29 травня 2016, Київ 16:18

  Політика

  Керівник батальйону «Восток»: взяття Новоазовська відкриває можливість для просування до Криму

  Керівник батальйону угруповання «ДНР» «Восток» Олександр Ходаковський не виключає, що сепаратисти можуть рухатися з Донбасу на південь України, в бік Запоріжжя, Херсону і зрештою Криму. Про це він сказав в інтерв’ю Радіо Свобода в Донецьку.

  У відповідь на запитання, якою є остаточна мета операції після взяття Новоазовська на Донеччині, Ходаковський відповів, що тут можна поставити знак безкінечності.

  «Можна як Петро Перший прорубати дорогу до моря, а можна обмежуватися тактичними завданнями Для мене досить важливо, що ми отримали морське сполучення. Це принциповий момент. Якщо ми будемо контролювати узбережжя до межі Донецької області, то це дасть нам можливість для певних оперативних маневрів, плюс відкриває можливість для просування в бік Запоріжжя, Херсона і відповідно в бік Криму», – сказав керівник батальйону «Восток».

  При цьому Ходаковський не погоджується з оцінками, що жителі півдня України не підтримають проросійські угруповання. За його словами, до початку контрнаступу його соратники відчували дефіцит новобранців, але після перших успіхів картина радикально змінилася. Водночас він очікує, що можливі бої на півдні принесуть більше кровопролиття.

  «Єдина проблема в тому, що тут (на Донбасі – ред.), на думку аналітиків, радикально налаштованих людей менше, то там це співвідношення може бути 50 на 50. За умови неграмотного підходу це означатиме більшу міру кровопролиття, – сказав Ходаковський. – Тут є велика серединна група, яка не долучається ні до тих, ні до інших, а просто виступає за мир. Відповідно тут кількість людей, залучених у бойові дії, дещо нижча і ступінь радикалізму нижчий…А там у цей час люди поїдали один одного, дивилися телевізор, брали участь в інтернет-баталіях, накачували себе, і якщо зараз будуть провокації у вигляді просування нас на ті території, то мені здається, що ці люди вже налаштовані, і маючи певний запал ненависті, вони вийдуть, так чи інакше, воювати та тому, чи іншому боці. Підтримка буде однозначно, але легко не буде».

  Керівник батальйону «Восток» очікує, що конфлікт закінчиться за столом

  Очевидно, що після того як ми один одного сильно пошарпаємо, то у будь-якому випадку сядемо за стіл переговорів

  переговорів: «Очевидно, що після того як ми один одного сильно пошарпаємо, то у будь-якому випадку сядемо за стіл переговорів. Те, що мало відбутися на першочергових етапах, коли стало зрозуміло, що народ тут на південному сході неоднозначно сприйняв події (на Майдані –  ред.) і треба було з ним шукати тонку лінію для побудови взаємовідносин, то замість цього важким солдатським чоботом прийшла українська армія».

  Ходаковський є засновником і керівником батальйону «Восток», що є одним з формувань «ДНР», яку в Україні визнали терориcтичною організацією. Раніше він командував спецпідрозділом СБУ «Альфа» в Донецькій області. 

  За даними РНБО України, проросійські бойовики у взаємодії з російськими  військами 27 серпня захопили місто Новоазовськ і низку сусідніх населених пунктів Донецької області. Росія заперечує участь своїх сил в операції, а представники «ДНР» кажуть, що їх підтримали колишні і діючі російські військовослужбовці «у відпустці».

  Повне інтерв'ю Андрія Бабицького з Олександром Ходаковським тут:

  Росія нам сприяє на усіх рівнях – Ходаковський, керівник батальйону «Восток»i
  X
  Андрій Бабицький
  29.08.2014
  Один із лідерів угруповання «ДНР», що визнане в Україні терористичним, керівник батальйону «Восток» Олександр Ходаковський висловлює здивування, чому президент Росії Володимир Путін досі не визнав «ДНР» і «ЛНР». Із Ходаковським провів розмову журналіст Молдовської редакції Радіо Свобода Андрій Бабицький.

     Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 
  від: Анонім
  31.08.2014 01:08
  Здохни сука, Ичто бы твоя дочь не счистилась при родах, а сын стал евнухом.

  від: Анонім
  31.08.2014 00:33
  Зраднікі довго не живуть.

  від: euvropeec3
  30.08.2014 22:42
  Українська РС є, на мою думку, найбільш об'єктивним ЗМІ. Але, на жаль, інколи виникає враження, що деякі співробітники РС отримують зарплату не лише від Конгресу США, але й від олігархів, взагалі ворогів Українського народу. Враховуючи, що останніми роками Росія Путіна чималі кошти витрачає на підкуп політиків, дипломатів та журналістів Заходу, то таке припущення цілком вірогідне.
  Особисто я не вживаю по відношенню до представників ДНР чи ЛНР терміни сепаратисти чи терористи. Переважна більшість населення Донбасу не знає значення слова «сепаратист», воно для них образливе тому, що плутають з відомим огидним словом – педерасти. Асоціація така у людей. Не більше знань у них і щодо слова «терорист». Враховуючи реальні дії керівництва ДНР та ЛНР, їх військових формувань, я вживаю зрозуміле всім визначення – бандити. В такому разі у мене запитання до РС навіщо запросили в студію бандита Ходаковського? Невже заплатили великі гроші. Якщо з метою показати обличчя цього нелюда для фізіономістів, то, мабуть, РС не рекламна чи навчальна площадка для всякого бруду. І так зрозуміло, що нормальна людина не може бути на боці бандитів та тим більше очолювати їх військове формування.
  Мені в деякій мірі відомі мужність, об'єктивність та високий професійний рівень журналіста Андрія Бабицького. І все-таки сумніви залишаються щодо доцільності даного матеріалу.

  від: Микола Місто: Київ
  30.08.2014 22:38
  Давайте згадаймо історію минулого століття коли більшовики те саме робили на Донбасі поки невідбувся путч у Києві і після цього впала УНР. Те саме відбувається зараз тільки вже в Києві інакше думають, я думаю що не вдастя в столиці досягнути цього що хоче кремль....

  від: Анонім
  30.08.2014 20:27
  ходаковський є людина яка незаслуговує на розмову в Справі України, можна відчути в него лиш зло яке не дає користи, так що треба оминати розмови з такими одиницями, а їх є богато

  від: Наталья Місто: Днепропетровск
  30.08.2014 19:32
  Прикормили таких сук-нелюдей на украине. И не здохнет, тварь!! Но ничего, мы все равно выбьем с Украины этих рашистские мразей

  від: Виктор Місто: Запорожье
  30.08.2014 19:22
  Не юго-восток, а восток ! А на юг Украины этот донецкий ушлепок может сунуться, только предварительно вымыв свой зад !

  від: Кантари Місто: лампово
  30.08.2014 19:13
  Комментаторы! Не будьте страусами!"Не хотим знать и все!
  Уже и простых заявлений стали боятся! Не трогали б Донбасс - жили бы как раньше, без войны!Достаточно было скинуть Януковича и отдаться Евросоюзу! А теперь поздно,джин выпущен из бутылки, могут остальные области попросится на выход, к примеру -Львовская.Что то там неспокойно.

  від: Киевлянка Місто: Киев
  30.08.2014 16:01
  Я в шоке просто от Радио Свобода..а никого лучше вы не нашли,чтоб побеседовать, чем террориста из ахметовского батальона Восток? Вы знаете,что в этом батальоне российские спецназовцы запытали до смерти нашего бойца,который был вынужден им сдаться под их "честное офицерское слово"?А знаете, что пытки и убийства - это их ежедневная рутина?

  від: ц Місто: ц
  30.08.2014 14:34
  Петр 1 прорубал "окно в Европу" не для войны со Славянами! Ходаковский это малограмотный руководитель террорист, ему нужен выход в морю по трупам Украинцев!
  Коментарі, сторінка з 2
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Суботнє інтерв’ю» | Суспільству плювати на Верховну Раду – Андрій Білецький  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  У НАБУ підтвердили отримання документів щодо «чорної каси» Партії регіонів

  Документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців – колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ