30 червня 2016, Київ 16:56

  Політика

  Студентів не пускають на Євромайдан, а вони все одно йдуть і протестують

  Євромайдан у Києві, 27 листопада 2013 рокуЄвромайдан у Києві, 27 листопада 2013 року
  x
  Євромайдан у Києві, 27 листопада 2013 року
  Євромайдан у Києві, 27 листопада 2013 року
  Потрапити на Євромайдан всім бажаючим студентам знову було не просто. Найпроблемніша ситуація у Національному медичному університеті імені Олександра Богомольця та Національному авіаційному університеті, каже член координаційної ради студентів НаУКМА Младлена Качурець.
   
  «Була оперативна інформація з Національного університету імені Богомольця про те, що їх не випускають з гуртожитків, з корпусів, складають неофіційні чорні списки студентів. Іде такий неофіційний непрямий тиск про те, що будуть ставити «енки» без права на відпрацювання. Фактично залякують санкціями, які будуть до них вжиті як до студентів, які беруть участь у протесті», – розповіла Качурець.
   
  Бояться за себе і викладачі. Як повідомив Радіо Свобода один із викладачів Київського Інституту імені Глієра, керівництво вишу вимагає, щоб викладачі щодня подавали список студентів, які без поважних причин відсутні на парах. За словами очевидців, зранку в понеділок до ректора приходили люди з СБУ чи з інших силових структур і попереджали про його особисту відповідальність за контроль відвідуваності студентів.

  До студентів ходили міністри
   
  Окрім того, у виші до студентів у середу особисто приходили міністри. Наприклад, перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов провів зустріч зі студентами Київського національного економічного університету. Там він сказав, що уряд не встигає провести модернізацію виробництв у ключових галузях економіки, тому й зупинив процеси підписання угоди про асоціацію.
   
  «Нам потрібен час. Не можна починати асоціацію непідготовленими. Ми повинні захистити свою економіку», – сказав Арбузов.
   
  А в Національному медичному університеті імені Богомольця читала лекцію міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова. Після початку лекції майбутні медики до свого вишу могли зайти лише через «чорний вхід», а на центральному вході чергували охоронці з раціями. Проте одна з працівників університету інформацію про тиск заперечувала.
   
  «Кругом можна зайти, тільки закривають двері, бо Богатирьова читає лекцію. Навчання проходить, всі вчаться, а це все брехня», – обурювалась вона.

  Євромайдан, Київ, 27 листопада 2013 року
  Євромайдан, Київ, 27 листопада 2013 року

  Стометрове полотно для Януковича і прапор для Євросоюзу
   
  На самому ж Майдані ті студенти, що все-таки прийшли, без діла не сиділи. У страйкових комітетів, які є в університетах і які об’єднує загальна координаційна рада, з’явилась ідея публічно заявити про свої вимоги безпосередньо президенту України Віктору Януковичу. І це студенти зробили у письмовому вигляді. 
   
  «Втілено в життя дві ініціативи. Перша, ми зшили з різних клаптиків тканини великий прапор Євросоюзу, який ми плануємо передати на саміт у Вільнюс. А друга – ми оголосили публічно звернення до Віктора Януковича. Студенти поставили підписи на цьому полотні і організовано занесли його окремою ходою до адміністрації президента», – додала Младлена Качурець.
   
  Учасники мітингу вимагали від президента Віктора Януковича, окрім підписання угоди, також гарантування безпеки на Євромайданах по всій країні і припинення практики судових заборон мітингів.
   
  У четвер, 28 листопада, студенти оголошують ще один мобілізаційний студентський збір на 16-у годину біля пам’ятника Шевченку, щоб знову доєднатися до Євромайдану.

  Учасники мітингу за євроінтеграцію на майдані Незалежності в Києві підписують лист президентові на полотні
  Учасники мітингу за євроінтеграцію на майдані Незалежності в Києві підписують лист президентові на полотні

  Ірина Стельмах

  На Радіо Свобода працюю з вересня 2012 року. У 2011 році отримала диплом бакалавра журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Того ж року вступила на магістратуру у Могилянську школу журналістики. Активно вдосконалюю знання англійської, польської та болгарської мов. Займалась плаванням, дублюванням фільмів та серіалів українською .


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: skatiss
  28.11.2013 23:04
  Студентів КНУБА не пускають в університет з мініатюрним прапором україни
  http://www.youtube.com/watch?v=j0tjAdVj54g

  від: euvropeec3
  28.11.2013 16:07
  Харьковские студенты свое сонное состояние по отношению к судьбоносному европейскому выбору Украины объсняют отсутствием лидера, который поднял бы их на акции в поддержку подписания Соглашения об ассоциации. Если бы они заявили о наличии у них страха быть отчисленными из вузов, элементарной обывательской позиции, равнодушия, это по-человечески еще можно было как-то понять. Однако харьковские студенты уже как патентованные и вышколенные фарисеи сетуют на то, что, мол, у них нет лидера. Коль у некоторых студентов уже есть опыт фарисейских ответов, приобретенный, по-видимому, у нынешней фарисейской власти Януковича, то следует им сказать: не считайте народ за дураков, а себя за умных. Жизнь давно уже еще до вашего лицемерия дала ответ. Если у людей сегодня появляется реальная потребность в лидерах протестного движения за их же интересы, то уже завтра их будет достаточно. Поэтому заявления граждан, что у нас нет лидера, некому нас подннять и т.п., во-первых, являются обычным лицемерием, демагогией, а, во-вторых, инициированы властью в ее же интересах. Это азбука политической борьбы, самой жизни, которую обывателям следовало хотя бы знать. А иначе за фарисейство расплата неминуема.

  від: euvropeec3
  28.11.2013 14:23
  На РС 27.11 появился достаточно актуалный, на мой взгляд, материал Владимира Носкова, название которого говорит о многом « Сонне студентство Харкова у вирішальний час України».
  Равнодушию и приспособленчеству харьковских студентов, как и миллионов обывателей Украины, есть простое объяснение. Все они рассчитывают, что у них в жизни все будет хорошо, а возможно даже еще лучше в результате протестных акций других граждан. Многие из них надеются выехать за рубеж и там достичь успеха в жизни. Все эти липовые предположения от незнания реалий жизни, как в Украине, так и на Западе. А реалия также проста – за приемлемые условия жизни необходимо бороться. И не раз в столетие, а каждый день, требуя от власти, своих депутатов, работодателей достойного вознаграждения за свой добросовестный труд, надлежащей социальной защиты и т.п. Логику стихотворного изречения выдающего немецкого поэта Гете жизнь не отменяла: "Лишь тот достоин жизни и свободы, кто каждый день за них иде на бой!".
  Уже сегодня сырьевая экспортно-ориентированная олигархическая экономика ахметовых, фирташей, пинчуков, януковичей-младших и других олигархов из окружения Януковича требует проживания в стране не более 15 млн. людей. Остальные – 30-35 млн. – лишние. Постоянно растущие цены и тарифы на жилищно-коммунальные услуги, на продукты питания и промтовары для населения, проезд в общественном транспорте, мизерные пенсии у подавляющего большинства пенсионеров, низкие зарплаты у наемных работников, увеличение платы за медпомощь и получение специального образования и т д. подтверждают этот жесткий вывод нашего бытия. И куда денется лишнее население Украины криминально-олигархический режим во главе с бывшим зеком Януковичем, совершенно не беспокоит – повымрет, эмигрирует и т.п. А это к тому, что подавляющему большинству сонных харьковских студентов не то что места на рынке не достанется, а даже метлы для подметания улиц.
  Принесет ли украинцам вступление в ЕС райскую жизнь? Нет, не принесет. Однако реальное введение в нашей стране экономических, политических, правовых и социальных стандартов ЭС даст каждому человеку и особенно молодежи определенный шанс на достойную жизнь. Кто и как им воспользуется – зависит от усилий каждого. Власть Януковича вообще никакого шанса на улучшение не оставляет подавляющему большинству населения Украины. Тем, кто добился успеха в жизни при нынешней власти и в большинстве случаев незаконным путем и самонадеянно уверены в том, что у них вечно будет все хорошо, а сосед пусть загнется, напомню библейское изречение: « Посему, кто думает, что он стоит, берегись, чтобы не упасть» (Первое послание к Коринфянам св. Апостола Павла, 10:12)


  від: Robin Місто: Lugansk
  28.11.2013 05:48
  Бандитскую группировку ПР+КПУ надо признать незаконной и запретить на территории Украины. Это надо было сделать ещё в 2004-м. Они выполняют команды из кремля и цель их уничтожение Украины. Это должны все знать и понимать. Не надо их не о чём просить и ублажать они всё равно будут делать так как скажет их кремлёвское начальство. Пришло время искоренить эту заразу и строить свободную Украину в цивилизованной Европе. Все на борьбу! Все на баррикады! За Украину!

  від: Анонім
  28.11.2013 02:04
  Шановні громадяни України, йде відкрите онлайн голосування щодо Євроінтеграції України: http://evrointegracija.net.ua/ Зробіть свій вибір, або хтось це зробить за тебе!

  від: Виталий
  28.11.2013 01:55
  Ублюдки ищут любые способы для прдления своей агонии!!! ПРдонки сделали всё для удержания курсика валютиков! Но эфто им не удастся! Лучше умереть стоя, чем жить на коленях... Смерть нехорошим ублюдкам!!! Иею в виду зимних бабочек!

  від: Daryna Місто: London
  28.11.2013 01:52
  Zek prodav Ukrainu Putinu, a groshi poklade sobi v kyshenyu aby vdruge staty prezydentom zubojiloi Ukrainy.

  від: 777 Місто: ПАНДОРА
  28.11.2013 01:40
  ЧЕМ БОЛЬШЕ ЛЮДЕЙ НА МАЙДАНЕ ТЕМ ВЛАСТЬ СГОВОРЧЕВИЕ И УСТУПЛЕВИЕ -ЧЕМ ЛЮДЕЙ БУДЕТ МЕНЬШЕ ТЕМ БУДЕТ ХУЖЕ И В ОКОНЦОВКЕ УВИДИТЕ ЗВЕРИНЫЙ ОСКАЛ ЕНАКИЕВСКОГО ОПГ - ВСЮ ЭТУ БАНДУ НАДО СНОСИТЬ И ОБЪЯВЛЯТЬ ЭМПИЧМЕНТ ЗЕКУ И ЕСЛИ ЧТО -НАРОД УКРАИНЫ БУДЕТ ПРОСИТЬ СИЛОВОЙ ПОТДЕРЖКИ У ЗАПАДА

  від: Sergiy Місто: ROCHESTER
  28.11.2013 01:32
  PRIKRO SLUHATI ROZPOVIDI PRO NEPIDGOTOVLENU EKONOMICHNU INFRASRUKTURU KRSCHE ZVAJTESIA TA SKJIT SHO VI SCHE PE VSE UKRALI TRA NE VSE VIDNIALI SCHO E CHASTKA DERJAVNOI VLASNOSTI IAKU VU POTREBUETE ZABRATI DO SVOIH ZABRUDNENIH NEPORIADNISTU LAP/vibachaus za shrift na mau kirilici/
  a zagalom slava ukraini slava tomu narodovi iakiy zdatniy ische protistoiati uzurpatoskomu rejimu
  TILKI EVROPA ZDATNA NE ZA ODIN DEN A PROTIAGOM CHASU VNESTI ZMINI V JITTIA PERESICHNIH UKRAINCIV
  BUDE VAJKO ALE 20 ROKIV NEZALEJNOSTI POKAZALI SCHO NAVIT NINISHNIA VLADA NEZDATNA VIRISHUVATI PROBLEMI NARODU I UKRAINI VCILOMU
  NA COGODNI VLADA ISNUE DLIA VLADNIH POVNOVAJEN ABO PO PROSTOMU DLIA VIRISHENNIA VLASNUH KORISLIVIH INTERESIV

  від: Тест Місто: Харьков
  28.11.2013 01:28
  Ой, я вас прошу, я б и декану и коменданту в морду плюнул если бы меня кто держал.
  У відповідь

  від: Григорій Місто: Вінниця
  28.11.2013 11:31
  100%!
  Хтоб це міг заборонити дорослій людині за її ж бажанням покинути будівлю гуртожитку або навчального корпусу? Чесно скажіть - залякали.
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Василь Сліпак на майдані Незалежності під час прощання із загиблими бійцями «Правого сектору». 14 червня 2016 року

  Загибель воїна-співака. Він приїхав із Франції, щоб захищати Україну

  «Голос Василя Сліпака, його «Слава Україні!»… Він вже був легендою, бо не кожен оперний співак може поїхати на фронт» 

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  Вселенський патріарх Варфоломій (посередині) та лідери світових православних церков на Всеправославному соборі. Іракліон, 20 червня 2016 року

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ