30 травня 2016, Київ 00:04

  Політика

  Криза в Україні становить небезпеку для Росії – стратегічний аналіз

  x

  Мультимедіа

  Аудіо
  Криза в Україні має негативний вплив на російську економіку і може потенційно призвести до політичної нестабільності в Росії. Такого висновку досягла міжнародна консалтингова фірма, що надає стратегічний аналіз світових подій, Oxford Analytica.
   
  Хоча українська криза є місцевою, її наслідки поширюються далеко за кордони країни, вважають автори доповіді. У своїй роботі вони розглянули вплив ситуації України на чотири аспекти – макроекономіку Росії, світову енергетику, фінанси та продовольчі товари.
   
  Згідно з результатами доповіді, напружена ситуація в Україні пришвидшує чи збільшує вже існуючі негативні тенденції в російській економіці. Так, наприклад, фахівці прогнозують зниження росту ВВП Росії та збільшення відтоку капіталу через погіршення відносин Москви зі США та Європою, а також побоювання щодо можливих санкцій. За умови подальших несприятливих умов для торгівлі та зниження державних витрат, хоча й з низькою ймовірністю, з’являється ризик політичної нестабільності в Росії.
   
  Ситуація в Україні також призвела до оновленої та посиленої уваги до залежності Європи від російського газу. «Зимою 2014-15 років, ймовірно, з’явиться ризик перебоїв постачання газу з Росії, але лише через газопроводи, які пролягають Україною», – зазначено у звіті. 

  Його автори зробили висновок, що будь-які втручання Росії що постачання газу в Європу призведуть до збільшення зусиль в пошуках диверсифікації поставок газу. Ця диверсифікація, скоріш за все, призведе до будівництва нових газопроводів та імпорту зрідженого природного газу зі США. Хоча, зазначають автори доповіді, для того, щоб підірвати позицію Росії на ринку, знадобиться не один рік. 
  Існуючі та запропоновані головні газопроводи до Європи
  Існуючі та запропоновані головні газопроводи до Європи
   
  Щодо фінансової сфери, то автори доповіді вважають, що криза в Україні не призведе до погіршення відносин світового ринку з ринками, що розвиваються. Довгострокова економічна та фінансова ситуація в самій Україні також отримала доволі позитивний прогноз. «Вона залежатиме не стільки від ідеологічних підсумків нинішніх президентських виборів, скільки від того, наскільки надійна та функціональна влада буде зібрана в Києві», – мовиться у звіті. 
   
  Останній аспект, на який звернули свою увагу автори доповіді, це продовольчі товари. Вони очікують зростання рівня мінливості цін на продукти, а також зростання цін на зерно цього року. Припускається, що урожай кукурудзи буде меншим у році 2014-15, але невідомо наскільки. Це, а також довгостроковий конфлікт в регіоні Чорного моря може призвести до того, що кукурудза, пшениця та ще деякі продукти будуть купляти у країн із більш стабільною політичною ситуацією, наприклад США чи Австралії.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Володимр Місто: Івано Франківськ
  06.04.2014 22:04
  Якщо світ ще дотепер не зрозумів, що кризи в Україні нема, а її постійно насаджує нам Росія, то він вже і не зрозуміє цього! Видно, для більшості світу так зручніще. Ну щож, сьогодні в жертву віддадуть Україну, а що буде завтра?
  У відповідь

  від: Ля
  10.04.2014 00:46
  Вам все время как плохому танцору,что то мешает хорошо танцевать.У вас до Януковича было ещё 3 президента и ни одним вы не были довольны,начиная с начала 90-х вы всё время чем то недовольны:то руховцы ,то оранжевые,то радикалы к власти рвутся и во всем виноват Путин?Мой родственник ,уроженец Львовсой обл. в начале 90-х был тоже очень идейным,рухать в Киев ездил,а потом порухал в Испанию и там остался жить,предал свою горячо любимую незалэжную нэньку.Ни при одном из предыдущих президентов украинцы не стали жить хорошо,наверно причину нужно искать в себе прежде всего.Сами приучили чиновников везде брать взятки,а потом решили на майдане бороться с ними.

  від: Влас Місто: Київ
  06.04.2014 19:20
  Ця брудна влада від «батьківщини-юлі», позбавляє пенсій багатодітних батьків, а Кличко і Порошенко мов набрали у рота води! Невже згодні?
  Сайт: ukrainec2014.blogspot.com
  У відповідь

  від: Дима Місто: Днепропетровск
  06.04.2014 21:10
  Иди на#$%! Кремлеботина региональная!
  По факту нужно реально затянуть пояса, иначе будет вообще одна большая жопа. Притом, эти меры временные - 1 год.

  від: просто так
  06.04.2014 18:36
  с моей точки зрения , аналитики Oxford Analytica не учитывают всех значений в данной ситуации. Режиму Путина нужен Киев любой ценой , вплоть до третьей мировой войны , захват Крыма это для лохов , эта пустынная территория населенная пенсионерами , без воды и электричества никому не нужны , БЕЗ УКРАИНЫ , РОССИЯ НЕМИНУЕМО РАСПАДЕТСЯ и Путин это прекрасно знает , если бы аналитики Oxford Analytica были настоящими специалистами они бы знали , империи или расширяются или сжимаются в состоянии равновесия они не могут находиться и Россия естественно не исключение . США и ЕС надо принимать решение или они теряют 100 миллиардов долларов (естественно сумму я не знаю беру число от фонаря ) объявляя РЕАЛЬНЫЕ санкции режиму Путина или теряют абсолютно все , так, как начнется череда локальных конфликтов которые быстро перерастут в глобальную , третью мировую войну. Наступление армии Путина на Украину , встретит решительный отпор украинцев, война между Россией и Украиной перерастет очень быстро в гражданскую резню, это резня я почти уверен охватит всю территорию России, а потом и Европы , в армии НАТО, а фактически США (в Европе вообще нету ни одной армии, я не ожидал , что даже турки окажутся такими трусливыми засранцами ) , есть ВМФ и ВВС , сухопутные силы отсутствуют напрочь, так шо вся Европа, Россия и Украина будет одна большая Югославия начала 90х годов ........ политбомонду США и ЕС надо убедить своих недоразвитых буржуев , что лучше потерять сегодня несколько миллиардов объявив Путину санкции или они потеряют завтра абсолютно все, включая и свои жизни
  У відповідь

  від: Леся
  10.04.2014 00:31
  Какие же фантазии бушуют в промытых мозгах украинцев.Да вам фантастические книги можно писать.Все то о чем вы написали ничего общего с реальным миром не имеет,а существует только в вашей голове.У русских людей таких фантазий не наблюдала,возможно действительно Украину поразил вирус безумия.Живите спокойно ,бойтесь тех кто рядом с вами находится,они принесут вам разруху и голод ,а не российские войска.
  У відповідь

  від: жу
  07.04.2014 10:05
  Это мантра? или самовнушение? Нельзя же существовать в выдуманном мире...ЛЖЕМАТРИЦЕ! Вы оглянитесь вокруг!
  Весна...Русская Весна!
  У відповідь

  від: Василь
  06.04.2014 20:48
  Якщо Росія встряне на заході, то південно-східні кордони ослабнуть. Ось тут з'являться претензії як кавказьких народів так і Великого Китаю,який промовчав при признанні Криму окупованим. То вже не поможуть ні ракети з ядерними зарядами. В разі війни газові та нафтові проводи просто щезнуть. І де потім , за рахунок чого поповнювати життєздатність країни-імперії? Росію просто розграбують, роздрібнеться і щезне. Це не казка...
  У відповідь

  від: u Місто: e
  06.04.2014 19:16
  купил попкорн, сижу жду когда США, ЕС и Турция ломанутся решать проблемы нелегитимных властей Украины.
  У відповідь

  від: просто так
  06.04.2014 20:03
  российские танки мы и сами пожгем и тогда Авакову , Турчинову и Яценюку придется заткнуться и уйти в отставку и к власти в Украине прийдут солдаты и пока над Кремлем не будет развеваться сине-желтый флаг никто не остановится и тем более украинцев не остановят засранцы из НАТО , включая трусливых и лживых турков

  від: 2
  06.04.2014 09:30
  Чия б корова мычала! Страна непуганых....

  від: старик
  06.04.2014 09:11
  единственная и главная претензия российских властей к нынешним украинским одна – «зачем вы, сволочи, свергли Януковича??» Очередной успех украинского Майдана для Путина (именно так называется «российская власть») – как серпом по одному месту. Во-первых, это утрата контроля над ситуацией в кульминационный момент: Янукович только-только стал послушен Путину, только-только были достигнуты взаимоустраивающие закулисные договоренности – и нате, все надо начинать сначала!!

  Ну и во-вторых, если не в-главных – Майдан показал крайне нехороший пример покорному, но вечно недовольному российскому обывателю. Это получился своего рода пример того, «как надо правильно делать Болотную». Мол, надо только давить три месяца подряд, не бояться не только дубинок, но и пуль –и, оказывается, неугодную власть вполне можно скинуть «снизу». Очень, очень плохой пример!
  У відповідь

  від: Не патриот Місто: инта
  06.04.2014 12:13
  точно подмечено,трудно что либо добавить серьёзного.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Суботнє інтерв’ю» | Суспільству плювати на Верховну Раду – Андрій Білецький  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ