29 червня 2016, Київ 04:46

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Чехи та українці живуть у злагоді – голова Чеської ради в Україні

  Чехи на українській землі живуть уже понад 150 років і не мають проблем через свою національність. Про це розповіла голова Чеської національної ради професор Людмила Мухіна, яку Радіо Свобода попросило прокоментувати заяву Міністерстві закордонних справ Росії, що в Україні порушуються права національних меншин, зокрема, і чехів.

  «Ці роки відзначаються миром і злагодою між українцями і чехами. У нас ніколи не було якихось серйозних конфліктів, і тепер також», – наголосила Людмила Мухіна, яка добре обізнана з історією волинських чехів на українській землі.

  Людмила Мухіна зазначила також, що на нещодавньому засіданні національних громад України були складені офіційні листи, в яких наголошено, що «агресія в Криму не може бути нормальною позицією країни – Росії– до іншої країни – України, і тому ми всі її засуджуємо».

  Голова Чеської ради наголосила, що листи, які підписали представники національних громад в Україні, крім російської, були надіслані президентові Росії Володимиру Путіну і прем’єр-міністрові Дмитру Медвєдєву. Такою є «офіційна позиція національних громад України». 

  На думку голови  Чеської національної ради Людмили  Мухіної, «зараз настав такий час, коли «ми всі, громадяни України, боїмося агресії з боку Росії». 

  40 родин волинських чехів з Житомирської області, стурбованих зростанням напруженості в Україні через дії Росії, звернулись до уряду Чехії з проханням допомогти в поверненні на батьківщину.

  У зв’язку з цим чеське міністерство закордонних справ надіслало на Волинь спеціальну місію, яка вивчила ситуацію. У своїх висновках чеські фахівці зазначили, що «з боку українських співгромадян щодо чеської меншини немає ніяких загроз». Однак представники 40 родин мають намір знову звернутись до чеського уряду по допомогу.
   
  Наприкінці 1860-х років з Австро-Угорщини до царської Росії було переселено понад 15 тисяч чехів, більшість яких осіла на Волині. Нині в Україні живе близько 20 тисяч чехів.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ