26 червня 2016, Київ 14:45

  Політика

  Джемілєв: Україна дала нам свободу, ми не звикнемо до режиму Путіна

  Джемілєв: Україна дала нам свободу, ми не звикнемо до режиму Путінаi
  X
  Радіо Свобода
  11.06.2014
  Лідер кримськотатарського народу, депутат українського парламенту Мустафа Джемілєв висловив сподівання, що заява нового президента України Петра Порошенка про повернення Криму Україні стане реальністю. Але він запевнив, що кримські татари не вдадуться до насильства через небажання жити на анексованому Росією півострові. Як повідомляє Ростислав Хотин, Мустафа Джемілєв також заявив, що Україна робила багато для кримських татар після повернення, але могла зробити й більше. Однак нині під російською окупацією татари втратили головне надбання – свободу.
  Джемілєв: Україна дала нам свободу, ми не звикнемо до режиму Путіна

  Мультимедіа

  Аудіо
  Лідер кримськотатарського народу, депутат українського парламенту Мустафа Джемілєв висловив сподівання, що заява нового президента України Петра Порошенка про повернення Криму Україні стане реальністю. Але він запевнив, що кримські татари не вдадуться до насильства через небажання жити на анексованому Росією півострові. Мустафа Джемілєв також заявив, що нині під російською окупацією кримські татари втратили головне надбання – свободу.
   
  В Празі Мустафа Джемілєв – багаторічний радянській в’язень сумління і дисидент – отримав премію Європейської платформи сумління та пам’яті. Це вже друга міжнародна нагорода після того, як минулого тижня він був нагороджений премією «Солідарності» у Варшаві в присутності президента США Барака Обами.
   
  В інтерв’ю Радіо Свобода Джемілєв поділився занепокоєнням, що нині – коли схід України палає – є небезпека того, що і Америка, і Європа «забудуть» про Крим, – мовляв, тут хоч би Донбас заспокоїти!

   
  x
  ​«Так, у нас є таке побоювання і, до речі, кілька днів тому у Варшаві в мене була зустріч з Обамою і я йому прямо сказав про ці побоювання. Щоб Крим не став предметом торгу: аби росіяни не просувались вглиб материкової України, то можуть «забути» про Крим, – каже Джемілєв, – Обама мене запевнив, що такого не буде і допоки останній квадратний метр окупованої землі не буде звільнений, санкції Заходу не припиняться».

  Лідер крімськотатарського народу заявив, що нині вже є близько десяти тисяч біженців з Криму, значну частину яких становлять кримські татари, які тимчасово селяться на Західній Україні. Однак керівництво Меджлісу закликає татар не залишати Крим і намагатися адаптуватися до тимчасових реалій російської окупації.
   
  Не для того ми боролися за повернення, щоб нині через якогось Путіна їхати з Криму
  «Не для того ми боролися за повернення, щоб нині через якогось Путіна їхати з Криму», – каже Джемілєв.  
   
  Що дала татарам Україна?
   
  Кримські татари сподіваються, що президент Петро Порошенко створить спеціальне міністерство у справах Криму і цю тему з новим українським лідером Джемілєв вже обговорив після інавґурації.
   
  Він сказав, що татари можуть мати певне невдоволення тим, що Україна могла б за 23 роки своєї незалежності більше для них зробити, але розуміє, що економічна ситуація в Україні була складною, а при владі у Києві не перебували націонал-демократи, за яких від виборів до виборів голосували кримські татари.
   
  Проте Україна дала кримським татарам найголовніше – свободу, яку нині Росія Путіна у них відібрала.

   
  Ці всі розмови, що от ми, Росія, зробимо більше – ми свою Батьківщину не виставляли на продаж. Ми визначились: ми бачимо своє майбутнє як національно-територіальну автономію в межах української держави – і крапка!
  «Щоб у нас там не було, ми все ж таки жили у вільній країні, а свободу жодними матеріальними благами не можна виміняти. Ці всі розмови, що от ми, Росія, зробимо більше – ми свою Батьківщину не виставляли на продаж. Ми визначились: ми бачимо своє майбутнє як національно-територіальну автономію в межах української держави – і крапка!» – каже політик.
   
  Дружина у Криму просить визволення
   
  Щодо термінів повернення Криму в лоно України, то Мустафа Джемілєв, якому Росія у квітні заборонила в’їзд до Криму на п’ять років, говорить обтічно, проте з оптимізмом. Але він перебуває, можливо, під найсерйознішим тиском з боку власної дружини.
   
  «Кожна наша телефонна розмова, – зізнається він, – починається зі сварки! Дружина мене весь час запитує: що ви мужики, там робите? Коли нас прийдете визволяти?»


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: дедушка Нафталин Місто: херой Турции
  12.06.2014 14:29
  Дедушка Нафталин - херой Турции, по фэйсу совсем без оптимизма. И без вариантов....

  від: Панас Тарасович
  12.06.2014 13:48
  Ну да, а ПСы, унсовцы, трезубчики и свободчики - это зримое воплощение демократии, либерализма, гуманизма и просвещенности..) Как говорится, кого бог хочет наказать...(и далее по тексту)...

  від: Артур Місто: Харьков
  12.06.2014 13:44
  П-н меджлисовский Джемилев - это даже не вчерашний, а позавчерашний день для нынешних поколений крымских татар и всех других крымчан...Нетерпимость, негибкость, ограниченность, озлобленность, мстительность - это не те качества, которыми должен обладать нынешний политический лидер крымчан. Видел несколько раз интервью с современным крымским политиком Рустамом Темиргалиевым . Очень толковый, образованный, уравновешенный, интеллигентный молодой человек. Такие люди - русские, татары, украинцы и должны руководить Крымом, а не зашоренные люди былых времен....

  від: Богуслав Місто: Путлаг
  12.06.2014 11:11
  Самое гадкое и страшное сейчас в мире - это фашистский режим путлера!

  від: Свобода Місто: Украина
  12.06.2014 11:00
  Одними заклинаниями войну не выиграть. А это именно война спровоцированная Россией против Запада. Можно много говорить о слепоте Запада, но реальная ситуация такова, что в Европе нет страны, которая могла бы остановить Россию. В свое время Германия под руководством Гитлера сделало все возможное чтобы остановить Российскую Империю - СССР. Возможно со мной мноигие не согласятся, но именно Гитлер успел начать войну и надломить хребет русского империализма. Не будь Гитлера даже невозможно представить, что могли бы противопоставить западные демократии русской агрессии под флагом мировой революции. Уже к 1942-1943 годам вся Европа оказалась бы под властью русского империализма и покрылась бы густой сетью русских концлагерей - ГУЛАГов для инакомыслящих. США остались бы наедине с русским монстром- некой огромной страной на весь евразийский континет напоминающим режим Пол-Пота или Северную Корею. В 1941 году только Германия противостояла против СССР. Только Гитлер осмелился выступить против Сталинского режима. Только Зло могло вести войну со Злом его же методами. Многие не понимают и не осознают подвиг немецкого народа, остановившего русский империализм. Поэтому позорно считать, что русские освбодили Европу от фашизма. Ведь именно фашизм и нацизм Италии и Германии возникли в противовес русской агрессии. Русские памятники в Германии и в Берлине оскорбляют немецкий народ и являются символами оккупационного режима. В 1945 году Гитлера победили, но получили холодную войну. Мир все время находился на грани глобальной войны из-за России. Сейчас кто остановит Россию? Что демократия может противопоставить Путинскому режиму? Приглашение в Нормандию и телефонную болтовню. Сравнение Путина с Гитлером оскорбительно даже для Гитлера. Путина и его друзей мжно сравнивать только с бандой Пол-Пота. Да, сейчас Россией правит банда Пол-Пота. Не верите? А зря! Режиму Путина все труднее изображать демократическое государство. Только недостаток военной и экономической силы режима вынуждает Путина и его окружение играть в демократию. но суть режима выходит наружу, Путин уже не боится показывать свои окровавленные клыки.

  від: nn Місто: n
  12.06.2014 10:48
  там в основе теория всеобщего псевдоравенства, а теперь откуда в россии равенство. капитализм. идеи расового превосходства, неполноценности народов, реваншизма, агрессии, садомазохистское толкование человеческих взаимоотношений - не то чтобы открыто пропагандируется, а уже только подпитывается

  від: просто так
  12.06.2014 08:47
  крымским татарам надо присоединяться к украинским добровольческим батальонам на Донбассе и учиться воевать, одними разговорами освободить Крым от ФСБешной хунты Кремля невозможно
  У відповідь

  від: nn Місто: n
  12.06.2014 09:33
  невозможно освободить крым не раздав долги - приднестровье, нагорный карабах, осетия, абхазия, чечня. а там и все остальное посыпется

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Крим.Реалії» | Молоді кримчани обирають Україну 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Фото Девіда Камерон на перших шпальтах газет у Лондоні. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Камерон, який виступав за збереження членства в ЄС, заявив про намір піти у відставку через три місяці

  Мультимедіа ЄС оговтується від «холодного душу» з Британії

  ЄС закликав Лондон не зволікати із «розлученням», а ультраправі Франції та Нідерландів вже хочуть своїх референдумів 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ