25 червня 2016, Київ 06:18

  Політика

  Байден розповів, на чому США фокусуються, допомагаючи Україні

  Мультимедіа

  Аудіо
  Київ – Головним фокусом своєї допомоги Україні США робитимуть протидію корупції. Про це заявив віце-президент США Джозеф Байден під час свого візиту до України на зустрічі з представниками громадянського суспільства. Своєю чергою, українські експерти та громадські активісти визнають, що на сьогодні вони вже напрацювали достатній багаж знань і конкретних проектів, ініціатив для того, щоб самотужки й у співпраці з владою реформувати країну, однак їм потрібні гарантії того, що їхні зусилля, євроінтеграційний курс та реформи не блокуватимуться ззовні. Крім того, як наголосили українські правозахисники, питання прав людини та розвитку демократії, як ніколи, нині в Україні переплітається з проблемами безпеки.
   
  Демократія – це процес, а не місце призначення. А всеохопна корупція позбавляє людей гідності, а суспільство будь-яких перспектив. Саме з таких меседжів почав свій виступ перед представниками громадянського суспільства віце-президент США Джозеф Байден. Зрештою, він наголосив, що мета сьогоднішньої допомоги США Україні не влити в її розладнану й спустошену фінансову систему певні суми грошей, а саме – допомогти подолати корупцію.  Для цих цілей Вашингтон виділить українському уряду 50 мільйонів доларів.
   
  «США у своїй допомозі Україні робить акцент саме на протидії корупції, а не на багатомільярдному пакеті фінансової підтримки, щодо якого немає жодних проблем, на підштовхуванні МВФ до виділення Україні якомога більших грошей чи надання українському уряду терміново 50 мільйонів допомоги. Насамперед ми фокусуємося на тому, що, як на мене, є глибинною причиною багатьох ваших проблем. Це  включає сприяння Україні в досягненні більшої прозорості, самостійності в управлінні власними природними ресурсами, засвоєнні сучасніших практик у царині державних замовлень», – заявив Джозеф Байден.

  Американський віце-президент додав, що США готові сприяти поверненню в Україну вкрадених у її народу грошей і активів Януковича. 
   
  США нададуть Україні $50 мільйонів на боротьбу із корупцією – Байденi
  X
  22.04.2014
  США готові виділити $50 мільйонів на проведення заходів по боротьбі із корупцією. Про це заявив віце-президент США Байден, який знаходиться зараз з офіційним візитом у Києві.

  «Ми зможемо впоратися з багатьма проблемами самотужки, якщо нам не заважатимуть ззовні» – експерт
   
  Своєю чергою, представники українського громадянського суспільства наголошували, що, якщо раніше проведення реформ гальмувала корупція й влада, то сьогодні – це військова агресія Росії.
   
  Експерт з питань «Східного партнерства» Інституту світової політики Лео Літра основний меседж експертів до американських партнерів сформулював так: «Для нас важливо було сказати, що ми зможемо впоратися з багатьма проблемами самотужки, якщо наші американські партнери займуться тим, щоб нам не заважали ззовні, зокрема ми готові працювати над конституційною реформою, децентралізацією».
   
  Права людини й безпекові виклики тісно переплетені, тому допомога США Україні сьогодні така критично важлива, коли йдеться саме про правозахисну діяльність громадянського суспільства, наголошує голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.
   
  «Права людини нині в тій ситуації, що склалася в Україні, межують з питаннями безпеки. Дуже складно проводити реформи в країні, в якій працюють спецслужби іншої країни, в якій де-факто ведуть військові дії. Зрозуміло для чого це робиться, ці всі сепаратистські настрої на Сході та на Півдні. Для того, щоб ми не могли рухатися в євроінтеграційному напрямку й здійснювати ті реформи, які ми задекларували на Майдані», – сказала правозахисниця.
   
  Джозеф Байден під час свого візиту до Києва анонсував, що Сполучені Штати Америки нададуть Україні військову допомогу технологіями й устаткуванням у розмірі 20 мільйонів доларів. Він також наголосив, що його країна готова допомогти Україні знизити залежність від постачань енергоресурсів із Росії і ніколи не визнає анексії Криму.
   
  Яценюк та Байден домовилися про підтримку Україниi
  X
  Євген Солонина
  22.04.2014
  Віце-президент США Джозеф Байден 22 квітня в Києві зустрівся з українським прем'єром Арсенієм Яценюком. Вони обговорили українсько-американську співпрацю і ті напрямки, за якими США можуть підтримати економіку, енергетику, обороноздатність України, а також реформи її уряду.

  Жанна Безп’ятчук

  BezpiatchukZ+rferl.org

  На Радіо Свобода з 2013 року. Вивчала політологію в Києво-Могилянській академії, закінчила магістратуру з європейських студій у коледжі Європи (Польща), навчалася журналістики в Данській школі журналістики та університеті Суонсі (Уельс, Велика Британія). До Радіо Свобода працювала журналістом в інтернет-виданні «ПіК України», кореспондентом і редактором у журналі «Тиждень».  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Анонім
  23.04.2014 10:00
  Пасхавер зауважив відразу після виникнення тимчасового уряду, що владу клептократів (так він лагідно охрестив банду Януковича) змінили корупціонери. Виникає питання - хто з ким бореться?
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Долина сліз
  23.04.2014 14:51
  Ой, клептакратія і корупція - то є різні ступені градації ненормальних відносин у владі. Ще треба розрізняти керовану (маріонеткову) клептократію від некерованої (автономної) корупції.

  від: Влодко Місто: Львів
  23.04.2014 07:10
  гроші для боротьби з корупцією це все рівно що самогон для боротьби з алкоголізмом (с) не пам"ятаю хто
  У відповідь

  від: Wolfgang Місто: Bern
  23.04.2014 17:04
  В принципе Влодко прав - пользы от таких денежных пособой никакой. А с другой стороны, это смехотворная сумма для такого государства как США. Подарили бы лучше современный танк. Танк украсть не так просто и пользы было бы больше

  від: Свобода Місто: Украина
  22.04.2014 23:13
  Украина должна быть свободна от России. Ни одна страна в мире, которая была под россиийской оккупацией или под его влиянием не обрела процветания. Главный вопрос помощи от США или от Европы не денежный, главное это обеспечить безопасность Украины от России, тогда Украина сможет обеспечить условия для развития своей экономики, это помощь в борьбе с коррупцией, тогда бизнес будет чувствовать себя в безопасности и создание условий для инвестиций в укрианскую экономику.
  Финансирование России, покупка его товаров и инвестиции в его экономику это путь к войне. Россия считает Запад своим врагом и каждый вложенный в Россию доллар и евро это оружие направленное против Запада. Непонимание западом этого очевидного факта просто удивляет.

  від: Владзьо Місто: Свобода
  22.04.2014 22:22
  "представники українського громадянського суспільства наголошували, що, якщо раніше проведення реформ гальмувала корупція й влада, то сьогодні – це військова агресія Росії."

  Змій (орел) корупції – двоголовий.
  Україну затопила корупція, тому що Росія та численні її симпатики (перевертні, які допомагають москалеві господарювати) встановили ненормальний суспільний лад. Ця ненормальність захопила всі галузі суспільних відносин. Наприклад, комуняки і регіонами все намагалися «розбудувати Росію в Україні» (це їхня стратегія), знищуючи умови для нормального господарювання. Внаслідок цього – більшість людей (99.9…%) опинялися за межею бідності. Для втілення корупції Росія створює маріонеткові режими на чолі з місцевими злодіями, колишніми бандитами. Їх і треба «навчати» корупції. Їхні бандитські методи, перенесені в середовище канцелярщини (влади, управління), автоматично стають корупцією.
  Тут не можу не згадати, як мені випало в 1 день ще «помаранчевої революції» їхати в одному купе з двома персонажами, які говорили дивною сумішшю канцелярських термінів, російських нецензурних слів та кримінального арго (російської фені). З’ясувалося – депутати Верховної ради, до нині правлять. А говорили, про організацію важких злочинів, думали рядовий лох не розуміє про що йдеться. …Словом – бандити у владі корупцію створюють автоматично.

  Коли ми звалили стовпи корупції, негласно побудованої перевертнями (тут – ніби українськими підприємцями, службовцями тощо, але в дійсності – агентами і зомбі, зачарованими-завербованими на схід), тоді Росії довелося відкрито, гласно показати, свої її дії щодо України, Москва почала вживати гласних методів, щоб не допустити передумов відновлення господарського розвитку. Це анексія, дестабілізація, терористичні рейди, пропаганда. Росія сподівається, що ці методи не дадуть Україні піднятися понад межу бідності.

  Тому «колишня корупція» і сучасна «москово-генна» дестабілізація – це один і той же змій (орел). В першому й другому випадку огнем дише то ліва, то права його голови. Під цим оглядом допомога США у «боротьбі з корупцією» є надзвичайно слушною. Це боротьба з головним тератологічним змієм, який чатує зі сходу на наших людей.

  …Пропоную створити відкриту базу відомостей про корупційні діяння. Щоб відповідні служби знали, де змієві (орлові) рубати голови і хвости, і коли його вогнедишучі голови заливати водою.


  від: Тарас Місто: Західна Україна
  22.04.2014 21:18
  Це стільки коштує третій ядерний потенціал будапештського договору?
  У відповідь

  від: Денис Місто: Київ
  23.04.2014 11:29
  Пане Тарасе! Навіть якщо США виділить нам значно більші кошти для боротьби з корупцією чи для будь-яких інших потреб, - всі ці кошти, в основному, будуть РОЗКРАДЕНІ нашими вічними корупціонерами, які на 90% ще, на жаль, залашилися у всіх гілках влади! А чого вартує для розкраденої держави ВІЧНИЙ РОЗСАДНИК корупції - це Верховна Рада! Ось чому ці КЛЕПТОКРАТИ, КОРУПЦІОНЕРИ у ВР блокують приняття закону "Про люстрацію" від ВО "Свобода", але приймають навіть і зараз багато законів , які сприяють корупції, наприклад: ДТЕК Ахметова і надалі отримує ФІНАНСОВУ допомогу від держави!

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Лінія фронту. На межі повномасштабної війни? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ