29 червня 2016, Київ 03:01

  Політика

  В очікуванні Третьої світової війни. Як зміниться світ

  (Рубрика «Точка зору»)
   

  Вісь зла – термін, який вперше використав колишній президент США Джордж Буш у щорічному зверненні до Конгресу США 29 січня 2002 року, та часто повторював весь період свого президентства, описуючи уряди країн, які звинувачують у спонсоруванні тероризму.

  Тоді до неї входили Ірак, Іран та Північна Корея (КНДР). За Джоном Болтоном, до цього переліку було додано Кубу, Лівію та Сирію. У списку «оплотів тиранії» Кондолізи Райс фігурували Білорусь, Зімбабве та М’янма. Сьогодні цей список має впевнено очолити Росія.

  Одразу після теракту «11 вересня», у світі почали говорити про «Третю світову війну» як війну цивілізованого світу з тероризмом. Схоже, сьогодні вона почалась. І український фронт, хоч і найбільший та найпомітніший, проте не єдиний.

  Окрім окупованого російськими терористами українського Криму та частково окупованого українського Донбасу, бойові дії тривають у Смузі Гази, Сирії, Іраку, Афганістані, Лівії, Нагірному Карабасі, Боснії, Таїланді та в ряді африканських країн.

  Наразі відносно спокійно у Придністров’ї, Абхазії, Південній Осетії… проте будь-якої миті війна може туди повернутись.

  До кожного конфлікту тією чи іншою мірою причетна Москва. Саме там і є центр всесвітнього зла та мороку – «всевидяче око Саурона».

  Наприклад, військові дії в Іраку відновились завдяки сирійським бойовикам. А хто відкрито підтримує військовий конфлікт у Сирії? Правильно, Кремль. Хто постачає сучасну зброю терористам з організації «Хамас»? Знову ж таки, Кремль… Кому вигідна ескалація збройних конфліктів по всьому світу? Москві… Саме так вдається відволікати увагу світової спільноти від подій в Україні.

  Сьогодні події в різних гарячих точках світові лідери поки що не пов’язують, однак це не значить, що вони не мають між собою зв’язку. Друга світова війна також починалась із регіональних конфліктів… Історія циклічна.

  Навіщо Росії розпочинати нову світову війну?

  Нині, після останніх подій в Україні, всі починають розуміти, що Путін узяв курс на розв’язання Третьої світової війни. Більшість лідерів розвинених держав сподіваються, що він зупиниться, що з ним можна буде якось домовитись… однак все одно змушені готуватись до оборони.

  Окрім України, до російського вторгнення необхідно готуватись, в першу чергу, країнам Прибалтики, Фінляндії, Польщі, Молдові, Грузії, Азербайджану, Білорусії, Казахстану… Всі вони є потенційними жертвами агресії, адже їхні території колись належали Російській та Радянській імперіям.

  Однак на цьому Путін не планує зупинятись. Російська пропаганда на повну силу просуває в маси територіальні претензії до США (Аляска), Ізраїлю (Палестина), відновлення впливу на колишні країни Варшавського договору.

  Путін повірив у своє вище призначення і розпочав війну зі всім цивілізованим світом. Він воює за відновлення могутності та впливу СРСР – тоталітарної імперії зла, кінцевою метою якого є навіть не біполярний світ, а не більше, ні менше, як світове панування.

  Головним аргументом, який вселяє впевненість у своїх силах Путіна, є ядерна зброя. Вона ж є головною причиною того, що міжнародні злочини Кремля сходять його правителю з рук. І, що найгірше, Путін, доведений до відчаю, дійсно може цю зборю застосувати.

  Як можна запобігти масштабним руйнаціям імовірно ядерної війни? У світових держав, насправді, є єдиний варіант – війна всередині самої Росії. Народне повстання, демократична революція і національно-визвольні війни різних республік. По своїй території ядерною зброєю Путін не стрілятиме.

  Схема, застосована Кремлем в Україні, Молдові та Грузії, ідеально пасує для самої Російської Федерації. Поява сепаратистської організації, захоплення адмінбудівель, проведення референдуму, проголошення незалежності або приєднання до сусідньої держави...

  Територіальні претензії до Росії та самовизначення народів

  Територій, що хотіли б отримати незалежність від Москви, або навіть приєднатись до іншої держави, в Росії безліч. Рівно, як і сусідів, зацікавлених у такому розвитку подій. Розглянемо найяскравіші приклади.

  1. Калінінградська область. Територія, анексована Росією у Німеччини після Другої світової війни, відома як Кенігсберг. Межує з Литвою та Польщею і не має сухопутного кордону з РФ. Незважаючи на те, що німецьке населення було майже повністю депортоване, а звільнені території заселені переважно росіянами, в області тривалий час діють сепаратистські організації. На цю територію можуть одночасно претендувати Литва, Польща та Німеччина.

  2. Карелія, Ленінградська, Мурманська, Архангельська, Новгородська області. Понад 16 років Карело-Фінська Республіка була 16-ю союзною республікою СРСР, тому цілком могла би претендувати на повну незалежність. Водночас, економічно, історично і етнічно ці території близькі до Фінляндії.

  3. Курили, Сахалін. На ці території тривалий час відкрито претендує Японія. Офіційно вона досі перебуває у стані війни з Росією, ще з Другої світової.

  4. Далекий схід, Сибір. На великій і майже не заселеній території живе чимало народностей, частина з яких мають власні автономні республіки. Тут зможе утворитись від 1 до 15 держав, однак значно імовірнішою перспективою для них буде приєднання до Китаю.

  5. Кавказ (Чечня, Інгушетія, Дагестан, Карачаєво-Черкесія, Північна Осетія, Кабардино-Балкарія). Незважаючи на придушення повстання у Чечні, народи Кавказу завжди зберігали прагнення до незалежності, і повернуться до цієї ідеї за першої ліпшої можливості. На основі кавказьких республік може утворитись федеративна мусульманська держава.

  6. Кубанський, Ставропольський краї, Ростовська, Воронізька, Курська, Білгородська, Брянська, Волгоградська області – це етнічні українські території. Вони заселялись переважно українцями (землі східної Слобожанщини, Стародубщини, Малинового та Жовтого клинів). Логічно, що на них зможе претендувати Україна.

  7. Смоленськ – це давнє білоруське місто. За зручної нагоди, воно, разом із околицями, могло би повернутись до своєї нації.

  Розвал Росії поставить, нарешті, крапку у біполярній системі світу, однак народить багатополярну систему. Цьому сприятимуть виснаження США та ЄС внаслідок протистояння з Росією, економічний розвиток та інтеграційні процеси між країнами «третього світу». І, чим пізніше демократичні країни увійдуть у відкритий конфлікт з путінською Росією, тим більших втрат зазнають.

  На мою думку, світовими тенденціями є поєднання новітніх технологій із пізнанням та переосмисленням історії, як світової, так і кожної окремої людини і людських спільнот. Повернення до своїх коренів, відновлення шанобливого ставлення до природи, заглиблення у свій духовний світ та пошук внутрішньої гармонії – це єдиний порятунок глобалізованого світу споживацтва та лицемірства від самознищення. І у світових трансформаціях вагому роль може зіграти саме український народ.

  Нові полюси:

  1. Америка. Вашингтон. Сьогоднішня політика американського лідера зробила номінальну наддержаву практично беззубою і слабкою. І цю тенденцію буде важко зупинити. Зрозуміло, що столиця США продовжуватиме впливати на всі процеси у світі. Але з часом її вплив буде зведено до країн Північної та Центральної Америки.

  2. Азія. Пекін. Китай повністю перехопить знамена СРСР і стане головним центром тоталітаризму і деспотизму в світі. Інтереси Китаю не обмежаться східною частиною Росії, а включатимуть у себе також країни середньої Азії, Монголію, Корею, В’єтнам, Лаос, Камбоджу, і непокірний острів Тайвань.

  3. Європа. Київ. Для когось це буде занадто амбітно, для когось – неймовірно, однак, виключно із приєднанням України до ЄС, Європа набуде суб’єктності і стане самостійним гравцем на міжнародній арені. Під впливом українського народу, європейці почнуть просинатись і згадувати свої цінності, за які українці сьогодні віддають свої життя. Європейські країни отримають поштовх до нового розвитку і зможуть подолати внутрішню кризу. До складу ЄС з часом увійдуть і держави, що утворяться на місці європейської частини Росії, і Молдова, і Туреччина, і Ізраїль, і Грузія, і Азербайджан, і Вірменія, і Білорусь, і країни Середземномор’я.

  4. Ісламський світ. Багдад. Мусульманські країни Ірак, Іран, Саудівська Аравія, Афганістан, Пакистан, ОАЕ, Оман, Ємен, Кувейт тощо об’єднаються довкола спільної культури, релігії та економіки. Вони не стануть єдиною державою, однак створять певні наддержавні органи, у форматі військово-економічного союзу.

  5. Індія. Делі. На противагу ісламським країнам та Китаю, навколо Індії об’єднаються її сусіди, які не захочуть потрапити в залежність від Пекіну, такі як Шрі-Ланка, М’янма, Таїланд, Непал, Бангладеш.

  6. Латинська Америка. Бразиліа. Бразилія вже тривалий час виконує роль регіонального лідера, а на континенті вже створено наддержавне об’єднання. В подальшому інтеграційні процеси будуть поглиблюватись. Найімовірніше, у них братимуть участь також Аргентина, Болівія, Уругвай, Парагвай, Перу та Чилі.

  7. Австралія. Канберра. Зрозуміло, що на Австралію орієнтуватимуться навколишні країни Океанії та острівні держави Південно-Східної Азії. Такими країнами можуть бути Нова Зеландія, Індонезія, Папуа Нова Гвінея, Малайзія, Сінгапур, Філіппіни тощо.

  8. Африка. Преторія. Процес розвитку африканських країн, безумовно, буде найдовшим та найскладнішим. І першість у цьому процесі триматиме найрозвиненіша країна регіону – Південно-Африканська Республіка. В процес, із часом, будуть включені всі країни континенту, за винятком тих, що мають вихід до Середземного моря.

  Отже, все тільки починається. Україну чекає велике майбутнє.

  Дмитро Сінченко – координатор Всеукраїнської ініціативи «Рух державотворців»

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода


  Дмитро Сінченко

  Керівник Всеукраїнської ініціативи «Рух державотворців». Раніше працював на посадах речника Всеукраїнської організації «Дебатна Академія», члена Національного комітету кампанії «Молодіжна варта», віце-президента Українського незалежного фонду інноваційного розвитку. У 2009 році був одним із засновників та спікерів Громадської кампанії «Новий Громадянин». У 2011 році долучився до заснування Руху «Чесно». Із 2012 року очолюю Асоціацію політичних наук. Політичний аналітик, блогер, публіцист.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 4
      Вперед 
  від: Борис
  21.09.2014 21:40
  автор забыл упомянуть "государство" Республика Татарстан

  від: Дмитро Місто: Запоріжжя
  15.09.2014 09:50
  Читав цю маячню і довго ржав. Читайте класику. Це ж чиста шаріковщина. Більшовики теж вважали себе всесвітнім світочем. Та й ідеї в них теоретично були непогані: соціальна справедливість. Перші закони в них були демократичними, поки не почалась громадянська війна. Вічна боротьба з ворогом зробили з них монстрів. Погано, що нинішні "революціонери" не вивчають історію. Я не хочу повторення більшовизму в Україні.

  від: Betmen
  07.09.2014 15:59
  Путин одержим манией величия-комплексом Наполеона и его марионетки в Кремле полностью поддерживают его стремление к мировому господству.Цель Путина- реанимация Российской империи Николая Кровавого , а затем Восточной Римской империи( Византии), наследником которой он себя считает.Путину наплевать на все человеческие жертвы и он немедленно готов использовать ядерное оружие для достижения мирового господства. К этому его подталкивают Кремлёвские лакеи.Путин заявлял ,что является противником большевиков потому,что они не решились начать новую мировую войну за мировое господство .Эта война ,как он считает обеспечит ему пожизненное правление в РФ.

  від: тот самый вячеслав Місто: россия москва
  06.09.2014 20:22
  Кремлёвский маньяк идеи сделать россию монархией а семью лилипутиных-царями с самого начала был и есть готов на вообще любой беспредел, только в феврале-марте 2014 потерял последние остатки страха, которые его хоть в чём-то сдерживали. В Калужской и в Вологодской областях, а моежет и ещё где в полках РВСН стоит по 300 мегатонной атомной бомбе-любую из них взорви и всей планеты Земля не станет. Экипажи офицеров на местах-в полках и дивизях даже не подозревают, что это не обычная ракета,а бомба последнего дня всего Человечества. Им дадут приказ или автоматика из подмосковного бункера сможет нажать кнопку, как и где что сделано точно никто не знает. Это на случай атаки против россии как против Ирака и против подобного. Надо объяснять это всем офицерам армии россии, что нельзя дававть любые команды любой технике и по любой линии связи, про которые нет уверенности, что это не бомба последнего дня. Фактически это призыв к предательству-отказу от пуска по приказу плюс самовольное вмешательство в конструкцию ракет и оборудования. Именно поэтому всё кремлю с рук и сходит.
  Автор статьи прав про геополитический расклад более чем на 2/3, но ....
  Атомное оружие россия уже применяла в горах Кавказа-уничтожили в январе 2002 пещеру с базой Чеченцев. Её просто тяжело было бы штурмовать, а так тактическая ракета и заряд в 2-3 килотонны. Маньяку понравилось. Его подельникам тоже. Как вариант суперпакости-удар по 20-25 ГОРОДАМ Украины зарядами по 120-200КТ. Решить проблему смогла бы диверсионная доставка в нужный момент примерно 10 мегатонн до кремля-москва сейчас полностью беззащитна от всех способов доставки. Алгоритмы применения бомбы последнего дня расчитаны на войну но не на одиночный теракт-хотя эти слова моего источника из удп не гарантированы ничем. Как вариант-устроить мегатонный взрыв на единственном российском подземном заводе где обогащают плутоний-в красноярскойобласти-как я помню. Через примерно 6 лет все нынешние атомные заряды станут негодны к войне и сгодятся только на самодельную бомбу последнего дня. Это уже будет видно средствам разведки НАТО. Только что сможет маньяк за эти годы??? Именно сейчас под зиму десять мегатонн самое время доставить. Или сообщите мне чо было бы ещё более гуманным вариантом.

  від: Родій
  06.09.2014 16:28
  Україні потрібно повернути її справжнє ім`я Русь, а кацапам залишити позорне та брудне "московія", - це буде історично справедливо. Я думаю, якщо світове співтовариство знайде спосіб знешкодити кацапські боєголовки, в повітрі або на території московії, - то побороти імперію зла можна буде десь за півроку.
  У відповідь

  від: Дмитро Місто: Запоріжжя
  15.09.2014 09:42
  А я намагаюсь переконати росіян, що в нас нацизму немає. Але, на жаль, вони заходять в Інтернет і читають пости таких як Ви.

  від: Микола Місто: Нововоронцовка
  06.09.2014 14:23
  Стаття дуже(!) актуальна й цікава. Якщо не на 100, то на 90 відсотків усе так і буде з деякими поправками та вдлосконаленнями. Гадаю, автор аж занадто принижує роль лідера США та місце цієї передової країни у світових процесах. США я бачу не гегемоном, а світочем демократії й прогресу. А щодо України, то це -чиста правда! Дякую шановній редакції за публікацію цієї статті! Так тримати, панове!

  від: OlegRoman Місто: Bratislava
  04.09.2014 17:36

  Шизофреник Путин - гaрaнт постeпeнного тотaльного розвaлa и крaхa России. Eго кагебистские мозги нe в состояниии думaть бeз тайных подлостeй и грязных махинаций, руководится гумaнизмом соврeмeнного мирa. Цeлью этого политичeского шизофрeникa рeконстрструировaть и вeрнуть к жизни старый хлам СССР. "Пeрсонa" лилипутина насаждает в мире коварную политику рашизма нa основe нeприязней, окупaций, рeпрeссий, лжи. Защита русскоязычного населения это дешевый, примитивный трик, повод для прикрытия огромнейших внутренних проблем и состояния розграбленной кремлевской хунтой страны и её народа. Неисчислимое в мире состояние, богатство русского царька-злодея необходимо россекретить и обнародовать. Может этот факт пробудит русское общество от алкогольного и наркотического сна. Уверен, что эта астромомическая цифра подстрекнёт народ России к отважому и радикальному решению менять Россию. Кремль наконец обязан стать мировым музеем злодеяний советского рашизма и путинского кагебизма.
  Bratislava Praha.

  від: Руслан Місто: Киев
  04.09.2014 09:15
  У кого-то сильные галлюциногены в обиходе )))
  У відповідь

  від: Анонім Місто: Север
  05.09.2014 12:38
  Руслан С хоружевской фермы по выращиванию грибов -галюциногенов ,каждую пятницу отправляют вагон .Как курнет так и в братиславе,еще две затяжки и уже в Нью-Йорке на Брайтон-Бич. Вообще кугутам противопоказано курить травку с грибом.Это особый лишайник,делающий свидомита полностью неадекватным.
  У відповідь

  від: тот самый вячеслав Місто: россия москва
  06.09.2014 19:58
  Земляк мой, ано-ним с севера, зачем по себе о людях судишь? Или боишься что десять мегатонн оставят на местекремля атомное море а вспышка-последнее, что ты в жизни увидишь?

  від: Артур Місто: Харьков
  04.09.2014 09:12
  Зачем сейчас кому-то физически занимать (оккупировать) эту несчастную, вконец разоренную, обворованную, разграбленную своими же украинскими магнатами и "можновладцами" страну? Если бы это сделала, например, Россия, то ей пришлось бы вскоре увеличивать зарплаты и пенсии местного населения в 3-4 раза, до своего нынешнего уровня. А США и ЕС Украина нужна лишь как полностью политически и экономически подчиненная и контролируемая территория. И миф о якобы росте при пути в западном направлении уровня жизни украинцев уже вдребезги разбит в этом году правлением 100% прозападных новых наркомов в лице Порошенко, Яценюка, Турчинова, Коломойского, Наливайченко и прочих отборных "нацгвардейцев".
  У відповідь

  від: ZUR Місто: lwow
  05.09.2014 15:24
  лично меня вполне устраивает расклад , при котором восток отойдет России. Это даст оставшимся териториям возможность интегрироваться в Европу.
  Но..где гарантии что Путин остановится в Донбасе??.. Нет таких гарантий.
  У відповідь

  від: ZUR Місто: Lwow
  07.09.2014 14:11
  Аноним, не будьте мелочным). не все измеряется деньгами.
  Если путин захватит укриану, он вырежет все население Зап. Украины и его чечены-днровцы разрушат города. При чем здесь дневной заработок??
  У відповідь

  від: Анонім
  06.09.2014 17:44
  Зур . 5 долл дневной зароботок украинца в основном. 1500 гривен в месяц и 900гр коммунальные услуги.
  Вы какие травки курите? Что скажет европеец пересичный от такого нового партнера?
  Забудьте о Европе и вспомните про Буркина _Фасо или Сомали или Верхняя вольта бывшая .там за 1 долл в день работают.
  У відповідь

  від: Вик Місто: житомир
  04.09.2014 14:10
  Так уже заняли(оккупировали)Ю проснись уважаемый. Пенсии у Рассеян в валюте в 3-4 раза выше?(сегодняшник курс брать не нужно, всетаки война в стране)
  У відповідь

  від: Анонім
  04.09.2014 15:22
  Вик. У рассЕян конечно в валюте больше в три иболее раз.
  Поковник армейский получает 800 долл, бурильщик из Ямала более 1000 долл. Причем тут наш курс?
  Оплата за учебу в медине унас 18 тыс гривен-этос колько долл.сейчас?
  Ав России не вмосковских,а в провинциальных мединах оплата в год 3500 долл.
  так шо мы должны сравнивать себя с либерией ,Суданом и бывшей Верхней Вольтой.Россия на данном промежутке времени этоне наш уровень.

  від: Анонім
  03.09.2014 23:11
  "Вісь Зла", "Імперія Зла", "Імперія Брехні", "Царство сатани" - все це про одну і ту ж гопнічеську й злісну територію...
  Цілком можлива 3-я Світова...(
  Принаймні я це давно бачу, дивлячись "в корінь" (без зайвого пафосу чи ненависті) на диявольського карлика...
  Якшо світ не зупинить рашизм, рашизм зупинить світ!
  І колись усюди будуть пам'ятники НЕВІДОМОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СОЛДАТОВІ (як тому, хто одним із перших боровся проти фашизму 21-го столітття)..
  Коментарі, сторінка з 4
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ