26 червня 2016, Київ 21:57

  Політика

  Путін переляканий, діями проти України він розбудив сепаратизм у Сибіру – Піонтковський

  Володимир Путін, архівна фотографія
  Володимир Путін, архівна фотографія

  Мультимедіа

  Аудіо

  Вже понад 17 російських засобів масової інформації отримали попередження «Роскомнагляду» у зв’язку з публікаціями про інтерв’ю новосибірського художника Артема Лоскутова щодо підготовки так званого «Маршу за федералізацію Сибіру», заявку на проведення якого 17 серпня було подано організаторами акції в міську адміністрацію Новосибірська. Напередодні інтернет-портал Slon.ru видалив це інтерв’ю на вимогу Генеральної прокуратури. «Роскомнагляд» вважає, що публікації в деяких російських ЗМІ, серед яких «Полит.ру», Regnum, «Новий регіон», «Росбалт», містять заклик до участі в протиправних заходах.

  Група організації «Маршу за федералізацію Сибіру» була заблокована в соцмережі «ВКонтакте», а виданням, які про це писали, в Москві дали зрозуміти, що більше так робити не можна.

  Хоча в інтернеті вже з’явилося чимало матеріалів про можливість цієї акції. Зокрема, Вадим Тюменцев, один із громадських активістів із Тюмені, координатор «Етнографічної партії», пояснює у своїй заяві, розміщеній в YouTube, чому він має наміри брати участь у марші за федералізацію Сибіру, запланованому в Новосибірську на 17 серпня.

  Російський інтернет-ресурс «Незалежне бюро новин» розповсюдив копію розпорядження «Роскомнагляду» до заблокованого раніше ресурсу «Грани.ру» – за нібито факт публікації в інтернеті матеріалу про «Сибірський марш», що, на думку «Роскомнагляду» є «публічним закликом до зміни конституційного ладу і порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Це підтвердив представник відомства Вадим Ампелонський в інтерв’ю виданню «Коммерсант».

  Повідомлення від Генпрокуратури отримав і портал «Слон.ру». Після чого інтерв’ю з новосибірським активістом Артемом Лоскутовим, який закликав провести «Марш за федералізацію Сибіру», з сайту прибрали.

  Активіст, художник із Новосибірська, в цьому інтерв’ю, зокрема, сказав, що організатори акції діють згідно із законом, і у своєму бажанні вимагати більшої незалежності Сибіру від Москви ознак сепаратизму не бачить. У матеріалі не було жодних закликів, окрім того, ні конкретного часу, ні місця проведення акції вказано не було, зазначив головний редактор «Слон.ру» Андрій Горянов.

  Путін сам «вистрілив собі в ногу» – експерт

  Андрій ПіонтковськийАндрій Піонтковський
  x
  Андрій Піонтковський
  Андрій Піонтковський

  Відомий московський аналітик, експерт Андрій Піонтковський сказав Радіо Свобода, що в Москві дуже злякалися запланованого на 17 серпня «Маршу за федералізацію Сибіру» в Новосибірську.

  «Задіяні дуже драконівські заходи. Винесли попередження 17 ЗМІ Росії, включно з такими, як солідний «Комерсант», телеканал «Дождь» й іншим. Так, в Росії злякалися цього дуже серйозно», – зазначає аналітик.

  Андрій Піонтковський також вважає, що заборони таких акцій Москвою лише демонструють те, що Путін своїми діями на розпалювання сепаратизму в Україні сам «вистрілив собі в ногу».

  В Сибіру тепер найбільш популярне гасло – досить годувати Москву!

  «Акція призначена на 17 серпня, це неділя. Тепер ясно, що акцію не дозволять. Але це дуже серйозного удару Путін завдав сам по собі, як кажуть англійці, «вистрілив собі в ногу». Сьогодні на «Еху Москви» великий матеріал Венедиктова. Він якраз цю ситуацію розбирає. Він дуже різко критикує владу Росії, що вона по-дурному зробила з ідеєю федералізації в Україні, що вона розбудила ті ж самі настрої в Росії… Події в Україні це підштовхують. Чому може бути донецький сепаратизм, і якщо це добре, то чому його не може бути в Росії, в Сибіру? Нам же з початків пояснювали, що сепаратизм – це погано. Коли був сепаратизм у Чечні, де ми десятки тисяч людей вбили за це. А в Сибіру, знаєте, яке тепер найбільш популярне гасло – досить годувати Москву!».

  Російський опозиційний політик Борис Нємцов заявив нещодавно, що «Кремль гарячково бореться із зростанням сепаратизму в Росії» і вважає це реакцією росіян на події в Україні.


  Василь Зілгалов

  zilhalovV+rferl.org

  Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 
  від: Viktor Місто: Borispo
  08.08.2014 12:26
  Россия - федеративная республика, то почему её правительство так боится этой протестной акции? Никакой угрозы для территориальной целостности страны в ней нет. Есть угроза сокращения доходов российских олигархов. Это и есть причина испуга.

  від: Арина Місто: Новосибирск
  07.08.2014 14:53
  На х*ен нам в Сибире такоеже гавно , как вна украине и киеве?(

  від: Таука Місто: Киев
  07.08.2014 06:23
  Россия - последняя в мире колониальная империя.Всё, что ЗА Уралом - колония. Типичная политика - выкачка газа, нефти, золота, алмазов, леса и т.д. Пренебрежение интересами местных. Рынок сбыта водки и курева. Все остальные империи развалились раньше потому, что были ЗАМОРСКИМИ (Англия, Франция, Испания, Португалия). У России - СУХОПУТНЫЙ КОРДОН, что позволяет легче контролировать ситуацию. Но кончится всё...- тем самым!

  від: Валерон Місто: Нерюнгри (Саха)
  07.08.2014 00:48
  Якутии вообще путин не нужен только бабки гребут. Якутия очень богатая алмазы,, золото, газ, нефть, уголь и почти вся таблица Менделеева. Послали бы нахрен москву и жили бы и купались как сыр в масле. Была бы самая богатая страна в мире.

  від: Иван Місто: Харьков
  06.08.2014 23:01
  Сибиряку медведь не страшен,а страшен ли московский самозванный "император" будет видно.Сибиряк-брэнд советского и русского кино.Но соответсвует ли это действительности увидим спустя.

  від: Алег Місто: Киев
  06.08.2014 20:40
  Сибиряки вперед!!!!!!!!!!!!!!Путлера нахен!!!! Яныка там на кол и в Украину передайте мы его зарежем.........сьедим,,,,,...... закопаем.......достанем сьедим закопаем........сожгем.........разотрем.......

  від: ПТН Місто: ПНХ
  06.08.2014 20:35
  Хорошее будет название не россейка а Новороссейка!
  У відповідь

  від: Анонім
  07.08.2014 00:12
  Хорошее будет название не Украина а Украинские штаты Америки !
  У відповідь

  від: Сергей Місто: Хмельницкий
  07.08.2014 09:55
  ув. Аноним - при чём тут Америка? Что вы заладили с той Америкой? Что Киселёв ничего нового придумать не может?
  А то вам с зомбоящика только и заливают - киевская хунта, бандеровцы, правый сектор, фашисты...
  )))))))) смеёмся мы тут с вас - такие взрослые а такие глупые. Какой же примитивный мозг нужно иметь чтобы в это всё поверить? Короче дядя - если не хочешь иметь рак мозга то выбрось свой телевизор. Вам уже так мозг промыли кремлёвской пропагандой что вы там уже серьёзно больны! Приезжайте к нам в Карпаты - никто вас там не обидет если вы с миром... А если нет то лучше не едь - сам тебя завалю за родину свою - Украину!

  від: Мир
  06.08.2014 19:38
  Вы только подумайте , сколько плюсов будет, если Сибирь отделится ! Мы сможем покупать у них газ по нужной цене . а оставшаяся часть Росиии может брать по $485 в качестве возмещения морального убытка Сибири, как там у Ильфа и Петрова - столица переместися в Новые Васюки(читай - Новые Сибирюки...) , а москва станет Старыми Васюками.
  В общем , как бы не сложилось . в любом случае у Путина будет чем отвлечься от Украины надолго. Мы очень рады за Сибирь , они достойны лучшего как регион , который кормит всю Россию.

  від: Надежда Місто: Киев
  06.08.2014 14:43
  Это не процесс развала, а движение к прогрессу. Это век социальных сближений , век интернета. Правда всплывает. И теперь каждый видит и понимает власть, правительство.

  від: КакЦап (Москаль)
  05.08.2014 20:07
  Інформація для роздумів
  Россия торжественно передала Китаю 337 квадратных километров близ Хабаровска
  Согласно межправительственному соглашению, остров Тарабаров отныне становится китайским Иньлундао, а Большой Уссурийский поделен на две части. Его западная часть отошедшая под юрисдикцию КНР будет называться Хэйсяцзыдао. Восточная часть закреплена за Россией. Общая площадь этих территорий составляет около 340 квадратных километров.
  Губернатор Хабаровского края Виктор Ишаев обратился к руководству обеих стран с предложением о создании на Большом Уссурийском острове совместной российско-китайской торговой зоны. Администрация края оптимистично расценивает дальнейшие перспективы развития островных территорий. "С точки зрения экономики мы ничего не потеряли", - заявил Ишаев.
  Коментарі, сторінка з 3
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Інтерв’ю» | Під брендами патріотів промишляють «тітушки» – Борислав Береза 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  (©Shutterstock)

  Понад три мільйони британців підписали петицію про переголосування Brexit

  Станом на 12:30 за Києвом 26 червня під документом підписалися понад 3 мільйони 17 тисяч людей 

  Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті

  Волинська трагедія. Замість взаємного вибачення – односторонні звинувачення

  Взаємні гучні звинувачення в гріхах минулої війни можуть завадити почути інше: наростання шуму гармат на східному кордоні України 

  Ярослав Бабич

  Смерть Бабича, МВС і «Азов». Підводні камені справи

  Одне із запитань: чому збрехав речник поліції Київської області Микола Жукович? 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  «Є наші пісні про нас. Але хто їх чує?» – Сашко Положинський  

   

  Красногорівка: поранених цивільних за тиждень більше, ніж за минулий рік 

   

  Поблизу Чернігова стріляли з «Градів», танків і артилерії – тривають масштабні навчання 

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 червня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ