25 червня 2016, Київ 08:07

  Політика

  Чехія не надала притулку Андрієві Шкілю

  Андрій Шкіль
  Андрій Шкіль

  Мультимедіа

  Аудіо
  Чехія не надала притулку колишньому опозиційному народному депутату Андрію Шкілю і він у понеділок вилетів до Франції. Про це заявила в інтерв’ю Радіо Свобода чеський адвокат Шкіля Марина Махіткова. Сам Шкіль цю подію поки що не коментує.
   
  Андрій Шкіль, колишній народний депутат, який не пройшов до парламенту за списком «Батьківщини», був змушений повернутися із Чехії до Франції, яка раніше видала йому шенгенську візу. Про це Радіо Свобода повідомила адвокат Шкіля в Чехії Марина Махіткова.
   
  «Пана Шкіля не видворили з Чехії. Чеська Республіка лише зупинила розгляд його прохання про притулок. Причиною цього було рішення, що Чехія не має повноважень розглядати прохання про притулок, бо цим має займатися інша країна Європейського союзу, згідно з так званим Дублінським приписом. Це означає, що він приїхав до Чехії на підставі французької візи, а тому, країною, яка має розглядати його прохання про притулок, має бути Франція», – повідомила адвокат Шкіля.
   
  За її словами, у понеділок вранці Андрій Шкіль покинув терени Чехії. «Він добровільно поїхав до Франції. І там він знову подаватиме ці документи, і тепер Франція розглядатиме його прохання про притулок», – уточнила Марина Махіткова, адвокат Андрія Шкіля у Чехії.
   
  Як виглядає, Андрій Шкіль подав прохання про надання йому притулку в Чехії на початку року. Він неодноразово заявляв, що політичні переслідування стосовно нього в Україні ніколи не припинялися, а справу про події 9 березня 2001 року біля адміністрації президента під час акції «Україна без Кучми» досі не закрили.

  Водночас правоохоронці заявляють, що підстав для переслідування Шкіля немає. Зокрема, перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін запевнив, що політик Андрій Шкіль може не боятися кримінального переслідування в Україні, бо термін давності його справи сплив.

  «Строк давності у цій справі минув, але, щоб справу закрити, потрібно отримати згоду самого Шкіля. А отримавши, звернутися до суду – тільки він може справу закрити. Закриття справи за строком давності є нереабілітуючою обставиною», – зазначив Кузьмін в інтерв’ю українській газеті.

  Марія Щур

  ChurikovaN+rferl.org

  В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: ekodim@ekodim.net Місто: Kyiv
  16.05.2013 08:50
  ". . тільки він може справу закрити" -злодій і шахрай кузьмин мабуть не має зовсім юрідичной освіти (як тількі він займає посаду зам.ген.прокурора ?!).
  Тобто прокуратура порушує справи, а закривають справи люди проти яких порушена справа?
  Або він дебіль, або комуно-фашист.
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  16.05.2013 09:54
  Шкилю политическое убежище в одном месте - Солнечный Магадан
  У відповідь

  від: Василь Місто: Південь
  17.05.2013 07:25
  Фашистська, людиноненавистська суть комунізму постійно актуалізується в коментарях цього злісного анонімщика.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ