29 травня 2016, Київ 02:56

  Політика

  Події на Євромайдані в Києві необ’єктивно висвітлює не лише російське ТБ – Познер

  Володимир Познер
  Володимир Познер
  Київ – Події на Євромайдані в Києві необ’єктивно висвітлюють не лише
  російські тележурналісти, а й кореспонденти інших держав, вважає російський телеведучий Володимир Познер, який днями відвідав столицю України. В інтерв’ю Радіо Свобода він стверджував, що показ електронними медіа різних держав масових протестів в Україні є не стільки журналістикою, скільки політичними іграми. Водночас Володимир Познер відзначив відмінність між українським та російським народами, яка полягає в тому, що протистояння в Росії є жорстокішими і страшнішими.


  – Останні події у Києві активно висвітлюють не лише українські тележурналісти, а й їхні колеги із багатьох держав світу, зокрема Росії. І чимало учасників акції протесту в Києві стверджують, що саме російські телерепортери, крім телеканалу «Дождь», є, м’яко кажучи, необ’єктивними. І, мовляв, більшість із російських журналістів намагаються перекрутити інформацію. Більше того, коли російські репортери робили прямі включення з Євромайдану, маніфестанти підходили до них і без агресії скандували «Досить брехати!», «Кажіть правду!» Як Ви ставитесь до звинувачень на адресу Ваших колег у необ’єктивності?

  – Я до таких звинувачень ставлюсь стримано. Тому що об’єктивної журналістики немає на жодному каналі, в тому числі на каналі «Дождь». Подобається те, що відповідає моїй думці. Оскільки висвітлення, скажімо, на каналі «Дождь», безперечно, робиться на підтримку тих людей, що зібралися на Майдані, то на Майдані це і подобається. Те, що показують на федеральних каналах Росії, не подобається. Тому це і вважають необ’єктивним. А я вважаю, що необ’єктивним є і те, і те. Адже не надається інформація як така, а надається думка, ніби коментар. Тобто, надається не просто «щось відбулося», а обов’язково із прикметником, обов’язково таким чином із точкою зору. І це вже не журналістика, це щось інше. І це відбувається з обох боків, і в цьому я переконувався неодноразово. І це стосується не лише того, що відбувається в Україні. Залежно від політичної спрямованості, якої дотримується той чи інший канал (державний чи приватний), є таке суб’єктивне висвітлення. Не лише в Росії, а й у багатьох інших країнах. У тому числі в моїй напіврідній Америці.

  І це вже не журналістика, це  щось інше. І це відбувається з обох боків, і в цьому я переконувався неодноразово. І це стосується не лише того, що відбувається в Україні
  – Коли, наприклад, не лише українська преса повідомляє, що на черговій акції Євромайдану в Києві під час вихідного зібралися сотні тисяч учасників, то російські федеральні канали інформують, що на вулиці вийшла тільки пара тисяч маніфестантів і, мовляв, Євромайдан поволі стихає…

  – Ті, хто проти, завжди будуть занижувати цю цифру. А ті, хто був за, дещо завищуватимуть. Наприклад, так було під час масових акцій протесту в Росії. Органи внутрішніх справ занижували число учасників, а організатори – завищували. А скільки було насправді – йди погадай. Це є така схильність. І, безперечно, деякі російські засоби масової інформації хотіли б переконати глядача і слухача, що це сходить нанівець, а інші – навпаки, що в Києві відбувається революція. І вживають слово «революція». Хоча це не революція, революція – зовсім інше. Все це для мене (різне висвітлення подій у Києві-ред.) – політичні ігри. І журналістики там дуже мало. Тому це, як у Шекспіра у «Ромео та Джульєтта» сказано: «Чума на обидва ваші доми». У мене от таке ставлення.

  Все це для мене (різне висвітлення подій у Києві-ред.) – політичні ігри. І журналістики там  дуже мало. Тому це, як у Шекспіра у «Ромео та Джульєтта» сказано: «Чума на обидва ваші доми»
  – Ви днями були в Києві, саме під час «Євромайдану.

  – Так, я був у Києві, я виступав у «Жовтневому палаці». І дехто з тих, хто всю ніч демонструє в Києві, хто не працює в цьому місті, приходять туди спати. І їм надали можливість (не у залі, де я виступав, а в інших приміщеннях цього палацу) надали можливість там відпочивати. А під час мого виступу була повна зала. Потім я вийшов до Майдану – так, я побачив людей, побачив намети, побачив прапори, чув, як виступають і співають…Ну і що? Так, є протест, ніхто з цим не сперечається. Безперечно, зрозуміло, що от ця своєрідність змін рішень з боку президента, безперечно, розбурхала і, безперечно, застосування сили теж розбурхало. Це все зрозуміло. І місто не було схоже на місто, охоплене революцією. І ми спокійно по ньому їздили, крім самого центру – там, дійсно, вулиці були заблоковані. Але їх спокійно можна було об’їхати. Я бачив, що таке революція. Це зовсім не схоже на революцію.

  – Ви постійно висловлюєте думку, що зараз у Києві  не революція. А що тоді є революцією?

  – Революція – це захоплення влади, і ви про це чудово знаєте. Захоплення влади насильницьке – це і є революцією. Як свого часу у Франції, коли там відбулося повалення короля, як у Росії 1917 року. Не еволюція, а революція. І зараз у Києві  не революція. Це рух протесту, який виражається у тому, що певна кількість людей висловлює протест. І далі можна розбиратися – правильно протестують чи ні (з чиєїсь точки зору), Україні краще бути ближчою до Європи чи до Росії – це питання дискусійне. І його вирішать, безперечно, самі українці. І ніхто інший. Це не справа Росії, це не справа Західної Європи, це справа українців. І слава Богу, що в Києві не революція, не насильницьке захоплення влади з кров’ю і всім іншим.

  Коли починається такий протест, заколот у Росії, то він є набагато страшнішим. І значно жорстокіший, ніж, скажімо, в Україні
  – Між подіями, які тривають зараз у Києві, і тим, що відбувалося під час конфлікту президента Росії Бориса Єльцина з тодішньою Верховною Радою Росії, – 20 років, трохи більше. Можна провести паралелі між розвитком ситуації зараз у Києві і тим, що відбувалося тоді в Москві?

  – По-моєму, паралелі провести можна. Хоча будь-які паралелі, як правило, є неповними, але певним чином все-таки можна. По-перше, різниця між тими подіями у Москві й нинішніми у Києві говорить про різницю в характерах. Усе-таки росіяни та українці – це різні народи. І коли починається такий протест, заколот у Росії, то він є набагато страшнішим. І значно жорстокіший, ніж, скажімо, в Україні. І те, що ми бачили в Росії,  це було зразу застосування фізичної сили з боку противників Єльцина – прихильників Верховної Ради Росії, штурм будинків, штурм телебачення. І опір влади у вигляді танків, що стріляли по Білому в Москві й так далі.

  Олександр Лащенко

  LashenkoO+rferl.org

  На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Микола Місто: Кіровоград
  12.12.2013 21:19
  Нам революції з трупами не потрібні, в нас революції мирні

  від: Трохим
  12.12.2013 17:27
  Тітушка-журналіст - Très bien!
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Киъв
  15.12.2013 16:43
  Старий Совок СССР

  від: киевлянин Місто: Киев
  12.12.2013 16:59
  Стыдно за познера. Почему бы ему не выступить против гэбэшника путина. Кого он приехал учить?

  від: Петро Місто: Артема, Донецкая обл.
  12.12.2013 16:18
  Все журналисты (кроме Познера) - не так пишут.
  Никто (кроме Познера) - не знают, что такое революция.
  А пожелание - «Чума на обидва ваші доми»?
  Это что, зависть, злоба или то и другое вместе?
  И этот человек еще причисляет себя к числу цивилизованных людей и поучает других?

  від: Юрий Місто: Житомир
  12.12.2013 16:13
  Полный абсурд, и безграмотность Познера, как на меня...
  Утверждать что революция - это захват власти, - просто ересь...
  Захват власти - это переворот, захват власти - это захват власти, а революция - это коренное изменение, и точка.
  Для меня это точка на всех остальных его рассуждениях, ведь как можно журналисту такого уровня допускать такую безграмотность...
  Единственным возможным оправданием его, может быть изначальная, заведомо выбранная цель на корректировку общественного мнения...
  И, хотя, на счет журналистики не могу не согласиться, что слишком много навязанного мнения на любой факт или событие, но данное интервью тоже есть ничем иным, как красочным примером "современной" журналистики...

  від: sambor Місто: Самбор
  12.12.2013 15:57
  Були мої діти (віком під 30 років) на тому виступі Познера. Дуже переживали, що виступ не відбудеться. Відбувся. Повернулися і подзвонили, що "так собі". "Так собі" - це оцінка сьогоднішнього Познера. Колишня зірка банально заробляє бабло на експлуатації свого колишнього світла. При цьому вона дуже обережна у тексті - а раптом заробітки обломають. ))))
  Революція - не революція. Йому може ще синонімів підкинути? Бунт. Путч. Буза. Кожне цабе з висоти свого цабиного авторитету ОЦІНЮЄ те, що відбувається в Україні і в Києві. Це ПРОТЕСТ народу. Його форма - така як є. Якщо цей протест змінить владу і країну - це буде революція.

  від: Козарлюга
  12.12.2013 15:19
  Пан Познер є не стільки журналістом, скільки кадровим розвідником, працюючим під прикриттям журналістики. Його роль, визначена рідною Луб'янкою проста - "прозахідний та поміркований". В КДБ завжди були такі собі два напрямки: "прозахідні" та "патріотичні". Це все дуже давня гра в "гарного та поганого хлопця". Наспаравді, і "прозахідні", і "патріотичні" гебісти мають одне й те саме під маскою - звірячу пику російського великодержавницького шовінізму, який не змінюється віками, незалежно від того, хто керує цією імперією - цар, генсек чи президент.
  Стосовно ж того, що сьогодні відбувається в Україні - народна революція чи "заколот купки, проплаченних ЦРУ, агентів", то те навіть смішно дискутувати з паном Познером. Аби було лише друге, то Путіну не потрібно було так напружувати нерви та м'язи задля придушення Майдану. А що ви, панове, дивуєтеся? Саме Путін сьогодні є РЕАЛЬНИМ володарем ситуації в Україні. Від його рішення цілком та повністю залежить, що підлеглий з клікою "Зек" утне наступної ночі. Путін страшенно вразливий дядько, для нього є особистою образою, що "його" Україна може якимось чином визначати щось без нього. Щоби покласти край протистоянню, потрібно просто передати через пана Познера запрошення для ВВП в Україну, аби він приїхав і дав "зарвавшимся хахлам" якусь раду. Ото і все. ;)

  від: nn Місто: n
  12.12.2013 12:48
  совсем гебист отупел. свел журналистику к нравится и не нравится

  від: " Евгений" Місто: USA
  12.12.2013 12:33
  Помните: " Ты Евгений, я Евгений, ты не гений, я не гений, ты говно и я говно, я недавно ты давно"! Взял уважаемый и размазал говном по "стене"?!. Разве можно честному ( хоть и журналисту) высвелить такое событие в Украине, как некчемное?!. Просто бла бла бла, а не журналистика тов. Познера...

  від: Муся
  12.12.2013 10:10
  Вы говорите русские и украинцы разные люди но ведь свобода нужна всем.О журналистах ваше суждение неверно так как журналист это человек а не машина и все его эмоции и умелая подача материала являются мастерством в журналистике.Вы это и сами знаете.Но есть продажные журналисты которые за деньги будут и врать и сочинять и сами картинки нарезками монтировать.Во всем нужна совесть которой многим нехватает.
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Суботнє інтерв’ю» | Суспільству плювати на Верховну Раду – Андрій Білецький  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ