27 червня 2016, Київ 17:50

  Політика

  Рінат Ахметов відібрав Донбас в України

  Рінат Ахметов (праворуч) і Віктор Янукович (архівна фотографія)
  Рінат Ахметов (праворуч) і Віктор Янукович (архівна фотографія)
  (Рубрика «Точка зору»)

  На Донецьку і Луганську області претендував не стільки Путін, скільки одіозний український олігарх
   
  Сьогодні, як ніколи, погляди всіх українців приковані до Донбасу. Патріоти зараз ламають голови над тим, що робити і хто винен. Відповіді на ці питання слід шукати в тому відрізку часу, коли нова влада спробувала прозондувати громадськість на предмет її ставлення до призначення керівником Донецької облдержадміністрації Ріната Ахметова. Принаймні, про цей намір Києва написали тоді провідні ЗМІ України. Між тим, Ахметов ніколи не прагнув бути публічною фігурою і завжди прагнув плести павутину з тіні. Все вирішуєш, але ні за що перед країною не відповідаєш. Виключенням стали лише декілька років після 2006 року, коли вже визнаний всіма «хазяїн» Донбасу поспішив до парламенту за здобуттям депутатської недоторканості.
   
  Так чи інакше, але керівником ОДА став інший олігарх, дрібніший – Сергій Тарута. Втім, сам він в інтерв’ю журналістам зізнався, що зайняти головний владний кабінет Донецької області його попросив саме Ахметов. При цьому Тарута не є політично самодостатнім. Він повністю підконтрольний більш сильному Ахметову і ніколи б не пішов проти його волі. Це все ж таки різного масштабу фігури.
   
  Міф про олігархів-рятівників
   
  Послання ж влади громадянам України полягало в тому, що, мовляв, путінська окупація представляє загрозу для українських товстосумів, і ті, з побоювань втратити свій бізнес, почнуть наводити лад в регіонах. Але це було або прорахунком нової влади, або брехнею. У нинішніх умовах Ахметову абсолютно не довелося переживати за свої гроші. В олігарха все було і є в повному ажурі: раби працюють, підприємства не захоплюють.
   
  У свою чергу, дніпропетровці мають дякувати за спокій в області не стільки Коломойському, скільки самим собі. Тутешній народ під час Євромайдану зумів проявити свою силу, єдність і патріотизм. Від цього і відштовхувався у виборі тактики своїх дій місцевий олігарх і, ясна річ, не помилився. Можна не сумніватися, що за це Коломойський ще зажадає від дніпропетровців політичних дивідендів у майбутньому. Ахметов же зробив ставку на дестабілізацію, тому що знав – це обов’язково спрацює. Адже населення у вічно проблемному регіоні дуже довго і монопольно обробляли політтехнологи Партії регіонів.
   
  У свою чергу, влада просто не могла не знати, що автором сепаратистського шабашу в Донецьку є ніхто інший, як сам Ахметов. Дестабілізація в регіоні йому якраз на руку. Це і є його головний козир у шантажі Києва.
   
  Мета і засоби Ахметова
   
  Давнішньою жаданою мрією найбагатшої людини України було створення свого особистого ханства в межах України. Навіть незадовго до президентства Януковича експерти говорили про те, що «політичною надією Ахметова є бажання «відбити Донбас в Януковича». Потім плани довелося відкласти на невизначений термін, але сьогодні олігарх просто не міг не скористатися поточною ситуацією. Поза сумнівом, Ахметов поставив на федералізацію, при якій Київ фактично визначатиме лише зовнішню політику країни, а донецькі суди, силовики, місцевий бюджет і таке інше стануть повністю підконтрольні дійсному хазяїну Донбасу.
   
  Міліція з... Ахметовим
   
  Розрахунок Ахметова був геніальний і простий. Він зробив ставку на підконтрольних йому «сепаратистів» та тотальну приватизацію міліції Донецької області і подальший саботаж нею всіх вимог центральної влади відносно наведення ладу в області. У ситуаціях, подібних до сьогоднішньої, контроль над силовими структурами виходить на перший план.
   
  З цим завданням Ахметов впорався просто прекрасно. Спочатку він виторгував у нової влади начальника обласного УМВС, котрий керував раніше службою безпеки належного Ахметову ДТЕК – Костянтина Пожидаєва, а той оперативно наповнив керівництво міліції області старими перевіреними кадрами – справжніми церберами Донецького клану, що ненавидять все, що пов’язане з Україною, в цілому, та Майданом, зокрема.
   
  Серед них і новий начальник управління кримінального розшуку ГУ МВС в області Едуард Коміссаров, який свого часу очолював службу безпеки на Маріупольському меткомбінаті імені Ілліча, що належить Ахметову, і нинішній начальник кримінальної міліції області Сергій Пілігрім – колишній заступник начальника Маріупольського порту з безпеки. Звісно, порт теж контролюється олігархом.
   
  І якщо в кабінетах обласного УВС усюди виключно ахметовські кадри, то по містах і селах Пожидаєв розсадив начальниками служак найвпливовішої в недавньому минулому «Сім’ї» України. Наприклад, пост глави міліції Дзержинська дістався Павлу Панасюку, що був із давніх пір фаворитом Віктора Януковича, а начальником Ясиноватської міліції став кум сина екс-генпрокурора і народного депутата Артема Пшонки – Сергій Забор.
   
  Про який захист Донецької області від сепаратистів взагалі могла йти мова з такими призначенцями? Лише про сприяння!
   
  У одній зі своїх попередніх статей я згадував про те, що у блокуванні однієї з військових частин в Донецької області в кінці березня брали активну участь двоюрідний брат і племінник начальника міліції Донецької області – Олег та Сергій Пожидаєви. Вочевидь, що на сторону українців ніколи б не примкнув і Валентин Парсенюк, який був відсторонений з поста начальника міліції Миколаївської області через жахливі події у Врадіївці. А саме ця людина була нещодавно призначена помічником головного міліціонера Донеччини. Таку незначну посаду йому дали не випадково. Щоб його призначення не впадало в очі і не викликало обурення в народу. Тоді як реальний вплив цього кадра у стінах обласного УВС зараз величезний.
   
  Таким чином, міліція Донецької області підкорялася Авакову лише номінально. Фактично, всі кандидатури міліцейських градоначальників затверджувалися зовсім не у профільному міністерстві, а в офісі Ріната Ахметова в «Люксі». Не варто також сприймати серйозно відставку Пожидаєва. Це всього лише спроба зняти з себе відповідальність за те, що відбувається перед суспільством. Як і історія з нібито утриманням сепаратистами мера Слов’янська Неллі Штепи або «викрадання» начальника міліції Краматорська – Віталія Колупая.
   
  Все вже вирішено за нас
   
  Те, що мітинг прибічників єдиної України, проведений в минулий четвер в Донецьку, пройшов без очікуваного і вже традиційного насильства, не повинне нікого вводити в оману. Донецька міліція зовсім не з народом. Адже, що заважало правоохоронцям забезпечити захист того ж мітингу в Донецьку 13 березня, коли загинули 2 людини і були десятки поранених? На цей раз акцію охороняли близько тисячі співробітників міліції, включаючи «кінноту» і силовиків із собаками. Навряд чи тому, що на мітинг прилетів Олег Ляшко.
   
  Цього разу обійшлося без крові лише тому, що хазяїн Донбасу просто не був у ній зацікавлений. Він, судячи з усього, наперед знав, що в найближчі години отримає все, що йому потрібне. За наявною інформацією з інсайдерських джерел, ще вчора всі основні фігури на політичній дошці країни досягли таємного консенсусу у вигляді проведення референдуму про федералізацію, який хочуть провести не пізніше від 11 травня поточного року. Побічно на це вказує і риторика вчорашніх заяв Турчинова і Яценюка, в яких йдеться, що влада готови надати російській мові статус офіційної і надати регіонам фінансову і економічну автономію, а також похвали Тимошенко на адресу Ахметова.
   
  Правда і те, що якби нинішні вожді дійсно хотіли б зупинити вакханалію на Донбасі, вони б не просили Захід посилювати економічні санкції відносно Кремля, а елементарно натиснули б на пана Ахметова. Більш того, ахметовський ДТЕК увесь цей час отримує жирну фінансову допомогу від розкраденої держави!
   
  Щодо результатів майбутнього референдуму, думаю, ні у кого сумнівів не виникає. Ще дуже свіжий в пам’яті приклад Криму. Таким чином, Донецька область скоро стане повною власністю Ахметова, який, у свою чергу, віддасть Путіну все йому належне за військову підтримку. Наприклад, економічно допоможе з тим же самим Кримом.
   
  Знайдеться тут місце і Януковичу зі своєю камарільєю – Пшонкою, Захарченком, Клименком. Адже повернулися ж нещодавно до області бандити, що тероризували донецький Євромайдан впродовж останніх місяців. Так званих сепаратистів швидше за все залишать у захоплених ними же будівлях аж до референдуму, а то й до виборів. Як гарантію того, що київська влада дотримає свого слова, вибитого у них владою донецькою.
   
  Наші правителі вже віддали Крим Путіну, а Донбас – Ахметову. Тепер черга за всією Україною? Адже з «донецькими» завжди так: даси один палець – відкусять всю руку. На жаль, нова влада цього так і не зрозуміла. Питання в тому, чи зрозуміє це український народ? Вся надія зараз лише на третій Майдан…
   
  Артем Фурманюк – журналіст

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 5
      Вперед 
  від: Валентина Місто: Сєвєродонецьк
  01.05.2014 14:38
  Подивіться на ці дурнуваті обличчя, особливо на Януковича. І ця людина нами керувала... Невже на Донбасі немає гідної людини? Чи усі люди такі, як Янукович?

  від: galina.vip Місто: ivano-frankivsk
  25.04.2014 10:23
  Не маєте права гонити Донбас.Вони просто забиті пропагандою.Це наші українці.Але, шахтарі, ви забули як грізно гримали касками?Хороше життя вам не подадуть на тарілочці.Піднімайтесь з усім українським народом і виборюйте його .Зберіть Донецький Майдан і вся Україна буде з вами.

  від: гость
  23.04.2014 09:25
  Скажи кто твои друзья и я скажу кто ты.Ахметов и его соратники-Брагин,Янукович,Клюев,Иванющенко, Новинский, Колесников и т.д.Народ с такими вождями обречен на нищету и деградацию,ему не нужны уже Враги.Безперспективным донецкий район прзнали в ссср еще в 1962,а с 1991 этот дотационный регион находиться на шее Украины с вышеперечисленной криминальной бандой окончательно превратившей его в край люмпенов алкоголиков, тунеядцев, преступников и манкуртов -людей без памяти.

  від: Василий Місто: Днепропетровск
  23.04.2014 06:56
  Не удалось навсегда захапать всю Украину криминальной оккупацией теперь стараются хоть юго-восток сохранить для себя!

  від: Владик
  22.04.2014 22:34
  Ахметов давно показав, що він відкрито фінансує тероризм, створює терористичні організації, які виступають як "сепаратисти" разом з російськими диверсантами.
  Тому треба його судити. Але - це як вдасться. Важливо - конфіскувати (націоналізувати) все його майно.
  У відповідь

  від: hfh Місто: [fhrsd
  23.04.2014 22:15
  РЕНАТ ПЕРЕСТАНЬ ФИНАНСИРОВАТЬ БАНДИТОВ .
  ТЫ ДОЛЖЕН НЕМЕДЛЯ ОСТАНОВИТЬ СЕПАРАТИСТОВ
  И ТЕРОРИСТОВ.ПРОТИВНО ТЕБЕ БУДЕТ НЕ ЛЕГКО.

  від: Петро Місто: Артема, Донецкая обл.
  22.04.2014 17:53
  "від: Запорожец Місто: Запорожье
  Когда-то сам жил в Донецке... Где бы не появился - только и слышал "урки донецкие"... Нормальные люди еще во времена СССР однозначно определили "национальность" жителей Донбасса."
  Плохо Запорожец жил в Донецке, из-за нескольких сотен шантрапы не разглядел сотни и сотни тысяч настоящих тружеников и мастеров своего дела.
  Когда же вы, когда-то кем-то обиженные, поймете, что так называемые "донецкие", это ваши земляки, которые когда-то приехали в Донбасс с Львовщины, Днепропетровщины, Хмельниччины, Винниччины, ... . Словом, Донбасс населяют представители всех, без исключения, областей Украины. Как у некоторых "умников" поворачиваются языки так уничижительно отзываться о своих согражданах?

  від: Александр Александров
  22.04.2014 17:52
  Всі.хто дорвався до влади-фінансовї чи політиччної нічим не відрізняются у своєї упевненості,що з ними не буде того ,що стало із Каддафі чи Чаушеску.Янукович теж не вірив ,що з ним станется щось подібне.Так і Ахметов не хоче подивитися правді в очі.Коломойський,мабуть,десь у тридцятому коліні несе щось од Соломона,то не став будити лиха.А в татарина мудрих предків не вистачає.Що буде - дасть Бог ще побачимо.Може і не з цією владою.

  від: Frankenschtein Місто: Luganks
  22.04.2014 15:25
  Люди добрые и мудрые ! Христос Воскрес ! Луганск, просыпайтесь.Боритесь и поборите, вставайте ! Говорила с людьми в Луганске.Они спят и водку попивают.С простыми гражданами и честными россиянами им уважение и почет и дружить надо, НО ЭТО НЕ ЗНАЧИТ, ЧТО НУЖНО ДоПУСТИТЬ РОССИЮ ХОЗЯЙНИЧАТЬ И РАССПРАВЛЯТЬСЯ С УКРАИНЦАМИ ! ВАШЕ МНЕНИЕ И ВАШЕ "НЕ СИДЕНИЕ! " СПАСУТ УКРАИНУ- ПОМНИТЕ ОБ ЭТОМ! НЕЛЬЗЯ ДОПУСТИТЬ РЕФЕРЕНДУМА ПОТОМУ ЧТО БУДЕТ ФАЛЬСИФИКАЦИЯ БУДЕТ ВРАНЬЕ И НАСИЛИЕ....В ХОД ПОЙДУТ ПОКОЙНИКИ, ПОЙДУТ НА РЕФЕРЕНДУМ ДАВНО ПОКИНУВШИЕ "РОДИНУ" ИММИНРАНТЫ,КОТОРЫЕ ПРИ ГОРБАЧЕВЕ ПОКИНУЛИ СТРАНУ. ЛЮДИ МУДРЫЕ ОДУМАЙТЕСЬ,...В РОССИИ НЕТ МУЖЧИН УЖЕ ДАВНО НЕТ. А МАМОЧКИ КТО ДЕТОК НАРОЖАЛИ СЕГОДНЯ ЭТО ВАШИ ГРОБЫ В БУДУЩЕМ И ГОРЕ.А ЕСЛИ ДЕВОЧКИ У ВАС, ТО ОБРЕЧЕННЫЕ НА ВЕКОВУХУ И СЛЕЗЫ ОДИНОЧЕСТВА, А ПУТИН ДАВНО УЖЕ ТЮРЬМЫ НАСТРОИЛ ДЛЯ ЖИТЕЛЕЙ КРЫМА А ВОСТОЧНОЙ УКРАИНЫ,,,ПУТИНУ НЕ НУЖНЫ И СВОИ ЛЮДИ...ОНИ ЕМУ НЕ НУЖНЫ,..ПОДУМАЙТЕ,,,ЗА КУСОЧЕК НЕБОЛЬШОЙ СВОБОДЫ ЛЮДИ ОТДАЛИ СВОИ ЖИЗНИ И КРОВЬ..А ВЫ В ЛУГАНСКЕ...КАКИМ МЕСТОМ ВЫ ДУМАЕТЕ??? ВЫ ЗА ЭТИ ДЕНЬГИ ЧТО ВАМ ПЛАТЯТ ПОД СБУ ВЫ ПРОДАЕТЕСЬ И ДУМАЕТЕ ЧТО БУДЕТ СОВЕТСКИЙ СОЮЗ КАК РАНЬШЕ БЫЛ? НЕ БУДЕТ УЖЕ ТОГО СОЮЗА !!! ХОТЯ И ОН БЫЛ НЕ ИДЕАЛЬНЫМ МЯГКО ГОВОРЯ,,,ЧИТАЙТЕ КНИГИ И ИЗУЧАЙТЕ КАК БЫЛО В СОЮЗЕ "ХОРОШО" В КАВЫЧКАХ...У МЕНЯ ЕСТЬ ЗНАКОМЫХ...БЕЗ НОГ, А ОН РАССКАЗЫВАЕТ ЛЮДЯМ О ТОМ КАК БЫЛО В СССР "ХОРОШО" ВЫСЫЛКИ ССЫЛКИ и ТЕРРОР, КАК РАССТРЕЛИВАЛИ ЛЮДЕЙ В НОВОЧЕКАССКЕ...ПОДУМАЙТЕ ЧТО ВЫ ДЕЛАЕТЕ...ВЫ ХУДО БЕДНО ЖИЛИ ЭТИ 22 - 23 ГОДА, НО УВАС БЫЛА СВОБОДА...А ВЫ ТЕПЕРЬ САМИ ДОБРОВОЛЬНО СВОЮ СВОБОДУ И СВОИХ ДЕТЕЙ И ВНУКОВ ОТДАЕТЕ?? ОДУМАЙТЕСЬ...СПАСИБО ВСЕМ !!!!

  від: Oleksandr Krasnobaev Місто: Dnipropetrovsk
  21.04.2014 21:46
  Може Шрайк правий? http://blogs.pravda.com.ua/authors/shrike/53524ff069c21/
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Луганск
  22.04.2014 09:14
  Два ВОРА должны сидеть!!!
  Один уже обосрался и в бегах, остался еще один

  від: Москаль
  21.04.2014 21:06
  ПЛАТОН МНЕ ДРУГ...
  Артем Фурманюк! У нас, вдумчивых читателей сайта РС, не такая короткая память, чтобы забыть настойчивые статьи, публикуемые РС 3-4 месяца назад.
  Не "новая власть", а журналисты РС (может быть и Вы) убеждали нас, читателей в том, что Ахметов грудью станет на защиту Украины. Мы, вдумчивые читатели, не поверили этим бредням. Мы знали, что Ахметову глубоко наплевать на нас, читателей, и на вас, писателей. Хорошо помню статьи РС, в которых настойчиво внушалось, что ВО"Свобода" - жуткие радикалы, которые принесут Украине вред. Кто окропил своей кровью украинскую землю? Ахметов? Журналисты РС, троллившие ВО"Свободу"? Продолжаете троллинг? Ахметовских подонков назначает не "новая власть", а конкретный человек. Его критикуйте, а не безликую "новую власть". Так будет честнее.
  У відповідь

  від: Тарас
  22.04.2014 05:11
  Пані Тимошенко! Якщо Ви дійсно борець з ОЛІГАРХАТОМ,з КОРУПЦІЄЮ, - то негайно продемоструйте це всій Україні! Тим паче, що є безліч журналістських РОЗСЛІДУВАНЬ щодо походжень СТАТКІВ Ахметова.
  "Давайте говорить с Ахметовым не о русской языке, а о Нацкомиссии РЕГУЛИРОВАНИЯ ЭНЕРГЕТИКИ. Давайте говорить не местном референдуме, а о ТАРИФАХ на ж/д перевозки для ЕГО предприятий. Давайте говорить не о "голосе Донбасса", а о БЕЗДЕЙСТВИИ Антимонопольного комитета. Давайте говорить не о федерализации, а о РЕНТНЫХ платежах АХМЕТОВА за пользование недрами.А еще можно поговорить о "ШОППИНГЕ" Ахметова во времена президентства Януковича – как ПРИВАТИЗАРОВАЛИ Киевэнерго, Крымэнерго, Днепроблэнерго, Западэнерго, Днепрэнерго, как ПОКУПАЛИ комбинат имени Ильича, как БРАЛИ в концессию шахты, как создавали МОНОПОЛИСТА "Зеонбуд".Давайте поговорим с Колесниковым о Евро-2012, когда стадион в Киеве реконструировали ДОРОЖЕ, чем построили ультрасовременную "Альянц-Арену" в Мюнхене – с их зарплатами и ЦЕНАМИ на стройматериалы! Или давайте поговорим о поездах "Хюндай". Или о никому не нужных МАСШТАБАХ аэропорта в Донецке."(Сергей Лещенко)
  Коментарі, сторінка з 5
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ