31 травня 2016, Київ 12:59

  Суспільство

  Народ переможе у цьому протистоянні – Філарет

  Я переконаний, що народ переможе у цьому протистоянні – Філаретi
  X
  Олександр Лащенко
  25.01.2014
  Якщо влада діє несправедливо, то церква не може стати на її боці. Про це заявив Радіо Свобода предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет.
  Я переконаний, що народ переможе у цьому протистоянні – Філарет
  Київ ­– Якщо влада діє несправедливо, то церква не може стати на її боці. Про це заявив Радіо Свобода предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет. Таким чином він прокоментував події, які тривають у центрі Києва. На думку предстоятеля, влада не повинна давати накази вбивати людей і тоді не буде відповіді з боку народу, не треба буде захищати своє життя. Водночас предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет закликав до припинення насилля з обох боків – і з боку правоохоронців, і з боку Майдану.

  – Бачимо, що зараз відбувається в Україні – події не вщухають, а тільки розгортаються. Зниження напруженості немає. Ми з вами спілкувалися 7 грудня минулого року, коли вже був Євромайдан, вже минув перший розгін мітингувальників під Стелою незалежності в Києві. Ви тоді закликали до миру, до порозуміння. Ми тоді говорили про роль церкви. От минуло вже півтора місяця і протистояння триває. Як Ви вважаєте, чому так відбувається? Політики не хочуть йти один одному на зустріч? Чому учасники конфлікту не дослухаються до порад, зокрема, церкви?

  Я переконаний, що народ переможе у цьому протистоянні – Філаретi
  || 0:00:00
  ...    
   
  X

  – Чому народ не розходиться? Тому що народ не досяг своєї мети. А яка мета у народу? Мета – не владу штурмувати, а увійти асоційованим членом в Європейський союз. Ось мета України. Ми до цього вступу готовили народ протягом усього 2013 року. Коли підійшов момент підписання ­– відмовились. І народ, студенти спочатку обурились, а після цього, коли їх побили, то обурився вже народ. І тому, поки не припиниться втручання з боку нашого північного сусіда в наші українські справи…
   
  – …Росію маєте на увазі?
   
  – Маю на увазі Росію. І Україна не вступить асоційованим членом – народ не буде задоволений. Його навіть не задовольнить і відставка уряду. Тому що мета народу не боротьба з урядом, а досягнення мети до якої нас вели протягом 2013 року. Хто перешкодив? Перешкодила Росія, бажаючи втягнути в Митний союз. А народ український не хоче в Митний союз. А чому не хоче? При всіх недоліках Європи, і одностатеві шлюби, і ще багато яких недоліків, але гроші наші олігархи де зберігають? В яких банках? В російських, в українських? Зберігають в європейських або в американських, або в інших світових банках. А чому? Тому що там надійно, а в Україні не надійно, і в Росії не надійно. Люди хочуть бути з тими, де надійно, де є демократія і де є свобода. Де лікуються наші багаті люди, в Україні? В Європі. Де навчаються їх діти? В Європі. Значить вони визнають, що в Європі краще, ніж в Україні. Тому український народ це теж знає, і тому хоче приєднатися до більш цивілізованих держав. Тому поки це питання не буде вирішене – народ не заспокоїться. Я хочу ще сказати, що є такого позитивного – народ подолав страх смерті. Люди вже смерті не бояться…
   
  – …Маєте на увазі учасників акції протесту?
   
  – Я маю на увазі учасників Майдану. Вони вже смерті, куль не бояться. Вони готові віддати своє життя. А це вже народ непереможний. Тому ми закликаємо до миру, до злагоди, але закликаємо теж до справедливості, що народ обманювати не треба. Якщо сказали «зробимо так», то треба зробити…
   
  – Мається на увазі влада?
   
  – Влада. А якщо не зробили, то будете відповідати вже не перед народом, а будете відповідати перед Богом. А Бог є і справедливий суд у Бога теж є.
   
  – Ви згадали, з чого взагалі починався Євромайдан: два місяці вже тому, в листопаді, дійсно була основна вимога – продовження євроінтеграції України. Тоді очікувався, як ми всі пам’ятаємо, саміт у Вільнюсі, на який збирався і зрештою поїхав президент Віктор Янукович і всі вимагали від нього підписати угоду про євроасоціацію. Потім була ніч на 30 листопада – розгін студентів «Беркутом» під Стелою Незалежності в Києві, потім – стотисячні акції протесту. А тепер і жертви з'явилися. І вимога продовження євроасоціації, вона хоча і залишилася, але вже далеко позаду. Зараз вже інші вимоги.
   
  – Якщо ми досягнемо головної мети – вступ в Євросоюз, то буде досягнута мета, до якої хоче піти народ. Тоді він тільки заспокоїться. І це якщо ми входимо в Європу, то ми не входимо в Митний союз, відпадає Росія як діючий фактор. Україна зберігає свою незалежність, свою свободу. Бо якщо ми приєднуємося до Росії – ми йдемо в неволю – нову неволю. А якщо ми приєднуємося до Європи – ми до свобідних держав приєднуємося. І таким чином ми зберігаємо свою державність. І ми хочемо жити в демократичній країні, як живуть народи Європи.
   
  – А от зараз, коли знову ж таки ескалація насильства відбувається, і є перші жертви… Ми бачили кадри відео – поводження «Беркуту» з одним із затриманих на Грушевського. Водночас у Міністерстві внутрішніх справ розповідають про десятки поранених правоохоронців внаслідок дій мітингувальників… У цій ситуації, такого подальшого загострення, хто має активніше зробити крок до компромісу – опозиція і її лідери, якщо вони взагалі ще досі впливають на маніфестантів, чи влада, президент Янукович?
   
  Припинення насилля – це найперша умова. Насилля з обох боків. А далі треба виконувати ті умови, які ставить не опозиція, а які ставить народ.
  – Ісус Христос сказав: «Хто взяв меч – той і від меча загине». Тобто, силу може застосувати і Майдан, але він хоче мирно вирішувати питання. А почали вбивати з боку «Беркута», так? Тоді на силу відповідають силою. І захищають себе. Для чого будують барикади? Для того, щоб захистити себе. Від кого? Від «Беркуту». Бо «Беркут» же побив студентів. «Беркут» журналістів стріляв. Тому припинення насилля – це найперша умова. Насилля з обох боків – і з боку правоохоронних органів, і з боку Майдану, щоб не проливалась кров. А далі треба виконувати ті умови, які ставить не опозиція, а які ставить народ. Тому що народ може не прийняти і опозицію, якщо вона не виконує волю народу. І тому треба прислухатися до народу, не тільки до того, який стоїть на Майдані. А треба прислухатися до волі всього українського народу.
   
  – У цьому зв’язку, дивіться, і Ви особисто брали участь у тій першій спробі переговорів між трьома лідерами опозиції: Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком, і Олегом Тягнибоком за безпосередньої участі глави держави – Віктора Януковича… Тоді були не тільки ці політики, не тільки голова уряду брав участь, але і всі колишні президенти України, Леонід Кравчук ініціатором був цього круглого столу, і Ви виступали. Потім була пауза. Зараз уже відновилися суто в форматі Віктор Янукович і його помічники плюс ці троє лідерів опозиції, на цих переговорах відбулися два раунди. Це допомогло мирному розв’язанню?
   
  – Ну, це є бажання. Бажання мирного розв’язання цього питання. Але для того, щоб мирно розв'язати це питання, добре вже, що сідають за стіл переговорів. Це перший крок, але треба досягти результатів. А результати які? Задовольнити вимогу народу, бо без задоволення умов народу – миру не можна очікувати.
   
  – Тобто, наскільки я розумію ці Ваші слова, владико, все-таки першими головний крок назустріч має зробити влада – Віктор Янукович? Так я Вас розумію?
   
  – Немає значення, хто буде робити перший крок, але треба робити кроки реальні. Ви згадали ці круглі столи?
   
  – Так
   
  – Я, вірно, брав участь…
   
  – Ви виступали і чимало оглядачів назвав Вашу промову однією з найвагоміших на цьому круглому столі.
   
  Треба йти назустріч один одному, тоді це буде компроміс. А якщо назустріч не йдуть, то тоді якими можуть бути результати?
  – Так, але сторони висловили свої позиції. Висловивши свої позиції, треба йти на компроміс, треба йти назустріч один одному, тоді це буде компроміс. А якщо назустріч не йдуть, то тоді якими можуть бути результати?
   
  – Зараз є, чи можливо налагоджуються контакт, щоб з’явилася консолідована позиція українських церков у сприянні мирному врегулюванню кризи – позиція Української православної церкви, інших церков? Якось між собою Ви координуєте ці зусилля?
   
  Який ти християнин, якщо ти вбиваєш людей або даєш накази вбити? І треба звернути увагу на настрій цього народу. Він смерті не боїться.
  – Ми хочемо, щоб і наша церква, Київський патріархат, і інші православні, християнські церкви та інші релігії України зробили свій внесок. Який наш внесок? Наш внесок – це молитва до Бога. Тому що ті, хто стоять на Майдані вірять в Бога, і ті, хто стоїть при владі теж вірять в Бога. Так цю віру в Бога треба довести на ділі. Ділами треба доводить, що є віра. А якщо ми говоримо, що я вірянин, що я християнин, а людей вбиваю, то який ти християнин, якщо ти вбиваєш людей або даєш накази вбити? То несеш відповідальність перед Богом, а Бог довготерпеливий, але справедливий і прийде кінець цьому і треба звернути увагу на настрій цього народу. Він смерті не боїться. А хто подолав страх смерті в їх серцях? Благодать Святого Духа подолала страх. І такий народ непереможний. А чому це трапилось? Бо Господь попустив таке. Для чого попустив? Щоб народ засвідчив: хоче він мати незалежну державу, хоче мати свободу, яку дарував Бог, чи не хоче? Якщо хоче – він повинен захистити, повинен своєю справою довести, що любить Україну, що він любить свободу, незалежність, любить свій народ, свою сім'ю. І цей народ доводить. Бо за зло ніхто життя не віддає, а за добро – віддають, за любов до батьківщини життя віддають вільно, тому що знають, що є вічне життя, що Бог бачить. І той, хто чинить зло – нехай знає, що відповідь дасть перед Богом. Або тут, а якщо не тут, то після смерті обов’язково. І ми цією вірою повинні керуватися в нашому житті. І у всіх обставинах терпіть, де треба терпіти. Але істині, Богу не зраджувати.
   
  – Була інформація, офіційна, що Вас держава, Віктор Янукович, нагородою відзначив і Ви відмовились. Чому Ви так зробили?
   
  – Мене нагородив не тільки президент…
   
  – …Указ, власне, він підписав...
   
  – І церква нагородила…
   
  – Так
   
  – Я вважаю, що в таких обставинах, коли народ страждає, коли людей вбивають, а патріарху приймати нагороди не варто і не етично. Тому я відмовився в цих умовах приймати орден і від церкви, і від президента.
   
  – Священнослужителі Української православної церкви виступають на Майдані і закликають до мирного розв’язання. Як Ви до цього ставитеся? Вони мають у Вас дозвіл брати чи це їхнє рішення? Як це відбувається?
   
  – По-перше, якщо вони священики Київського патріархату, а вони там є, я благословив їм молитися, людей заспокоювати, щоб не розпалювались пристрасті, й надихати людей на захист істини, правди, любов до своєї батьківщини, любов до своїх ближніх. І тому вони і добровільно йдуть, бо я їх не посилаю. Вони самі йдуть, але я благословляю молитися зі своєю паствою, а паства наша там. І вона просить, щоб священик там був.
   
  – Як Ви вважаєте, а що далі можна було б зробити? Ви не просто як духовний авторитет України, а людина з великим життєвим досвідом. От політики-політиками, але що ж можна зробити не лише їм, щоб не було більше жертв? Надалі, щоб пристрасті вгамувалися чи це дуже-дуже тепер важко?
   
  Влада не повинна давати накази вбивати людей. Тоді не буде відповіді з боку народу. Не треба буде захищати своє життя.
  Перше, влада не повинна давати накази вбивати людей. Тоді не буде відповіді з боку народу. Не треба буде захищати своє життя.
   
  – Але ж представники влади переконують, що вони не дають таких наказів, жодним чином. А дії того ж «Беркута», як переконує той же прем’єр-міністр Микола Азаров, пояснюють тим, що міліціонери тільки обороняються і охороняють правопорядок, виконують закон. Ніхто не дає накази убивати з боку влади.
   
  – Це слова. Може вони і щиро думають, що так і буде, а на ділі показують же факти. І побиття студентів. Причому били тоді, коли ці студенти тікали в монастир. Якщо він тікає, то для чого ти його б'єш, якщо він уже не на Майдані?
   
  – Дзвони монастиря – це вже стало символом цих всіх подій.

  – Бог дав кожному совість. І твоя совість повинна тобі сказати: «ти робиш це по совісті?». Совість спонукає тебе чи совість спонукає давати такі накази? Чи ти сам від своєї злої волі, свої пристрасті, свій гнів, властолюбства робиш це? Подумай.
   
  – Владико, у Вас є можливість звернутися до учасників акції протесту, до тих, хто їм протистоїть, от що б Ви їм сказали, щоб все ж таки нарешті припинилося це протистояння і не було жодних жертв більше?
   
  – Моліться Богу. Господь всемогутній може своєю силою все припинити – перше. Поступайте по совісті, як совість підказує. І любіть Україну не словами, а життям і ділами. Оце мої побажання.
   
  – Ви сподіваєтеся, що вдасться все ж таки завершити мирно це протистояння?
   
   – Я переконаний, що переможе народ у цьому протистоянні. Це моє переконання. Як я був переконаний, що незалежна церква українська – Київський патріархат – переможе і бачить все перемагає. Так і тут я переконаний, бо правда на боці народу.

  Олександр Лащенко

  LashenkoO+rferl.org

  На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: курс Місто: України
  01.02.2014 23:37
  Звертаюсь до духовної особи, знайомої з попередженнями Откровення (13: 17-18, 14: 9-11): Який вибір врятує Україну, якщо "Европа, США и Россия готовятся к массовой чипизации населения"?

  від: арнодьд Місто: Киев
  28.01.2014 14:30
  Це мудра людина!

  від: Виктория
  28.01.2014 04:47
  Российскому правительству пора понять что Украина самостоятельное государство. У России и Украины разные пути развития . Насилием и диктатурой они всего-лишь временно приостановят процесс, который давно запущен, вызвав этим огромный гнев и ненависть народа, на которого оказывают давление. Насилие-порождает только насилие! Ни о каком таможенном союзе не может быть и речи в данном случае.
  У відповідь

  від: Саня Місто: Вінниця
  29.01.2014 15:12
  Наша країна тільки на папері незалежна. Це було завжди. Ми неофіційна колонія Росії. І там КГБшніки це прекрасно розуміють.

  від: МАСКИ ЗНЯТО Місто: АГЕНТУРА В РЯСІ
  26.01.2014 19:55


  МАСКИ ЗНЯТО.

  АГЕНТУРА В РЯСАХ ЗАСВІТИЛАСЬ....
  У відповідь

  від: Козарлюга
  27.01.2014 01:14
  Ги! Ото ти, мерзото, і є ІСТИННА агентура! Причому у реальній масці! Передай твоєму пахану Путіну, що і на нього згодом таке саме чекає, як на другана-Зека! Але йому чи навряд шанс вижити в Росії нададуть - своя ж гебня і кокне!

  від: sambor Місто: Самбор.
  26.01.2014 14:36
  Тільки що випадково побачив онлайн: в Запоріжжі народ протестує біля облдержадміністраціі. Ндааа... Чесно скажу, не чекав такого. Я думав, в Запоріжжі народ більш інертний. Значить щось змінилося. Значить таки допекло. В 1932 році в радгоспі ім. К.Маркса Осипенковського району батьки мого 5-річного тоді батька померли молодими від голоду. Тітка Ніна Повалій, вічна їй память, забрала мого батька і його брата в Бердянськ, і так спасла.
  Мій батя завжди говорив українською. І моя мама з Львівщини, як і батько - два моїх ангели, які обидва для мене святі. Я просто в шоці, що батьківщина мого баті підняла голову. Могли ж просто відмовчатися. Значить ще не все витравили в людях. Боже, бережи їх. Якщо вже там народ перестав мовчати, значить ми народ.
  Всі політичні танці з бубнами, всі політичні фізіономіі і спекуляції були, є і будуть. Але народний дух живе!!!
  За весь час спільного з Росією життя український народ зробив дуже багато, щоби Росія стала великою. І для СССР не менше зробив. Ми завжди залишимось братськими народами. Але я ніколи не змирюсь зі спекуляціями влади на історіі, під завісою яких нас сьогодні пробували загнати у стойло. На іншому блозі я написав минулого року: поки російська влада неадекватна в політиці до України і майже не скриває антиукраінського ставлення - максимум за добросусідство і рівноправність. Як тільки це відношення стане адекватним і рівноправним - я за братерські відносини. Але це - при більш адекватній майбутній владі Росії.
  Нам нема причини ділити Україну. Для всіх, хто її любить - вона матір. Сьогодні не політики, а народ змінює історію. І тому завтра народ не дасть політикам спекулювати на історіі, навязуючи кожний іншим свою версію історії, мови і культури. У нас, а не тільки в Одесі, синтез всього цього. У моєму Львові також. І в центрі Львова нормально століттями стоять, наприклад, вулиця Руська, вулиця Вірменська і вулиця Староєврейська. І повно туристів з усіх сторін. І всі нормально уживаються. Значить будемо жити!

  від: Lilia Місто: Donetsk
  25.01.2014 23:58
  Слава Богу за такого мудру Людину Нехай Бог благословить ВАС на довг1-довг1 лета! Впершу скажу ВАМ,що голосувала по своей несв1домост1 за Януковича,уся наша родина милувалися Януковичем.Але зараз в1н не прав.Колись п1шла в Храм у Донцьку де служ1ння проводиться укра1нскькою мовою...Люди добр1,-Ви би бачили як мене сус1ди навить осудили..бо хтось мене побачив у тому Храм! й стали казати мен1,що я п1шла до роскольник!в и мен1 ганьба буде...и все таке !нше...пот!м по1хала с сестрами до !вана-Франк!вська,а нас у ДонецьК1 вчили що там фашисти та бендери,але коли ми побували на Зах1дн!й Укра!ни й пот!м повернулися на Сх1дну,п!зн1ше я зрозум!ла хто С хто...! тепер бачу що люди зв1льняються з! Львова з Франк!вська...!з м1л1ц11 Беркуту та Арм11...Це говорить само за себе хто люди и де живуть люди,А ДЕ- НЕЛЮДИ....Филарета називали розкольником и мов його в1длучили в1д Церкв1 та в1д Бога...Задумайтеся : Хто може в!длучити В1Д Бога та Божо! Любов! ? Звичайно в1длучили,тому ЩО В!Н за НАРОД УКРА!НИ...А НЕ ЗА НАРОД РОС!!...Й не хоче св1й укра!нский народ м1няти на рос1йский...Я в!рю в1д усього серця,що ГАРОД ПЕРЕМОЖЕ ! Ц!ЛКОМ ЗГОДНА З Ф!ЛАРЕТОМ ! СЛАВА БОГУ ЗА ТАКУ МУДРУ ЛЮДИНУ...ДОКИ В КРА!Н! С ТАК! МУДР! ЛЮД! ТА БОГОУГОДН!,КОТР! СЛУЖАТ БОГОВ! ТА НАРОДУ....ТО БОГ БУДЕ ПРОДОВЖУВАТИ ДЛЯ НАС Л!ТА НА ЗЕМЛ!...А ЯК НЕ БУДЕ ТАКИХ ЛЮДЕЙ,..ТО БУДЕ К!НЕЦ СВ!ТУ....ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТЕ,БУДЬ ЛАСКА, ПОДИВИТИСЯ ЛЮДЯМ В ОЧ!, БАГАТО НА МАЙДАН! ТАКИХ ХТО ЗА ВАС ГОЛОСУВАВ...! ТИХ, ХТО НЕ ЗА ГРОШИ, А ХТО ВАС В!Д ЩИРОГО СЕРЦЯ ПОВАЖАС...БУДЬ ЛАСКА, ЗБЕРЕЖИТЬ СВОС ДОБРЕ !М"Я ТА ПОШАНУ ДО СЕБЕ НА В!КА, БУДЬ ЛАСКА, НЕ НИЩИТЬ ЛЮДЕЙ....БО ЦЕ У ВАШ!Й ВЛАСТ!, Я ВАС БЛАГАЮ В !М"Я !!СУСУ ХРИСТА, ПРИПИНИТЬ РОЗПРАВУ НАД ЛЮДОМ...Я В!РУ, ЩО У ВАС С СОВ!СТЬ ТА СЕРЦЕ ЛЮДСЬКЕ...ПАМ"ЯТАЙТЕ, ЩО СОНЦЕ СХОДИТЬ КОЖНОГО ДНЯ ДЛЯ УСИХ ЛЮДЕЙ ДЛЯ ДОБРИХ ТА ЗЛИХ,....АЛЕ НЕ НАМ СУД ЧИНИТИ,..Р!ВНО ЯК ! ТЕ, ЩО НЕ МИ ДАВАЛИ ЖИТТЯ КОЖНО! ЛЮДИНИ-ТО Й НЕ НАМ ЗАБИРАТИ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ....У ВАС ТАКОЖ С Д!ТИ...ВИ БАТЬКО....БУДЬ ЛАСКА,,,БЛАГАЮ ВАС,,..ВИ СВО!М Д!ТЯМ...ДАЛИ СВОС БЛАГОСЛОВ!ННЯ НА ТЕ, ЩОБ ВАШИ Д!ТИ ВЧИЛИСЯ ТА Л!КУВАЛИЛЯ У ТИХ КРА!НАХ ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ЗАКОНИ, А РАЗ ЗАКОНИ ПРАЦЮЮТЬ, ТО ЗВ!СТНО В ТИХ ДЕРЖАВАХ ! Л!КУЮТЬ ПО СОВ!СТ! Й НАВЧАЮТЬ ПО СОВ!СТ! Й ЖИВУТЬ ПО СОВ!СТ!...Я ВАС БЛАГАЮ...ЗАЛИШАЙТЕ ДРУЖН! СТОСУНКИ З РОСС!СЮ,,АЛЕ П!ДПИШИТЬ АСОЦ!АЦ!Ю З ЕС...ВАС ТОД! БУДУТЬ ПОВАЖАТИ Й РОС!Я Й ЕВРОПА Й УКРА!НЦ!...ВАШЕ !М"Я В!ЙТЕ В !СТОР!Ю ...ПО-ДОБРОМУ....У МЕНЕ НА МАЙДАН! С ЛЮДИНА, КОТРУ ПОКОХАЛА...В!Н ПРИ!ХАВ З !НШОГО М!СТА...ЙОГО БАТЬКИ ЗАГИНУЛИ КОЛИ !ВАНУ БУЛО 19 РОК!В...ТАКО! ПОРЯДНО! ЛЮДИНИ Я НЕ ЗУСТР!ЧАЛА...Я РОЗКУПИЛА УС! СВ!ЧКИ З ЦЕРКОВ,БО МЛЮСЯ ЗА !ВАНКА ТА ВСИХ ХТО НА МАЙДАН!, Ц! ДВА М!СЯЦА....МЕН! ДАЛИСЯ ДУЖЕ ТЯЖКО....Я НЕ ВЖИВАЮ !ЖУ...Я БЛАГАЛА !ВАНКА НЕ !ХАТИ...АЛЕ КОЛИ В!Н СКАЗАВ, ЩО ТОД! З ЧАСОМ ПЕРЕСТАНУ ЙОГО ПОВАЖАТИ....Я БУЛА НЕ ТОВСТА, АЛЕ ЗАРАЗ ЗА ДВА М!СЯЦ!...В МЕНЕ НЕМАС 50 КГ...Я НЕ ЗНАЛА РАН!ШЕ, ЩО У Ж!НОК КОЛИ МАСА Т!ЛА МЕНЬША Н!Ж 50 КГ СУПИНЯЮТЬСЯ ДН! КРОВООЧИЩЕННЯ...А ТЕПЕР ЗНАЮ....МЕН! НЕ Л!ЗЕ У РОТ !ЖА, КОЛИ ПЕРЕД МО!МИ ОЧИМА !ВАНКО...Я ДУМАЮ...БОГ СОХРАНИВ ЙОМУ ЖИТТЯ, АЛЕ ЗАБРАВ ЙОГО БАТЬК!В....БУДЬ ЛАСКА, БЛАГАЮ ВАС, ЗБЕРЕЖИТЬ ЙОГО Й ВИ....МЕН! ДУЖЕ ХОЧЕТСЯ НАРОДИТИ ДИТИНУ В!Д !ВАНКА...МЕН! У ЖИТТ! ПОПАДАЛИСЯ ЧОЛОВ!КИ, КОТР! РОБИЛИ ПРОПОЗИЦ!! НА ШЛЮБ,АЛЕ ПОТ!М "ОДРУЖУВАЛИСЯ З ГРОШИМА" ЩАСТЯ !М ЦЕ НЕ ПРИНЕСЛО....Н! ЧОЛОВ!КАМ АН! !ХН!М Ж!НОЧКАМ...БУДЬ ЛАСКА....ПРИСЛУХАЙТЕСЯ ДО ЛЮДЕЙ...МЕН! ЗПОДОБАЛАСЬ ПРОПОВ!ДЬ Ф!ЛАРЕТА...БО В!Н З ПОВАГОЮ ДО УС!Х...! ЦЕ ДУЖЕ ПРАВИЛЬНО....СЛАВА БОГУ ЗА ТАКИХ ЛЮДЕЙ...ЧИтаЮ МОЛИТВИ НА !ВАНКА АЛЕ Й НА УС!Х ЛЮДЕЙ ТЕХ...МОЛИТЬСЯ ! УС! ВИ, ДОБР! ЛЮДИ...БУДЬ ЛАСКА....! Я В!РЮ В ТЕ, ЩО БОГ ДОПОМОЖЕ НАШОМУ НАРОДУ...ТАКОЖ ХОЧУ ОКРЕМ! СЛОВА СКАЗАТИ ТИМ, ХТО ОБРАЖАС ЛЮДЕЙ...ПИШИТЬ ПОГАНЕ НА КЛИЧКО...АБО НА ПРЕЗИДЕНТА...АБО НА ТЯГНИБОКА...БУДЬ ЛАСКА, НЕ ОБРАЖАЙТЕ ЛЮДЕЙ...ЦЕ НЕ В!РНО..КОЖНА ЛЮДИНА ЗАСЛУГОВУС НА ПОВАГУ...ЯКЩО У ВАС СКЛАДНИЙ ЧАС, АБО ДЕПРЕС!Я..ПИТАЙТЕСЯ ДОПОМОГАТИ !НШИМ У КОГО НАЙСКЛАДН!ШЕ СТАНОВИЩЕ...ПРОЯВЛЯЙТЕ СВО! ПОЧУТТЯ,,,

  від: Владзьо
  25.01.2014 22:53
  В Західній Церкві є Святий Догмат про те, що Владика Церкви є непогрішимий, коли говорить в питаннях Церкви. З цього погляду - слова Святійшого Філарета, які він раз у раз повторює на Майдані, є Святою Правдою. Його слова розкривають Волю Святого Провидіння.

  від: василий Місто: харьков
  25.01.2014 19:40
  "украинский патриарше-филарет" был предан анафеме Вселенским Собором Православных церквей за раскол и измену. Он служит нечистой и все его слова от иуды. В 1962 году схиигумен Валентин из Киево-Печерской лавры назвал его иудой и сказал, что филарета ждет та-же участь.
  У відповідь

  від: Християн
  26.01.2014 15:32
  НЕправдомовець - останній Вселенський Собор відбувся 8 столітті
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  27.01.2014 18:00
  Християн.А Вы Хоружевку спросите и затем Кравчука зачем Вы парите мозги православным людям анафеманствующим Антоновым.Он не легитимен, а вы тут про 8 век.Его никто не признает,а у Вас все без закона.-Майдан, выборы и вообще жизнь.Потому что, свидомисть убивает ум
  У відповідь

  від: Тоже христианин
  27.01.2014 15:16
  А что ж ты про пророчество схиигумена Валентина промолчал? А?
  Он тоже НЕправдомовець?
  На почитай. Может Господь достучится и до твоего сердца.
  http://archiv.kiev1.org/page-1353.html

  від: Громадянин Місто: київ
  25.01.2014 16:49
  Досі підтримують правладні дії виключно не мислячі, неосвідчені, або якісь сатанисти з викривленою психікою, яким приносить задоволення вигляд крові, насильства, кримінальний спосіб життя. На мою думку, то є переважна кількість нащадків засланих сюди репресивною машиною рецедивістів, російських сімей з глубинки у ще теплі хати знищених українців.
  У відповідь

  від: Эмиль Місто: Житомир
  26.01.2014 04:27
  В'ячеслав Максимович Чорновіл (1937 — 1999) — видатний український національний політичний діяч, борець проти комуністичного режиму.
  "Україна починається з тебе.
  Немає страшнішої кари за муки нечистого сумління, бо немає вищого судді за правду.
  Народу — справедливість, бандитам — тюрми.
  Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні — маючи, щоб не довелося потім гірко любити — втративши.
  Бачу в складі Української Федеративної Народної Республіки такі землі, як Київщина, Поділля, Волинь, Галичина, Буковина, Закарпаття, гетьманщина, Слобожанщина, Запоріжжя, Донеччина, Таврія (Чорноморія), а Крим – як незалежного сусіду, або автономну республіку в союзі з Україною. Кожна із земель матиме свій парламент (Донецьку Раду, Галицьку Раду і т.д.) і свій земельний уряд, а двопалатна (з пропорційним представництвом від усього населення, і порівним – від земель) Центральна Рада України відатиме і берегтиме гарантії демократичних прав (на опозицію, на вільні вибори, на свободу слова і друку, на приватну чи колективну власність, на недоторканість і гідність особи).[1][2]"
  Чорновіл В. Моя виборча програма // Політика. – 1989. – №1. (жовтень). – С.2–3.

  В'ячеслав Максимович Чорновіл. Как видите уважал все разнообразие культур в Украине.
  В независимости от их прошлого.
  Религиозная мудрость говорит:
  Не клеймите не клеймены будете.
  Кто без греха?
  Клеймить человека - клеймить природу.
  А это бессмысленно.

  від: Джанкой
  25.01.2014 16:14
  митингующие-это банда уголовников, которая не хочет работать, которая хочет чтобы им всё принесли на блюдечке с золотой каёмочкой. Меч взяли в руки первыми митингующие....
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Київ
  25.01.2014 20:58
  "Меч взяли в руки первыми митингующие" - Брешеш. Спочатку влада жорстоко вночі побила сплячих студентів, які бачили своє майбутнє у Європі, а не в рабстві у Росії.
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Молодь Плюс» | Еко-тренди: електромобілі та сонячна енергія  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Олександр Турчинов, архівне фото (©Shutterstock)

  Турчинов заявив, що Росія на сході України системно випробовує нову зброю

  «Сподіваємось, що наші стратегічні партнери не будуть лише спостерігати за загостренням ситуації» – секретар РНБО 

  Президент Віктор Янукович (ліворуч) і прем’єр Микола Азаров. Київ, 13 грудня 2013 року

  Аудіо «Чорна каса» Партії регіонів чи «чорна мітка» колишній владі?

  Документи тіньової бухгалтерії колишньої партії влади оприлюднюють одночасно журналісти-розслідувачі, колишні та нинішні депутати й посадовці 

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Зсув на сміттєзвалищі під Львовом – відео з дрону  

   

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ