29 червня 2016, Київ 08:25

  Політика

  Бюджет-2014 і «поліцейські закони» ухвалили без обговорення

  Голосування у парламенті України шляхом підняття рук, Київ, 16 січня 2014 року
  Голосування у парламенті України шляхом підняття рук, Київ, 16 січня 2014 року

  Мультимедіа

  Аудіо
  Київ – Верховна Рада ухвалила державний бюджет на поточний рік та низку законів, зокрема спростила процедуру притягнення депутатів до кримінальної відповідальності та обмежила право на протест. Відтак спікер заявив про завершення сесії і закрив роботу парламенту до 4 лютого. Натомість опозиція наголошує, що голосування відбувалося із грубими порушеннями й охарактеризувала дії провладної більшості як смерть парламентаризму та державний переворот.
   
  Попри те, що опозиція продовжувала блокування парламенту і навіть заблокувала у кабінеті спікера Володимира Рибака, депутати з фракцій Партії регіонів, Компартії та деякі позафракційні під головуванням першого віце-спікера Ігоря Калетника в сесійній залі проголосували за закон про державний бюджет на поточний рік.
   
  За бюджет, який навіть не обговорювали, проголосували 249 народних обранців.
   
  Під час голосування у сесійній залі парламенту сталося кілька сутичок між депутатами-регіоналами та опозиціонерами. Внаслідок однієї з них постраждав депутат-регіонал Володимир Малишев. Йому наклали на лоба пластир прямо в сесійній залі. А згодом відвезли до лікарні «Феофанія».

  Регіоналу Малишеву розбили лобаi
  X
  16.01.2014
  Під час голосування за державний бюджет у сесійній залі парламенту сталося кілька сутичок між депутатами-регіоналами й опозиціонерами. Під час однієї з таких сутичок розбили лоба регіоналу Володимиру Малишеву.

  Волков: «Можна – не можна! Ні х** не можна!»
   
  Заступник голови бюджетного комітету депутат-регіонал Олександр Волков запевняє, що державний бюджет був проголосований із поправками. Про це він сказав в інтерв’ю Радіо Свобода, коментуючи заяви депутатів-опозиціонерів про те, що за державний бюджет, фактично, проголосували без врахування правок, оскільки правки треба було затвердити окремим голосуванням.
   
  «У зв’язку із тим, що була заблокована трибуна, заблокована частина депутатів, яким не давали можливості виступати, – тоді Верховна Рада погодилася із бюджетним комітетом і проголосувала за бюджет у цілому», – пояснив заступник голови бюджетного комітету.
   
  У відповідь на репліку, що депутати навіть не бачили змін до бюджету, а тому не могли за них голосувати, Олександр Волков обурився.
   
  «Можна – не можна! Ні х*** не можна! А що робити, коли не дають можливості працювати парламенту?!» – роздратовано зауважив він.
   
  Волков: «Можна – не можна! Ні х** не можна!»i
  X
  16.01.2014
  Заступник голови бюджетного комітету, депутат-регіонал Олександр Волков запевняє, що у проект бюджету, який сьогодні підтримала парламентська більшість, були внесені поправки.

  Тягнибок: «Парламентаризм в Україні сьогодні вмер»
   
  Крім бюджету, за який голосували за допомогою електронної системи «Рада», регіонали, комуністи та частина позафракційних підняттям рук ухвалили ще низку законів, зокрема спростили процедуру позбавлення депутатської недоторканності, запровадили кримінальну відповідальність за наклеп, посилили захист суддів та правоохоронців, а також запровадили істотні обмеження на проведення масових акцій.
   
  Крім того, з ініціативи комуністів ухвалили закони, які посилюють кримінальну відповідальність за руйнування пам’ятників та запроваджують відповідальність за заперечення злочинів фашистів.
   
  Коментуючи події у Верховній Раді, лідери опозиційних фракцій заявили, що в парламенті відбулося повалення конституційного ладу.
   
  Одним кримінально-олігархічним кланом узурпована виконавча влада, судова влада, законодавча влада
  «Парламентаризм в Україні сьогодні вмер. Це демонстрація повної узурпації влади в державі. Сьогодні одним кримінально-олігархічним кланом узурпована виконавча влада, узурпована судова влада, а від сьогодні узурпована й законодавча влада», – каже лідер фракції партії «Свобода» Олег Тягнибок.
   
  Опозиція вимагає від спікера та президента не підписувати ухвалені в нелегітимний спосіб закони.
  Парламентаризм в Україні сьогодні вмер – Тягнибокi
  X
  16.01.2014
  Більшість у Верховній Раді після ухвалення державного бюджету на 2014 рік почала голосувати за низку законодавчих актів підняттям рук. Один із лідерів опозиції Олег Тягнибок заявив, що віднині «як такої законодавчої влади в Україні не існує».

  Дмитро Шурхало

  ShurkhaloD+rferl.org

  На Радіо Свобода – з 2008 року. Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».
  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: автозак Місто: Украина
  17.01.2014 08:01
  «Когда нацисты пришли за коммунистами, я молчал, я же не был
  коммунистом.
  Потом они пришли за социалистами, я молчал, я же не был
  социал-демократом.
  Потом они пришли за профсоюзными деятелями, я молчал,
  я же не член профсоюза.
  Потом они пришли за евреями, я молчал, я же не
  был евреем.
  Когда они пришли за мной, больше не было никого, кто бы мог
  протестовать».
  «Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen, ich war
  ja kein Kommunist. Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich
  geschwiegen, ich war ja kein Sozialdemokrat. Als sie die Gewerkschafter
  holten, habe ich geschwiegen, ich war ja kein Gewerkschafter. Als sie
  die Juden holten, habe ich nicht protestiert; ich war ja kein Jude. Als
  sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte».
  Нимёллер, Мартин - немецкий евенгелисткий пастор .
  Смейтесь и резвитесь, черви ... глядя на Пещерское судилище - пока за вами ещё не пришли !
  П.С. Многие немцы в своё время искренне верили , шо коммуняка Димитров таки поджигал Рейстаг !
  История болванов ничему не учит !!!
  У відповідь

  від: St
  17.01.2014 12:50
  Не вали все в кучу! Любите вы приводить пример прихода к власти Гитлера и отвечать за немцев, во что они верили во что не верили - вы что, жили в те времена в Германии?! (а Гитлер между прочим сплотил нацию, построил крепкую армию и т.д.)!
  Вы лучше напишите как приходил к власти Сталин (или Пиначет), сколько людей сгноил в лагерях, сколько церквей разрушил, а перед войной вообще расстрелял своих военначальников!

  від: Mazaj2004 Місто: Київ
  16.01.2014 23:43
  Спочатку почав читати закон про регламент, але зрозумів, що можу відібрати "хліб" у юристів. Але про дещо хочу зауважити : це я про випадок, коли під час сесії хтось із депутатів вчинив злочин. Це коли проломили регіоналу голову. В главі 9, ст.51, частині 6 сказано таке " Якщо під час пленарного засідання народний депутат вчинив дії, що містять ознаки злочину, обговорення питань зупиняється...." Отже головуючий вже порушив закон (дивимось тут :http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1861-17/page2).
  Окремої уваги заслуговують статті 30, 31,34. 47(ч.3,6). Хоча порушень так багато, що дії депутатів від ПР іначе як вакханалією і не назвеш і вона зводить нанівець їхні потуги вчинити державний переворот шляхом імітації засідання.
  Тому для юристів є поле для творчості.
  А взагалі події у ВР 16 січня слід розцінити як банальну провокацію партії регіонів.
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Донецк
  17.01.2014 00:26
  ВР совершен государственный переворот. Безо всякого соблюдения процедуры приняты "законы", ужесточающие давление на общество. Если эта власть останется у руля, украинцы будут завидовать белорусам.
  У відповідь

  від: Mazaj2004 Місто: Київ
  17.01.2014 06:21
  "...ВР совершен государственный переворот..." Згоден.
  Хтось із відомих і дуже давно сказав, що усі найбільші злочини на світі трапляються з мовчазної згоди того, хто міг і мав сили їх недопустити. Вчора, буквально за пів-години до початку бурхливого голосування я прочитав на РС бесіду депутата Шевченка від "Батьківщини" і в знак незгоди з його думкою заперечив можливість проведення засідання ВР поза межами приміщення для голосування. І зовсім не тому, що то є порушення закону про регламент. Начхати Януковичу на той регламент, бо то є регуляторний документ діяльності самостійної гілки влади і що робити з його порушниками прописано лише у тому ж таки документі : писати заяви до головуючого і звертатись до регламентного комітету. За порушення прописано покарання в вигляді позбавлення бути присутнім на п"яти сесіях. І все!
  А от коли засідання відбувається поза приміщенням ВР, та ще й лише окремою групою депутатів, та ще й без попередження, то там порушуються закони, які є загальнорегуляторні. Наприклад закон про доступ до публічної інформації. І ще деякі статті Конституції України, яка, як відомо є законом прямої дії.
  Тому що?... Приміщення для голосування є ритуальним і покидати його тим, хто затіяв блокування роботи ВР було ніяк не можна. А зробили що?... Після прийняття закону про бюджет - вийшли у кулуари у знак протесту і почали висловлювати невдоволення. А в цей час хитруни в авральному режимі понаприймали купу найнебезпечніших для усього народу України законів. І от що тут цікаво : все у них було приготовлено заздалегідь. А про що це нам каже? А це нам вказує на те, що порядок прийняття закону про бюджет БУВ ЗАЗДАЛЕГІДЬ УЗГОДЖЕНИЙ З ОПОЗИЦІЄЮ. В обмін на що? На уточнення до закону про амністію мітингувальників. Тому опозиція зняла блокування і залишила шулерів самих у ритуальному приміщенні, понадіявшись на їх порядність. Попалися як дурнуваті котенята на фантік. Вкотре за свою каденцію? Як кажуть в Одесі :"Захотели и честь соблюсти и капитал приобрести". А потім на виборах Президента з усіх сцен усіх Майданів країни можна кричати про утискання бідних і роботящих українців.
  Чого чекати. Ясна річ, Янукович підпише усі прийняті закони і зміни до закону про регламент, які прийняті учора. Такого "подарунку" від опозиції мабуть не чекав і він.
  Вчора юристи від опозиції заявили про порушення закону про регламент і депутати подали проєкт постанови про скасування прийнятих законів. Але знову ж таки питання регулюється тільки регламентом і там сказано, що закони, які набули чинності можна відмінити постановою, за яку проголосували не менше 300 депутатів. Перспекетива зрозуміла?
  Можна ще покопирсатись у інших законах на предмет їх порушення і особливо у Конституції України, але то хай роблять ті, хто наразив усіх нас на небезпеку диктатури - депутати трьох опозиційних фракцій.
  Таки не втримались у новорічну ніч : хильнули оковитої...

  від: Анонім
  16.01.2014 23:35
  НУЖНО БРАТЬ КАБ МИН. И НАЗНАЧАТЬ СВОЙ УРЯД.

  від: Білорус Місто: Білорусь
  16.01.2014 22:59
  Оппозиция не должна покидать Раду. И надо работать над бюджетом. Страна и экономика должны жить и идти вперёд. Если вы пока ещё депутаты, то работайте в зале и боритесь в нём, а не только на Майдане. После Октябрьского переворота 1917 г. в Петрограде правые социалисты "обиделись" на большевиков и покинули зал II Всероссийского съезда советов. А это был съезд ПРЕДСТАВИТЕЛЕЙ НАРОДА. То есть Ленину дали право действовать от имени всего народа России. И он получал ЕДИНОГЛАСНУЮ поддержку своих диктаторских законов.
  Так что быстро назад в Раду! Пока не "прощёлкали" Украину. Пока Янукович ещё не превратился в Лукашенко. Но если он подпишет законы и "ляжет" под Россию, скоро ему будет плевать на мнение Евросоюза и США. У западных демократий не хватит денег свалить Януковича. А диктатор Путин на захват Украины (через поддержку Януковича) не пожалеет никаких миллиардов евро. И русские в восторге его поддержат. Беларусь уже 20 лет служит примером. За кредиты, дешёвые нефть и газ мы уничтожаем свой язык, историю и культуру. Уничтожаем себя...

  від: БілоЯр Місто: Україна
  16.01.2014 22:20
  До застосування "прийнятих" сьогодні законів СБУ вдалася, за фактом, уже із 06.01.2014. Саме свідомо вдалася, будучи впевненою, що вони будуть ось-ось "прийняті". Такий факт засвідяує ціну легітимності цих законів.

  від: Дмитро - вох
  16.01.2014 21:41
  Паравска Киев- Бюджет який приняла так звана Верховна Рада можуть тільки принимати баби такі як ти в кухні ,для своєї вигоди...,

  від: Дмитрий Зволинский Місто: Kyiv
  16.01.2014 21:38
  Злодійсько-шахрайська зграя окупувала Україну.
  Боритеся і поборите !

  від: Ню-Ню
  16.01.2014 21:36
  Жили при социализме, жили при капитализме, а теперь узнаем, что такое тоталитаризм :( Если не встанем на защиту своих прав!

  від: Олександр Місто: Запоріжжя
  16.01.2014 21:35
  Ігор ІВАНЧЕНКО
  НАЦІОНАЛЬНА РЕВОЛЮЦІЯ ВИМАГАЄ РЕВОЛЮЦІЇ ТЕРМІНІВ
  Україна вкотре продемонструвала політичним скептикам, що «Дух одвічної стихії» живий, не дивлячись на прогнози «реалістів» від політики. Він не просто живий, а він нуртує в душі нації і раз по разу готовий піднімати націю на нові звершення в ім’я утвердження Божих істин та національної справедливості. Події листопаду-грудня цього року стали тому яскравим підтвердженням. Підтвердженням того, що народ на дві голови вищий тих, хто сам себе призначив у провідники нації…
  Ми, українські націоналісти, чітко розділяємо народне волевиявлення, що втілилося у феномені Майдану, і тих, які цей народний порив намагаються використати для своєї дрібної внутрішньокланової гризні за владне корито. І в цій гризні застосовуються найрізноманітніші політтехнології, від маніпулювання настроями народу до відвертого залякування і шантажу. Однією з таких технологій є підміна понять і гра словами. Найцікавіше, що одними і тими ж самими словами грає як влада, так і так звана опозиція, і це дуже небезпечно, адже бажання революційних змін з боку народу переводиться у площину часткової зміни еліти в так званому конституційному полі для подальшого збереження підневільного стану нації, але вже з іншими господарями.
  Тому коли ми говоримо про понятійний апарат, то повинні чітко зазначити наступне: немає влади – є режим внутрішньої окупації, немає ув’язнених, а є військовополонені, немає правоохоронних органів, а є апарат насильства, немає спецпідрозділу «Беркут», а є пси режиму, немає судів – є проститутки-«шестьорки» у суддівських мантіях, не буває мирної революції з танцульками, а є революція прямої дії. Врешті, немає президента, а є пРЕЗИДЕНТ, або гауляйтер, немає поняття «влада-опозиція», є поняття «нація-окупанти», і гасло «Вони не дають нам жити – ми не дамо їм панувати» мусить бути замінене на гасло «Вони не дають нам панувати ми не дамо їм жити». Українська нація є господарем на своїй землі і будь-хто, хто стане на шляху українця до його мети, буде зметений як це не раз бувало в минулому.
  Революція вимагає конкретних дій – нерідко силових, нерідко з кров’ю. Проте починається вона із революції свідомості. Отож, відмовмося від нав’язаного нашими ворогами понятійного апарату! Маймо сміливість називати речі своїми іменами! Ми боремося за Правду, а отже, маємо говорити правдивою мовою. Знімімо рожеві окуляри, реально подивімось на підневільний, бездержавний стан власної нації і з мужністю приймімо обов’язки, котрі на нас лежать.
  Слава національній Революції! Слава Україні!...

  від: V
  16.01.2014 21:30
  Теперь уже завоевать(!) право на свободу выбора можно только свержением режима!
  А хамов (таких как Волков), Бандюковичей, чекистов, прихлебателей режима только каленым железом выжигать, чтобы не отравляли жизнь людям! После свержения режима - люстрация!
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ