24 травня 2016, Київ 20:35

  Суспільство

  «Який же Путін народ, він від чорта» – режисер Роман Віктюк

  Володимир Путін
  Володимир Путін

  Мультимедіа

  Львів – Роман Віктюк, відомий театральний режисер, побував на відкритті 115-го театрального сезону Львівської опери. Митець народився у Львові і без рідного міста і України не уявляє своє життя. У 1991 році створив свій театр у Москві. Роман Віктюк спеціально прилетів із Москви, щоб привітати колектив Львівського оперного театру з відкриттям ювілейного сезону. Митець зазначив, що з цим театром, пов’язане його життя. А також розповів, як сьогодні, у час українсько-російського збройного протистояння, він почувається у Росії?

  Роман ВіктюкРоман Віктюк
  x
  Роман Віктюк
  Роман Віктюк

  – Коли мені було сім місяців і мама приходила на оперу Верді «Травіата», сиділа на третьому балконі, то коли починалась увертюра Верді, я починав битись. Так хотів прийти у цей світ. Я вже потім питав маму, а коли був мій перший крик. Вона мені відповіла, що це була перша нота в увертюрі великого Верді. Я на могилі Верді про це розповів і вірю, що він мене почув. Завжди, коли скрутне становище, я тут у Львові, у цьому театрі і пам’ятаю це на все життя. Мистецтво кличе, мистецтво рятує, мистецтво від Бога.

  – Ось довкола гуляють львів’яни, за хвилину відкриття театрального сезону і звучатимуть музика, спів, і більшість усвідомлюють, що діється на Сході. Чи мистецтво доречне, чимало запитують про себе. Як у цих реаліях давати раду зі своїми емоціями?

  – Треба продовжувати вірити тільки в єдине – це земля і наше українське призначення на землі бути святими людьми. Тому у нас так багато справжніх святих і вони подають свої знаки тоді, коли хочуть нам зробити погане або ж, коли ми відчуваємо біль. Коли цей біль у нас є – вони над нами своє енергією, сяйвом, і кричать нам: «Ви все витерпите…»

  – Як Вам сьогодні, коли між Україною і Росією йде неоголошена війна, живеться у Москві?

  Я роблю все, щоб вони знали, що я українець

  – Повірте, що дуже важко… Але я роблю все, щоб вони знали, що я українець…

  – Чи Ви могли колись навіть припустити, що дві сусідні країни воюватимуть?

  – Ніколи, ніколи. Але так повинно було статись, тому що ця енергія накопичується так повільно, так без сорому і совісті і чекає ту хвилину, коли може вибухнути. Для тих, хто розпочав цю братовбивчу війну, немає жодної перестороги, немає Бога. Там чорт.

  – Кажуть, що війна це період очищення.

  – Дай Боже, дай Боже…

  – Ви у Львові вбрані у сорочку у сині і жовтні кольори, національні українські барви. Чи можете собі так дозволити ходити у Москві?

  Мій будинок перший від Кремля і в мене жовто-блакитні стрічки

  – У мене на дверях квартири у Москві є дві речі жовто-блакитні і ніхто мені нічого не говорить. А мій будинок перший від Кремля і в мене жовто-блакитні стрічки. Це правда.

  – Не здирає ніхто?

  – Ні. Я прилетів сюди у Львів і подзвонив сусідці, щоб пішла і подивилась на двері, чи є ці кольори. Почув у відповідь : «Ну, что вы, конечно, кто посмеет…»

  – Президент Володимир Путін – це російський народ. І навпаки, російський народ – це Путін, це така ж позиція?

  – Який же Путін народ? Він від чорта.


  Галина Терещук

  В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

  FACEBOOK: https://www.facebook.com/halyna.tereshchuk  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Анатолий Місто: Ровно
  31.08.2014 16:30
  Виктюк прав что Путлер от черта! Всех рождаемых ниже 150 см в генах - Наполеонов, нужно уничтожать! Может это и жестоко, но правильно! Все кто был ростом ниже 150 см - диктаторы, агрессоры, враги народа (Наполеон, Ленин, Сталин, Гитлер, Путин). Слава Украине!!! Смерть Врагам!!!

  від: nn Місто: n
  31.08.2014 09:08
  тупин президент 14 лет (минус условно 5), а россия не меняется сотни лет

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Ми Разом» | Кругова порука знищує ліси. Як це зупинити? 

  Щовівторка та щочетверга о 20:33

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!

  «Миротворець» виклав нову базу журналістів

  «Публікуємо черговий список акредитованих іноземних журналістів, які співпрацюють з країною-агресором, яка фінансує міжнародний тероризм і окупувала частину територій України» 

  Квіти та дитячі іграшки біля посольства Нідерландів в Україні в пам’ять загиблих людей, які летіли в «Боїнгу» рейсу MH17. Київ, 21 липня 2014 року

  Які шанси, що Росію змусять заплатити компенсацію за «Боїнг-777»?

  Родичі загиблих у малайзійському літаку подали позов до ЄСПЛ. Вимагають по 10 мільйонів доларів за загиблого 

  Акція «Азову», Порошенко та Донбас

  «Загравання із терористами та Кремлем – як і нерозумне провокування їх – матимуть непрогнозовані наслідки не лише для України, а й для Європи» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ