24 травня 2016, Київ 16:44

  Суспільство

  У Швеції запрацював Український інститут

  У Швеції запрацював Український інститутi
  || 0:00:00
  ...  
   
  X
  26.08.2014
  Мета – популяризація української культури. З нагоди відкриття її ініціатори – українки за походженням – сестри Наталія та Ольга Пасічник – зорганізували благодійний концерт на підтримку миру й демократії в Україні - за участю музикантів інших країн.

  Мультимедіа

  Аудіо

  Рівне – Стокгольм – У Швеції запрацював Український інститут. Метою нової інституції є популяризація української культури в цій державі. З нагоди відкриття її ініціатори – українки за походженням – сестри Наталія та Ольга Пасічник – організували благодійний концерт на підтримку України за участю музикантів інших держав.

  Композиції Лисенка, Косенка і Ревуцького не гірші від відомих творів Чайковського чи Рахманінова – просто українську класичну музику у світі практично не популяризують, зауважує піаністка Наталя Пасічник, яка живе й працює у Швеції вже 23 роки.

  Зі Швецією Наталію Пасічник пов’язує сім’я, однак Наталя – уродженка Рівного – не змінює українського громадянства і вже спонукала полюбити свою культуру всю свою шведську родину – про це розповідає її донька – Ніколіна Пасічник-Джонсон.

  «Мій тато – психолог, швед. Але він навчився розмовляти українською. Я б хотіла працювати в інтернаціональних організаціях, допомагати Україні. Щоб у майбутньому мати можливість щось змінити на краще», – ділиться планами Ніколіна.

  У презентації взяли участь принцеса Швеції, посли США та Грузії. Концертом заслуховувалися українська діаспора у Стокгольмі і шведи, котрі не приховували свого захоплення. Наталя Пасічник каже – шведи з неприхованою цікавістю і навіть тривогою спостерігають за подіями в Україні, а відтак виявляють все більший інтерес до неї: «Сьогодні, напевне, 90 процентів глядачів у залі були не українцями, а представниками інших країн, і в більшості – шведи. Їхня реакція переконує, що нам просто необхідно їх знайомити з українською культурою».

  Час відкривати мистецькі скарби

  Наталчина сестра, солістка Варшавської опери Ольга Пасічник, розповідає – так зачудовано сприймають українську музику у всіх країнах світу, де вона побувала з гастролями.

  Після сьогоднішнього концерту всі до мене підходили, і кажуть: «Ми ж навіть не знали, що таке є»

  «Після сьогоднішнього концерту всі до мене підходили, і кажуть: «Ми ж навіть не знали, що таке є». За 23 роки це можна було набудовувати державі. А те, що ми робимо – краплинки в морі».

  Син Ольги, Назар Плиска, який народився у Варшаві, пишається тим, що має українські корені.

  Маю надію, що й інші держави підтримуватимуть Україну не тільки фінансово, а цілим серцем

  «Маю надію, що й інші держави підтримуватимуть Україну не тільки фінансово, а цілим серцем», – розмірковує школяр. 

  Найближчим часом сестри Пасічник планують провести серію концертів за творами українських композиторів та перший Фестиваль української культури у Швеції. Якщо раніше вони сподівалися від української держави, громадянками якої лишаються, хоча б підтримки для запису, то нині прагнуть бодай морального схвалення своїх втілених ідей.

  Американське посольство підтримує такі стремління, і вбачає необхідність в поширенні українського мистецтва, фільмів, музики і танцю, зазначив присутній на презентації посол США у Швеції Марк Бжежинський. Дипломат вважає, що Український інститут Швеції неодмінно створить міцне підґрунтя для розвитку цього процесу.


  Валентина Одарченко

  svobodavolyn+ukr.net

  На Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Ведуча соціального телепроекту «Перехрестя правди» Рівненської держтелерадіокомпанії.  
  Facebook: https://www.facebook.com/valentina.romanuk1


  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Молодь Плюс» | День музеїв в Україні. Як працювати без грошей?

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!

  «Миротворець» виклав нову базу журналістів

  «Публікуємо черговий список акредитованих іноземних журналістів, які співпрацюють з країною-агресором, яка фінансує міжнародний тероризм і окупувала частину територій України» 

  Квіти та дитячі іграшки біля посольства Нідерландів в Україні в пам’ять загиблих людей, які летіли в «Боїнгу» рейсу MH17. Київ, 21 липня 2014 року

  Які шанси, що Росію змусять заплатити компенсацію за «Боїнг-777»?

  Родичі загиблих у малайзійському літаку подали позов до ЄСПЛ. Вимагають по 10 мільйонів доларів за загиблого 

  Акція «Азову», Порошенко та Донбас

  «Загравання із терористами та Кремлем – як і нерозумне провокування їх – матимуть непрогнозовані наслідки не лише для України, а й для Європи» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ