01 червня 2016, Київ 10:23

  Політика

  «Будемо допомагати Україні досягнути енергетичної незалежності» – посол США Джеффрі Пайєтт

  Новий посол США розповів, як працюватиме в Україніi
  X
  Євген Солонина
  09.08.2013
  Новопризначений посол США в Україні Джеффрі Пайєтт поділився з Радіо Свобода своїми враженнями від України та планами подальшої роботи
  Новий посол США розповів, як працюватиме в Україні
  Київ – Просування європейської інтеграції України та досягнення нею енергетичної незалежності є головними пріоритетами новопризначеного посла США в Україні Джеффрі Пайєтта. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода. Посол прогнозує, що найближчими роками енергетичні компанії США можуть інвестувати в Україну сотні мільйонів доларів, і обіцяє, що найближчим часом почне говорити українською.

  – Пане посол, Ви прибули в Україну менш як тиждень тому. Що на Вас справило найбільше враження?
  Джефрі ПайєттДжефрі Пайєтт
  x
  Джефрі Пайєтт
  Джефрі Пайєтт

  – Мене вразили дві речі. По-перше – це люди. Теплий прийом, який я отримав від офіційних органів та моїх колег. Мене також вразив факт, що Київ справді є гарним містом. Я маю гарний будинок і гарних сусідів з виглядом на міський парк. Минулого вечора ми з дружиною сиділи в парку і дивилися на захід сонця. Вид на Андріївську церкву також є чарівним. Ми маємо честь представляти тут американський уряд.

  – А чи відвідували Ви інші українські міста?
   
  – Лише Київ. Але мені дуже цікаво побачити всю країну, з’їздити у Карпати. Дуже цікаво поїхати на Південь, побачити Крим, який виглядає чудово і нагадує мені багато місць Каліфорнії. Також цікаво поїхати на Схід, подивитися на бізнесове та індустріальне серце України. Як тільки я закінчу з моїм офіційним представленням тут, я шукатиму можливості подорожувати з моїми колегами з посольства, спілкуючись з людьми по всій країні.
   
  – Що ж до спілкування з українцями… Ви звернулися до них із відеоблогом. Чи плануєте спілкуватися з людьми через інші соціальні мережі, наприклад, Facebook чи Twitter?
   
  Намагаюся зрозуміти, як ми можемо найкраще спілкуватися із простими українцями. Хочу проекспериментувати зі Twitter, Facebook, відеоблог
  – Я намагаюся зрозуміти, як ми можемо найкраще спілкуватися із простими українцями. Я маю дуже важливу роботу репрезентувати американський уряд українському. Але я з моїми колегами також відповідальний за представлення Америки всім українцям. Я хочу проекспериментувати зі всіма соціальними мережами – Twitter, Facebook, відеоблог. Це допоможе нам спілкуватися з українцями – пояснювати американську політику, а також слухати, краще розуміти проблеми та очікування українців, а також те, як ми можемо будувати партнерство між двома країнами.
   
  – Коли Ви плануєте почати це?
   
  – Ми вже отримуємо питання щодо відеоблогу. Одночасно з цим, як я сказав, ми будемо експериментувати з іншими каналами, такими, як Twitter та Facebook, щоб з’ясувати, як найкраще ми можемо взаємодіяти з українцями.
   
  – Пане посол, а що звичайні американці знають про Україну?
   
  – Американці знають Україну як дуже важливу країну, як частину Європи.
  Це країна, з якої походить коріння багатьох американців. На цій чудовій стіні нагорі, яку підготував наш відділ зв’язків із громадськістю, представлені буквально десятки американців, які можуть простежити своє родинне коріння в Україні. Також американці знають, що Україна працює над будівництвом європейської демократії. Ми є країною, яка поєднує багато культур і історій, тож ми симпатизуємо тому, що українці намагаються робити сьогодні.
   
  – А щодо якихось конкретних знань американців про Україну, можливо, вони знають лише про Чорнобиль чи щось подібне?
   
  Я дуже зацікавлений у взаємодії з українською діаспорою у США
  – Ні. Це частина моєї роботи, і дещо змінилося упродовж кількох останніх років. Секретар Клінтон, а зараз секретар Керрі не тільки репрезентує США за кордоном, але й інформував про свою роботу американців. Я дуже зацікавлений у взаємодії з українською діаспорою у США. Це може допомогти більше пояснити, що ми робимо у двосторонніх відносинах, що відбувається в Україні, що відбувається в українсько-американських відносинах. Ми зацікавлені у політичному та соціальному розвитку України, а також досягненні мети щодо побудови європейської демократії. Я розумію, що побудова демократії вимагає терпіння та політичного лідерства. Але це є основою наших відносин…
   
  – Що ж до української культури… Чи читали Ви когось із українських письменників, або ж слухали українську музику?
   
  Я вивчаю українську мову. Я також зацікавлений у більшому вивченні української історії
  – Найважливіше, що я роблю – це вивчаю українську мову. Це важко, але я роблю певний прогрес, який я продемонстрував у своєму відео. Я також зацікавлений у більшому вивченні української історії. По обіді я йду у музей Гончара. Я хочу вивчити більше історію країни, зрозуміти корені культури. Одна з речей, яка мене вразила – це те, що країна має сильну культурну ідентичність. Ви маєте всього 22 роки незалежності. Я завжди нагадую собі, де була Америка після 22 років після 1776 року. Ви лише будуєте майбутнє, і ми хочемо бути частиною цього.
   
  – Ви вивчаєте українську мову. Як довго?
   
  – Я витратив на це кілька місяців перед тим, як приїхав в Україну. Щоранку я вчив українську. Я буду продовжувати це. Можливо, я не матиму стільки часу, оскільки маю багато інших обов’язків, але я налаштований наполегливо працювати.
   
  – Але чи можете Ви пообіцяти, що говоритимете через деякий час?
   
  Обіцяю, що з часом моя українська буде покращуватися
  – Я обіцяю, що з часом моя українська буде покращуватися. Я не можу пообіцяти щодо всього інтерв’ю, але я обіцяю, що це буде більше.
   
  – Пане посол, Ваша мати є оперною співачкою, а батько відомим фізиком-ядерником. Чому Ви вирішили стати дипломатом, а не митцем чи науковцем?
   
  – Час від часу це питання ставили мені батьки… Я мав дуже гарних вчителів, що дали мені можливість усвідомити величезну відповідальність щодо представлення США за кордоном і важливість побудови міжнародних відносин. Я цим займаюся 24 роки. Я працював по всьому світу. Я отримав від обох батьків любов до роботи. Я був би радий отримати трохи творчості моєї матері… Звісно, будучи дитиною я вчився грати на скрипці, але це мене вдавалося не дуже добре. Але я переконаний, що культура і наука є дуже важливими. Знову ж таки, це те, що я чітко бачу в Україні. Тут є глибока культура, а також наукові досягнення, наприклад в авіакосмічному секторі. Це те, що я хочу пізнати більше.
   
  – Посол США у Києві у вівторок засудив жест гурту Bloodhound Gang щодо українського прапора. Натомість американський посол у Росії зробив цей крок щодо російського прапора у неділю. Чому так довго Ви очікували з відповіддю?
  Я сказав у МЗС, дії цього рок-н-рольного гурту є недоречними, зневажливими і прикрими

  – По-перше, хочу сказати, що США і Україна мають спільним те, що ми обоє є місцем, де цінується свобода висловлювань. Але свобода висловлювань не є вибаченням поганого смаку. І, як я сказав у МЗС, дії цього рок-н-рольного гурту є недоречними, зневажливими і прикрими. Я не мав можливості відреагувати на це публічно, оскільки я ще не вручив вірчу грамоту (копію) Міністерству закордонних справ. Це є вимогою протоколу, що допоки я не вручу президентської вірчої грамоти МЗС, для мене не буде доречно робити публічні висловлювання. Це єдина причина, чому заява була відкладена. Причиною зволікання не були якісь сумніви з нашого боку. Я сподіваюся, що інцидент на цьому буде вичерпаний.
  Посол США звинуватив гурт Bloodhound Gang у поганому смакуi
  X
  Євген Солонина
  09.08.2013
  «Свобода висловлювань не є вибаченням поганого смаку», – заявив посол США Джеффрі Паятт, засуджуючи дії американського гурту, який днями познущався з українського прапора.

  – Ви говорили, що для Вас енергетична безпека України є дуже важливою. Які нові кроки Ви плануєте зробити для покращення кооперації між двома країнами в енергетичній сфері?
   
  Пріоритети – це просування європейського вибору України. Підтримка прагнення українців досягти енергетичної незалежності
  – Весь час я говорю про три пріоритети. Перший – це просування європейського вибору України. Просування бажання українців рухатися у напрямку європейських інституцій. Це гарна відповідь для України, гарна відповідь для Європи і гарна для Америки. Другим моїм пріоритетом є підтримка прагнення українців досягти енергетичної незалежності. Це є важливою комерційною ініціативою, оскільки ми маємо дві великі американські нафтові компанії, які зацікавлені у співпраці з Україною – це ExxonMobil та Chevron. Але це також важлива геостратегічна ініціатива. Я впевнений у цьому, базуючись на дискусіях із керівництвом цих компаній. Ці обидві компанії дуже зацікавлені в участі в українському енергетичному ринку. Вони хочуть принести кращі американські технології, ноу-хау та американські гроші в український енергетичний сектор. Це буде дуже добре для українців та допоможе Україні у досягненні мети щодо енергетичної незалежності. Наступним кроком має бути завершення угоди про видобуток сланцевого газу з компанією Chevron. Очікується погодження (цієї угоди) на обласному рівні. Що ж до ExxonMobil, то зараз відбуваються переговори з урядом. Сподіваюся, що за пару років ми побачимо значні інвестиції – порядку сотень мільйонів доларів. Обидві ці американські компанії будуть створювати робочі місця в Україні, які дозволять Україні розвивати її природні ресурси у подальшому. Ми також будемо допомагати Україні досягнути енергетичної незалежності, створюючи користь для обох країн.
  Посол США пообіцяв сприяти енергетичній незалежності Україниi
  X
  Євген Солонина
  09.08.2013
  Новопризначений посол США в Україні Джеффрі Пайєтт серед своїх пріоритетів назвав підтримку прагнень України до енергетичної незалежності, зокрема – і в напрямку розробки українських газових родовищ з участю американських компаній.

  – Що є найважливішим питанням в Україні, залишене послом Теффтом, яке потребує вирішення?
   
  – Посол Теффт є визначним американським дипломатом. Відтак, невирішених речей, які він залишив, небагато. Сьогодні ми маємо тісні відносини. Головні пріоритети посла Теффта є такими ж, як і мої. Це продовження роботи щодо прагнення України стати ближчою до Європи, інституційно стати частиною Європи. Йдеться, зокрема, про успішне підписання угоди про асоціацію. Ми дуже сподіваємося, що вона буде підписана на листопадовому саміті у Вільнюсі. Це питання номер один, яке відбудеться під час моєї каденції. Це питання, до якого мав стосунок посол Теффт. Він і я перебували тиждень у Вашингтоні перед тим, як я прибув до Києва. Він розповів мені чітке своє бачення, на чому ми маємо фокусуватися.
   
  (Другу частину інтерв’ю про політичну та економічну ситуацію з новопризначеним послом США в Україні Джеффрі Пайєттом буде оприлюднено після того, як він вручить вірчу грамоту українському президентові)

  Тетяна Ярмощук

  YarmoshchukT+rferl.org

  Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук.   Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Sergiusz Місто: Kijów
  14.08.2013 10:24
  Is there a version without translation?

  від: Дмитро - вох
  10.08.2013 20:56
  Затурканий темне село, Що вам вишивка не вподобається Америуанці вишивку сприймають як national art of Ukraine ,а вам вона невродобається,може вам краще підходить росийська ватянкова рубашка,
  Що до корисних копалень то їх кацапські москалі з олігарами та українофобами вже давно почали звільняти ,погляньте в Донбас та Луганськ ,

  від: Дмитро - вох
  10.08.2013 18:21
  Дуже позитивне враження зробив на українців Ambasador from USA to Ukraine Jeffry Payette
  Нам можна сподіватися, що американські українці попрацювали з Jeffry бо знання його та його дружини про Україну та політичні проблеми Укрваїни, вони в повні обізнвні. Як сказав мій друг з Вашингтона що Jeffry Payette знає дуже добре про Україну,українську політику та єї проблеми з якими йому прийдеться боротися,та спрямовувати українців та Україну в світову демократію,

  від: лиска
  10.08.2013 13:53
  Welcome to Ukraine, Ambassador Jeffrey Payette!

  від: українець Місто: Київ
  10.08.2013 08:27
  Люди візміть нас в цивілізовану Європу!!! Не хочу в ССССР

  від: Катерина Місто: Чернігів
  10.08.2013 01:10
  Дуже приємне враження справив пан посол.
  Хоча він навіть не уявляє, що тут верзуть про американські нафтові компанії)))) Україна, якою керують справжні "погані хлопці" - міцний горішок))))
  Бажаю панові послу успіху, щоби він виконав усе, що планує. Хто з нами розбереться, той буде герой.
  У відповідь

  від: українка Місто: Київ
  11.08.2013 16:13
  А чому пан посол не володіє українською вільно? Посли України в США володіють англійською.
  Щодо "інвестицій" у видобування сланцевого газу. Люди, схаменіться. Ви дійсно знаєте що наробили в США видобуванням сланцевого газу? Ви бачили цю мертву землю та отруєну воду? Хочете, щоб і в нас так було? Не треба співати нам солодкі пісні про інвестиції. Українці, не будьте наївними, захищайте свою землю. А до Європи ми і так вступимо, якщо захочемо - не з російськими ж дикунами "брататися". Українці, майте розум та гідність!
  У відповідь

  від: Sergiusz Місто: Kijów
  14.08.2013 10:26
  I hope, you can ask this question in English as well
  У відповідь

  від: ОlegRoman Місто: Bratislava
  12.08.2013 16:58
  Достойні, відважні й потрібні запитання подали Ви, пані українка з Києва. Маєте одночасно, притаманну українській нації, долю "солоткого" песимізму. Запам'ятайте обіцянки пана посла, а за рік, за два спитайте. Декілька днів тому він ще сидів на іншому нстільці.
  З досвіду SR.
  Bratislava Praha.

  від: затурканий Місто: тЕМНЕ сЕЛО
  09.08.2013 23:42
  А ще пан посол вишиванку вдягне! ......і почне звільняти Україну від корисних копалин. Дякуєм! Від природнього газу москалики "звільнили", з іншими енергоносіями ДЕМОКРАТИЧНО "допоможе" Америка.........
  У відповідь

  від: розум Місто: світле село
  11.08.2013 16:15
  Повністю згодна з "затурканим". Українці, не будьте наївними!
  У відповідь

  від: Олександр Місто: Суми
  10.08.2013 11:01
  Тобі який зиск з тих копалин? Москалики до речі розпочали з вугілля ще за царату, а потім вже нафту та газ смоктали при совдепії ці ж традиції продовжують ті ж самі комуняки + злодії долучились до справи (маю на увазі ПР). Потрібен діючий закон про розподіл прибутку від продажу корисних копалин, щоб кошти йшли не в кармани олігархів чи офшори, а на розвиток територій де ведеться видобуток корисних копалин.

  від: С Місто: Киев
  09.08.2013 23:17
  Хочу в Европу !

  від: Микола Місто: Одеса
  09.08.2013 22:47
  мені дуже імпонує особистість Рамсфельда, - ось якби посла з такими якостями ми б отримали, щоб жорстко й твердо відстоював інтереси Вільного Світу перед нахабами при владі,-особливо коли вони почнуть канючити "реструктуризацію кредитів МВФ/Світового банку", або ще додаткових грошей, але ж кредити надаються виключно демократичним режимам, а тут Україну перетворюють у таку "безправну зону", де все належіть "родинам", наближеним до верховної родини "межигірського татуся"

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Випускники окупованої частини Донбасу. Куди поступати? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  «Заздріть мовчки»: хто фігурує у «чорній бухгалтерії» регіоналів?

  Лише впродовж кількох місяців 2012 року Партія регіонів могла витратити 66 мільйонів доларів 

  Олександр Турчинов, архівне фото (©Shutterstock)

  Турчинов заявив, що Росія на сході України системно випробовує нову зброю

  «Сподіваємось, що наші стратегічні партнери не будуть лише спостерігати за загостренням ситуації» – секретар РНБО 

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко зірвала свій портрет у Верховній Раді  

   

  Позиції бойовиків поблизу Широкина з висоти в сотню метрів  

   

  Зсув на сміттєзвалищі під Львовом – відео з дрону  

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 31 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 31 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ