28 травня 2016, Київ 23:05

  Суспільство

  Співробітника «Укрзалізниці» звільнили за пост про «антимайданівські потяги»

  Я не приховував, що з першого дня ходжу на Майдан – звільнений співробітник «Укрзалізниці»i
  || 0:00:00
  ...  
   
  X
  18.12.2013
  Після поста в Facebook редактора офіційного сайту «Укрзалізниці» змусили підписати заяву про звільнення. У повідомленні йшлось про поїзди, якими звозили учасників «антимайдану»
  Я не приховував, що з першого дня ходжу на Майдан – звільнений співробітник «Укрзалізниці»
  Київ – Редактора web-ресурсів «Укрзалізниці» змусили підписати заяву про звільнення після коментаря у Facebook щодо кількості потягів із учасниками провладного мітингу. Євген Шабліовський працював у прес-службі перевізника понад два роки й запевняє, що не мав конфліктів із керівництвом.

  Інформація про те, що залізниця виділила 27 поїздів для перевезення учасників провладного мітингу до Києва, з’явилася у мережі інтернет у п’ятницю, 13 грудня. Прес-служба «Укрзалізниці» не отримувала від адміністрації точних цифр, пригадує Євген Шабліовський, тому хтось зсередини «злив» цю інформацію. Тож, коли Євген побачив у мережі «Фейсбук» цифри, то попросив автора «сховати джерело». Мовляв, на того, хто «здав інфу», чекають санкції.
   
  Це повідомлення у соціальній мережі прочитала керівниця Шабліовського. Вона одразу ж недвозначно натякнула, що на цьому кар’єра Євгена закінчилася. А вже у понеділок, прийшовши на роботу, той побачив на власному столі заяву про звільнення.

  «Коли я взяв цю заяву, щоб віднести до керівника, щоб якось зрозуміти, у чому справа, я наштовхнувся на абсолютно холодну відповідь про те, що мені більше не можна довіряти, що працювати мій керівник більше зі мною не може. І щоб я підписав заяву», – розповів Шабліовський.

  В «Укрзалізниці» запевняють, що звільнення відбулось за згодою сторін

  Сам Євген наполягає на тому, що не має стосунку до «витоку» інформації, а звільнили його за громадянську позицію, адже він відкрито підтримував події, які відбуваються на Майдані. Коментар же ж став лише приводом.

  За згодою сторін – так була сформульована заява. Її Євген все ж підписав. Тепер він каже, що дарма піддався тиску, але тоді робота в колективі йому видавалась неможливою.
   
  Зовсім іншу версію озвучила керівниця прес-служби залізниці Олена Лізунова. Вона відстоює офіційну версію, на яку вказує підписана заява, й від детальних коментарів відмовилась.

  «За згодою сторін. Інформація від вашого джерела не відповідає дійсності», – заявила Лізунова.

  Незаконні звільнення на залізниці – не рідкість

  Втім, причини звільнення, які викликають зауваження та запитання у працівників «Укрзалізниці», – не поодинокий випадок. Голова Вільної профспілки залізничників України Володимир Козельський розповів, що лише у цьому році до нього звернулось близько півсотні працівників, яких незаконно позбавили роботи. І попри те, що залізничники захищені низкою угод та законодавством, на думку Козельського, якщо керівництво вирішило звільняти людину, то зупинити його вкрай складно.

  «Є така поширена практика: якщо адміністрацію не влаштовує людина – можна створити такі умови праці, що людина просто не витримує. Чіплятися за всяке, екзамени проводити. Людина, буває, не витримує морального тиску, адміністративного тиску і пише – за згодою сторін», – пояснює Володимир Козельський.

  Профспілковий активіст радить не підписувати жодних заяв, а якщо вже поступились тиску, то з часом відкликати її. Також можна звертатися за захистом до профспілок, а якщо профспілки немає, до юристів або у ЗМІ, адже політичні чи громадські переконання, відповідно до законодавства, не можуть слугувати причиною для звільнення.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Транспресс Місто: Київ
  20.12.2013 01:41
  http://www.transpress.kiev.ua/--------«Замайданное» увольнение сотрудника пресс-службы УЗ получило неожиданно широкий резонанс в ряде СМИ: РС, УП, 5 ТВ, ZIK и т.п.
  Значит, серьёзных претензий к железным дорогам таки нет!
  Но все они молчат, как рыбы об лёд, когда идёт и продолжает идти сокращение работников УЗ основной деятельности, когда Верховна Рада без обсуждения «голоснула» за реХХХформирование, которое вызовет 25-30%-е сокращение железнодорожников. Сколько у нас городков, где железная дорога – основной и единственный работодатель?
  Кто из этих СМИ говорил о «рулетке – лохотроне», возмущающей ВСЕ поездные бригады всех железных дорог страны и питающей злоупотребления и коррупцию, снижающей качество пассажирского сервиса?
  Сокращение железнодорожников – не от хорошей жизни. От постоянного падения объёмов перевозок. Но за 20 лет объёмы перевозок упали на порядок, а административно-управленческий аппарат (АУП) «Укрзализныци», в том числе и её пресс-обслуга, распухли на порядок. Кто об этом пишет и показывает? – НИКТО!
  Как и сомнительном правовом и хозяйственном статусе нынешней УЗ, о неправомерном переключении ею на себя важнейших полномочий главных субъектов участников хозяйственной деятельности железнодорожного транспорта, испытанных почти за полтора века при любых властях и режимах – железных дорог и региональных дирекций железнодорожных перевозок.
  Уволившегося «по соглашению сторон» парня по-человечески жаль: потерял не пыльную, не Бог весть как, но стабильно оплачиваемую работу, льготы и социальные гарантии железнодорожника. Киев – не Козятин, не Ясиноватая, не Батево. Тут работу найти легче.
  Но на процессе железнодорожных перевозок это никак не скажется.
  А где работать сокращаемым железнодорожникам из местечек, райцентров и пгт ? А где найти специалистиов железнодорожного транспорта, если реанимируется экономика и вырастут объёмы перевозок? Пресс-службисты возить людей и грузы будут?
  Лучше бы привести весь АУП «Укрзализныци», включая пресс-службы, в соответствие с объёмом железнодорожных перевозок!  від: Яррись Місто: Київ
  19.12.2013 19:50
  В ніч з 30-го листопада на 1-е грудня 2013 р. уряд В.Януковича об`явив війну українському суспільству. Перші – беркутівські – атаки уряду були безуспішними та провальними. Наступні – антимайданівські – заходи також були марними. Всі інші проурядові пропагандистські діяння так само малоефективні. Однак уряд перегрупувався, мобілізувався й поміняв тактику боротьби – і сьогодні уряд Януковича воює проти українців за допомогою різноманітних репресій. Даний випадок – чергове підтвердження цьому.
  Однак українцям не слід піддаватися на тиски та шантажі адміністрацій підприємств та організацій, але необхідно пам’ятати, що в Україні політичні чи громадські переконання не є підставою для звільнення. Понад те, подібні звільнення з боку адміністрацій – це брутальне порушення законодавства про працевлаштування, яке заслуговує серйозне адміністративне покарання – аж до звільнення зі служби. Так що керівник прес-служби «Укрзалізниці» Олена Лізунова мусить бути свідома того, що якщо Євген Шабліовський подасть позов до суду й виграє справу, то не тільки «Укрзалізниця» буде змушена виплатити йому грошову компенсацію та поновити на посаді, але й сама Лізунова може бути звільнена за перевищення службових повноважень. А якщо грамотно попрацювати, то вона може взагалі отримати вовчий квиток – без права займати будь-які керівні посади. Але швидше за все, що вона й без суду буде звільнена, як і більшість адміністраторів та керівників «Укрзалізниці», після того, коли підуть у відставку Янукович та його уряд.
  Пані Олено! Ви уважно читаєте? – ми вас звільнемо – законним шляхом! – з посади на підставі професійної непридатності. Хо-хо!
  Водночас профспілки, громадські організації та ЗМІ повинні активніше виявляти та повідомляти українському суспільству випадки незаконного звільнення з роботи громадян України. Це нам потрібно для того, щоб знати, кого слід звільняти з керівних посад в першу чергу. Тому що за незаконне звільнення потрібно карати. І тільки.

  P.S. Євгене Шабліовський! Не будьте тюхтієм, захищайте свої права, боріться за власну гідність! Не гайте час, напишіть та подайте заяви у профспілку та до вищого керівництва «Укрзалізниці» про те, що ви погодились на звільнення ЛИШЕ через тиск та шантаж (за шантаж є кримінальна відповідальність) з боку вашого безпосереднього керівника. Вимагайте, щоб на вашому екземплярі вони записали дату отримання заяви та розписалися. Все це потрібно для того (якщо вони не поновлять вас на службі), щоб ви мали вагомі підстави звернутися до суду стосовно порушення ваших трудових та громадянських прав. Учіться захищати свої права та свободи! Бажаю вам успіху.

  від: Транспресс Місто: Київ
  19.12.2013 18:19
  http://www.transpress.kiev.ua/ ---Евромайданно-железнодорожный скандал. Высосанный из 21-го пальца...

  від: Сергій
  19.12.2013 18:01
  Так й треба. Нема чого писати лишень про потягі в одного боку. Ніби то з іншого люди пішки йшли

  від: виктория Місто: Киев
  19.12.2013 17:59
  http://zik.ua/ua/news/2013/12/19/narodnyy_kontrol_nadavatyme_pravovu_dopomogu_ievromaydanivtsyam_448486

  від: Анонім
  19.12.2013 17:32
  Все, що відбувається - на краще. Чесна і адекватна людина швидко знайде собі гарну роботу

  від: Сталин Місто: Геленджик
  19.12.2013 15:42
  Имя фамилия и адресс начальников в студию

  від: Григорій СПЕКТОР Місто: Київ
  19.12.2013 15:23
  "Укрзализныце" всё равно кого возить, лишь бы было ЧЕМ ВОЗИТЬ. Железным дорогам Майдан - в радость: грузопоток падает, транзит идёт мимо Украины, так незапланированный рост пассажирских перевозок - только в плюс! И на Майдан людей железка возит!
  Лучше бы написали, сколько народу околачивает груши в жел. дор. газетах, на которые работников подписывают принудительно и сколько на пресс-обслугу тратится средств. Пару лет назад это стоило 22 млн. грн. в год. Если парень толковый - работу найдёт.
  Если нерядовой сотрудник пресс-службы не мог получить инф. об этих доп.поезда, то или вся пресс-служба - пятое колесо в телеге, или сотрудника профессионалы не уважают.
  Кстати, в 2004-м точно так же железнодорожники давали информацию о карусельных поездах регионалов для штаба "Оранжевой революции". Тогда это действительно помогло не допустить "карусельных голосований", потому что тогда поезда отправляли почти секретно. Теперь об этом не знал только ленивый. Или заангажированный.

  від: Дима Золочівський Місто: Золочів
  19.12.2013 14:14
  Як з'ясовується головна ідея «дисципліни і порядку» українського реформатора і політика від економіки не відрізняється від його російського і білоруського колег з точністю до деталей менталітету. На плагіаторів якось ображаються але марно, оскільки її прихильником був також Адольф Гітлер. Дуже прикро що подібної обставині коментатори та спостерігачі не приділяють належної уваги.
  Політичні трудівники від економіки услід за президентом демонструють обмежені артистичні здібності розраховані на аудиторію з неповною середньою освітою. Але ж сучасний Євромайдан вже не перший.

  від: Укрзалізниця Місто: Київ
  19.12.2013 12:13
  Євген тримайся, холуї ЗЕКА згинуть як роса на сонці! Слава Україні!
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Суботнє інтерв’ю» | Суспільству плювати на Верховну Раду – Андрій Білецький  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – колишній заступник голови СБУ Віктор Трепак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ