25 травня 2016, Київ 10:11

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Андрея Шептицького посмертно нагородили за порятунок євреїв у часи війни

  Митрополит Андрей ШептицькийМитрополит Андрей Шептицький
  x
  Митрополит Андрей Шептицький
  Митрополит Андрей Шептицький
  Антидефамаційна ліга, американська організація боротьби з антисемітизмом, повідомила позавчора, що нагородила посмертно за «відвагу і героїзм у порятунку євреїв» у часи Другої світової війни митрополита Андрея Шептицького, який у ті часи очолював Українську греко-католицьку церкву.
   
  Як мовиться в повідомленні, його вшанували нагородою імені Яна Карського за «відвагу виявити турботу» – за те, що митрополит Шептицький відважно рятував українських євреїв від винищення, надаючи їм фальшиві документи і влаштовуючи їм притулок у часи, коли такі дії каралися смертю.
   
  Нагороду, встановлену для вшанування рятівників євреїв у добу Голокосту, отримав родич митрополита, професор Єжи Вейман.
   
  Антидефамаційна ліга в повідомленні нагадала, що митрополит Андрей Шептицький (1865–1944), який очолював УГКЦ з 1900 року до своєї смерті, відверто виступав проти переслідувань євреїв у зверненнях і до вірян, і безпосередньо до нацистського керівництва. За його вказівками й під його керівництвом євреям видавали фальшиві документи, зокрема, свідоцтва про хрещення, їх ховали в монастирях, кількох євреїв Шептицький переховував у своєму помешканні. Він також написав листа голові СС Гайнріхові Гіммлеру, протестуючи проти вбивств євреїв і скаржачись, що до цього змушують українських поліцаїв. А його пастирське послання «Не убий», що закликало не йти на «політичні вбивства» євреїв, зачитували в кожній церкві.
   
  Як сказав, вручаючи нагороду, національний директор Антидефамаційної ліги Абрагам Фоксман, крім тих, кого Андрей Шептицький врятував безпосередньо, невідомо, скількох іще він врятував опосередковано, завдяки своєму твердому моральному голосові, що впливав на дії інших.
   
  «Український націоналізм Андрея Шептицького, націоналізм співчуття й навіть любові до єврейських сусідів – це той націоналізм, який євреї всього світу приймають і підтримують», – наголосив він.
   
  Нагороду за «відвагу виявити турботу» Антидефамаційна ліга встановила 1987 року; 2011-го її присвятили імені польського дипломата Яна Карського, який дав Заходові одне з перших свідчень про винищення євреїв нацистами.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Вибори в ОРДіЛО. Проводити чи ні? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  Реконструйована з уламків частина корпусу «Боїнга» була представлена у Нідерландах у жовтні 2015 року

  ЄСПЛ підтвердив отримання позову від родичів жертв катастрофи MH17

  Позов подано проти Росії і президента Путіна щодо компенсації сім’ям жертв «Боїнга», збитого над Донбасом у 2014 році 

  «Миротворець» виклав нову базу журналістів

  «Публікуємо черговий список акредитованих іноземних журналістів, які співпрацюють з країною-агресором, яка фінансує міжнародний тероризм і окупувала частину територій України» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ