27 червня 2016, Київ 12:23

  Політика

  Віталій Кличко про шанси стати президентом, про «імперію» Курченка, долю Тимошенко і бій з Повєткіним

  Віталій Кличко про свої шанси стати президентомi
  X
  Інна Кузнецова
  22.06.2013
  Всесвітньо відомий боксер Віталій Кличко тепер веде щоденні бої у Верховній Раді як лідер фракції УДАР. Бо українська політика, як він сказав Радіо Свобода, – це бій, до того ж без правил.
  Всесвітньо відомий боксер Віталій Кличко тепер веде щоденні бої у Верховній Раді як лідер фракції УДАР. Бо українська політика, як він сказав Радіо Свобода, це бій, до того ж без правил. Віталій Кличко був у студії Радіо Свобода через кілька годин після зустрічі лідерів опозиції з міністром закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле.
  Інтерв’ю з Віталієм Кличкомi
  || 0:00:00
  ...    
   
  X

  – Наскільки я зрозуміла, Ви і Арсеній Яценюк зустрічалися з Ґідо Вестервелле вдвох. Хотілося б почути про результати розмови з перших уст.
   
  – Ми вдвох. Був перекладач, ми перекладача не використовували. І був посол Німеччини.
   
  – Розмовляли німецькою чи англійською?
   
  – Ми знайомі з паном Вестервелле уже довгий час. Розмовляємо завжди, коли зустрічаємося, німецькою. Але Арсеній Яценюк… Англійська – транснаціональна мова, і тому вирішили використовувати тільки англійську.
   
  – І все ж таки, про що говорили?
   
  – Звичайно, говорили про Україну, говорили про сьогоднішню ситуацію, говорили про майбутнє: майбутнє внутрішньої ситуації, майбутнє зовнішнього вектору і обговорювали найважливіші події, які повинні відбутися восени. Це – Вільнюський саміт і підписання угоди про асоціацію.
   
  – Перед зустріччю з вами Ґідо Вестервелле зустрічався з міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою і той просив Вестервелле, щоб Німеччина допомогла у виконанні критеріїв Європейського cоюзу, необхідних для підписання угоди про асоціацію про асоціацію. Ви про щось просили?

  – Дійсно, Німеччина – дуже важливий європейський партнер, країна, до думки якої всі прислуховуються, і позиція Німеччини дуже важлива для інших країн. І тому була дискусія. Після того я звернувся до міністра закордонних справ з проханням, тому що підписання асоціації, на мою, і не тільки на мою думку, а й на думку експертів, – це принципове стратегічне рішення: для розвитку України, для реформ, для майбутніх президентських виборів, і також стратегічне рішення для Юлії Тимошенко.
   
  – Тобто Ваше прохання було ідентичним проханню Леоніда Кожари?
   
  – Я не був на зустрічі з Леонідом Кожарою. На жаль, я не можу знати стовідсотково, про що вони спілкувались6 і тільки можу коментувати нашу зустріч.
   
  – Чи говорили Ви на зустрічі з Вестервелле про спільні дії опозиції і те, як має працювати опозиція? Чи були якісь рекомендації з цього приводу?
   
  Вестервелле висловив важливе прохання щодо об’єднаних дій. Висунути єдиного кандидата на президентських виборах 2015 року
  – Так, дійсно, ми говорили про дії опозиції, і пан Вестервелле висловив дуже важливе прохання щодо об’єднаних дій. Не тільки об’єднано працювати в парламенті, а й висунути єдиного кандидата на президентських виборах 2015 року.
   
  – Наскільки готова опозиція до висловлення ідеї про єдиного кандидата?
   
  – Ми вже висловлювали цю позицію. Ми знаємо, що ми будемо висувати єдиного кандидата від опозиційних сил у другому турі.
   
  – Тільки в другому?
   
  – Якщо вибори будуть проходити в один тур, ми готові висунути вже в першому турі єдиного кандидата.
   
  – А чи не пропонував пан Вестервелле говорити про єдиного кандидата вже сьогодні?
   
  – Пропонував. Але на сьогоднішній день, я впевнений і Арсеній Яценюк казав, що ще зарано про це говорити.
   
  – А що сказали б Ви?
   
  Ми повинні об’єднати наші зусилля і висунути кандидата, який має найбільші шанси перемогти Януковича
  – Я впевнений, що ми повинні об’єднати наші зусилля і в найближчий час висунути кандидата від опозиційних сил, кандидата, який має найбільші шанси перемогти представника влади, пана Януковича.
   
  – Так виглядає, що цим кандидатом маєте бути Ви. Ми запропонували нашим прихильникам у мережі Фейсбук поставити Вам запитання. Одне з них – чи готові Ви стати президентом?
   
  Найважливіше питання, яке стоїть переді мною – зробити реформи, які всі українці очікують
  – Президентом – це дуже велика відповідальність, і президентом стати дуже складно, але можливо. Але не це питання я собі ставлю. Найважливіше питання, яке стоїть переді мною, перед моєю командою – зробити реформи, які ми очікуємо, всі українці очікують. Коли буде соціальна справедливість? Коли будуть нормальні стандарти життя? Коли українці будуть бачити майбутнє в нашій країні? Це є ключові питання, на які потрібно дати відповідь, і одна людина неспроможна дати відповідь на всі ці запитання. І будь-хто, будь-яке прізвище буде – це повинна бути команда, команда професійних людей, команда людей відповідальних і команда людей з моральними якостями.
   
  – Ще було таке: чи можете Ви назвати п’ятірку членів своєї команди? Я думаю, що Ви, очевидно, назвали б першу п’ятірку списку партії? Чи якби йшлося про кандидатство в президенти – це була б інша команда?
   
  Зараз на депутатів чиниться дуже великий тиск. В інших партіях є «тушки», і такі ж спроби ведуться щодо всіх політичних сил
  – Я впевнений, що це ті люди, з якими ми йдемо довгий час, з якими вже проходимо випробування. Зараз на депутатів чиниться дуже великий тиск. Ми знаємо, що в інших партіях є «тушки», і такі ж спроби ведуться щодо всіх політичних сил. Тиск не лише на депутатів, на їхніх родичів, партнерів тощо. Але люди випробуються не на словах, а в справах. І я впевнений, що, пройшовши дуже непростий шлях, можна оцінити, наскільки людина не тільки декларує, а може реалізовувати ті плани, наскільки вона працездатна і наскільки професійна.
   
  – Якщо говорити про кандидатство, завтра вибори – хто був би у Вашій команді серед перших?
   
  – Ви можете взяти список.
   
  – Тобто, це – п’ятірка списку?

  – Ні, не п’ятірка списку, це 42 людини нашого списку, але це не тільки 42 людини, це тисячі людей, які також працюють. Я впевнений в тому, що ми повинні змінити соціальну справедливість, я впевнений в тому, що ми повинні не чекати, а працювати на сьогоднішній день. І вони працюють не за гроші, вони працюють за ідею, вони хочуть жити в нормальній країні, і цих людей тисячі. І багато з цих людей я персонально знаю, я знаю за звітами, які приходять, я знаю за справами, які відбуваються в регіонах. Для цього не потрібно мати статус депутата.
   
  – Західні політики, дипломати говорять про те, що Захід поставив на Вас як на кандидата в президенти в майбутньому, водночас (все це, звичайно, в кулуарах говорять) є застороги стосовно того, що Ви можете бути людиною керівника адміністрації президента пана Льовочкіна. Так само, очевидно, Ви читали статтю-розслідування журналістів, де Вас ставлять в один ряд: «Льовочкін-газовики-Кличко». Як Ви можете це прокоментувати?
   
  Ми – справжні, ми не граємо в гру, ми працюємо в опозиції, серед нас «тушок» немає, ми монолітна фракція
  – Я можу прокоментувати, що ми перебуваємо в Україні і тут правил немає, тут обливають брудом. І коли були вибори до Верховної Ради, на жаль, брудом обливали з різних сторін і казали, що ця партія – технічний проект, якщо вони прийдуть в Раду – вони стовідсотково будуть працювати з Партією регіонів, це фракція тушок. Я одне хочу сказати, ми – справжні, ми не граємо в гру, ми працюємо в опозиції, серед нас «тушок» немає, ми монолітна фракція, нам не потрібні посади, нам не потрібні гроші, ми прийшли в політику боротися, тому що ми хочемо жити в нормальній європейській країні з назвою Україна.
   
  – Ви сказали, що «тушок немає». Чи це означає, що їх і не буде?
   
  – Я зроблю все, що від мене залежить як від керівника фракції, щоб «тушок» в нашій фракції ніколи не було.
   
  – Як далі складатиметься доля Юлії Тимошенко, Ваше бачення після зустрічі з паном Вестервелле?
   
  Вестервелле запевнив, що німці готові взяти на лікування пані Тимошенко
  – Пан Вестервелле запевнив, що німці готові взяти на лікування пані Тимошенко. На жаль, це залежить не від німців, це залежить на сьогоднішній день від однієї персони, і прізвище цієї персони знають всі – це президент України Янукович.
   
  – Знову ж таки в кулуарах говорять про те, що під час зустрічі президента з лідерами фракцій, на яку Ви не пішли, говорилося про те, що українська сторона передала європейській стороні пропозиції, як можна вирішити це питання.
   
  – Я хочу Вас трішки підкоригувати. Ми вимагали, щоб з посланням до парламенту прийшов Янукович.
   
  – Так, я знаю.
   
  За роки президентства Янукович жодного разу не виступив у парламенті
  – Ми запрошували його в парламент, а він не прийшов у парламент, а запросив на зустріч. І наша чітка позиція – ми не хочемо кулуарних зустрічей, ми хочемо публічної дискусії. Ми не хочемо зустрічі заради зустрічі. На жаль, після таких зустрічей нічого не відбувається. Як кажуть, поговорили, побалакали, розійшлися, поплакали. І тому ми не бачимо сенсу в таких зустрічах, ми висловили свою чітку позицію. Ми будемо дуже раді вислухати звернення, як робили у свій час Кравчук, Кучма, Ющенко. Але за три роки президентства Янукович жодного разу не виступив у парламенті.
   
  – Але Леонід Кравчук говорив про те, що якби за його президентства була така ж ситуація в парламенті, він би теж не прийшов. Тобто президентові варто ходити в парламент, коли там немає загрози блокування.

  – Ми запевнили президента, якщо він прийде в парламент, ніхто не буде кричати, ніхто не буде перебивати, ніхто не буде блокувати – ми хочемо почути президента, а не папірці прочитати, ми хочемо почути його бачення розвитку України, те, в якому напрямку ми рухаємося. На сьогоднішній день стратегія не зрозуміла. З одного боку – декларується європейський напрямок розвитку, з іншого боку – підписуються якісь документи з Митним союзом тощо. Якщо президент уповноважений визначати напрямок розвитку України, ми хочемо це почути особисто від нього. І якщо у нас буде можливість ще поставити питання – це буде вінцем наших бажань.
   
  – Поки що ваші бажання – нездійсненні. Так виглядає?
   
  – Нам пообіцяли.
   
  – На коли?
   
  – Чекаємо. Але пан Рибак, голова Верховної Ради, пообіцяв, що найближчим часом президент зможе прийти до Верховної Ради, щоб звернутись до депутатів.
   
  – Очевидно, це вже буде під час наступної сесії?
   
  – З великою вірогідністю це буде під час наступної сесії.
   
  – Повертаючись до запитань з мережі «Фейсбук». З ким Ви радитесь при ухваленні важливих у житті рішень? Чи ухвалюєте рішення самостійно без порад і обговорень?
   
  У нас є дорадча рада, кожен може висловити свою думку, тільки після цього ми ухвалюємо рішення
  – Коли дуже важливе рішення, я завжди раджусь. Що стосується родини – я раджусь з братом, з мамою, з дружиною. Це дуже важливо – радитись, тому що якщо ти ухвалюєш рішення, ти повинен все зважити. Так і в політиці – я також не ухвалюю рішення сам. Я раджусь. У нас є дорадча рада, кожен може висловити свою думку, тільки після цього ми ухвалюємо рішення.
   
  – Користувачі з мережі «Фейсбук» запитують про головні цінності та життєві принципи.
   
  Цінності – честь, совість, повага до сім’ї, друзів, до всіх людей, повага до батьківщини. Щоб слова ніколи не розходилися зі справами
  – Цінності – честь, совість, повага до сім’ї, друзів, до всіх людей, повага до батьківщини. На цю тему можна дуже багато говорити, красиво говорити. У Верховній Раді я зустрічаю, сам ніколи цим не займався, багато людей, які навчились і красиво говорять, так говорять, що можна заслухатись. І дуже важлива також ще одна цінність – щоб слова ніколи не розходилися зі справами.
   
  – Запитують, чому не хочете об’єднатися з Об’єднаною опозицією в один потужний кулак для нищівного удару?
   
  – Ми впевнені, що ми повинні об’єднати і об’єднуємо наші зусилля в парламенті. Але в позапарламентській роботі ми різні політичні партії, в нас різні платформи, в нас різний виборець і не завжди один плюс один буде два. Ми мали такі пропозиції на виборах до Верховної Ради і чітко вирішили іти окремо. І на сьогоднішній день ми довели, що опозиційні сили, незважаючи на ті виборчі умови, які у нас були, коли мажоритарка була сфальшована, на сьогоднішній день майже мають більшість.
   
  – Ваше ставлення до стрімко зростаючої «імперії» Серія Курченка, день від дня повідомляють про нові активи?
   
  – Як кажуть, Україна – країна необмежених можливостей, коли 27-річний хлопець стає мільярдером. Може бути, що він такий розумний, може стати нобелівським лауреатом, але у мене є чітка впевненість, судячи з інформації, яка надходить, він – так зване обличчя, людина, яку зробили обличчям тих чи інших, а за ним стоять зовсім інші персоналії, всім відомі, але вони не хочуть бути публічними в цьому напрямку.
   
  – Можете назвати прізвища?
   
  – В мене фактів немає, а чутки я коментувати не хочу. Але дуже дивно виглядає, коли людина в такому ранньому віці досягає… Він займається і футболом, і нафтою, і мас-медіа зараз купив, холдинг великий.
   
  – Ви з ним не знайомі?
   
  – Я з ним незнайомий.
   
  – Як, з Вашої точки зору, може розвиватися далі ситуація щодо газових переговорів з Росією?
   
  Ми повинні шукати альтернативні джерела енергії. Розробляти родовища сланцевого газу
  – Я впевнений, що ми повинні шукати альтернативні джерела енергії, це по-перше. По-друге, розробляти родовища сланцевого газу, запаси якого в Україні дуже великі. Переходити на нові і сучасні технології.
   
  – Як досягти консенсусу з Російською Федерацією?
   
  – Я впевнений в тому, що нам потрібно входити в переговори. Дуже дивно виглядає, коли за тисячі кілометрів від України ціна на газ нижча, ніж в Україні. І ми розуміємо, що ціна на газ – це не ринкова складова, а політична. І тому нам треба сідати домовлятись, а з іншого боку – шукати альтернативні джерела енергії чи нові технології її збереження.
   
  – Цього тижня в Україні перебував президент Білорусі Олександр Лукашенко. Говорили про те, що є велика необхідність у підписанні ратифікаційних грамот стосовно демаркації кордону. Як Ви можете оцінити цей візит?
   
  – Можна політично коментувати ці речі, але ми повинні будувати наші відносини з усіма країнами-сусідами на основі добросусідства, поваги і взаємної економічної вигоди.
   
  – Я не зовсім зрозуміла блокування УДАРом трибуни парламенту в четвер ввечері, зовсім за недовгий час до завершення роботи парламенту. І хай би я не зрозуміла – було б нічого, не зрозуміли Ваші колеги по Об’єднаній опозиції – вони були цим дуже невдоволені, бо казали, що Ви таким чином граєте в якусь гру.
   
  – Якщо йде блокування – це узгоджені дії всіх трьох опозиційних сил. Жодна з опозиційних сил сама не блокує.
   
  – Тобто четвергове блокування було узгоджене?
   
  Четвергове блокування було узгоджене. Закріплення вексельних схем – це шахрайські методи. Тому ми заблокували трибуну
  – Четвергове блокування було узгоджене. І намагання законодавчого закріплення вексельних схем – ми впевнені, що це шахрайські методи, і ми ні в якому разі не повинні допустити, щоб це голосування пройшло, тому ми заблокували трибуну і впевнені, що зробили правильно.
   
  – Вас, очевидно, вже давненько ніхто не запитував про бокс. Є свіже повідомлення про те, що Володимир Кличко досяг домовленостей про поєдинок із росіянином Олександром Повєткіним.
   
  Повєткін є чемпіоном світу з боксу, Володимир – також. Хто з них буде сильнішим, ми зможемо побачити в листопаді
  – Я сподіваюся, що найближчим часом відбудеться бій, якого чекають багато прихильників боксу. Ми багато разів зустрічалися з американцями, з європейцями. Цього разу ми зустрічаємося з росіянином. Інтерес до цього бою дуже великий. Олександр Повєткін є чемпіоном світу з боксу, Володимир – також. Обидва – чемпіони Олімпійських ігор. Хто з них буде сильнішим, ми зможемо побачити в листопаді цього року. І я впевнений, Володимир зробить все, щоб ще раз довести, що він – найсильніший боксер світу.
   
  – Віталій Кличко свій останній боксерський бій проведе як кандидат в президенти?
   
  – Я зможу дати відповідь на це запитання трішки пізніше, сьогодні не готовий вам дати чіткої відповіді.
   
  – Будемо бачити, коли буде цей бій. Я думаю, що цього бою теж так само чекають.
   
  У мене кожен день, як бій – Верховна Рада. Українська політика нагадує якийсь бій без правил
  – У мене кожен день, як бій – Верховна Рада. Українська політика – це бій, тому що кожен день ти зустрічаєшся з людьми, яких ти повинен переконувати, які не хочуть тебе слухати, які проводять різні схеми, щоб обманути. Українська політика, на жаль, нагадує не спорт, який працює за правилами, а якийсь бій без правил. Це тяжко, але ми всі хочемо, щоб не тільки політика, а життя у нас було за правилами. Декілька днів тому чув результати соціологічних досліджень, Україна – перша в Європі серед країн, з яких емігрують, друга у світі за смертністю на тисячу людей і на третьому місці у світі з вживання горілки. Ми хочемо, щоб у нас цих показників не було. Ми хочемо жити в нормальній країні. Ми хочемо впевнено дивитися в завтрашній день. Ми хочемо жити за європейськими правилами і стандартами. І я впевнений, якщо чекати – нічого не вийде, тому ми боремося.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Вуйко Місто: м.Косів
  25.06.2013 01:10
  Є моменти в житті людини, сім"ї, колективу, суспільства.., коли Кількість переходить в Якість!
  Таким рубіконом для України виявились не плавні переходи попередніх влад, бо тут станеться дискретне, скачкоподібне (не маю можливості графічної ілюстрації),а саме від ПР до неПР!
  ПР замкне коло розподілу того, що розподіляється -- явище закономірне в політекономії капіталізму,-- а далі нове переформатування власності по Законам ринку!
  Все оте шумовиння "розікрали, розтягнули" правильне, але формально! Фактично замість економіки "ваучерів" піде економіка акцій від стартапу до ІРО.
  Скупка ЗМІ -- лише свідчення пошуку ресурсів для махінацій з "конституційною асамблеєю" вкупі. Думка нинішньої влади не спроможна запропонувати народу якесь ноу-хау, щось оригінальне , просте і зрозуміле, бо досвід не той, і рокИ керманичів підпирають "віковими змінами" зі спогадами про УРСР, коли прем"єр іде в народ при челяді...фабричним подвір"ям з пофарбованою травою, свіжопобіленими бордюрами і, зверніть увагу, що не програма , то обреченість на відстрочення!!! Оті київські каштани -- не дурня, а лакмусовий папір довжиною в кілометр некерованості столицею(читаємо:державою). Всі спічі влади в майбутньому часі, а Віталій Кличко -- людина європейської культури від побуту до цінності репутації. Маленька акція про кнопкодавство спрацювала!!!
  До речі, Віталій моментально реагував при укладанні списків, чого більш ніхто не зробив! Слухаю на Ері депутатів від УДАРУ і не виникає жодних питань, хоча прізвища всі незнайомі, окрім Марії Матіос і Оксани Продан.
  В ВР ціла низка імен креативних, амбітних, зрозумілих молодих політиків в кожній партії. Окремі "обличчя, руки, войси" працюють на свої бренди з точністю, або ефектом навпаки і їх трагедія в тому, що самі того не розуміють, але про це після виборів ПУ.

  від: Анонім Місто: Київ
  24.06.2013 06:47
  Невхе він і справді вірить що він такий Великий політик і навіть більший чим Черновецький

  від: Таука Місто: Киев
  23.06.2013 12:34
  Политик - как и боксёр -тяжеловес, порой пропадает из-за одного промаха!
  Союз с Яценюком и Тягныбоком? ВСЁ! Никогда ему не бывать тут Перезом!
  У відповідь

  від: Юрій Місто: Київ
  23.06.2013 17:46
  Це не "Союз с Яценюком и Тягныбоком".. Це союз політичних сил, які мають спільну мету - повалення кримінально-алігархічного клану Януковича, що має проросійський напрямок розвитку, не демократичний напрямок розвитку.
  Кличко зробив правильний вибір.
  У відповідь

  від: Микола Місто: Кіровоград
  24.06.2013 17:16
  Анонім Місто: Север
  Янек опять победит с большим отрывом

  Яник може перемогти лише добряче сфальсифікувавши вибори, зніміть рожеві окуляри ваш патрон вже через півтора роки не патрон, готуйте валізи, бо президентом буде або Тимошенко, або Тягнибок, різниці немає чи Тягнибок президент, а Тимошенко прем’єр, чи навпаки Тимошенко президент, а Тягнибок прем’єр, Кличко буде замом
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  24.06.2013 12:29
  Юрий! Правильный выбор в том , шо идя вместе с тягныбоком никто не будет никогда президентом. Янек опять победит с большим отрывом

  від: MightyDelight Місто: Запорожье
  23.06.2013 00:35
  Человек невероятно тяжело и честно заработал свои деньги. Образованный. Видел, жил и понимает, как живет и работает США и Германия, одни из самых экономически эффективных стран, обладающие очень разумными политическими устройствами управления. Федерация Украине возможно пришлась бы очень кстати, учитывая различия людей на востоке и западе страны. Его партия обладает одной из самых современных и продуманных программой партии, которую я когда либо читал. К тому же не просто описано понимание нынешнего состояния и существующих проблем, а также описаны методы, которыми будут пытаться менять это все. Затронуты моменты, о которых даже не надеялся найти что-то. Например, гендерная политика..
  Дайте какую-то адекватную критику данного человека. Я не так за, как просто не могу найти действительно серьезного недостатка у Виталия. Это не деньги, т.к. у него они уже есть, не слава, т.к. уже есть, не пост, т.к. уже просто великолепная карьера есть. Кроме желания поднять свою страну другого ничего не остается, учитывая его возможность остаться жить, где он захочет.

  В чем заключается "нормальность" нашего президента, который не понимает базовых принципов политологии и экономики, даже на уровне старшей школы любой развитой страны. А Виталий понимает ущербность диктатуры и перспективы демократии. И не просто верит, а знает, что это работает и даже знает, как этого достичь. В чем его ущербность по сравнению с бандитом? Чем хорошая физическая форма мешает быть тем, кто лишь будет представлять страну в мире, как дипломат и корректировать направление работы четырех веток власти внутри страны?
  А самое главное, когда придет срок и когда люди захотят другого, он без приключений и криминала ДАСТ СЕБЯ СМЕНИТЬ.

  від: Петро Місто: Київська Область
  22.06.2013 19:04
  Не знаю... Я Кличку вірю, але йому потрібна дійсно сильна команда. Сподіваюсь вона у нього є.

  від: иван Місто: днепр
  22.06.2013 15:37
  Чтобы стать ПУ для Кличко реально, если он прижмет олигархов работать на "страну" а не на "карман", реформа гос. аппарата на всех уровнях, сватов, братов, дармоедов, рубить "под корень", реформа медицина, образование, порядок в тендерах,,,, армия, таможня, юстиция,,,,в Укр проблем много везде, только вот люди особенно з Донбасса всё равно будут "своего", пусть зэка, пусть вора, пусть глупого мудака, но своего пропихивать) он удобен для донецких олигархов, доить украину и далее обагащаться))) Когда люди с донбасса поймут это, их жизнь и закончится и детям нечего будет оставить и себя будет жаль,,,, и страну развалят, зато иванющенки, ахметовы, бойки, и пр... будут радоваться жизни))))
  У відповідь

  від: игорь шахтер Місто: луганск
  24.06.2013 08:11
  родился и прожил почти всю жизнь в донбассе. высшее гуманитарное образование. от безнадеги давно ушел в шахту. мне глубоко плевать на то,как голосовали мои земляки. я и в 2004 говорил о последствиях. оказался прав. к сожалению. мои коллеги начинают массово выздоравливать от идиотизма. наконец то поняли, за кого проголосовали. удручает другое. я плыву в лодке с идиотами. а они периодически ковыряют ее дно. уже не работаю. живу на престижную пенсию от ю.в.
  У відповідь

  від: Анатолий Місто: Жешув
  24.06.2013 16:13
  Виталий молодец.Ему бы хороших людей рядом,а то сейчас много пройдох....рвущихся к корыту налогоплательщиков,они его называют БЮДЖЕТ,,,,,,,,,,,
  У відповідь

  від: ОДЕССЕЙ
  24.06.2013 02:54
  Днепро Иванович, решил к вашему комментарию причалить свой коммент, как раз середина комментов, так может модератор его и не заметит и пропустит ), а то бывает, что оставляет их себе на память. Не подумайте что я жадный или ленивый, я не устану напоминать модератору, что комментарии на "Радио Свобода", это не для клоаки, этого добра хватает и на право и налево. Я оставляю комментарии как бартер, что- то здесь взял, что-то здесь оставил, что бы не на халяву было. В жизни за всё надо платить, но перейду к теме - Виталий потенциальный кандидат в президенты? Прямо не верится, не вижу в нём самом горящих глаз и устремлённости к этой цели, как будто ему кто-то передвигает ноги. Он и Владимир для меня даже не спортсмены. Они богатыри и любой народ ими гордился б, но будут гордится украинцы Виталием Кличко как президентом? Это большой вопрос. Что касается данной статьи, первое что надо Виталию, научиться говорить на украинском, и особенно это делать когда он с Владимиром разговаривают на ринге и их слышно в микрофон. Это патриотично, ведь их слышат миллионы.

  P.S. Спрашивает состоятельный еврей у раввина, - Ребе, я много грешил в жизни, как Вы думаете, если я завещаю всё своё состояние вашей синагоге Бог простит мне мои грехи?
  - Знаешь Абраша, я не уверен, но по ПРОБОВАТь можно. Так что надо пробовать.
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  24.06.2013 12:42
  Уже раз пробовали с Хоружевкой и как ? Надо бесконечно пробовать -то булгалтеров , то боксерив ,а то и просто идиотов из Сволоты ставить рулить страной и народом.
  Лучше пусть тогда несменяемый Завгар

  від: Українець Місто: Київ
  22.06.2013 13:07
  У Кличка є один конкурент в президенти це Ченовецький. За спортсмена ніхто не піде голосувати а ось бабці за гречку підуть. Для Януковича це ідеальний варіант.

  від: негг Місто: киев
  22.06.2013 13:02
  Президентом звісно йому не бути адже він не українець.
  У відповідь

  від: Dimitri Remestvenski Місто: Chemnitz, Deutschland
  23.06.2013 20:24
  ...та невже НЕГГр?

  від: Виктор Місто: Киев
  22.06.2013 12:20
  Шансы стать президентом у Кличко есть, если будет поменьше выпячивать то, что он "за мову", "за кнопку" и ненавидит Россию. Пусть лучше говорит про государственную монополию на акцизные товары (водка-табак), про прогрессивную шкалу налогообложения, про импортозамещение, вопросы нечестной приватизации, про "эффективного собственника", который эффективно уклоняется от налогов и эффективно выводит деньги в оффшор, про налог на роскошь. Но беда в том, что поднимать эти вопросы ему не разрешит его спонсор Фирташ. А политик без спонсора – никто. Поэтому его победа в 2015 под вопросом!
  У відповідь

  від: MightyDelight Місто: Запорожье
  23.06.2013 00:16
  А вы слышали про такую штуку, как программа партии?
  Почитайте. Найдете ответы на большее количество вопросов, нежели вы перечислили.
  Расстрою вас сразу, УДАР не социалисты и налог скорее всего будет плоский. И, что, по-моему, верно, т.к. Украина никуда не приедет, если всем законом скажут, что работать эффективно нельзя иначе все доходы съедят налоги. Из-за советского прошлого у людей ненависть к деньгам, которые на самом деле нейтральны. Важно лишь, как их добыли. Подобный закон означает, что это всегда негативно. Что не правда.

  И по-моему он не ненавидит Россию. А наоборот очень осторожен в националистических высказываниях. Из интервью Познера, ясно, что у него дед воевал и что касаемо пенсии воевавшим против Совка он сказал нет. Но вопрос и правда очень сложный и не факт, что корректный и однозначный. Хотя, если учесть, что Россия - это диктатура, а он демократ, то дружить в понимании России он вряд ли будет.

  від: петр
  22.06.2013 12:04
  Адекватный человек всемирно известный спортсмен красавец-мужчина.Деньги заработал в спорте а не украл у народа.Кто с ним может сравнится.Да нет таких в Украине. Кличка в президенты.
  У відповідь

  від: василь Місто: ривне
  22.06.2013 17:07
  Пiдтримую

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ