нужна была «бумажка», полис. Американец тоже там был. Был хорошо одет, весел, не курил, почти не глядя, (удивительно!!!) подписывал бумажонки. Во дворе стояли несколько новёхоньких «тойот» (что тогда было символом роскоши) и особняком одна чистенькая автомашина американского, а не европейского пошиба. Больше я его (американца) не видел, хотя на тот завод ещё раз приезжал. Ничего не работало! Вполголоса охранники говорили: хорошо, мол, чужак «нагрелся»!

  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  11.03.2013 12:43
  Сергей! Ничего подобного именно при локауте Прохоров в Америке и купил в НБА клуб. Локаут и создают, чтобы по легче разворовать и надуть конкурентов.
  В Харькове иностранцам не продавали заводы? в90-х?
  Развалили без локаутов и весь металолом именно и пошел туда за бугор.
  И Гинер и Гаврилишин в 90-х вроде не имели уркаинских паспортов.
  У відповідь

  від: Сергей Місто: Харьков
  11.03.2013 00:08
  Не гони беса! В начале 90-х никто заводов и даже заводиков никому не продавал, а уж тем более иностранцам.
  Локаут (англ. lock out, букв. — запирать дверь перед кем-либо/запереть дверь и не впускать) — временная остановка работы (или существенное сокращение объёмов производства) предприятия работодателем с прекращением выплаты зарплаты, с целью оказания давления на работников (аналог забастовки, но со стороны работодателя, а не работников).
  После ЛОКАУТА продать завод, а тем более заводишко в области, продать НЕВОЗМОЖНО - кто же его купит СТОЯЩИМ, это же ЗАВОД, а не часть человеческого организма....
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Крим.Реалії» | Молоді кримчани обирають Україну 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ