25 травня 2016, Київ 08:13

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Небесну сотню пом’янули у Празі

  Небесну сотню пом’янули в Празіi
  X
  Юлія Сайко-Ілієнко
  24.04.2014
  107 дерев’яних хрестів встановили в середу на галявині одного з парків у Празі. Хрести символізують пам’ять загиблих героїв Майдану. На акції пам’яті Небесної сотні виступив відомий чеський політик, колишній міністр закордонних справ Чехії, голова правої партії TOP-09 Карел Шварценберг, який закликав українських і чеських громадян, а також європейських політиків до уваги і особливої пильності в протистоянні з агресивною політикою Росії щодо України.
  107 дерев’яних хрестів встановили сьогодні на галявині одного з парків у Празі. Хрести символізують пам’ять загиблих героїв Майдану.
   
  На акції пам’яті Небесної сотні виступив колишній міністр закордонних справ Чехії, голова партії TOP-09 Карел Шварценберг, який закликав українських і чеських громадян, а також європейських політиків до «пильності у протистоянні з агресивною політикою Росії щодо України».

  На акції також виступили консул посольства України в Чехії Валерій Лобач, представник українського громадського об’єднання «Українська європейська перспектива» Галина Андрейцева, солістка балету Національного театру в Празі Іванка Ільєнко.

  Мартін Углірж, представник чеського громадського об’єднання «Хочемо демократичну Україну», розповів присутнім про закатованого депутата Горлівської міськради, що на Донеччині Володимира Рибака. Його некролог був приєднаний до «стіни пам’яті» на символічному кладовищі Небесної сотні у Празі.

  В акції також взяв участь Олександр Медведєв – один із 38 поранених під час протистояння на Майдані, яких прийняла на лікування Чехія. Молодий чоловік уже почувається добре і готується повернутись на батьківщину. У розмові з Радіо Свобода Олександр Медведєв розповів про тривогу, яку викликають дії Росії на південному сході України, зокрема, щодо підтримки проросійських сепаратистів.

  Акцію, в якій взяли участь понад 100 українців і чехів, організувала  празька Вршовіцька галерея під відкритим небом Proluka, громадське об’єднання «Українська європейська перспектива» і чеське об’єднання Dekomunizace.cz.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Olena Місто: Київ
  25.04.2014 11:19
  Лобач вже перефарбувався падлюко!!! шістка шайки яника - жодного разу не вийшов до демонстрантів, сидів за шторкою в посольстві та відмовчувався всі 3 місяці революції. Падло! гори в пеклі!

  від: Трохим Місто: Дніпро
  24.04.2014 02:18
  Слава Україні ! Чекать недовго до справжньої української свідомості, або єдина Україна з Кримом, який з Україною історично на протязі віків, або відсіч чуткам маскварецьким, бо війни всі виграні в першу чергу простоті і чистоті бійців українських , а з-за спини, на сході ... там ... десь і чомусь ... роз'єднувати і балакати несунітниці заради крові української та й грошей

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Вибори в ОРДіЛО. Проводити чи ні? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  Реконструйована з уламків частина корпусу «Боїнга» була представлена у Нідерландах у жовтні 2015 року

  ЄСПЛ підтвердив отримання позову від родичів жертв катастрофи MH17

  Позов подано проти Росії і президента Путіна щодо компенсації сім’ям жертв «Боїнга», збитого над Донбасом у 2014 році 

  «Миротворець» виклав нову базу журналістів

  «Публікуємо черговий список акредитованих іноземних журналістів, які співпрацюють з країною-агресором, яка фінансує міжнародний тероризм і окупувала частину територій України» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ