25 червня 2016, Київ 11:37

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Замість інфекційної клініки в Лаврі буде лікарня для прочан – речник УПЦ (МП)

  Георгій КоваленкоГеоргій Коваленко
  x
  Георгій Коваленко
  Георгій Коваленко
  Після переселення клініки Інституту епідеміології й інфекційних хвороб імені Громашевського в нові корпуси в її старих приміщеннях на вулиці Лаврській, 15 «має бути Лаврська лікарня для прочан і для братії». Про це Радіо Свобода повідомив речник Української православної церкви (Московського патріархату), отець Георгій Коваленко.

  За його словами, багато мирян потребують медичної допомоги. Що стосується клініки Громашевського, то отець Георгій зазначив, що позиція УПЦ (МП) є незмінною і церква виступає за те, щоб клініка Інституту отримала кращі приміщення, ніж вона має нині.

  «Багато людей, які відвідують Лавру, потребують медичної допомоги і медичного огляду іноді, то планується, що буде Лаврська лікарня. Позиція церкви була незмінна весь час. Ми говорили, що ми просимо, щоб для лікарні було надано приміщення, яке вона потребує, краще, ніж те що є в неї на сьогодні. Це була завжди наша позиція, щоб лікарі і хворі отримали краще приміщення, ніж те, що вони мають сьогодні», – сказав Георгій Коваленко.    

  Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, персонал, обладнання і пацієнтів клініки Інституту Громашевського із старого приміщення, розташованого на території Києво-Печерської лаври, переводять до нового сучасного корпусу, розташованого у парковій зоні по вулиці Амосова.

  За даними МОЗ, стан більшості приміщень нинішньої лікарні, яка була побудована ще 100 років тому, незадовільний і не відповідає сучасним вимогам надання якісної медичної допомоги.

  Конфлікт навколо клініки, в якій лікується понад 9 тисяч пацієнтів, серед яких – ВІЛ-інфіковані й хворі на гепатит, виник ще 2012 року, коли Національна академія медичних наук ухвалила розформувати лікарню і переселити її окремі частини до різних закладів охорони здоров’я; тоді ж невдовзі повідомили, що це рішення було скасоване.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Ганна Місто: Краматорськ
  07.08.2013 21:58
  я щось не зрозуміла: нібито клініку інституту Громашевського ЗАКРИЛИ саме на підставі Постанови МіськСЕС Киева від 29 липня 2013 на підставі неналежного стану як для лікарні. Отже, й була миттєво звільнена Жанна Олексіївна, головлікар поліклініки, з посади, й замість неї призначений пан Костянтин Легеза, головлікар з МОЗУ Богатирьової, такий собі статечний дядечка з бородою, схожий на епископа, який наприймав собі аж ТРИ (!)накази про виселення з "30 липня по 1 серпня" - саме "сьогодні на сьогодні" усіх хворих з миттєвим винесенням усього обладнання до 2 серпня, із остаточним "освобождєнием помещений" до 7 серпня! Саме на підставі постанови головлікаря міськсес, що ЗАБОРОНИВ лікувати простих людей в клініці! Ніззя й все тут! Але виходить, що панам у рясах це дозволяється, навіть до "привільованих" належать не тільки священники, але й пручани? все, я теж хочу бути привільованою, стану "пручанкою", щоб отримати привілеї! Дайош знятіє заборони міськсес лікуватися у приміщенні клініки інституту Громашевського, тільки вивіску поміняємо, й все!

  від: Alex Місто: Dnepropetrovsk
  06.08.2013 21:43
  Да, конечно, "верующим" также нужно оказывать квалифицированную медицинскую помощь. Но, всё же - отчего им такие преференции, они что, не имеют возможности обслуживаться в медицинских учреждениях наравне с остальными гражданами? Так нет же... никакого ущемления данной категории населения не существует.
  Думаю, всё гораздо проще - церковь (кремлёвского паханата) присваивает себе очередную недвижимость. Может, хватит?

  А по поводку лечения - уверен, что подавляющему большинству будущих пациентов попросту надо показаться участковому психиатру до (а, ещё лучше, ВМЕСТО) поездки в киевскую Лавру.
  "Мышление религиозное - 1. психологии - общее название особенностей мышления, на которое оказывает влияние религиозная вера или, н исключено, посредством которого индивиды обращаются в религиозную веру. У верующих людей оно характеризуется определёнными ограничениями в правилах построения суждений. Основными признаками религиозного мышления (имеется в виду любая из монотеистических религий, поскольку именно в них особенно скрупулёзно разработаны правила движения мысли) являются, предположительно, следующие: 1 отказ в том или ином виде от главенствующего в реалистическом мышлении принципа каузальности, поскольку верующий человек признаёт единственно приемлемой роль в происходящем божественного провидения; 2. отсутствие практического применения результатов мышления. Иными словами, религиозное мышление не преследует эвристических целей, оно в первую очередь имеет психотерапевтическое значение (утешение, надежда и т.п.)... 3. религиозное мышление лишено принципов критичности и достоверности. Критика допускается и существует только в отношении религиозных постулатов другого вероисповедения, ереси, сектанства, но не своего собственного, удостовериться же в адекватности религиозных когнитивных схем не то что практически невозможно, в них не следует даже сомневаться, поскольку они рассматриваются как ниспосланные человеку свыше..."
  (Жмуров В.А. Большая энциклопедия по психиатрии, 2-е изд., 2012 г. )

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ