28 червня 2016, Київ 04:54

  Політика

  Євромайдан у Києві: день другий

  Київ – У Києві на майдані Незалежності проходить мітинг прихильників євроінтеграції, який триває вже другу добу. За станом на пізній вечір п’ятниці там понад дві тисячі людей із різних регіонів України. Іде дощ. Люди скандують: «Україна – це Європа» і підспівують, якщо вмикають музику. Із трибуни закликають залишатися на ніч, щоб не дозволити перекрити площу силовикам, і остерігатись провокацій.
   
  Люди стояли на майдані Незалежності попередню ніч, однак зранку і вдень у п’ятницю, поки всі були на роботі, тут було одночасно не більше ніж 200 людей. Іде дощ. Люди обгортаються прапорами, ховаються під парасольками. Окрім українського національного, бачила білоруський прапор, який тепер вважається опозиційним, та символіку Помаранчевої революції. Під монументом незалежності діє пункт обігріву, де можна отримати гарячого чаю і дощовик. Тепер можна говорити про кількатисячний мітинг, і люди увесь час приходять. Перед протестувальниками виступають не тільки політики, а й громадські активісти, журналісти і учасники мітингу, що приїхали з інших регіонів.

  Влада не прийняла рішення на 100% скасувати європейський вибір. Наявність тут ста тисяч людей може бути фактором внутрішнього тиску
  «На щастя, ця влада не прийняла рішення на 100% скасувати європейський вибір. Тому, зокрема, і наявність тут ста тисяч людей також може бути фактором внутрішнього тиску», – зауважив у коментарі Радіо Свобода під час прямої трансляції з майдану Незалежності Юрій Луценко.

  За його словами, сьогодні ініціатива «Третя українська республіка», яку він очолює, звернулася до європейських інституцій з проханням продовжити місію Кокса-Квасневського, «просити їх особисто залишитися в Україні до Вільнюса, просити Європу тримати двері відчиненими».

  Сутичок не фіксували
   
  Серйозних зіткнень не було. У п’ятницю комунальники почали монтувати новорічну ялинку (поки що готова основа конуса) і дерев’яні кіоски на майдані Незалежності. Конструкції охороняє «Беркут», мікроавтобуси із бійцями спецпідрозділів розташовуються навколо майдану, на Інститутській вулиці. Критичних ситуацій досі не виникало.

  Окружний адміністративний суд заборонив встановлювати намети. Кілька активістів їх все-таки намагалися розкласти, однак «Беркут» забрав намети. Збоку виглядало так, наче мітингувальники відтіснили колону з Майдану. Нікого не затримали. Депутат Леся Оробець закликала з трибуни не піддаватися на провокації та не брати участь у бійках.
   
  Із трибуни також наголошували, що важливо не розходитися до ранку, тому що є ймовірність, що протестувальників будуть намагатися розігнати ближче до ранку. Тому тих, хто планує лишатися, закликають з’їздити додому і взяти теплі речі.

  Протестують не тільки на Майдані
   
  Протести у Києві концентруються не тільки на майдані Незалежності. Зокрема, активісти громадської ініціативи «Євронаступ» передали до адміністрації президента понад мільйон підписів під вимогами підтримати євроінтеграційний курс України. Підписи, які збирали у всіх регіонах, принесли на Банкову в ящиках, представник адміністрації розписався за отримання петиції.

  Януковичу передали понад мільйон підписів за євроінтеграціюi
  || 0:00:00
  ...  
   
  X
  Анастасія Москвичова
  22.11.2013
  Активісти громадської ініціативи «Євронаступ» передали до адміністрації президента Віктора Януковича понад мільйон підписів під вимогами підтримати євроінтеграційний курс України.

  21 листопада уряд ухвалив рішення зупинити процес підготовки до укладення угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом, пояснивши це вимогами національної безпеки. Угоду планували підписати на Вільнюському саміті «Східного партнерства» 28-29 листопада.
   
  Ввечері того ж дня на майдані Незалежності у Києві стали збиратися обурені громадяни. Пізніше підійшли й опозиційні політики. Є інформація про протести у регіонах: у Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Острозі, Черкасах, Кременчуці, Харкові та інших українських містах. 

  На Євромайдан в Донецьку вийшло близько 200 людейi
  || 0:00:00
  ...  
   
  X
  Олена Поволяєва
  22.11.2013
  У Донецьку близько двохсот людей, організувавшись через соціальни мережи, вийшли висловити свій протест проти відмови України від підписання асоціації з ЄС. Люди зібралися біля пам’ятника Шевченку з прапорами України, Європейського Союзу та країн, що в нього входять.

  Пряма трансляція Радіо Свобода з майдану Незалежності


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Alex Місто: Kiev
  24.11.2013 12:49
  Что означает слово «МАЙДАНЩИК»? «МАЙДАНЩИК - мошенник, шатающийся по базарам, обыгрывающий людей в кости, зерн, наперсточную, в орлянку, в карты. На всякого майданщика приходится по десять олухов. Не будь олухов, не стало б и майданщиков. МАЙДАН - торг, базар, или место на нем, где собираются мошенники. Кстати "Майданщик" на "фене" ещё означает: - ВОР, разводящий на площади "ЛОХОВ". Ещё одно значение слова. Майданщик, то есть хозяин майдана, официально называется Парашечником, так как берет на себя обязанность выносить из камер параши. Отбыв свой срок, майданщики и ростовщики выходят на свободу, где не оставляют своей прибыльной деятельности. Например, Луценко. Или Кличко, Яценюк, Тягныбок – еврейская мафия ростовщиков. Думаю, что никто не против такого трудоустройства наших «майданщиков». Да, на каждый "Майдан" всегда есть свои "майданщики". И в их жизни тоже появился свой майдан. Майдан лицемерия и цинизма, демагогии и популизма, предательства и воровства. Они его выбрали для себя. Посмотрите на эти «рожи». Послушайте их. Дебил на дебиле и такие же дебилы их погоняют.
  У відповідь

  від: Житель Мариуполя Місто: Мариуполь
  25.11.2013 13:05
  alex, давно с Макеевки в Киев перебрался? Впечатляют твои глубокие познания "фени", терминологии и жизни тех, кто говорит на ней. Судя по орфографии, ты в школе учился и, наверно, не придурок. Но тогда кто? Тот кто за деньги и на Луну лаять будет?

  від: Володимир Місто: Київ
  24.11.2013 08:38
  Не потрібно дивуватись політикам Росії. Їх наміри виграти за рахунок ослаблення України, підкоривши народ України - вкотре - своєму диктату.

  від: Олег Місто: Харків
  23.11.2013 15:40
  Правительство нас кинуло опять
  В очередной раз, как последних лохов.
  На нас им, скажем мягко, наплевать
  И здесь не обошлося без подвоха.
  Наш презик нам давно пообещал,
  Что очень скоро мы пойдём в Европу,
  Но слово своё так и не сдержал
  И развернул он Украину в ж…
  В объятья «брата старшего» идём
  Забыв ГУЛАГи и голодоморы.
  И как мне жить в такой стране потом,
  С таким незабываемым позором?
  Две ходки наш имеет президент.
  Что ещё можно ожидать от урки?
  И вот приходит истины момент,
  Что Украина как большая дурка.
  А мы лишь разовый электорат.
  И власть испытывает к нам влеченье,
  Используя все методы подряд,
  Купив нас за сгущёнку и печенье,
  За ностальгические чувства стариков,
  За годы те, что больше не вернутся,
  Когда деревья были выше облаков,
  И было весело, хоть не во что обуться.
  Восток и запад: быть или не быть,
  Дилемма та, как в «Гамлете» Шекспира.
  Назад нельзя былое воротить,
  Ведь будем мы отрезаны от мира.
  Себя мы снова будем проклинать,
  Что поддались животному инстинкту.
  И что потомкам сможем мы сказать?
  Продали будущее мы четверть литра…
  На улицы выходит молодёжь,
  Чтоб отстоять свой выбор европейский.
  Они уже не стерпят эту ложь…
  Стоит кордон за ними милицейский…
  Что будет с нами через двадцать лет?
  В какой стране жить будут наши дети?
  Альтернативы будущему нет.
  На хамство это мы должны ответить!
  И если уж не мы, то кто тогда?
  Когда ещё придёт такое время?
  Оно ведь не вернётся никогда
  И будет вновь тяжёлое то бремя.
  Кому не безразлична жизнь страны,
  Я призываю всех, от Харькова до Львова:
  Мы выйти все на улицы должны
  И крикнуть дружно: «До свиданья, Вова!»
  На презика должны мы повлиять,
  Чтоб не менял он курс на полдороги,
  Раз слово дал, будь добр его сдержать,
  Иначе можно и отбросить ноги.
  Как только остановится метро,
  Трамваи, пароходы и заводы,
  Почувствуют политики нутром:
  Нельзя так поступать со своим народом!

  від: Геннадий
  23.11.2013 13:02
  "вимогами національної безпеки" - это потери правящего клана от торговли с Россией.

  від: Olha
  23.11.2013 12:41
  До ідеалістів,а не до проплачених участників майдану.Ви ніколи не задумувались,чому політики ЄС так відстоюють Тимошенко?Адже вони в курсі про схеми Лазаренко-Тимошенко крадіжки і відмиву грошей українців.Вони в курсі і про откати Тимошенко Лазаренко від украдених грошей.А може істина якраз в оціх відкатах?Вони (корупційні ЄС політики) також хотіли б взяти активну участь (і скоріше всього брали) в откатах -а-ля схема Лазаренко-Тимошенко.Давали Тимошенко гроші для України в кредит і ...отримувли откат.Україна в боргах,а Тимошенко -в баблі.Думаю,якби податкові органи держав цих політиків поцікавилися їх корупційними зв"язками з Тимошенко,то сьогодні не було б приниження України.Інтереси зечки не стояли б вище інтересів України.
  У відповідь

  від: Житель Мариуполя
  25.11.2013 13:18
  Дубина,ой, нет, осина, Тфу! olha! А что, в палату дурдома интернет провели? или ты здесь по работе?
  У відповідь

  від: Іржавий Місто: укр
  24.11.2013 20:53
  Які відкати, що за бредятіна!
  У відповідь

  від: фыва Місто: фыва
  24.11.2013 12:52
  ТЫ Просто умница, Ольга!

  від: Павло Місто: Лозова
  23.11.2013 07:47
  Cытые самодовольные физиономии...На марш бедняков, стучащих в пустые кастрюли и миски - этот праздный народец явно не похож...Как и на тех, кто с утра до ночи вкалывает на 2 работах, чтобы хоть как-то свести концы с концами и прокормить семью... Такие труженики на майданах с утра до ночи тупо топтаться и тысячу раз подряд орать что прикажут (Ю-щен-ко!..Ю-лi - во-лю!..Ми - ев-ро-пей-цi! ...и т.д) агитаторы, не будут.. Даже и за 10 евро в день ...
  У відповідь

  від: Житель Мариуполя
  25.11.2013 13:25
  Для особливо одарённых с Лозовой. Назовите мне такую страну в Европе, где "вкалывая на двух(!) работах "нельзя свести концы с концами и прокормить семью" ?! А что за работу "троля" хозяева мало платят?
  У відповідь

  від: олександр Місто: червоноград
  23.11.2013 09:38
  можна подумати ти трудяга вкалуеш по дві зміни .

  від: Сергій Місто: Київ-місто-герой
  22.11.2013 23:45
  Хватить махати прапорцями та кричати-попрацювали би на благо України, Більше користі зробили би людям. Уже бігали як всрані по майдану, уже вступили до ВТО.

  від: Pavel Місто: Kiev
  22.11.2013 23:16
  Прийди в неділю 24 листопада на майдан, не будь байдужим до своєї долі, до долі всієї України!
  У відповідь

  від: vold Місто: ukraine
  24.11.2013 12:34
  Владі "до лампочки" ці майдани."Нехай співають і махають прапорами, а нам своє робить(красти поки можна)". Так вони думають.Вони не бояться.Люди це бачать і розуміють що "майдани" не діють.
  У відповідь

  від: Евгений
  23.11.2013 09:48
  Работать а не стоять на майдане займитесь своим прямым делом чисткой сараев вот тогда и будет европа в украине а стоять да драть глотку может каждий

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш

  Частка статків Лазаренка була отримана від прибутків компанії Тимошенко – екс-прокурор США

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш, яка домоглася ув’язнення Павла Лазаренка, приїхала в Україну ділитися досвідом 

  Україна, Польща і Росія. «Волинська різанина» як політична технологія

  У 2013 році тему «волинської різанини» почали активно використовувати російські пропагандисти. В Україні великим спеціалістом з цих питань став скандальний проросійський політик, українофоб Колесніченко 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ