29 червня 2016, Київ 13:50

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Небесну сотню пом’янули у Празі

  Небесну сотню пом’янули в Празіi
  X
  Юлія Сайко-Ілієнко
  24.04.2014
  107 дерев’яних хрестів встановили в середу на галявині одного з парків у Празі. Хрести символізують пам’ять загиблих героїв Майдану. На акції пам’яті Небесної сотні виступив відомий чеський політик, колишній міністр закордонних справ Чехії, голова правої партії TOP-09 Карел Шварценберг, який закликав українських і чеських громадян, а також європейських політиків до уваги і особливої пильності в протистоянні з агресивною політикою Росії щодо України.
  107 дерев’яних хрестів встановили сьогодні на галявині одного з парків у Празі. Хрести символізують пам’ять загиблих героїв Майдану.
   
  На акції пам’яті Небесної сотні виступив колишній міністр закордонних справ Чехії, голова партії TOP-09 Карел Шварценберг, який закликав українських і чеських громадян, а також європейських політиків до «пильності у протистоянні з агресивною політикою Росії щодо України».

  На акції також виступили консул посольства України в Чехії Валерій Лобач, представник українського громадського об’єднання «Українська європейська перспектива» Галина Андрейцева, солістка балету Національного театру в Празі Іванка Ільєнко.

  Мартін Углірж, представник чеського громадського об’єднання «Хочемо демократичну Україну», розповів присутнім про закатованого депутата Горлівської міськради, що на Донеччині Володимира Рибака. Його некролог був приєднаний до «стіни пам’яті» на символічному кладовищі Небесної сотні у Празі.

  В акції також взяв участь Олександр Медведєв – один із 38 поранених під час протистояння на Майдані, яких прийняла на лікування Чехія. Молодий чоловік уже почувається добре і готується повернутись на батьківщину. У розмові з Радіо Свобода Олександр Медведєв розповів про тривогу, яку викликають дії Росії на південному сході України, зокрема, щодо підтримки проросійських сепаратистів.

  Акцію, в якій взяли участь понад 100 українців і чехів, організувала  празька Вршовіцька галерея під відкритим небом Proluka, громадське об’єднання «Українська європейська перспектива» і чеське об’єднання Dekomunizace.cz.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Olena Місто: Київ
  25.04.2014 11:19
  Лобач вже перефарбувався падлюко!!! шістка шайки яника - жодного разу не вийшов до демонстрантів, сидів за шторкою в посольстві та відмовчувався всі 3 місяці революції. Падло! гори в пеклі!

  від: Трохим Місто: Дніпро
  24.04.2014 02:18
  Слава Україні ! Чекать недовго до справжньої української свідомості, або єдина Україна з Кримом, який з Україною історично на протязі віків, або відсіч чуткам маскварецьким, бо війни всі виграні в першу чергу простоті і чистоті бійців українських , а з-за спини, на сході ... там ... десь і чомусь ... роз'єднувати і балакати несунітниці заради крові української та й грошей

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 29 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ