25 червня 2016, Київ 18:49

  Економіка

  Україна на шляху до фінансового провалля (європейська преса)

  x

  Мультимедіа

  Аудіо
  Західні експерти попереджають, що золотовалютні резерви України перебувають на критичній межі у 22,7 мільярда доларів і скоро не зможуть покривати обсяг тримісячного імпорту, що означає небезпеку дефолту. Тому перед Україною стоїть стара вже дилема: чи ж далі брати гроші в борг під все вищий відсоток, чи ж проводити такі важкі і непопулярні реформи. Останнє лякає нинішню владу президента Януковича, котрий хотів би у 2015 році бути переобраним на другий термін. Тому у Києві мусять вибирати: або ж нові борги від МВФ чи Росії і сподівання на утриманні біля керма влади, або ж реформи і закономірний гнів народу на виборах. Експерти також вважають, що 5-річні підсумки наслідків російсько-грузинської війни серпня 2008 року підштовхують Україну, Грузію, Вірменію та Азербайджан до ЄС.
   
  Швейцарський оглядач Neue Zürcher Zeitung Рудольф Герман пише про небезпечне скорочення золотовалютних резервів України, котрі стали нижчими від 23 мільярдів доларів і наближаються до небезпечної межі, коли не зможуть покривати мінімальний обсяг тримісячного імпорту. Це означає загрозу неплатоспроможності України у світі, тобто, по її боргах. Автор статті наголошує, що наступає пік виплат Києвом за міжнародними боргами, і лише до кінця цього року Україна повинна виплатити понад 4 мільярди доларів. Тоді як можливості української казни з виплати боргів впали з 2011 року з понад 38 мільярдів золотовалютних запасів до менш як 23 мільярдів у серпні цього року. Автор зауважує, що влада в Києві повинна вибирати між серйозними і важкими реформами, які вже надовго запізнилися в Україні, або ж влазити у нові борги під складніші зобов’язання і високі відсотки.
   
  Оглядач московської «Независимой газеты» Тетяна Івженко вважає, що пік фінансової кризи в Україні припаде на осінь, коли «Київ може залишитися і без грошей, і без газу». Газета наводить думки експертів про те, що Україні доводиться сподіватися до кінця року або ж на новий кредит від МВФ і на зниження ціни на російський газ, або ж на отримання рятівного російського кредиту. Фахівці кажуть, що Києву вже треба активно вести переговори по всіх напрямках, бо інакше «влада Януковича змушена буде ввести режим надзвичайної економіки, що викличе невдоволення населення».
   
  Майкл Хікарі Cеcір, аналітик із проблем Чорного моря та Євразії американського Інституту досліджень зовнішньою політики та член Грузинського інституту політики в Тбілісі, пише на сторінках World Politics Review про те, що війна Росії в Грузії у серпні 2008 року була вищою точкою впливу Москви на Чорному морі, після якої відбувається зниження можливостей Росії у регіоні. Автор прогнозує, що підписання у листопаді у Вільнюсі угоди ЄС з Україною, а також парафування таких угод ЄС з Грузією та Вірменією означатиме відсторонення цих країн від російських військових ініціатив в регіоні Кавказу. Автор також вбачає у зближенні Туреччини з Азербайджаном і Грузією рух держав Чорного моря до зменшення залежності від нестабільної Москви.

  Василь Зілгалов

  zilhalovV+rferl.org

  Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Оля Місто: Київ
  10.08.2013 08:02
  Хоть в пекло, тільки без проклятої Богом Росії.

  від: лиска
  09.08.2013 23:03
  Україна на шляху до фінансового провалля

  p.s. Україна не на шляху
  Україна вже в тому провалii - це вже буде точнiше!
  У відповідь

  від: Екстрім Місто: Київ
  10.08.2013 13:10
  ми там не раз були, ми там живемо і нам там добре, будемо їсти сир і цукерки

  від: Аль
  09.08.2013 17:05
  " перед Україною стоїть стара вже дилема – чи ж далі брати гроші в борг під все вищий відсоток, чи ж проводити такі важкі і непопулярні реформи. Тому у Києві мусять вибирати – або ж нові борги від МВФ чи Росії і сподівання на утриманні біля керма влади, або ж реформи і закономірний гнів народу на виборах. "

  Зилгалов мудро обрисовал двумя словами, почему Украина давно и постоянно в ж..: у нас народ просто пи...ватый! Давно назревшие реформы вызывают всегда " закономірний гнів народу на виборах. ", поэтому никто их не может провести, ни голубые, ни розовые, а только долги копить, пока писец не подкрадется. В общем, только оккупанты могут решить простейшие проблемы, или царь.
  У відповідь

  від: Серж
  09.08.2013 22:27
  Слава богу, что не весь народ пи...ватый, а только жители даунбаса таковы, коих, к сожалению, слишком много на Украине и за примерами таких гомо-советикусов далеко ходить не надо. Достаточно почитать опусы некоего Аля.
  У відповідь

  від: Cth;
  09.08.2013 21:59
  Интересно было бы узнать, где по вашему мнению тов Аль народ не пи...ватый, с которого нужно брать пример.
  У відповідь

  від: Аль
  09.08.2013 22:51
  Честно признаюсь, что как любой нормальный человек имею свой сдвиг по фазе, но разумные реформы или хотя бы попытка их сделать у меня на выборах "закономерного" гнева не вызывают. Например, мне кажется правильной современная реформа медицины, раньше я высоко оценил введение Черновецким телефона связи для народа и главное - открытой интернет-переписки людей с городской властью, где все желающие могли и вопрос видеть, и срок ответа, и суть того ответа. Неплохо выглядит и введенное в закон индексирование пенсий не ниже уровня инфляции, а вот повышение цен на коммуналку и энергию для народа власть боится делать, а давно бы надо, также крайне важный вопрос не решается с механизмом совладения жилыми домами.
  У відповідь

  від: Nick
  09.08.2013 21:52
  просто народ пи...ватый! A вместе с ним и товарищ Аль, как неотъемлимая часть этого народа.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Суботнє інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ