27 червня 2016, Київ 16:01

  Економіка

  Бідність в Україні й далі прогресує. Найважче – родинам із дітьми

  Київ – Понад 2% населення України живе у багатовимірній бідності, вважають експерти ООН. Українські ж дослідники кажуть про мінімум 3% громадян, які систематично не доїдають. Найважче доводиться родинам з дітьми. Бідність, що оцінюється за критерієм прожиткового мінімуму з використанням показників витрат, в Україні прогресує.
   
  Україна займає 78-е місце серед 187 країн і територій за індексом людського розвитку (ІЛР), згідно з Доповіддю про людський розвиток ПРООН 2013року. При підрахунку індексу розвитку враховують середню тривалість життя, рівень грамотності дорослого населення й рівень життя. Очолюють рейтинг у 2013 році Норвегія, Австралія та США, а найнижчі показники людського розвитку мають Демократична Республіка Конго та Нігер.
   
  Експерти ООН підрахували, що в Україні 2,2% населення живе у багатовимірній бідності.
  Кіровоградець на межі бідностіi
  X
  Яна Пісарєва
  16.10.2013
  Кіровоградець Анатолій Луценко – звичайний пенсіонер. Його пенсія трохи більша за 1000 гривень. Цих грошей не вистачає ані на новий одяг, ані на елементарний ремонт. Дозволити собі може тільки одяг із секонд-хенду та курятину з оптового ринку, за якою їздить за місто.

  В Україні рівень бідності відстежує, зокрема, Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України. Як повідомила Радіо Свобода завідувач відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії й соціальних досліджень імені Птухи НАН України Людмила Черенько, «офіційний моніторинг бідності в Україні ведеться за відносним підходом (розраховується рівень відносної та крайньої бідності) та за абсолютним підходом (розраховується рівень бідності за критерієм прожиткового мінімуму з використанням витрат і також із використанням доходів)». А для міжнародних порівнянь використовується такий критерій визначення бідності, як 5 доларів США на одну особу на добу, перерахованих у гривні, за паритетом купівельної спроможності, що надає Світовий банк».

   «Якщо у першому кварталі 2012 року людей, які жили в Україні нижче цього рівня, було 3,2 %, то у першому кварталі цього року – 2,9%», – стверджує Черенько.
   
  За словами експерта, «ще відбулося суттєве зниження за критерієм прожиткового мінімуму з використанням змінної доходів. У 2012 році – 15,6% а у 2013 році – 13,9%». В Україні стало менше людей, чиї доходи є менші від прожиткового мінімуму, але в цілому зниження рівня бідності незначне – «у межах похибки».

  Із грудня 2013 року розмір прожиткового мінімуму в Україні, за даними Міністерства фінансів, зросте в середньому на 7,4%.

  Найбідніші в Україні – це люди без вищої освіти з дітьми
   
  Моніторинг Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України також засвідчує, що продовжує рости рівень бідності за критерієм прожиткового мінімуму з використанням показників витрат. У порівнянні з минулим роком цей показник зріс майже на один відсоток.
   
  Людмила Черенько до Міжнародного дня ООН із боротьби з бідністю також оприлюднила дані про те, що в Україні показники бідності у сімей із дітьми вдвічі вищі, ніж у сімей без дітей. Ризикують стати бідними й ті молоді люди, які хочуть створити родину й народити дітей.
   
  А минулорічна, підготована Інститутом демографії, комплексна оцінка бідності в Україні встановила залежність рівня бідності ще й від того, має чи ні людина вищу освіту.
  (Інститут демографії та соціальних досліджень Ім. М.В. Птухи НАН України)
  (Інститут демографії та соціальних досліджень Ім. М.В. Птухи НАН України)


  Оптимізм і здоровий глузд рятують українців від деградації у бідності
   
  Рівень бідності, обрахований ученими, й відчуття «бідності», з яким живе людина, не завжди співпадають. Люди, які мають досить високі доходи, з різних причин («у сусіда є басейн, а у мене немає») можуть відчувати себе бідними. І навпаки, люди, які балансують на рівні прожиткового мінімуму, часто вміють так організовувати своє життя, що зберігають оптимізм та «пристойний соціальний вигляд».
   
  Попри те, що за різними оцінками, в Україні приблизно чверть населення живе в бідності, у рейтингу «відчуття щастя» World Happiness Report Україна займає середні позиції, наголошує експерт Національного інституту стратегічних досліджень Тетяна Черненко.
  Щонайменше чверть населення в Україні є бідними – Черненкоi
  X
  Ірина Штогрін
  17.10.2013
  В Україні чверть населення живе у бідності, а до 4% – недоїдають, стверджує експерт Національного інституту стратегічних досліджень Тетяна Черненко.

  У місцевих бюджетах немає коштів на допомогу малозабезпеченим. Міські, сільські та селищні ради допомагають людям, які потерпають від крайньої бідності, лише в надзвичайних випадках. Найскрутніше доводиться самотнім людям похилого віку, інвалідам та дітям із неблагополучних родин.
   
  Непитущі й «загартовані життям» пенсіонери дають собі раду, навіть живучи на мінімальну пенсію.
   
  На Прикарпатті середня пенсія менша, ніж середньоукраїнська15.10.2013
  На Прикарпатті середня пенсія менша, ніж середньоукраїнська

  Бідні люди не мають надії на державу і уже не вірять у те, що подолають бідність далі

  Рецепт виживання кіровоградського пенсіонера 16.10.2013
  Рецепт виживання кіровоградського пенсіонера 

  «Існує проблема абсолютної бідності. Десь 3-4% людей недоїдають» – соціолог далі


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Геннадий
  25.10.2013 09:42
  <<Із грудня 2013 року розмір прожиткового мінімуму в Україні, за даними Міністерства фінансів, зросте в середньому на 7,4%>> я никак не могу понять этого дебилизма, они чё искренне верят, что если на бумажке напишут цифру больше, то всем сразу станет - "Полипшення"....

  від: світлана
  21.10.2013 08:33
  А що вони хотіли? Довели бандити людей до межі, і немає цьому ні кінця ні краю. Бо коли думаєш, що гірше вже не буде- виявляється ти глибоко помиляєшся. Україна котиться в прірву!!!

  від: Петро Місто: Сталіно
  21.10.2013 01:10
  Віктор Федорович ішов на президента аби "боротись з бідністю". Боротьба триває - Віктор Федорович перемагає.

  від: nn Місто: n
  20.10.2013 17:50
  у американцев самые большие автомобили, у русских самая большая страна, а у украинцев самое нищее население

  від: nn Місто: n
  20.10.2013 13:54
  в африке дети голодают

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ