25 травня 2016, Київ 13:56

  Політика

  Парламент Криму хоче більше влади, федералізації і повернення до Росії

  Активісти проросійських організацій, Сімферополь, 19 квітня 2014 року
  Активісти проросійських організацій, Сімферополь, 19 квітня 2014 року

  Мультимедіа

  Аудіо
  Сімферополь – У 60-ту річницю входження Кримської області до складу Української РСР у парламенті автономії знову кипіли пристрасті довкола статусу автономії. Попри указ президента відзначати цю історичну дату, настрій у парламенті Криму був не святковий. Схоже, не тільки через трагічні події в Києві. Тут знову звучали сепаратистські заклики і заяви проти незалежності України. Водночас, на сесії повідомили, що співробітники кримських структур міліції та СБУ перейшли на посилений режим несення служби. 
   
  «Геть бандерівську самостійність!» – близько сотні активістів низки проросійських організацій прийшли під стіни кримського парламенту, щоб заявити, що 19 лютого – 60-та річниця рішення про передачу Криму до складу України – не святковий для них день.
   
  Не свято, а «трагедія Росії і кримчан» – про це ж на сесії кримського парламенту говорили одразу кілька місцевих депутатів. А один із них, колишній член президії Верховної Ради Криму, регіонал Микола Колісниченко заявив про необхідність «повернути Крим Росії».
   
  Якщо ситуація в Україні не покращиться, мусимо підняти питання про повернення Криму Росії
  «Якщо ситуація в Україні не покращиться, не стабілізується, ми, кримчани і в першу чергу депутати, мусимо підняти питання про повернення Криму Росії», – заявив Микола Колісниченко. Його слова викликали аплодисменти частини депутатів і вигуки «Все правильно!».
   
  Спікер парламенту автономії Володимир Константинов на цей виступ не відреагував. Хоча перед цим виступав начальник кримського главку СБУ Геннадій Калачов і закликав депутатів уникати різких висловлювань, оскільки найбільш важким аспектом, який може негативно вплинути на ситуацію в Криму є «можливі спроби розпалювання міжнаціональної і міжрелігійної ворожнечі».

  Попри присутність на сесії силовиків і прокурора ще одну резонансну заяву зробив чинний член президії кримського парламенту Петро Запорожець, який закликав створювати власну міліцію. «Це буде тисяча приблизно осіб. Утримання одного обійдеться недешево – 68-70 тисяч гривень на рік. Але це дасть нам можливість недопустити того, що чиниться у Західній Україні», – заявив Петро Запорожець.

  Не діалог, а нові повноваження?
   
  На цьому тлі залишилися непочутими заклики лідера фракції Курултаю Рефата Чубарова до вшанування всіх жертв конфлікту у Києві і відновлення діалогу для убезпечення кримчан, незалежно від національності, і спільного вироблення заходів з підтримки громадського порядку в Криму.

  Водночас, кримські парламентарі закликали активізувати участь українських регіонів у підготовці змін до Конституції України, в якій «необхідно закріпити баланс повноважень між державною владою і територіальними громадами».  Депутати також порушили тему федералізації, зокрема, підтримали ініціативу про проведення всеукраїнського референдуму «з  ключових питань державного устрою».

  Окремо «з метою зміцнення конституційно-правових гарантій статусу і повноважень Автономної Республіки Крим» кримські депутати затвердили Концепцію внесення змін до Конституції України, направивши її главі держави і до Верховної Ради України. Згідно з цим документом, кримська влада мала б отримати більше повноважень.
   
  Одразу по закінченню сесії голова Верховної Ради АРК Володимир Константинов із групою депутатів вилетів до Москви для переговорів зі спікером Державної думи Росії Сергієм Наришкіним та іншими російськими посадовцями. За офіційним повідомленням – обговорюватимуться «великі гуманітарні проекти» Росії в Криму.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Руслан
  20.02.2014 07:05
  Шановні кримчани. Для кремля потрібні не ви, а ваша земля. Для московітів ви будете "русскоязычными хохлами", які були під окупацією України. А що з таким населенням роблять, спитайте у своїх дідів і кримських татар.

  від: Schnaps Місто: Oshawa
  20.02.2014 05:18
  Украина, как республика, платила более высокий налог в общую копилку. Не исключено, что Хрущев и его команда, присоединили Крым, чтобы подвести его под другую налоговую сетку. С России брать не могли,к с Крыма....

  По логике, Россия должна бояться независимого Крыма больше, чем украинского. Если Крым будет пользоваться демократическими свободами или автономной цивилизованной независимостью, то этого могут захотеть другие татары России, что для России смерть.

  России нужен Крым русским, чтобы там, на дай Бог, не стало жить хорошо или свободно, особенно татарам.

  від: Евгений Місто: Анадырь
  20.02.2014 04:38
  Шапкокраду конец.

  від: Судак
  20.02.2014 03:03
  Растрел*ть за сепаратизм

  від: gor Місто: kiev
  20.02.2014 02:27
  Ну раз хотят вернуться надо вернуть, туда откуда приехали - на бескрайние просторы Кацапстана.

  від: вопрос
  20.02.2014 02:25
  А что они хотят сделать с 500 тыс украинцев и 200 крымских татар Крыма? Отправят в печь?
  Впрочем если они договорятся с Россией о своём возврате в обмен на незаконно отобранные Россией Кубань и Курщину, куда мы переселим соотечественников -- пусть убираются. Обрезать коммуникации и скатертью по
  У відповідь

  від: Toonie Місто: Orono
  20.02.2014 05:09
  Еще нашу долю Калиниградской Области и других земель, отданных всем нам, республикам СССР, за нашу общую победу.
  У відповідь

  від: SK Місто: Kiev
  20.02.2014 04:00
  Кстати неплохо бы. потому как кубань напрямую к нам прилегает. А вот Крым без снабжения через Украину прожиратель бабла. Туризм и минимальное самообеспечение на грани голода.

  А вот с нашими каналами и энерголиниями - очень даже прибыльное место ))

  від: Alina Sichova
  20.02.2014 02:25
  Им лет по 100

  від: Я Місто: Мукачево
  20.02.2014 02:23
  Во москалі дають. Подобається росія - валіть нахер. Проти Росіян нічого поганого не маю, проти москалів - вдосталь

  від: Анонім
  20.02.2014 01:46
  если дело так пойдет то вы уверены что крым исторически земля россии нет.а у кариного насиление крыма крымских татар спросили куда они хотят там еще кроме русских есть кариной народ кырымские татары

  від: Алексей Місто: Феодосия
  20.02.2014 01:41
  Давайте вернем парламент Крыма России, можно даже в цинковых макинтошах, ведь они же так туда хотят... 
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Вибори в ОРДіЛО. Проводити чи ні? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!

  Савченко. Повернення додому? Живий блог

  LIVE Літак з українською депутатом Надією Савченко має приземлитися в аеропорту "Бориспіль" орієнтовно о 14.43. Цю інформацію підтверджує депутат фракції "Батьківщина" Ігор Луценко 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  Реконструйована з уламків частина корпусу «Боїнга» була представлена у Нідерландах у жовтні 2015 року

  ЄСПЛ підтвердив отримання позову від родичів жертв катастрофи MH17

  Позов подано проти Росії і президента Путіна щодо компенсації сім’ям жертв «Боїнга», збитого над Донбасом у 2014 році 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ