29 травня 2016, Київ 22:09

  Політика

  Референдум Корчинського, Гурвіца, Мухарського і Кармазіна – політтехнологія?

  Мультимедіа

  Аудіо
  Київ – В Україні ініціюють референдум про заборону Компартії. Серед ініціаторів – позивач щодо позбавлення повноважень народних депутатів Кармазін, лідер «Братства» Корчинський, екс-мер Одеси Гурвіц, актор, шоумен Мухарський. Тим часом ЦВК знову відмовився реєструвати ініціативну групу з проведення іншого референдуму, який підтримують саме комуністи, про вступ України до Митного союзу. «Спадкоємці Ілліча» називають чергову антикомуністичну пропозицію дешевим піаром, а експерти вбачають у ній «політтехнологію для відмивання ідеї референдуму».
   
  Народний депутат, колишній міський голова Одеси Едуард Гурвіц, колишній народний депутат, за позовами якого втратили мандати кілька нинішніх парламентарів Юрій Кармазін, лідер партії «Братство», екс-УНСОвець Дмитро Корчинський, актор і телеведучий Антін Мухарський, відомий також як «професор антропології» Орест Лютий, що виступає у супроводі «Народного Антитоталітарного ансамблю «Сталін унд Гітлер капут», – це ініціатори референдуму щодо заборони Комуністичної партії в Україні. Вони переконували, що загалом до групи ініціаторів входять кілька десятків діячів культури, науки, мистецтва та політики України.
   
  Як сподівається Едуард Гурвіц, вже наступного тижня вдасться створити у Верховній Раді міжфракційне об’єднання щодо проведення референдуму з викорінення комуністичної ідеології. А далі таку ідею зможуть підтримати по всій Україні, сказав Едуард Гурвіц і висловив своє ставлення до комуністичної ідеології та одного з найкривавіших її представників.
   
  Коли я у Верховній Раді згадав у виступі про Сталіна, вони на мене прямо кидались. Захисники Сталіна – цього коротуна
  «Я бачу, як ці люди (комуністи) поводять себе зараз, продовжуючи вихваляти бандита, садиста, вбивцю Сталіна. Коли я у Верховній Раді згадав у виступі про Сталіна й сказав те, що про нього думаю, так вони на мене прямо кидались у Верховні Раді. Захисники Сталіна – цього коротуна, котрому приписують перемогу над фашизмом. Хоча за цю перемогу народ заплатив мільйонами, мільйонами життів», – наголосив Едуард Гурвіц.  
   
  «Ініціатива, крім отакого піару, не матиме жодних наслідків» – Голуб
   
  Народний депутат від Компартії Олександр Голуб у коментарі Радіо Свобода назвав пропозицію проведення такого референдуму «піаром». Адже є чіткі норми закону щодо політичних партій в Україні, й Компартія не порушила жодних норм. І взагалі українська Конституція дозволяє громадянам мати різні погляди – в тому числі, комуністичні. На думку Олександра Голуба, сам факт появи даної ініціативи свідчить про успішність діяльності українських комуністів.
   
  «Тобто, якби цього не було (діяльності українських комуністів – ред.), звичайно, не було б подібних ініціатив (стосовно референдум про заборону Компартії – ред.). І по-друге, оскільки людям не можна заборонити думати, то, звичайно, сама ця ініціатива, крім отакого піару, не матиме жодних наслідків», – зазначив Олександр Голуб.
   
  Аналітик Українського незалежного центру політичних досліджень Світлана Конончук наголосила Радіо Свобода, що будь-які спроби ініціювати зараз в Україні референдум можуть мати успіх лише, якщо не суперечать намірам влади. Водночас вона вважає недосконалим чинний нині «Закон про всеукраїнський референдум».
   
  Хоча одного з ініціаторів «антикомуністичного референдуму» Юрія Кармазіна це не лякає. Він визнає, що закон має чимало недоліків, але яким би він не був, відступати від наміру проведення не варто. І як стверджував Юрій Кармазін, на такому референдумі переважна більшість українців підтримає його та інших натхненників заборони комуністичної ідеології в Україні.
   
  «80 відсотків тих, хто прийде проголосувати, проголосує за це» – Кармазін
   
  «Результати я можу сказати – попередньо – 80 відсотків тих, хто прийде проголосувати, проголосує за це», – переконує Юрій Кармазін, не уточнюючи, на які саме соціологічні дослідження він міг опиратися.
   
  Політолог Олександр Палій у коментарі Радіо Свобода зазначив, що ініціатори проведення «антикомуністичного референдуму» в нинішніх умовах, за нинішньої редакції закону насправді втілюють політтехнологію. Її мета, стверджує експерт, реабілітувати дискредитований інструмент референдуму.
   
  Ця кампанія очевидно робиться для того, щоб уже влада отримала певну легітимність для проведення свого референдуму
  «Ця кампанія очевидно робиться для того, щоб уже влада отримала певну легітимність для проведення свого референдуму. Тобто, я думаю, що це – політтехнологія для відмивання цієї ідеї референдуму і взагалі цього інструменту в громадській дискусії», – вважає Олександр Палій.   
   
  Тим часом у п’ятницю ЦВК уже вчетверте відмовила в реєстрації ініціативних груп із проведення референдуму про вступ України до Митного союзу. Про таку ініціативу заявили в Комуністичній партії та об’єднанні «Український вибір».

  Олександр Лащенко

  LashenkoO+rferl.org

  На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Павел
  21.10.2013 21:55
  Эрнсту в ответ,который типа из Харькова: вы наследник тех лакеев Австрийской империи,которые сдавали русских людей в концлагеря Талергоф и Терезин,уничтожали сотни тысяч поляков и советских,в том числе мирных людей,служили австровенграм,а потом немцам ,а сейчас и вы лижите сапоги евроалантистов.которые ради своего обжирательского потребления уничтожают мир на Земле.
  У відповідь

  від: Антон Місто: Харьков
  22.10.2013 04:53
  Русских в концлагеря Колыми и Казахстаны сдавали лакеи империи основанной Лейбой Троцким и развитой Лазарем Кагановичем манипулировавшим больным карликом-параноиком Йосей Джугашвили. Красные чекисты - наибольшие убийцы славян. Они убили 30 млн. русских, украинцев, белоруссов,... Нацисты кремлядской опухоли вместе с моксельскими предателями славянского дела. Пиндос-Путс с партнёром Димой лижит сапоги китайцев, также как Каганович с Джугой устроили резню славян в Манжурии в 1945, вступив в сговор с Квантунской армией японцев.
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  22.10.2013 12:35
  Антон .По Николаю Бердяеву существоало пять Россий - Киевская ,Московская , Петровская, имперская и Советская. Наверное имперская Россия более повязана с Николаем 1,но никак Лейбой Троцким ибо в те времена предки Лейбы уходили от всеобщей кантонизации.
  Не надо читать Билинского про Моксель. Моксель это больное воображение человека получившего на работе удар шпалой по голове.

  від: Paul
  21.10.2013 21:37
  Надо обязательно запретить всех левых ,а всем правым разрешить факельные шествия,физические расправы над несогласными ,концлагеря и массовые беснования ...Этого ,проплаченные тролли , хотите? А поклонение потребительству и золотому тельцу,уничтожение института семьи и толерантное равнодушие к людям... и как следствие кризис и деградация западного мира только доказывает идеи неомарксизма.
  У відповідь

  від: Сергей Місто: Киев
  22.10.2013 04:58
  Уж кто любит баксы и поклоняется золотому тельцу больше чем комунидлы Симоненко или краснорыги? Может миллиардер Пукин не любит бабок и отстаивает семью в разводе? Криминал и гэбня у власти - это ли не кризис пекинско-московской окраины мира? Может они продают газ уже на шару? Или Межигорье не образец безвкусицы и потребительства?
  Муссолини за все время правления не подписал и десятка смерных приговоров. Зато у красных концлагеря полны женщинами, детьми, стариками,... Причем во всех странах где они приходили к власти.

  від: Саша Місто: Житомир
  21.10.2013 16:01
  Так цю пухлину (компартію), давно пора ампотувати в забуття !!!!
  У відповідь

  від: Андрей Місто: Луга
  22.10.2013 05:03
  Ампутировать надо.
  Но НИКОГДА НЕ ЗАБУДИМ И НЕ ПРОСТИМ наших семей. Осудим, накажем и компенсируем всё. Начиная с 1917г.
  Не допустим даже чтобы наши прадеды лежали на одном кладбище с красной мразью.
  Выкинем на свалку даже кости красных гадов и коллаборационситов с врагами Украины-Руси.
  Не по христиански это хоронить нехристей-убийц рядом с людьми.
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  22.10.2013 12:37
  Андрей.Вы с Марокко вернулись.??!! Это только там выбрасывают прах с могил.

  від: Микола Місто: Кіровоград
  20.10.2013 15:24
  Факт існування в Україні компартії є фактом тяжкої хвороби мозку великої кількості її почітатєлєй, а який ще можна зробити діагноз коли досі не заборонено цю злочинну організацію в Україні де вона наробила стільки горя ?Це річ навколо якої взагалі не потрібно дискутувати, потрібно просто заборонити й за пропаганду комуняцьких ідей давати пожиттєві терміни ув’язнення з такими умовами втримування які були у ГУЛАГу
  У відповідь

  від: roman Місто: kalush
  20.10.2013 19:44
  комуноолігархи такі як симоненко голуб та інша комуністична
  падаль розом із своєю гнилою ідеологією повинні бути назавжди заборонені.то що ця гнила ідеологія натворила
  в україні з українським народрм а це голодомор геноцид
  гулаги виселення в сибір розстріли без суду слідства.
  таким чином було знищено десятки міліонів

  від: Джура Місто: Київ
  20.10.2013 08:45
  Коли референдум? де підписатися?

  від: Дмитро Місто: Україна
  20.10.2013 05:04
  IEVGENI м Генечеськ
  Що касається Гостя то він егоїст,Раз він демократ, часом демократ, часом завзятий Регіонал,А дужечасто радянський гражданін,часом бютівець ,а часами нетрпльний ,але мені здається що гость комсомольский гражданин російської пятої колони,,

  від: IEVGENI Місто: м. Геничеськ
  19.10.2013 17:58
  Про скасування КПУ в Україні, як самої ганебної та злочинної ПАРТІЇ диктатури, вже багато років говорили, ще за часів КУЧМИ, але, як бачимо, все не доходять руки. А жаль. Якби зробили як у наших сусідів по Європі, одразу після отримання незалежност, все було би інакше. іЯ був присутнім, коли у центрі Праги одразу після розвалу СРСР було встановлено пам'ятний знак з червоних гвоздик обмотаних колючим дротом з простим текстом " СМЕРТЬ КОМУНІЗМУ" і Президент ГАВЕЛ підписав закон про заборону пропаганди комунізму, де за слово комунізм, або вихваляння комуністів була передбачена кримінальна відповідальність. Без референдуму Чехія прийняла рішення. яке підтримала вся Чехія. Це було 22 роки тому. А зараз давайте наздоганяти Європу- срочно РЕФЕРЕНДУМ ! В Європу -без КОМУНІСТІВ, але з Симоненком, Калетником та іншими ідеологами партії, яка паразитує на бідності українського народу та підбурює людей до своєї підтримки на всіх виборах, проголошуючи лозунги, які ніколи не будуть виконані, наприклад на останніх виборах звучало безглузде: ВЕРНЕМ СТРАНУ НАРОДУ !!! Це після того, як комуністи КРАВЧУК, який розпродав весь український флот, в тому числі і війсково-морський, а КУЧМА разом з Симоненком будучи при владі розвалили сільське господарство, продали Пінчукам,Франчукам та Ахметовим всі заводи і підприємства, а тепер кричать, тримай ЗЛОДІЯ, то це говорить про життєву необхідність про заборону КПСС на Україні, а Кравчука, Кучму та інших комуняк на суд народу! Така позиція наших громадян-патріотів України! Якщо я помиляюсь- можете поспорити на форумі, але останні історичні факти про замовлення Сталіним окупаціїї СССР з Гітлером жодних шансів Вам не дасть!

  від: Дмитро - вох Місто: Гиновичі
  19.10.2013 17:17
  Заборона коммуністичної партії ,руйнувати монюменти відміна російської мови в школах ,демонструє , депутати і отці ініціятори звичайні совки,
  Владимир Донецк
  Владимири совків в нашій Веховній Раді зараз не бракує,
  Питання чому їх так багато зараз в Україні тимбілше у Верховній Раді. Триста років в російській неволі в Україні чи мало народилося виродків якеі за кусок гнилої ковбаси та куск хліба продади москадям нетільки Україну але навіть рідню, а це недавно показали нам 148 яничарів,зрадників негідних навіть ходити по українській земі, та звати себе українцями, совки ,зрадники просили польский Сейм визнати українців злочинцями, Ось це власне коммусітичне виховання в комсомолі яке немає національного хребта ,тому Україна в такому політичному та економічному не стабільному положенню, Отже в Україні треба національне відроодження і одинокі,що можуть це зробити це українці західної та центральної України Сподіймося ,що таке відродження настане в найблищих десяти років ,покищо маємо це ,що маємо!!!
  У відповідь

  від: Владимир Місто: Донецк
  20.10.2013 02:11
  Скільки вам років?
  Ви уявляєте світ за тернопільскою областю?
  Світ такий самий або гірше. Але є інше життя, інший кут зору.

  От ви пишете про негідників. Про комсомол. Про 300 років. Будь я модератором, я вас би не пустив ефір за всю брехню. Моя мати була і в комсомолі, і в комуністичній партії і зараз досі в політиці, в партії регіонів. Вона - нормальна жінка, але в неї свої погляди, бо своє було життя.

  От ви з тернопільської області. Ви заможна людина? Чому? От ви з села. У ВАС Є ЗЕМЛЯ. В Росії до революції продукти коштували дешево, так саме було і закордоном, фермер в Британії НЕ МАВ землю, він іі орендував, мав з техніки коня і все, але жив часто-густо заможно! А зараз! Техніка, земля, високі ціни на товари. Ви маєте бути заможною людиною.

  потім, що вам заважало їхати закордон? Ви ж села. Ви звикли працювати. Да ви могли і в чехію поїхати - навколо всі ваші сусіди закордоном, хтось би допоміг. Ви могли б і в Сполучені Штати Америки їхати.

  От в мене (Я заради прикола попросив) книга "Вітаємо в Чехії" для українок. там розповідається в вигляді коміксів як дівчина, що має двоюрідну сестру повію, приїжджає в Чехію і та їй розповідає все. всі дівчата, хто хоче жити заможно всі живуть заможно.

  От чого ви не поїхали в Чехію? Чехи російську знають, у вас російська взагалі рідна, вам навіть не треба читати британських класиків, щоб опанувати англійську.

  А в Москві скільки українців.

  ви звісно може вчитель чи лікар. Ну тоді живіть тим, що заробляєте, що вирощуєте і радійте тому, що маєте. В британії люди взагалі нічого не отримували від країни, платили податки навіть на вікна, але займалися селами контрабандою заборонених французських товарів і жили!!!

  Проблема ваша в тому, що ви - совок, тобто людина, що не звикла і можливо не знає як жити в капіталістичному світі.

  Мій батько завжди був заможний, бо він завжди підробляв і весь час присвятив математиці. Люди цінували його, і він поводив себе так, що він обирав, де підробляти, а не роботодавець його.

  Мати моя теж підробляє, навіть на пенсії

  ВАША ПРОБЛЕМА, що ви не усвідомлюєте, що ви совок. Портніков, теж совок, але він - заможний совок, бо має акції, підробляє, створив собі імідж. Я не можу, сказати, що він створив імідж на брехні, але він малює зовсім нереальну Європу. Вам всі говорять, що європейці - це виховані інтелігенти тіпа Ющенка, Катеринчука, хто там ще?

  Це неправда! Навіть моя подруга, теж совок, переїхавши додому в Сполучені Штати з Чехії сказала, що сполучені Штати стали гірше.

  Закордоном живуть "хочеш жити - вмій вертітися". Що там жити добре ви маєте бути спеціалістом, якщо маєте талант до чогось, або щоб вас цінувало суспільство як цінує кіноакторів, шоуменів і т.д. Інші - це слухняні робітники або бізнесмени. Але всі розуміють, що все залежить від них самих. Різниця в тому, що одні люди до цього пристосовані, а інші - ні.
  У відповідь

  від: Ернст Місто: Харків
  20.10.2013 13:07
  Володимире, ваша мати входили до злочинної організації - КПРС, яка була заборонена як ЗЛОЧИННА організація в 1991 році. Ця злочинна організація кулями, депортаціями, Голодоморами... знищила мільони людей! Ви про це не знали?
  В СРСР було 18.000.000 комуністів і ВСІ 18000000 принишкли мов мишенята, коли їх криваву організацію забороноли! Жоден не вийшов їз "окопу" з протестом, жоден не поїхав на Кубу добудовувати свій вонючий коммунізм... От такі вони були "ідейні" ! Не дарма їх називали партія любителів чужого добра! І вам не соромно таке , коли всім відомо про злочини
  комуністів? Приведіть свою маму до Меморіалу в Бикивні, хай вона стане на коліна та покається за злочини своїх партайгеноссе, якщо сама не здавала людей до КГБ.

  від: Сергей Місто: Харьков
  19.10.2013 16:16
  ВСЁ, ЧТО ДЕЛАЕТСЯ В ПОЛИТИКЕ, МОЖНО НАЗВАТЬ ПОЛИТТЕХНОЛОГИЕЙ. Кого вы хотите развести как котят, Радио Свобода?
  Вообще странная политика у РС - МАТЮКИ в комментах от троллей идут полным ходом, а вполне толерантные ответы на ХАМСТВО ТРОЛЛЕЙ блокируется модераторами, и это есть СВОБОДА СЛОВА, а не ТЕХНОЛОГИЯ ОБОЛВАНИВАНИЯ СЛДУШАТЕЛЕЙ.....
  У відповідь

  від: nn Місто: n
  19.10.2013 18:04
  радио свобода частная лавочка, а не гарант свободы слова
  У відповідь

  від: Анонім
  19.10.2013 18:50
  «Ра́дио „Свобо́да“» (полное название — «Радио „Свободная Европа“/Радио „Свобода“», РСЕ/РС[1]; англ. Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL) — международная некоммерческая радиовещательная организация, финансируемая конгрессом США, создающая передачи, направленные на поощрение развития демократических институтов и рыночной экономики в странах, которые пытаются преодолеть авторитарное правление, нарушения прав человека, вражду на этнической и религиозной почве, обеспечить свободу средств массовой информации[1]

  від: Viktor Місто: Borispol
  19.10.2013 15:35
  Конечно, пан Симоненко со товарищами больше всех преуспел в антиукраинской деятельности, но есть и другие силы которые занимаются тем же. Поэтому, надо запрещать их деятельность независимо от политической окраски. Например, сколько можно терпеть вопли всяких "русских блоков" о невозможности пользоваться русским языком в Украине? Разьве это не провокации?
  У відповідь

  від: Андрей Місто: Луга
  22.10.2013 05:11
  Вопрос не в симоненке ли иной жирной крысе.
  Преступна сама идеология.
  Во всех странах когда красные приходили к власти - сплошной поток убийств, грабежей, массовых изнасилований, нищеты.
  Характерно, что наибольшее количество красных убийств совершалось в мирное время и носило ритаульно-запугивающий характер. Убивали своих чтобы чужие боялись. Это мутация и генетическая паталогии. Не случайно даже внешний вид этих голубов-симоненков ненормальный. Их размножение и засорения нации дефектными мутировавшими генами опасно.
  Идеология красного обмана должна рассматриваться как преступная и кримнальная. Любой коллаборационизм з носителями криминальной идеологии должен быть запрещён, а сами проповедники - отправлены в тюрьму.
  Россия должна возродиться из пепла красной падали.
  У відповідь

  від: Маша Місто: Севастополь
  19.10.2013 19:26
  Так, різноманітні "Руські блоки" є антидержавними партіями, які необхідно заборонити. І комуністів, звичайно, теж.
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Суботнє інтерв’ю» | Суспільству плювати на Верховну Раду – Андрій Білецький  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ