29 червня 2016, Київ 01:14

  УСІ НОВИНИ / Міжнародні події

  Угорщина вже теж хоче самоврядування для угорців українського Закарпаття

  Віктор Орбан, архівне фотоВіктор Орбан, архівне фото
  x
  Віктор Орбан, архівне фото
  Віктор Орбан, архівне фото
  Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у першому ж виступі свого третього терміну на посаді заявив сьогодні про необхідність автономій і подвійного громадянства для угорців, які живуть у сусідніх країнах, зокрема, в Україні.
   
  Виступаючи з промовою в парламенті після складення присяги голови уряду, Орбан заявив: «Ми розглядаємо угорське питання як європейське питання. Угорці, які живуть у Карпатському регіоні, мають право на подвійне громадянство, на права національної спільноти й на автономію».
   
  При цьому він особливу увагу присвятив Україні, де угорська меншина живе в Закарпатській області. «Становище 200 тисяч угорців за національністю, які живуть в Україні, надає цьому питанню особливої гостроти. Угорська громада там повинна отримати подвійне громадянство, всі права національної спільноти, а також вона має отримати можливість самоврядування. Це наші чіткі очікування від нової України, яка зараз постає», – заявив Орбан.
   
  При цьому угорський прем’єр також заявив, що Угорщина підтримує владу України в її розбудові демократичної держави.
   
  Сьогодні нещодавно обраний парламент Угорщини знову затвердив Віктора Орбана на посаді прем’єр-міністра.
   
  В Україні живе, за різними даними, від 160 до 200 тисяч угорців за національністю, головно в Закарпатті. Водночас в інших країнах є значно більші угорські меншини – в Сербії угорців від 250 до 290 тисяч, у Словаччині близько 500 тисяч, а в Румунії 1 мільйон 250 чи й 500 тисяч.
   
  Угорщина, яка до кінця Першої світової війни охоплювала також значні території, що нині належать сусіднім державам, офіційно не порушує питання про «повернення» цих територій, але останніми роками дедалі активніше домагається розширення прав угорських меншин у цих державах, що нерідко викликає там занепокоєння.
   
  Останніми тижнями, з різким зростанням збройного проросійського сепаратистського руху на Сході України, Росія вимагає від України особливих прав для росіян для національністю, а також для російськомовних українців, аж до вимоги запровадження російської мови як державної чи зміни устрою України на федеративний.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Анонім
  13.05.2014 22:08
  Витя Орбан заявил украинцам - не дёргайтесь, а договаривайтесь, а то и Закарпатя лишитесь ( а не только Крыма, Луганщины, Донецка)
  Умейте людей слушать и говорить, договариваться с ними, а не только утверждать, что вы великая нация.

  від: stepan Місто: mukachevo
  13.05.2014 21:57
  pravilno perevedit vistup pana Orbana.

  від: Гість777 Місто: Київ
  13.05.2014 14:24
  Вітя орбан, ти напевне баран, коли таке говориш, ти не бачиш де твій тезка Вітя, той що яник. Ти теж хочеш побігати?? Твої батьки Гітлера підтримали, а тепер ти путлера... Дивись бо Буда буде належати потім в кращому випадку Австрії, а Пешт - Румунії. Замість щоб підтримати сусіда, вони теж кусок мяса хочуть з'їсти - шакали, але кишка тонка - вдавишся.

  від: Иванна Місто: Белая Церковь
  13.05.2014 14:22
  Cлушаю, читаю - и удивляюсь. Создается впечатление, что в Европе все народы угнетены и несчастны, одни только украинцы свободны как мухи в полете. Почему при виде Украины каждая соседняя страна так и норовит у нее что-то оттяпать? Интересно, Венгрия говорила бы так нахально, если бы Украина оставила у себя ядерное оружие?
  Чем дальше, тем больше убеждаюсь, что нужно нам восстановить свой ядерный статус. Эти европейские импотенты нам не помогут.
  У відповідь

  від: Таука Місто: Киев
  13.05.2014 17:59
  Аплодирую Вам стоя!
  Я давно выступаю за ВОССТАНОВЛЕНИЕ ядерного статуса Украины!

  від: Степан
  13.05.2014 10:15
  Cитуаціz з угорцями на Закарпатті: там є цілі угорськомовні райони зі школами і місцевими радами, де люди взагалі не володіють українською і дуже слабо російською. Яка ще автономія їм потрібна? Що до подвійного громадянства, там хіба дуже ліниві угорці ще не отримали угорського паспорта!

  Колись угорці пішли за Гітлером з мрією про відбудову Великої Угорщини, тепер хочуть стати на ті самі граблі чере підкилимні домовленості з Путлером!
  У відповідь

  від: игорь Місто: тернополь
  13.05.2014 14:19
  Всё,поехало. Тикай все быстрее с Украины. Кто последний того и долги.
  У відповідь

  від: Орися Місто: Мукачево
  13.05.2014 12:04
  не угорці пішли за Гітлером, а так сталося що німці викрали сина Чаті, і він здав Угорщину, як людину його можна зрозуміти, але не звинувачуйте всіх угорців, і не сійте ненависть. угорці нічого не вимагають, угорці люблять Закарпаття і вони також прекрасно розуміють що Угорщина чим далі, тим гірше живе. та й де пряма річ Орбана?

  від: ukr1960 Місто: суми
  13.05.2014 09:12
  Вова сказал Вите-пора!

  від: Таука Місто: Киев
  13.05.2014 07:30
  Напрасно вы, здешние пановэ: "Радио Свобода" - не тот Сервер, чтоб "утки" запускать. Угроза эта - РЕАЛЬНАЯ! К нам имеют территориальные "претензии" Венгрия, Румыния, Польша, Турция. О "б....ской"...Ох, простите, оговорился, о "братской северной сестре", жаждущей откусить сейчас 8(!) (не думайте, что - только луганскую и донецкую) областей - и вспоминать не хочу! Чистейший югославский сценарий! Я вообще удивляюсь, как это пилоты НАТО до сих пор Киев не бомбят?!
  У відповідь

  від: Стас Місто: Киев
  13.05.2014 12:59
  В Конституции СССР, как и в конституциях союзных республик, которые редактировались много раз, но каждый раз в каждой конституции был предусмотрен выход из Союза любой республики, но в пределах границ вхождения республики в Союз. Поэтому и Западная Белоруссия, Присоединенная по пакту Молотова - Риббентропа не являются территорией вхождения Белоруссии в состав СССР, как и территории Западной Украины (нынешних Волынской, Ивано-Франковской, Львовской, Ровенской и Тернопольской областей) и Западной Белоруссии, а также . Позже присоединенные СССР страны Прибалтики, Бессарабия и Северной Буковина, а также части Финляндии. Поскольку присоединение осуществлялось не к республикам, а к СССР и Россия является правопреемником СССР, значит эти присоединенные земли при действии пакта Молотова-Риббентропа должны быть российскими, поскольку они не присоединялись к республикам и не влияют на территорию республик, которые могли выйти из СССР только в границах, их вхождения в СССР. Либо, при аннексии пакта Молотова - Риббентропа все эти присоединенные земли по пакту должны быть переданы Польше, Румынии, Венгрии. Германии ( Калининград) и Финляндии. Однако Россия, являясь единственной страной -правопреемником пакта ( Германия не является правопреемником) никогда аннексировать этот пакт не будет , но может претендовать на присоединенные территории по пакту Молотова -Риббентропа. Что касается Крыма, то Крым и северные части Украины не были территорией Украины в момент вхождения Украины в СССР, поэтому и не могут требоваться Украиной после распада СССР и выхода республик из состава Союза.
  Возможно я не прав, но ведь и Украина не была субъектом соглашения о послевоенных границах, ведь Украина тогда была лишь экономической зоной СССР, но не была государством, хотя и была потом в 1948 году членом ООН. Поэтому возникает для Украины единственный выход , чтобы сохранить Украину - это федерализация
  У відповідь

  від: Я Місто: Симферополь
  15.05.2014 12:33
  А почему вы отталкиваетесь от СССР? Может возьмем 1000 лет назад или 2000,...
  А миллионы лет назад это все было одним материком так может вернемся туда?

  У відповідь

  від: Таука Місто: Киев
  13.05.2014 17:56
  Очень рад грамотному и вменяемому собеседнику!
  Если честно, то "наше" - полоска земли племени полян. От Вышгорода до Обухова! И - баста!

  від: Кошка Місто: Восток
  13.05.2014 02:24
  Капец!!!!! Пусть всем украинцам, проживающим в Италии, яиспании, Франции и др. странах дадут гражданство!!! (*сарказм*) поддерживают путина! Пусть забыраються на родину в угорщину! Охренеть!

  від: Роман
  13.05.2014 00:39
  Нехай зроблять Закапатцям безвізовий режим і цього буде достатньо, а тим хто бажає в Угорщину нададуть громадянство та забезпечать житлом на території Угорщини, а не займаються риторикою і піаром!
  У відповідь

  від: 123
  13.05.2014 09:44
  совершенно иген

  від: Inna Місто: Kyiv
  13.05.2014 00:28
  Согласна, Алекс. Венгрия - страна Евросоюза. там за любые заявления такого толка сейчас в адрес Украины голову открутят. Это игра на поле России и мяч в ворота своих же. Между прочим, к Свободе тоже есть много вопросов на западе Украины - не все там довольны проводимым переделом власти. Кому-то эта эскалация явно на руку. Похоже на фейк.
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 28 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ