28 червня 2016, Київ 04:55

  Політика

  Сепаратисти-терористи. Чому саме Слов’янськ?

  Озброєні особи із георгієвськими стрічками на околиці Слов’янська
  Озброєні особи із георгієвськими стрічками на околиці Слов’янська
  (Рубрика «Точка зору»)

  Чому провінційне місто на теренах Донецької області Слов’янськ стало центром діяльності терористів-сепаратистів?
   
  Думаю, є небагато наївних людей, які вважають, ніби це сталося спонтанно. У «слов’янських подіях» дуже добре простежується почерк російських спецслужб. Принаймні доказів цього достатньо. А російські спецслужби просто так не діють. Все-таки досвід у них чималенький. Та й працюють там професіонали.
   
  Слов’янська геополітика
   
  Звісно, має велике значення географія. Слов’янськ розташований якраз на межі трьох областей – Донецької, Луганської та Харківської. Фактично він є рівновіддалений від Донецька, Луганська й Харкова. А саме в цих містах і областях терористи-сепаратисти хочуть дестабілізувати ситуацію. Тобто зі Слов’янська вони можуть швидко перекидати своїх людей у «потрібні місця» цих областей. Слов’янськ також є одним із найбільших міст Краматорської агломерації. І, контролюючи його, можна здійснювати вплив на всю цю велику агломерацією на півночі Донеччини. Що, власне, й робиться. Свідченням цього є хоча б те, як були заблоковані в Краматорську БТРи української армії.
   
  Важливим чинником є й те, що в Слов’янську керівництво міста опинилося в руках «радикальних регіоналів». Міський голова Неля Штепа давно була відома своїми антимайданівськими заявами. Тобто вона та її люди могли якщо не посприяти сепаратистам, то принаймні не чинити їм опору.
   
  Правда, виявилося, що Неля Штепа недостатньо допомагає сепаратистам. І останні її попросили, поставивши міським головою людину більш їм віддану.
   
  Осередок «русского мира»
   
  Коли в мас-медіа аналізується ситуація в Слов’янську, забувається, що тут знаходиться один із головних осередків Української православної церкви (Московського патріархату) на Сході України. Слов’янській міськраді підпорядковане місто Святогорськ, де знаходиться Святогорська Успенська лавра. Остання активно розбудовувала й продовжує розбудовувати «русский мир» і на Донеччині, й на Україні загалом. Завдяки цьому чимало людей у Слов’янську опинилося під впливом проросійського православ’я. Це й створило відповідне середовище, де сепаратисти почуваються, як риба у воді.
   
  Більше того, за словами Нелі Штепи, одним із координаторів сепаратистів у Слов’янську виявився священик УПЦ, настоятель Свято-Воскресенського храму протоієрей Віталій. Він розмістив близько 150 заїжджих терористів у своєму так званому «православному центрі». Також залучив до терористичної діяльності близько 300 осіб із місцевих жителів. Ця інформація не була спростована. Отже, схоже, відповідає дійсності.
   
  Тут варто сказати, що це за «православний центр» при Свято-Воскресенському храмі в Слов’янську. То побудований на початку ХХ століття розкішний особняк, який місцеві жителі іменують «віллою Марії». Вказана будова є пам’яткою архітектури місцевого значення. Її площа понад 700 квадратних метрів. При ній знаходяться спортивні об’єкти, які можуть використовуватися для військових тренувань.
   
  «Вілла Марії» не раз змінювала своїх власників. У останні часи існування СРСР там був ревматологічний санаторій, потім за часів незалежної України він перестав існувати й приміщення передали міському управлінню культури, а потім ця велика будова за рішенням Слов’янської міськради перейшла до Свято-Воскресенського храму. Його настоятель Віталій відразу розгорнув у своєму «православному центрі» бурхливу діяльність. Тут під покровом «духовності» здійснювалося «військово-патріотичне виховання», працювала секція російського рукопашного бою. Ось і виникає питання, чи не займався отець духовний Віталій підготовкою «благочестивих» терористів? А тому у відповідний час пік його «православний центр» став для них базою.
   
  У мас-медіа було чимало інформації про те, як терористи в Слов’янську, аби оборонити себе від українських силовиків, створювали перед собою «живі щити», переважно із богомільних жіночок з іконами. Знову ж таки, чи не є це результатом роботи батюшок УПЦ (МП) типу отця Віталія?
   
  Показовою є реакція керівництва УПЦ (МП). Ніяких засуджень дій терористів, в тому числі згаданого отця Віталія та йому подібних. Адже є інформація, що в інших місцях батюшки УПЦ (МП) фактично підтримують сепаратизм. Знайшов я звернення настоятеля Святогорської лаври Арсенія, де він ніби торкнувся недавніх подій у Слов’янську. Цей благочестивий ієрарх заявляє, що в його лаврі ніяких бойовиків немає. Хочеться вірити. Про отця Віталія ні слова. Зате дісталося на горіхи Нелі Штепі. Мовляв, це ж жінка – і що з неї візьмеш. Знайшов я ще звернення єпископа Горлівського й Слов’янського Митрофана. І знову ж таки там фактично нічого про дії сепаратистів-терористів немає. Чи не є таке мовчання знаком згоди?
   
  Події в Слов’янську демонструють, як релігійні осередки УПЦ (МП) можуть використовуватися в антидержавній діяльності. І використовуватися дуже ефективно. Чи не пора державним чинникам зробити висновок?
   
  Ось тільки чи зроблять вони його?
          
  Петро Кралюк – проректор Острозької академії

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

  Петро Кралюк

  Петро Кралюк – український філософ, письменник, публіцист. Доктор філософії, заслужений діяч науки і техніки України, професор Національного університету «Острозька академія».  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 5
      Вперед 
  від: Владимир Місто: Нижний Новгород
  05.05.2014 23:47
  Больно смотреть на то что что творите вы украинцы в доме у себя...
  Пацанва, малолетки... дали дурням волю.. Где матери ваши и отцы? Или не учили вас что такое хорошо а что такое плохо?... сами своих убиваете, как же можно так?!!!... Какие нафик провокаторы, какой российский спецназ... Накой фиг вообще России все это... у нас своих земель неосвоенных - еще заселять и заселять. Просто Россия подымается сейчас а Западу это очень не нравится, вот и кинули вас нам под ноги (раз уж хотите быть с западом) а стоит ли оно того?... Показали вам конфетку со звездами, и что... думаете ждут вас там?... Обама вас ждет? или может Европа? Неужто непонимаете... С каждым днем все печальнее слушать мне новости про Украину, хоть и далек от ваших разборок. Никто вас в Россию не аркане не тащил и не тащит...
  И думаю сейчас в Крыму лучше жить, чем в Украине...
  Не ради того чтобы разозлить или обидеть кого-то пишу, каждый имеет право на собственное мнение.
  НО вот убивать права никто не давал и никто не даст... и не надо... на то людям язык и дан чтобы договариваться...
  Информации не дают вам, читайте инет, пока есть...

  від: vitaliy Місто: Doneck
  25.04.2014 22:46
  СЛАВА РОССИИ!!!!!!

  від: Lagrange Місто: Kiev
  23.04.2014 17:09
  У меня создается впечатление, что речь идет о новом явлении, а именно, об российском фашизме. Я раньше думал о проявлении славянофильства, известному из 19 века, но здесь все по другому. Становится страшной реакция российской интеллигенции на действия России, как государства. Каковы причины этого явления? Почему это произошло? С другой стороны, если вспомнить историю России, то по другому и не может быть. Я имею в виду психологический анализ российской нации, в целом, проведенный Ю. В. Лотманом, основателем Тартусско - Московской школы семиотики.
  У відповідь

  від: Александр Місто: Москва
  30.04.2014 11:28
  - Моня, я за нашу Украину шо-то совсем не пойму... Мине все твердят, шо мы воюем с Россией!
  - И шо?
  - Таки на сегодняшний день результаты украино-российской войны неутешительны. Потери Украины: 7 танков, 1 самоходная гаубица, 10 бронемашин, 1 вертолёт и 1 самолет. Сдалось в плен более 2 миллионов человек...
  .....И шо ты думаешь? ....Российская армия на войну таки до сих пор и не явилась!!!
  У відповідь

  від: Кантари Місто: лампово
  27.04.2014 09:04
  Эко Вас, батенька, обработали там в Киеве!Все вокруг неправы, одна киевская власть -ангелы!Забыли Майдан?Россия курила в стороне, а вы в Киеве чудили!И где фашизм?

  від: Владзьо
  23.04.2014 15:00
  Здибав ям в Інтернеті дагато свідчень, де місцеві люди пишуть про розміщення бази російських диверсантів у приміщеннях, яке вони називають "Святогорська лавра"

  від: Василий Місто: Гадяч
  23.04.2014 10:55
  Если смотреть с Полтавщины,то просматривается разница во взглядах на происходящее.Но суть видна,восток идет на поводу в России,а это путь в никуда.Согласны все регионы,что так жить как жили нельзя.Местные громады должны влиять на процессы в регионах и стране .А Украина должна быть единой,в этом ее сила.Если примкнуть к России,Украина станет захудалым округом,прозренье придет,но будет поздно,да и потерянного времени жаль.Вся беда в том,что не нашлось нормального руководителя в стране после распада союза,который смог бы не растерять потенциал и вывести страну на нормальный уровень,до сих пор одни эксперименты,нет последовательности,резкие повороты на ухабах,чревато большой аварией.
  У відповідь

  від: ігор Місто: краматорськ
  23.04.2014 14:47
  Економіка - це наш фундамент та спасіння. Поки дебіли чаклують на тілі країни і виходить у них виключно по-криміналу та під Патронатом Прафффесури та Ахадеміків. В міністерстві зараз посіли подібні дебіли. Ні якої косплексної Програми, та сама совкова економічна модель,.....- тупізна. Виковиряти їх звідти не вдається. Майбутне не втіщне
  У відповідь

  від: ЗУРеспубліка Місто: Львів
  23.04.2014 13:50
  населення захыдних регыоныв НЫКОЛи не погодитьс яна приэднання до Росыъ. Ми памятаэмо що творили ті звіри після захоплення в 1944 році наших земель. Так що краще залигитись без України, ніж статит частиною Російської імперії.
  У відповідь

  від: u Місто: u
  23.04.2014 14:29
  не хотелось поди отвечать за то, что наделали в 1941-1944?

  від: Еir Місто: Sеvеrodonеck
  23.04.2014 07:12
  А какая разница kого использовать для своих целей.ведь с сов.времен kгб и другие спец.службы очень активно использовали всех,kаk у себя таk и в других государствах.весь вопрос в том что все на все заkрывали глаза.ведь если сейчас все проанализировать то-все сервера в уkраине росийсkие(глобальный kонтроль за всем и kаждым),часть операторов мобильной связи тоже под росийсkим kонтролем.за все время существования уkраины ничего небыло сделано чтобы иметь свою собственую сеть интер.и независимую мобильную связь.(не подkонтрольную росии).церьkовь-епархия правосл.-в мосkве,kатоличесkой нет вообще(тольkо на западной уkраине и то единици!!!),да все эти проросийсkие демонсранты под воздействием нарkотиkов(посмотрите на их глаза),росийсkое телев.-достаточно несkольkих слов в любом теkсте для установkи(гипноз),и готовы зомби.ведь всех росийсkое телевиденье перетащило k себе на работу.-сначало провело над местным населением эkсперементы,а потом пошло и дальше.таk все и будет продолжатся(диверьсии-поджоги,взрывы и др.,убийства) поkа все будут молчать и наблюдать происходящее.

  від: 12d
  22.04.2014 16:36
  місце путіна в мавзолеї

  від: гость
  22.04.2014 01:38
  Интересно, а самопровазглашённый бык, самопровазглашённой славянской республики, какой курс образования средней школы прошёл. Помоему он же и министр обороны этой республики, а с виду больше на бухаря похож. В Крыму блатняк с погонялом "гоблин" рулит, интересно, а какое погоняло у этого местного важняка, как у местной братвы он зовётся.
  У відповідь

  від: Сергей Місто: Украина
  22.04.2014 10:52
  Погодите ещё, Задрыпанская народная республика объединится в федерацию с Отстойной, Запойной и Смердящей, вот это будет сила: завоняют перегаром и нестираными портками пол-Украины!
  У відповідь

  від: Панас Тарасович Місто: Вапнярка
  22.04.2014 11:53
  Перегар от свекольного самогона, заеденного соленым свиным салом - печальные местные хуторские реалии...И насчет нестиранных потков. Где ж их на хуторе постираешь, ежели там бань сроду не бывало?)) В лужице после дождичка в четверг? Это ж вам не финляндщина и не вологодчина...
  У відповідь

  від: Артур Місто: Харьков
  22.04.2014 08:45
  Милейший пан, своим хамством и нахрапом такие как вы уже добились "отъезда" Крыма по вашему же принципу: "Чемодан, вокзал, Россия!" Теперь стараетесь, чтобы и пока еще остающийся на прежнем месте жительства юго-восток отчалил в том же направлении?...И в самом деле - кому охота жить рядом с лихими братками с черенками от лопат, для которых "ботать по фене" ("погоняло, важняк, бухарь, блатняк" и т.д.)- единственный доступный для них стиль общения...
  У відповідь

  від: ЗУРеспубліка Місто: Львів
  22.04.2014 17:27
  а зачем нам донецкие уголовники..вперед и с песней в таежные дали!

  від: agent Smith Місто: Earth
  21.04.2014 23:09
  Бей фашистов! как с 41 по 45
  эх придется вскоре Путину всю Европу освобождать. ну ничего, опыт есть
  У відповідь

  від: Пенсіонер Місто: Мелітополь
  26.04.2014 10:12
  Стыдуха!!! в ЧЕЧНЕ два раза воевали , такая большая страна напала на манюсинькую - вот ВАМ и армия хвалёная !!!!!
  У відповідь

  від: Александр Місто: Киев
  22.04.2014 07:34
  Фашистов - рашистов побьем. России нужно подумать об увеличении производства оцинкованной стали.
  У відповідь

  від: Сергей Місто: Украина
  22.04.2014 10:08
  Зачем оцинкованная сталь? У них "опыт есть": старый испытанный метод захоронения в братских могилах.

  від: Євген Місто: Харків
  21.04.2014 22:37
  На початку листопада 2004-го року я був на екскурсії до Слов'яногорська, проїжджали й через Ізюм. В ізюмських храмах, які ми відвідували, лежали пачки листівок проти Ющенка. В Слов'яногорську гордовито ходили якісь "козаки" з нагайками в чоботях, демонструючи,що вони обоерігають "порядок", гадаю, не просто так, а за кошти РПЦ. Тобто, РПЦ, яка є за суттю своєю державною інституцією РФ, тоді активно втручалась в українську політику, а тепер, за відсутності належної реакції з боку української влади, зовсім розперезалася. Треба збирати свідчення антидержавницьких антиукраїнських дій цієї церкви і порушувати кримінальні справи.

  У відповідь

  від: Восток Місто: Восток
  22.04.2014 17:00
  А у вас на Западе пачками лежали листовки против Януковича. Ну и что? Я не сторонник Януковича и Ющенко и никогда им небыла, но что один вор, что другой. Содержание Ющенко в год 30 млн грн, это как нормально? Та против чего бороться?
  У відповідь

  від: Євген Місто: Харків
  25.04.2014 18:20
  Ви неуважні. Я не "на Западє", бо живу в Харкові, і не в тому річ, що були листівки, а в тому, що лежали в церквах! Я ще заптав двох молодих хлопців, що виходили, хрестячись, про їхнє ставлення до пропаганди в церкві. Їхня відповідь мені була приємною, бо вони були обурені цим. Церква не має права бути ОДЕРЖАВЛЕНОЮ, ось в чім сіль.
  Коментарі, сторінка з 5
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Молодь Плюс» | Професійно-технічні училища в Україні під загрозою знищення? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш

  Частка статків Лазаренка була отримана від прибутків компанії Тимошенко – екс-прокурор США

  Колишній федеральний прокурор США Марта Берш, яка домоглася ув’язнення Павла Лазаренка, приїхала в Україну ділитися досвідом 

  Україна, Польща і Росія. «Волинська різанина» як політична технологія

  У 2013 році тему «волинської різанини» почали активно використовувати російські пропагандисти. В Україні великим спеціалістом з цих питань став скандальний проросійський політик, українофоб Колесніченко 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ