27 червня 2016, Київ 19:36

  Економіка

  Нестор Шуфрич виводить активи з України у Швейцарію?

  Нестор ШуфричНестор Шуфрич
  x
  Нестор Шуфрич
  Нестор Шуфрич
  У той час, як у Києві тривало гаряче протистояння на вулиці Грушевського, 20 січня син Нестора Шуфрича Олександр разом із В’ячеславом Черепанею (помічник Шуфрича-старшого) зареєстрували компанію Real Holding Group Ltd у швейцарському місті Санкт-Галлен. Фірма зареєстрована з метою «тримати і управляти інвестиціями у вітчизняних та зарубіжних компаніях та торгувати товарами будь-якого роду».
   
  Уставний фонд компанії – 100 тисяч швейцарських франків. Вона не має жодного співробітника у штаті. Третій її співвласник за документами – юрист Патрік Стах. Він запевнив, що знає про репутацію Шуфричів в Україні і що швейцарський банк, перевіривши походження грошей з уставного капіталу, – не знайшов слідів відмивання коштів.
   
  «На сьогоднішній день, компанія Real Holding Group AG не отримала жодних активів або акцій. Кожен рух ретельно досліджується банком, який обслуговує рахунки компанії», – розповів Партік Стах в коментарі швейцарському виданню Sonntag Zeitung.
   
  В Україні з родиною Шуфричів пов’язана компанія зі схожою назвою – ТОВ «Реал Груп», її засновники – Нестор Шуфрич та Вячеслав Черепаня. За інформацією у ЗМІ, ця компанія через ТОВ «Ласпі» причетна до захоплення стоянкового пункту для суден, що знаходиться біля мосту Патона у Києві, на Видубицькому озері. Окрім того, В’ячеслав Черепаня разом із Марією Шуфрич (вже покійна мати Нестора Шуфрича) – значаться співзасновниками благодійного фонду «Музей історії повітроплавання і авіації імені Сікорського». Цей фонд ще у 2000 році отримав в оренду на 49 років відому садибу Сікорських у Києві за адресою вулиця Ярославів Вал 15-Б. Нові орендарі зобов’язались реставрувати напізруйновану садибу протягом трьох років, утім цього досі не зроблено.

  «Українські політики відкривають фірми-«прокладки» в Швейцарії»

  Поки швейцарська компанія родини Шуфричів Real Holding Group Ltd нагадує просту «поштову скриньку» – відсутній штат та реальний офіс. Утім, Олександр Шуфрич, як близький родич народного депутата, та В’ячеслав Черепаня, як його близький партнер, – обидва підпадають під дію директиви ЄС про прискіпливу увагу до грошей «політично значимих осіб».
   
  Крім того, Європа та США вже декілька разів розширювали списки українсько-російських діячів, стосовно яких застосовуються санкції – в тому числі замороження активів. Віктор Медведчук (близький соратник Нестора Шуфрича ще з часів СДПУ(о) вже у списках. То ж, якщо родина Шуфрича, або й сам він, вирішили заховати свої українські активи за кордоном,  то час для цього вибраний не дуже вдалий.
   
  Так вважає голова швейцарського відділу Transparency International Жан П’єр Мін, про що він розповів виданню Sonntag Zeitung.
   
  «Українські політики відкривають фірми-«прокладки» в Швейцарії, як правило, слугують для швидкого переводу сумнівних активів із України за кордон. Це найбільше стосується компаній із не до кінця зрозумілими функціями, які не мають людей у штаті», – зазначив П’єр Мін.
   
  (Стаття підготовлена у співпраці з Олівером Зілманом – журналістом швейцарського видання Sonntag Zeitung)

  Наталія Седлецька

  SedletskaN+rferl.org

  Журналіст-розслідувач. Автор, редактор та ведуча програми телевізійних розслідувань «Схеми. Корупція в деталях» - спільного телепроекту української служби Радіо Свобода та UA:Перший. Програма виходить в ефір з липня 2015 року у четвер о 21-50. Стипендіат премії імені Вацлава Гавела на 2013-2014 академічний рік (спільна програма «Радіо Свобода» та МЗС Чеської Республіки). Народилася у 1987 році у Києві. Отримала ступінь магістра за спеціальністю "тележурналістика" Інституту журналістики КНУ ім. Шевченка. Працювала автором і ведучою резонансної програми про корупцію в бюджетній сфері «Тендер News з Наталією Седлецькою» на телеканалі ТВі, а також журналістом програми «Знак Оклику!». Член Руху «Стоп Цензурі!». Переможець низки конкурсів журналістських розслідувань. Член міжнародної мережі журналістів-розслідувачів Orginized Crime and Corruption Reporting project (OCCRP).  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Владимир Місто: Лонецк
  01.04.2014 16:32
  Чому передачу зачинили? Я хочу бачити тележурналістку, а не читати. Давайте її назад. В цій газеті і так багато жінок, є кому і без неї писати!

  від: Валерия Місто: Киев
  31.03.2014 13:59
  Этот продажный "попрыгунчик", Шуфрич, который орал вместе с рыгами, что он против вступления Украины в Евросоюз , но когда на Украине жаренным запахло он почему-то не в Россию помчался свои активы переводить, а в Европу в Швейцарский банк. ))))) Он просто продажная шкура, которая не имеет своего личного мнения и прогибается под каждую власть которая приходит к рулю. на Украине. А теперь еще с Юлькой созванивается и всякую фигню несут и я думаю, что это делается специально,чтобы еще больше подлить масла в огонь для брехливых СМИ России.

  від: sunny Місто: Ushgorod
  31.03.2014 11:49
  o, da ! Vin u svij chas i v Ushgorodi dobre nakravsja i vse majno napysav na svoju mamu. Sufra - prodazna skura ! Temnyza za nym davno plache !

  від: Саша Місто: Харьков
  30.03.2014 19:26
  Давно пора все газовые компании вернуть государству.И Шуфрич это знает.

  від: Конструктор Місто: Тернополь
  30.03.2014 19:09
  Мда...а впрочем энтот Шуфрич- еще тот первостатейный врун...Итак , налицо имеем классический образчик мимикрии политической и моральной.Но не в нем лично дело. А в том, что мы имеем дело с мимикрирующим общественным слоем, то есть со слоем мелких чинуш- политиканов и бизнесменов- воров . И все это- одни и те же самые лица, Так сказать, вся "прелесть" бывшего режима в одном флаконе.Плюс к тому же следует понимать, что именно такие типажи, как Нестор Шуфрич и были СТАНОВЫМ ХРЕБТОМ БЫВШЕГО РЕЖИМА.А также и основой коррупционной системы в целом, как "модели", так сказать, управления государственной машиной власти.

  від: Борислав Місто: Штутгарт
  30.03.2014 16:31
  Эта хитрая гнида будет примазываться к любой власти, с целью выживания... Такую погань нельзя допускать при проведении следующих выборов в Раду...

  від: Николай Місто: Волноваха
  30.03.2014 16:13
  Подобные уроды по сути своей ворюги приспособленцы.То он выталкивает пожарку в горящем херсонском лесу помогая, или скорее имитируя помощь Ющенку, то мгновено переметнулся в партию рыгов.Сейчас когда запахло жаренным для регионалов будет ждать к кому следующему примазаться.И вся партия регионалов это подобные выродки, которы даже сейчас не понимаютчто они натворили.Вряд ли здравомыслящая часть общества в ближайшее десятилетие их поддержит.

  від: Ельф Місто: Киев
  30.03.2014 15:43
  Имущество депутатов должны быть все проверены. Если они увеличились за время пребывания депутатом у власти, значит надо открывать следственные действия. Еще одна гнида на теле Украины. Сажать надо, чтобы другим не повадно было. Твари.

  від: Анонім
  30.03.2014 15:41
  Головне вишки в Полтаві залишилися.

  від: Andre Domba
  30.03.2014 15:40
  ПОРОШЕНКО БАНКРОТ-ЕДИНСТВЕННЫЙ ШАНС СПАСТИСЬ СТАТЬ ПРЕЗИДЕНТОМ
  АНДРЕЙ БОДЯ, 30 березня, 13:48

  11. розвалив помаранчеву коаліцію
  12. через власну амбіційність на посаду спікера, сприяв переходу соціалістів до ригів у 2006 році.
  13. це зараз він не в ладах з пітіном, ще рік тому русифікував обгортки, отримав прізвисько "Шоколадний Русифікатор ", лобіював раніше інтеграцію України до ЄЕП.
  14. продав свої медіактиви курченку і не отримав відчув навіть найменшого докору сумління.
  15. 5 канал, попри дісйну опозиційність став рупором однієї людини - Петра Порошенка, здається тільки не вистачає показати сюжет де порошенко у туалеті справляється кольорами Євросоюзу.
  16. був міністром в уряді при кривавому режимі, у боротьбі з яким загинуло більше сотні людей.
  17. Збільшив свої статки за режиму, що теж цікаво. Суттєвл збільшив.
  18.Лобіював закони по утилізаційному зборі. Кожен автомобіліст скаже вам що це означає. Навіть при цій владі просував закон про...увага ЗБІЛЬШЕННЯ утилізаційного збору. Благо УРяд скасував його взагалі.
  19. Олігарх президент -означатиме збереження кланово-олігархічної економіки, що є причиною економічного краху України.
  20. Любитель самопіару, веде риторику, а-ля подобаюся всім, обходить важливі питання, конфліктний, надто амбіційний, змінює політичні уподобання та погляди відповідно до ситуації.
  Підтримую!
  21. Кум і "любий друг" Ющенка, який, по суті, сприяв тому, щоби Яник став президентом- вбивцею!
  У відповідь

  від: Донбасс Місто: Луганск
  31.03.2014 21:06
  Мели Емеля - твоя неделя.
  У відповідь

  від: Анонім
  31.03.2014 12:02
  Ти переконаний, що Україна не заслужила кращого президента ніж злодій Янукович. Тому переконати тебе не можливо
  У відповідь

  від: Аноним 2 Місто: Николаев
  31.03.2014 09:09
  Конечно, президент Украины, у которого фабрики на территории не дружественного соседа - это нонсенс! И Россия, по любому поводу, будет дёргать за невидимые нити, в целях давления на такого президента. Ну, а если Порошенко объявит, что продаёт/отказывается от своего имущества в России, значит планирует "заработать" на посту президента- гораздо больше, чем на шоколадках. Думаю, что украинцы это понимают?! Жаль,в очередной раз, нет ни одного кандидата, за которого можно было пойти на выборы...Никогда не голосовал, и ни разу не пожалел!
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ