26 червня 2016, Київ 03:53

  УСІ НОВИНИ / Політика

  «Найстрашнішими були перші вісім годин в полоні» – звільнений експерт ОБСЄ з Чехії

  Інспекторів ОБСЄ звільнено з полону терористівi
  X
  03.05.2014
  У Слов'янську представник президента РФ Володимир Лукін, який раніше неофіційно прибув у Донецьк, заявив про звільнення військових інспекторів ОБСЄ з полону терористів. Проте СБУ стверджує, що Росія «інсценувала «активну участь» у звільненні спостерігачів за допомогою російської делегацією на чолі із Володимиром Лукіним». (відео Reuters)
  Полонених спостерігачів ОБСЄ тримали у тісному холодному підвалі. Про це розповів підполковник чеської армії Йозеф Пршеровскі, один із восьми іноземних членів затриманої у Слов’янську групи ОБСЄ, які сьогодні дістались на волю. 

  Розповідаючи про свої враженнями про «гостювання в народного мера»  Вячеслава Пономарьова, чеський офіцер назвав найтяжчими в полоні перші вісім годин.

  «Найгіршими були перші вісім чи десять годин, зі зав’язаними очима нас супроводжували і до туалету», розповів чеському телебаченню ČT24 Йозеф Пршеровскі.

  «В усіх затриманих вилучили шнурівки від взуття і перевірили, чи не маємо чогось у черевиках», – розповів чеський  офіцер. Потім усім затриманим зав’язали очі й руки і завели до підвалу. Приміщення, де утримували  членів групи ОБСЄ,  сказав чеський офіцер, було невелике, приблизно 15 на 30 метрів. Також було холодно, не більше 8 градусів.

  «Спати  ми не могли, глина, три лампочки – і це все. Думали  про все: і про родину,  і про те, що назовні можемо й не дістатись», – розповів Йозеф  Пршеровскі.

  Зняли пов’язки з очей і розв’язали руки затриманим тільки через вісім-десять годин. Могли побоятися можливих наслідків для здоров’я, вважає Йозеф  Пршеровскі.  Як  спроби тиску чи залякування групи  чеський офіцер називає пересування затриманих до іншого приміщення,  а також  попередження про наступ  українських військових сил на місто Слов’янськ.

  У суботу, 3 травня, до Києва прибули військові інспектори ОБСЄ, визволені з полону в Слов'янську. У звільненні експертів ОБСЄ брав участь представник президента Росії Володимир Лукін. СБУ та МЗС України заявили, що звільнити заручників вдалося лише після отримання сепаратистами відповідних інструкцій з Москви.

  Звільненню інспекторів передувала заява Служба безпеки України про те, що вона отримала докази безпосереднього впливу російської сторони на захоплення членів військової версифікаційної місії країн-учасників ОБСЄ.

  «Попри заяви російської сторони про те, що відповідальність за захоплення заручників лежить на Україні, запис телефонної розмови між спеціальним представником президента РФ Володимиром Лукіним та ватажком озброєних терористів «Стрєлком» Ігорем Гіркіним (Стрєлковим) свідчить про те, що офіційна російська сторона координує дії бойовиків і має безпосередній вплив на їхні рішення», – йшлося в повідомленні прес-служби СБУ
   

  За даними СБУ, полковник ГРУ Росії Ігор Гірін діє в Україні під іменем Ігор Стрєлков. Він народився 17 грудня 1970 року. Номер паспорта громадянина Росії: №4506460961, зареєстрований у Москві за адресою Шенкурський проїзд 8Б, квартира 136.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Viktor Місто: Borispol
  04.05.2014 12:16
  В Одессе жители сами дали по зубам распоясавшимся террористам, то почему АТО в Славянске топчется на месте? Неужели из-за тех живых стен, которые выстраивают провокаторы? Ну тогда надо пустить впереди колонны бульдозер (ещё лучше - инженерный танк) и смести эти стены. Если кому то хочется попасть под колёса - это его проблемы.

  від: Стрийко Місто: Полонина
  04.05.2014 09:29
  Голова військової місії ОБСЄ в Україні полковник бундесверу Аксель Шнайдер заявив, що до них ставлення добре:
  https://www.youtube.com/watch?v=EbW4VQzq3q4

  від: Mazaj2004 Місто: Київ
  04.05.2014 08:16
  Їхали в Слов"янськ, отже знали куди їхали. Про трупи, знайдені з розпоротими животами теж вже було відомо. Так що, може розраховували що для них, як європейців буде все як в голівуді? Кофе в кровать і сигари?. Ця місія реально принесла нашим військовим чимало клопоту і фактично зірвала проведення АТО. Вчора майже весь день наші військові знаходилися в ступорі і фактично відійшли із Слов"янська. Втрачено темп і ініціативу і терористи відразу відчули послаблення і знову захопили будівлі в Луганську, Антрациті, почали штурм військової частини з застосуванням гранат (!), захопили військомат, в Маріуполі на всю катушку групуються ополченці. В Краматорську наші силовики не здатні навіть звільнити виконком, де засіли озброєні терористи. З невідомих причин АТО набуло якоїсь розмитої і безхребетної форми. Відбувається розпилення зусиль на периферію, де ведуться мляві і невиразні маневри. Їде колона на блок-пост сепаратистів і ті починають тікати зі зброєю в руках. В результаті Пашинський відрапортував, що знищено блок-пост. Питання : чому не затримали людей зі зброєю, або чому не повбивали, якщо не можна затримати?. Колона проїхала і сепаратисти знову повернулися на блок-пост і знову його контролюють. Оце така АТО. Реально АТО забуксувало і з усього видно, що включена "задня передача".
  Допускаю, що штурм Слов"янська був запланований лише для тиску на терористів на вимогу Євросоюзу для їх звільнення. Нам це звільнення з тактичних міркувань було дуже небажане, бо заручники давали нам політичні козирі і можна було сподіватися, що для їх звільнення Євросоюз направить в Слов"янськ свої спецгрупи нам на допомогу, а якщо когось з тих спеців там "укокошать", то це дозволило би нам сподіватися і на пряму військову допомогу від німців чи поляків. А так усі лаври слави отримав Лукін і Путін, як визволителі і миротворці. Чому не заборонити було рух Лукіна по території України без дозволу МЗС? Чому не запропонувати спочатку офіційну акредитацію російської делегації на чолі з Лукіним?. Адже цей авантюрист з нашого дозволу вільно рухався по обстрілюваній території і в разі його вбивства ми мали би ще одну халепу? Припускаю, що наша влада як завжди пішла на компроміс і як завжди за щось незначне віддала все. Є побоювання, що в обмін на заручників влада дозволила безперешкодно втекти багатьом злочинцям і цілком можливо що зробила обмін полоненими. Але ж у всьому світі ніхто з терористами не вступає в торги. Питання, питання, питання. Їх завжди більше, ніж відповідей там, де влада починає брудні політичні ігри.
  У відповідь

  від: Mazaj2004 Місто: Київ
  04.05.2014 11:24
  Схоже на те, що і події в Одесі теж на совісті тих, хто дав послаблення терористам у Слов"янську. Заохочені бездіяльністю Турчинова, загони терористів, очолювані міліцією напали на переважаючих у чисельності (!) фанатів і з застосуванням стрілецької зброї вбили декілька ні в чому не винних молодих хлопців. На чиїй совісті ці вбивства? На совісті Турчинова і Авакова. Доречі, щось не чути цього "куличка" з його цинічними и переможними погрозливими реляціями в бік терористів. Схоже не дуже то вигідно діючій київській владі швидке і ефективне наведення конституційного ладу на Сході. Он і гроші в інкасаторній машині підкинули терористам, щоби було чим платити "мирним "громадянам", бо є слухи, що терористи розраховуються з ними в останній час доларами, що надруковані в Чечні і у свій час вилучені російськими спецслужбами. Тому "мирні громадяни" тепер вимагають для оплати тільки гривні. Добре, що хоч на цей раз не підкинули БТРи, або РПГ. А загибель наших десантників на чиїй совісті? Чому їм не дана команда "заїхати в рило" прикладом кожному, хто наблизиться на відстань до 3 метрів до колони? Просто взяти - і набити рило, не дивлячись на стать і вік. Від того "масажу" ніхто на вмре (сеанс фітнесу в Києві по абонеметну на рік - 800 гривень!), а от повернути з того світу рідним і друзям загиблих десантників вже ніхто не зможе. Осиротіли діти, матері виплакали очі... І це теж ціна звільнення іноземців (за курсом гривні до євро).
  Складається враження, що деякі кандидати в президенти ще не напіарили достатньо рейтингу і використовують нагнітання ситуації для роз"яснення своєї щирості і людяності.

  від: Ярина Місто: Горлівка
  04.05.2014 03:20
  Який сором, що на українській землі живуть такі нелюди, як народний мер "Пономарєв" і його бандити-поплічники. Сподіваюся, що одурманені російською наркотою-пропагандою місцеві жителі зрозуміють хоча б пізніше, кого вони підтримували і що накоїли. Слава українським героям. СЛАВА УКРАЇНСЬКІЙ АРМІЇ І НАЦІОНАЛЬНІЙ ГВАРДІЇ.
  У відповідь

  від: Понамарёв Місто: славянск
  04.05.2014 14:01
  Ярина с бандерштата м.Львив?

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Крим.Реалії» | Молоді кримчани обирають Україну 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 25 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ