25 червня 2016, Київ 11:39

  Політика

  В Україні – Ленінопад: пам’ятники вождю падають один за одним

  Мультимедіа

  Аудіо
  Київ – В Україні масово падають Леніни: лише за 9 днів 2014-го в її різних куточках уже пошкоджені  щонайменше 4 монументи комуністичному вождю. Таке пожвавлення навколо Іллічів у ВО «Свобода» (представники якої не раз були причетними до руйнування пам’ятників Іллічу) пов’язують з революційними настроями українців, яким набридло жити з радянським минулим. Тим часом у КПУ наголошують, що лише боротьбою з пам’ятниками комуністичної ідеї не зламати.
   
  Майже 1350 пам’ятників Леніну лишалося в Україні станом на середину 2013-го. І як мінімум останні півтора року стали для них справжнім випробуванням: то фарбою обіллють, то маску одягнуть, то вимастять фекаліями, то підірвуть чи розстріляють, ще й обпишуть (як не матами, то свастикою). І якщо від такої «любові» Іллічі не падають, то носи, руки чи голови точно втрачають.
   

  Між тим визначити точну кількість пошкоджених чи знесених Іллічів, а також зробити певні узагальнення щодо осіб їхніх кривдників наразі тяжко, про що у коментарі Радіо Свобода зауважили у прес-службі МВС.
   
  Тут пояснили, що зазвичай ці випадки потрапляють до загальної статистики пошкоджень пам’ятників і кваліфікуються  залежно від тяжкості вчинених дій (нерідко як хуліганство).
   
  Комуністи кажуть, що Ленінів валять націоналісти. У «Свободі» погоджуються
   
  А от комуністи і без статистики переконані, що пошкоджені Леніни – справа рук націоналістів. Зокрема на цьому у коментарі Радіо Свобода наголосив народний депутат від КПУ Олександр Присяжнюк.
   
  «Однозначно у 9 із 10 випадків це справа їхніх рук, і вони відкрито беруть на себе відповідальність. А 10-й випадок також їхній, просто їм не завжди вистачає сміливості взяти на себе відповідальність», – каже комуніст.
   
  На такий закид «свободівець» Ігор Мірошниченко, який у лютому минулого року особисто зносив пам’ятник Леніну в Охтирці, що на Сумщині, заперечень не має.
   
  Націоналістом є кожен українець, який любить свою націю, пам’ятає і шанує свою історію, предків, любить і бореться за свою державу, свободу, незалежність
  «Безперечно, що знесення пам’ятників Леніну безпосередньо пов’язані із націоналістами. Націоналістом є кожен українець, який любить свою націю, пам’ятає і шанує свою історію, предків, любить і бореться за свою державу, свободу, незалежність», – говорить депутат.
   
  У цілому ж активізацію пошкоджень монументів Іллічу в різних куточках України Мірошниченко пов’язує зі зростанням почуття національної гідності в громадян, які попри нав’язування радянських цінностей і міфів дізнаються правду про історію. Окрім того, свободівець вважає, що на українців впливає і Єврореволюція, котра спонукає їх рішучіше відстоювати свої права і гідність.
   
  Українці жертвують на нових Іллічів до кількох тисяч гривень – комуніст
   
  Тим часом комуністи скаржаться, що пильнувати усіх Ленінів тяжко: біля кожного пам’ятника партійних активістів не поставиш. Утім, якщо якогось і не догледять, особливо не засмучуються, адже люди, які розуміють «значення цих великих постатей в історії країни», завжди активно долучаються до збору коштів на відновлення пошкоджених монументів. При цьому сума пожертв, за словами Олександра Присяжнюка, може сягати навіть кількох тисяч гривень.
   
  Вирішувати наявність того чи іншого пам’ятника має саме місцева громада
  «Люди вважають, що пам’ятники Леніну і певна історична справедливість мають бути. І у будь-якому випадку вирішувати наявність того чи іншого пам’ятника має саме місцева громада, а не купка заїжджих вандалів, які думають, що їм все дозволено», – заявляє комуніст.
   
  Головне, наголошує Присяжнюк, що ліву ідею лише поваленням пам’ятників Леніну не перемогти.
   
  Пам’ятники Леніну треба усувати, але безболісно – Попович
   
  Поміж тим філософ Мирослав Попович констатує: комунізм в Україні і так уже давно ледь живий, а відтак і пам’ятники Леніну нині не мають значення. Щодо естетичного підґрунтя цих монументів, то його і так ніколи не було, через що деякі з них виглядають з перших хвилин свого існування комічними.
   
  Є багато анекдотичних пам’ятників Леніну. Наприклад, коли він тримає кепку в руці, а на голові у нього теж кепка
  «Є багато анекдотичних пам’ятників Леніну. Наприклад, коли він (Ленін – ред.) тримає кепку в руці, а на голові у нього теж кепка. Ці пам’ятники взагалі – це був колись ритуал, який не мав за собою ніяких серйозних національних почуттів, і треба його усунути, тільки безболісно», – підсумовує він.
   
  Як приклад успішної боротьби з ідеологічними пам’ятниками Мирослав Попович наводить досвід Литви, де їх розмістили в одному місці і люди можуть приходити й дивитися на них.

  Софія Середа

  На Радіо Свобода – з липня 2011 року. Народилася, виросла і здобула початкову освіту у місті Гадяч на Полтавщині. Із 2008-го – студентка Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, який у 2012-му закінчила з відзнакою (спеціалізація «Радіожурналістика»). Здобуваю кваліфікацію магістра. Цікавлюся політикою, психологією, літературою. Вивчаю іспанську та італійську мови.
  Sophia Sereda | Crea il tuo badge  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Москаль
  10.01.2014 22:52
  Два месяца назад я бы позубоскалил над лишением Ленина головы. Однако сейчас меня это не радует. В обществе накопилась агрессия, которая пока находит выход в наведении порядка с памятниками. Правящая хунта сознательно провоцирует в Украине очень серьезный гражданский конфликт. На полном серьезе официальные лица говорят о расколе страны. Почему? Я считаю, что сейчас украинцы превращаются в цельную нацию. Пока многие честные украинцы, по непонятной мне причине голосовавшие за Януковича, возмущены Майданом. Пройдет совсем немного времени, и они воспримут Майдан как свою победу. Почему Клюев - человек, который должен отвечать за безопасность Украины, говорит о ее расколе? Почему он допускает возможность раскола Украины? Может потому, что сам ХОЧЕТ этого? Януковичи взяли курс на раскол страны. Все журналистские рассусоливания о том, что наши олигархи не захотят подчиняться российским - пустая болтовня. Куда они денутся? Как раньше князья на коленях ползли к хану, чтобы поцеловать остроносый башмак, так и сейчас наши поползут облизывать башмаки кремлевского владыки. Разрушение памятников Ленину - сигнал януковичам. Храбрая Таня Чорновил пострадала за то, что попала в нору Януковича. Но ведь она не одна в Украине. "Беркута" на всех не хватит.

  від: Дима Золочівський Місто: Золочів
  10.01.2014 15:28
  Люди усе більше починають розуміти що мешкають в умовах зіпсованої історії та перекрученої мови, саме завдяки вождям СРСР, яки щиро дарували народові чисельні поради. І зараз його нащадки намагаються займатися інформаційними війнами в Україні і мають наміри отримавати в них фізичні перемоги. Тому питання духовної спадщини є пріоритетним і без вирішення неможливий нормальний менталітет, питання, свобода слова, економіка і євроінтеграція теж.

  від: Ню-ню
  10.01.2014 14:11
  Историю сносом памятников не изменишь. Лучше бандитами которые во власть пролезли занялись. Этой власти бакдак в стране только на руку. Тупость Украинского обывателя иногда поражает.
  У відповідь

  від: Ivan Місто: Donetsk
  10.01.2014 22:16
  Да нет, это поражает тупость деятелей ПР, воспитанных на ленинской теории, априори рассматривающей народ как стадо. А люди уже разобрались, что Ленин и Банда едины.

  від: віталій Місто: ватутіне
  10.01.2014 13:52
  Уточнення, у ВАТУТІНОМ, леніна повторно знесли навсігда ;)

  від: Олександр Місто: Запоріжжя
  10.01.2014 11:56
  Знос всих цих істуканів Лєніну, іншим вождям русскіх, перейменування міст, вулиць, будинків, тощо, повинна була би взять на себе українська ДЕРЖВА і зробить це централізовано! Але коли не виконує свою функцію УКРАЇНСЬКА держава, тоді самі українці починають будувать своє життя самотужки. Україна видання 1991р. закінчує своє існування. Нова Українська руспубліка, повинна почать із зачищення русского міра в Україні і перш за все, знесення істуканів русскіх вождів. Без широчайшої, глибучайшої десовьєтизації, а отже деруссифікації, розвиток УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ - неможливий.
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  10.01.2014 14:09
  Надо бы вместо определения количества памятников Ленина посчитать количество голодных в стране.ООН написало -2% украинцев голодает и мы в 10 самых нищихстран мира.
  По идеям Ленина было покончено с нищетой на Украине, которую успешно востановили все нынешние проходимцы
  У відповідь

  від: Ivan Місто: Donetsk
  10.01.2014 22:10
  Ну да, при ленинском режиме украинцы не голодали, они просто массово мёрли от голода в период раскулачивания и индустриализации. Как у вас только рука поднялась такое написать? Разве что вы к "украинцам" относите только партноменклатуру, которой и в блокадном Ленинграде хорошо жилось?
  У відповідь

  від: Анонім
  10.01.2014 18:14
  Яка "глибока думка". Вона пригадує про те, як Ленін "спочатку приказав" порахувати кількість священників, куркулів, кулаків, - щоб потім знати, які сили треба для їхнього фізичного знищення.
  У відповідь

  від: OlegRoman Місто: Bratislava
  10.01.2014 16:24
  Маразматикам Лєніну, Сталіну і їх ідеологічним послідовникам, на зразок путінців, таки вдався нелюдський експеримент. На просторих закладах СРСР, його території большевики виклонували патологічно думаючу русо-большевицьку „совєтську націю“. Вона з тоталітарною агресією до свободи і нині ігнорує віру в Бога, шану до людини, нації, культури, мови. Ліквідовує усе, що зупиняє її на злочинному шляху - вбивати, красти, нищити, брехати.
  До цієї рухляді належите і Маразматикам Лєніну, Сталіну і їх ідеологічним послідовникам, на зразок путінців, таки вдався нелюдський експеримент. На просторих закладах СРСР, його території большевики виклонували патологічно думаючу русо-большевицьку „совєтську націю“. Вона з тоталітарною агресією до свободи і нині ігнорує віру в Бога, шану до людини, нації, культури, мови. Ліквідовує усе, що зупиняє її на злочинному шляху - вбивати, красти, нищити, брехати. До цієї рухляді належите і Ви, пане анонізме.... сєвєра...
  Bratislava Praha.

  від: яррись Місто: Київ
  10.01.2014 11:50
  Боженько Милостливий! Яке щастя, що я дожив до цих подій! Нарешті українці одужують від хронічної хвороби - більшовицького маразму! Тепер на часі суд над комуністичною ідеологією та компартією України. Сподівання Вячеслава Чорновола справджуються, вічна йому пам`ять! Особиста подяка вродливій Софії Середі за таку радісну та оптимістичну статтю. Хай щастить та мир нам!

  від: Народний українець Місто: Дніпропетровськ
  10.01.2014 11:34
  І що тут казати, слава Богу (нє Лєніну) ожив народ! Врешті-решт, незабаром в Україні не буде цих пам'ятників і в Дніпропетровську, а то зачумахав вже!
  Слава Україні!

  від: Анонім
  10.01.2014 09:19
  Сторонники Ленина.Обращайтесь к Допе за деньгами на восстановление памятников любимому вождю.
  У відповідь

  від: Женя Місто: Киев
  10.01.2014 11:03
  Именно Ленин положил варварскую традицию свергать монументы используя люмпен-массы, и у Ленина сегодня появились последователи - "Свобода".

  И тут рецидив разрушения уже несет серьезную угрозу всему обществу - показывая уровень рвущихся к власти политических сил и их неспособность мыслить другими категориями, и вообще мыслить.
  А нам это надо?

  від: Белая гвардия
  10.01.2014 06:03
  Добре, хлопци! Это вы делаете все правильно. Вот жаль, что у нас в России пока что с главной мумией на Красной площади никак не разберутся... все лежит тухлятина а изза нее страна тухнет...
  У відповідь

  від: Дмитрий Зволинский Місто: Kyiv
  10.01.2014 08:15
  Гвардия всегда остается гвардией.
  Держитесь, господа офицеры.

  від: nn Місто: n
  10.01.2014 05:19
  слабенький ленинопад
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ