29 червня 2016, Київ 13:51

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Євромайданівці в Харкові перейменували проспект Леніна на Леннона

  У Харкові учасники Євромайдану сьогодні символічно перейменували проспект Володимира Леніна на проспект музиканта гурту The Beatles Джона Леннона.

  «Акція виникла спонтанно, тому що весь час доводиться чути про «хаос і розруху», яку сіє революція. Тому ми вирішили зробити щось таке творче, конструктивне, конкретне. Щось таке, що може примирити сторони, які не сходяться у якихось своїх ідеологічних, світоглядних засадах», – розповідає натхненник ідеї письменник, координатор Євромайдану Харкова Сергій Жадан.

  «От у нас є проспект Леніна. Одним подобається ця назва, іншим вона категорично не подобається. І ми вирішили знайти якийсь компромісний варіант. Це забере не так багато якихось коштів громади. Може пройти маляр і фарбою перемалювати одну літеру. Леннон – така компромісна фігура, яка може поєднати різні культурні парадигми і різні світоглядні засади харків’ян», – каже Жадан.

  Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, на перехресті проспектів Правди і Леніна на одному з будинків встановлена символічна меморіальна дошка Леннону.

  На плакаті у вигляді пам’ятної дошки зображене фото Джона Леннона і напис: «Проспект названо на честь видатного музиканта, поета, композитора і борця за мир Джона Вінстона Оно Ленонна. 1940-1980. Від удячних харків’ян».

  «Відповідаючи на закиди про недопустимість вандалізму й руйнівництва, а також ідучи назустріч ідеям консолідації українського суспільства на ґрунті любові та взаємоповаги, харківський Євромайдан виступає з конструктивною і творчою пропозицією – перейменувати проспект Леніна на проспект Джона Леннона. Сподіваємось, запропонована ініціатива знайде підтримку серед представників харківської громади, місцевого керівництва, в робочих колективах та навчальних закладах, поєднуючи часто несумісні ідеологічні та світоглядні вектори й пропонуючи компромісні шляхи формування регіональної культурної політики», – йдеться у поясненні доцільності громадської акції.

  В урочистій ході від пам’ятника Шевченку до проспекту Леннона взяли участь літератори, громадські діячі Юрій Андрухович і Сергій Жадан.

  За даними організаторів, на Євромайдані зібралися кілька сотень людей. Міліція спокійно супроводжувала ходу майданців.

  Це вже не перша публічна спроба змінити назву проспекту Леніна в центрі міста.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: ЧОМУ ТІЛЬКИ ЗАРАЗ Місто: ЧОМУ НЕ РАНІШЕ
  23.12.2013 09:11
  ЧОМУ ТІЛЬКИ ЗАРАЗ ?

  ЧОМУ НЕ РАНІШЕ ?

  боксер, кролик, фашист, шоколадний король й інші "видатні діячі революції 13-го року" начолі з ЇЇ ВЕЛИЧНІСТЮ ЮЛИЄЮ НАЙПРЕКРАСНІШОЮ чомусь не робили це раніше ?????

  кожен з них міг давно окремо або разом зайнятись питанням перейменування вулиць та перенесенням пам ятників "вождю мігового пголетаїаята".

  політична конюнктура ? чи більше немає чим спасати політичне фіаско ? (:-)))))


  від: Anatolij. Місто: Kremenchug.
  23.12.2013 08:56
  Дебильная территория и дебильные поступки. Ни ума, ни памяти, а сплошной дебилизм. Как будто и нет старшего поколения а если есть все продали за гречку. Стыдобыще, не уважаю эту биомассу!

  від: Аля Місто: Киев
  23.12.2013 02:53
  Да! Да! Да! Люди спасибо что вы есть! На душе теплее от того, что вы делаете там. А мы здесь. Украина вместе!
  Imagine all the people, living for today :)

  від: Alina Місто: vitriv
  22.12.2013 23:35
  Prekrasna ideja !peace;)

  від: куций Місто: К
  22.12.2013 20:09
  Круто. Геніальна ініціатива!!!

  П.С. Де ж комуняцькі тролі поховалися?
  У відповідь

  від: Anatolij. Місто: Kremenchug.
  23.12.2013 09:03
  Подлая территория и подлое продажное с ущемленным умом, памятью и совестью население на этой территории. Пошла вон с Украины фашистко бандеровская мразь зи своею собачою мовою, захватив с собою американские подстилки и свою диаспору предателей.
  У відповідь

  від: Mik Місто: Львів
  23.12.2013 15:59
  А от і троль язика випхав :)
  У відповідь

  від: наталя Місто: львів
  23.12.2013 12:11
  ого, ото цікавий поворот, ідіть геть зі своєї землі, декому злість застилає очі і розум. а мова - це дарунок Божий, не вам, пане, ярлики вішати...

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ