27 червня 2016, Київ 06:58

  УСІ НОВИНИ / Міжнародні події

  Розвідка США: Росія надала сепаратистам в Україні зенітні ракетні комплекси

  Плакат учасників акції протесту в столиці Австралії, 19 липня 2014 року
  Плакат учасників акції протесту в столиці Австралії, 19 липня 2014 року

  Нові дані розвідки США свідчать, що Росія, найімовірніше, дійсно надала останніми днями сепаратистам в Україні потужні зенітні ракетні комплекси, пише видання Wall Street Journal.

  Ці дані збігаються з доказами, які надала Україна, і посилюють звинувачення, що саме Росія була джерелом озброєнь, якими збили цього тижня лайнер «Малайзійських авіаліній», мовиться у статті.

  Американські посадовці тепер мають підозру, що Росія надала бойовикам кілька систем протиповітряної оборони, доставивши їх «контрабандою» до Східної України, як і інше військове обладнання, зокрема, танки.

  Крім того, посадовці США вважають, що ці системи перевезли назад через кордон до Росії після збиття авіалайнера.

  Це підтверджує звинувачення України, що бойовики і їхні російські ментори намагаються приховати свою причетність до катастрофи, зазначає видання.

  (Відео, яке засвідчує, що установку «Бук», на котрій уже немає однієї ракети, везуть біля міста Краснодона до кордону з Росією на світанку 18 липня 2014 року)

  Дані розвідок, оголошені силовиками України і США, викривають значно вищий рівень військової співпраці Москви з бойовиками в Україні, ніж усвідомлювали до збиття пасажирського літака. Також тепер стає очевидна складна й детальна координація між російськими військовими і проросійськими бойовиками на сході України, пише видання.

  Воно додає, що серед розвідок зміцнюється спільне розуміння: зброєю, яка збила літак рейсом із Амстердама до Куала-Лумпура, була система ППО «Бук М-1».

  У статті нагадано, що Москва далі заперечує, що надає збройним сепаратистам важкі озброєння, попри все нові докази, які мають посадовці США. «Ми знаємо, що всередині України є російські війська. Російські війська і російське обладнання», – наводить видання слова одного з американських посадовців.

  Як мовиться у статті, жодного з експертів досі не допустили до місця катастрофи, і за відсутності незалежного розслідування розвідувальні служби шукають свідчення про причини в даних супутникових і електронних перехоплень.

  При цьому, зазначає водночас Wall Street Journal, дедалі більша впевненість, що бойовики, найімовірніше, дійсно мали системи «Бук М-1», також порушує питання, чому урядовці України чи США раніше не попередили комерційні авіалінії про можливу небезпеку в разі, якщо мали досить часу після того, як вони дізналися про ймовірну наявність таких систем у бойовиків.

  Інше видання, Washington Post, наводить іще чіткіші слова неназваного американського посадовця: США підтвердили, сказав він, що Росія надала потужні ракетні установки сепаратистам у Східній Україні і що після збиття в четвер малайзійського літака здійснювали спроби повернути ці три системи «Бук» назад через кордон до Росії.

  За його словами, США почали отримувати перші вказівки на те, що ці установки були перевезені в Україну, трохи більш як тиждень тому.

  Літак авіакомпанії «Малайзійські авіалінії», що летів рейсом Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), зазнав катастрофи 17 липня на сході України. СБУ розпочала кримінальне провадження за статтею «теракт». Крім того, СБУ опублікувала записи розмов проросійських бойовиків, із яких випливає, що літак збили саме їхні люди. СБУ також заявляє, що має й докази, що доставленими для цього з Росії зенітно-ракетними комплексами «Бук» керували російські військові фахівці. Тепер проросійські сепаратисти на місці катастрофи не дають вільно обстежити це місце й натомість вивозять тіла й уламки літака в невідомому напрямку – як вважають, із метою знищити прямі докази його збиття російською ракетою.  СБУ перехопила розмову бойовиків групи Безлера про збитий пасажирський літак

   

  Здобуті СБУ переговори бойовиків щодо зенітно-ракетного комплексу «Бук-М»

     Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Кантари Місто: лампово
  25.07.2014 22:22
  Это не Краснодон, а Красноармейск, уже не раз доказано.
  Россию обвинили во всем, и не съели при этом, значит, действительно можно поставлять безнаказанно поставлять Буки и пр....Семь бед - один ответ, сами же развязали России руки...

  від: Андрей Місто: Павлоград
  21.07.2014 17:08
  А других вариантов просто нет. Такое оружие сепарасты могли получить только от своего российского руководства. Как и экипаж.

  від: 1
  21.07.2014 10:23
  Розведка США может только данные из твитера озвучивать ? или она, что-то еще способна разведать и представить факты?
  колбы с сибирской язвой и Коллины Пауэлы закончились? остались одни Псаки?

  від: харош трещать давай доказ Місто: и независимую экспертизу
  20.07.2014 23:41
  Харош трещать ! Давай доказы и независимую экспертизу!

  Пока что все пустая болтовня.
  У відповідь

  від: Будет тебе Місто: экспертиза
  21.07.2014 14:02
  Будет тебе и экспертиза и диагноз... и пилюли..

  від: ЗУрепубліка Місто: Львув
  20.07.2014 20:36
  Росыя - це вершник апокаліпсису. Але чи моральним є боротись зі злом, яке послане Богом на землю?
  Складне питання. Бо якщо Росія послана Богом для знищення цієї цивілізації, то чи можемо ми протистояти Його волs?

  від: Анонім
  20.07.2014 19:09
  The New Defence Secretary Michael Fallon has accused Vladimir Putin of ‘sponsoring terrorism’ and delivered an ultimatum to Russia’s leader: ‘Get out of Ukraine.’

  від: Vainqueur Місто: Hom.U.S.A.
  20.07.2014 18:48
  Сам факт говорить за себе, без сумніву терористи-сепаратисти збили лайнер, якщо вони, ОБСЄ та експертів висококваліфікованих впустили на 1:00 для пошуків чорного ящика, приховати сліди і знищення доказів ніхто не дозволить бандітам.Преступние діяння мають бути показані всьому світу, що відбувається в Україні, і хто постачає терористів.

  від: nn Місто: n
  20.07.2014 18:06
  рс уровень держит. на еспрессо.тв громко провозгласили "террористы"

  від: Инкубов к ответу Місто: Одесса
  20.07.2014 17:45
  Думаю "почему-то" вариантов развития событий два:
  1. Негативный:
  Вводят санкции и эмбарго по полной с перекрытием продуктов питания в Россию и экспорта нефти из неё с отключением РФ от всемирной электронной банковской системы, арестом всех счетов РФ на Западе.
  Китай кАнешна будет крысятничать по-возможности и нарушать втихую эмбарго, но это не существенно.
  Путин вводит войска в Украину
  (как под-вариант - сначала Путин вводит, потом ему вводят).
  Идут бои.
  Украина естественно в дерьме.
  У Путина в течение, думаю, полугода кончаются последние деньги, ибо все просцано (в РФ где-то половина работающих получают деньги из бюджета + пенсионеры, остальные от них зависят напрямую), продукты тоже йок (многое импортируется, продуктовая нац. безопасность просрата ВВХ), начинается рост цен и голод, идут «грузы 200», "оккупационный контингент РФ в Украине" начинает роптать, ибо "укро-бандеро-партизаны" взрывают комендатуры и стреляют по ночам путинским патрулям в затылок.
  Народ в РФ бунтует (т.к. там в большинстве своем почему-то к сожалению примитивный менталитет (надеюсь что не так) - есть жрачка - все пучком, нет - круши, жги, убивай, и главное - грабь, воруй, особенно у соседа), сепаратизирует, амеры помогают деньгами и оружием, например из Китая (Китай будет не против).
  Как сказал классик:
  "Не приведи Бог видеть русский бунт — бессмысленный и беспощадный. Те, которые замышляют у нас невозможные перевороты, или молоды и не знают нашего народа, или уж люди жестокосердные, коим чужая головушка полушка, да и своя шейка копейка" - А.С. Пушкин. "Капитанская дочка".
  Начинается гражданская война (может сразу, а может через годик).
  Отваливаются Татарстан, Чечня, Дагестан, Башкирия, Западная Сибирь, Дальний восток (и кстати может Питер).
  Подполковник Путин со своей "дзюдохерией" заканчивает так же (с кинжалом в анусе) и при том быстрее (век интернета однако), как и его кореш, полковник Каддафи со своей "джамахирией", взорвавший американский Боинг над Великобританией в 1988г.
  2. Позитивный:
  Подполковнику Путину амеры рассказывают популярно пункт №1 и указывают забрать всех своих отморозков-убийц с восточной Украины, а Лугандонию слить. Крым пусть оставит пока себе (до поры до времени - он по жизни должен уйти сам).
  Путин хоть и наглый, и скользкий бандит, но не тупой самоубийца типа Хитлера. Он себя больше любит.
  Амеры санкции не вводят (но втихаря копать под ВВХ не перестают, как и в случае с Каддафи).
  З.Ы. На данный момент российское ТВ резко умерило агрессивно-истеричную пропаганду по поводу Украины и пиара Лугандонии, придерживаясь типа нейтральной и взвешенной риторики.
  P.P.S. Хотя полностью исключать апокалипсис с тактическими ядерными ударами по Украине
  (Киеву, Львову в частности) считаю тоже нельзя.
  Ответкой Штаты накроют все, что считают нужным в РФ одномоментно.
  Противоракетная оборона у РФ слабенькая, даже никакая, ибо СССР-овское сгнило и неэффективно, а после - технологическая импотенция, всем давно известная.
  Да и, думаю, гбешники замочат дурика сами, еще до того как.
  Справка: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%B4%D0%B4%D0%B0%D1%84%D0%B8,_%D0%9C%D1%83%D0%B0%D0%BC%D0%BC%D0%B0%D1%80
  Подраздел: Дело Локерби и взрыв самолёта UTA. Период санкций.
  Поучительно.

  від: Наталья Місто: Калининград
  20.07.2014 16:46
  Очень похожая ситуация когда в 1983 году сбили Юж.Корейский Боинг.Там тоже почему то изменили маршрут следования.И раньше лайнер Malaysia Airlines никогда не летал по этому маршруту,а тут когда начали сбивать самолеты полетел!!!!!!!
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ