28 травня 2016, Київ 03:02

  Політика

  Путін і РПЦ супроти України. Відверта брехня і агресія

  Президент Росії Володимир Путін і глава РПЦ Кирило. Архівна фотографія
  Президент Росії Володимир Путін і глава РПЦ Кирило. Архівна фотографія

  Поведінку політичних і церковних керманичів Росії супроти України протягом останніх місяців цього року було передбачено майже дві тисячі років тому. Апостол Матвій у своєму Євангелії попереджав: «Стережіться лжепророків, що приходять до вас в овечій одежі, а всередині – вовки хижі» (Матвій 7.15).

  На жаль, велика частина громадян України в щось таке повірити не хотіла. Але факти – річ уперта.

  Документальне свідчення правдивості цієї притчі подає, серед іншого, фільм відомого у світі словацького кіномитця Павла Барабаша про незайману природу словацьких гір. В серії фільмів під назвою Tatry є і цікава картина про поведінку зголоднілого вовка «Волання дичавини».

  Щоб на високогірному пасовиську якомога ближче підійти до своєї жертви – вівці, вовк, як висвітлює фільм Барабашa, спершу вивалявся в овечих екскрементах. Нейтралізував власний (вовчий) запах, щоб таким чином йому було легше накинутися на свою жертву. Коли «наївна» вівця збагнула цей вовчий трюк, було вже пізно...

  Так воно і з сучасними російськими вовками в овечій одежі в Україні.

  Довготривале заколисування українців, що вони – «братський народ», про «вічну дружбу», про Україну як осереддя «Святої Русі», і що «Київ – це наш новий Єрусалим, серцевина нашого життя», та інші «компліменти» в цьому ж дусі, наприклад, від патріарха РПЦ Кирила, мали на меті одне: знищити інстинкт самозбереження «українських овечок», щоб згодом їх стригти і рвати. Про це свідчить російська агресія на українському Донбасі.

  Євангельська притча про вовків в овечій шкурі, це не байка, а реальність нашого часу. Вона викриває сучасних московських окупантів без ряси і тих, у рясах, що поводяться по-вовчому. Безпардонна брехня Путіна про те, що війська Росії не воюють на території України є тому прикладом.

  Після окупації українського півострова Крим російськими «зеленими чоловічками» Путін невдовзі зізнався, що це були російські військові.

  У Криму розпочалися переслідування віруючих не московського православ’я та мусульман. Заохоченням стала заява апологета відродження російської імперії, патріарха Кирила, який 14 березня 2014 року назвав ворогами усіх, хто хоче «розділити наш народ, і особливо відірвати південні й західні російські землі від єдиного «русского мира». Цю мантру Кирило в різних варіантах повторює вже принаймні 20 років. Ще 1994 року він (тоді в ранзі так званого «міністра закордонних справ» Московської патріархії) сказав: «Церква сприймає розпад єдиної держави (СРСР) як трагедію. Тому ми (московський патріархат) вважаємо, що будь-які розумні зусилля, спрямовані на відновлення Вітчизни, це благо. Росіяни, українці, білоруси – це єдиний народ». Ось тобі «розумні зусилля» одного з реставраторів російської імперії!

  Сказано це було ще до того, як Путін пролляв крокодилячі сльози над розвалом СРСР, назвавши це найбільшою трагедією ХХ століття.

  Ось «задушевні» обійми тих, що пройшли школу НКВД-КГБ. Треба ще приклади?

  На початку червня цього року так званий «народний губернатор» угруповання «Донецька народна республіка», що визнане в Україні терористичним, Губарєв, заохочений заявою Кирила, сказав, що російських найманців-терористів на війну в Україні благословила Російська православна церква, бо «це війна за «русский мир». Це війна за «Новоросію». «Це війна за свободу від фашизму українського», – заявив російський нацик, у минулому член неонацистської організації «Русское национальное единство», яким керує горезвісний ще з часу московського путчу Олександр Баркашов.

  Активно стежить за подіями в Україні, вірний слуга патріарха Кирила священик Ілій (Ноздрін), що мешкає у підмосковному Пєрєделкіно на території патріаршого подвір’я. Наприкінці травня він публічно закликав Христа, Богородицю, Архистратига Михаїла і всіх святих визволити «малоросів від западенців і американо-бандерівської смути».

  Православний сталініст отець Ілій, як повідомляє інформаційне агентство РІСУ, є духовником, чи пак сповідником патріарха Кирила. Все стає на свої місця. Тепер всім ясно, якими етичними цінностями живе Московський патріарх і керівництво РПЦ.

  Нове це – призабуте старе

  У червні 1996 року, на п’ятиріччя своє інтронізації попередник Кирила, патріарх РПЦ Алєксей ІІ клявся: «Рука об руку с государственной властю, Церковь будет вести Россию к Величию и Мощи». Це було сказано під час Першої Чеченської війни. Благословляючи російських православних на війну з «невірними» Ічкерії, Патріарх демонстрував, якою важливою є для Російської православної церкви симфонія, просто нерозривний зв’язок між церквою і державою.

  Без цього зв’язку з царством кесаря РПЦ ніколи в історії не діяла, Завжди активно брала участь у «собіранії» чужих земель.

  У липні 1927 року місцеблюститель патріаршого престолу РПЦ митрополит Сергій (Страгородський) самовільно, без погодження з іншими ієрархами-колегами, оприлюднив Декларацію лояльності РПЦ до сталінського режиму. В цьому документі мовиться, що радості радянської влади є радостями Російської православної церкви, а невдачі влади є невдачами РПЦ. Це був акт її моральної капітуляції перед Сталіним.

  Восени 1942 року, з нагоди 25-річчя більшовицької революції цю лояльність було продемонстровано знову. У вітаннях, надісланих до Кремля, повідомила газета («Правда» 9. 9.1942), митрополит Сергій назвав тирана «богоизбранным вождем воинских и культурных сил» СРСР.

  Митрополит Сергій помер 1944 року, а патріархом було обрано Алєксея (Симанського), котрий на початку ХХ-го століття очолював Тульське відділення антисемітського й шовіністичного «Союзу Русского народа». Після свого обрання новий патріарх Алєксей І закликав свою паству коритися і вірно служити «богоустановленной власти», Сталіна («Правда» 7.2.1945).

  Хай живе брехня, якщо вона в інтересах держави

  Російська православна церква завжди дбала про пишноту обрядів, церемоній, тобто зосереджувала увагу на зовнішніх атрибутах своєї діяльності. Навчання віруючих Євангельських правд було для неї чимось другорядним. Про це свідчать такі дані.

  Згідно з результатами соціологічних опитувань, проведених в Росії наприкінці березня цього року, 54% опитаних громадян Російської Федерації вважають, що державі дозволено брехати у ЗМІ якщо це в її (державних) інтересах. Дані опитування російського «Левада-Центру» свідчать про те, що 58% громадян Росії вважають правильним дати терористам в України зброю, а 31% висловився за введення російських військ до України.

  Це страшні результати. Це показники діяльності РПЦ в середовищі своїх православних овечок. Стає моторошно.

  Російська православна церква на початку ХХІ століття дозволяє своїм віруючим брехати, якщо йдеться про інтереси держави. Пересічний віруючий це розуміє так: якщо держава має право брехати в її інтересах, то я, її простий громадянин, також маю право так чинити, зокрема, коли йдеться про інтереси мої і моїх дітей. Як тут не згадати відому народну мудрість часів совдепії: хто не краде в державі, обкрадає свою сім’ю...

  Чого ж дивуватися «простим смертним», якщо лицемірить сам святіший РПЦ Кирило. На офіційному сайті Московської патріархії він оприлюднив 14.08.2014 року листа до предстоятелів Православних церков, в якому звинуватив «розкольників» (УПЦ КП) та «уніатів» (УГКЦ) у нищенні «канонічного православ’я» в Донецькій та Луганський областях. Наступного дня цей лист із невідомих причин зник з усіх сайтів РПЦ. Через кілька днів там з’явився текст листа до ООН, до Ради Європи та ОБСЄ з проханням патріарха Кирила захистити «православних християн Східної України». Патріарх просить авторитетні міжнародні організації протидіяти «спробам уніатів і розкольників нанести шкоду канонічному православ’ю в Україні».

  Весь цивілізований світ бачить, що найбільшу шкоду віруючим на Донбасі й в Україні взагалі завдає путінський режим Росії його всебічна підтримка терористів на Сході України.

  1918 року уродженець Києва філософ Микола Бердяєв написав: «Московський шовінізм у московській церкві – це суто московська національна її прикмета. Московська церква насичена московським шовінізмом від гори до споду і в минулому, і в сучасному».

  У цій церкві, начебто було охрещено і сучасного керівника Росії Володимира Путіна, як він сам про це каже. Виникає запитання, чому патріарх РПЦ Кирило, як духовний батько, не впливає на своє чадо – православного керманича Росії Путіна.

  Українці ж повинні знову і знову пам’яти слова Тараса Шевченка: «якби ви вчились так, як треба, то й мудрость би була своя»... Знали б, хто твій справжній брат, а хто вовк в овечій одежі.

  Іван Гвать – дослідник, публіцист

  Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: ю Місто: дон
  13.09.2014 22:58
  ДВА САПОГА ПАРА.ДА ВЫ ПОСМОТРИТЕ НА ПОПА РАША
  ГУНДЯЯ ОН ГОВОРИТ ЧТО ПУТИН НИЧЕГО НЕ ПУТАЕТ
  И БЛАГОСЛОВИЛ ЕГО ВМЕСТЕ С ГОСДУМОЙ РОСИИ НА
  ВОЙНУ В УКРАИНЕ.ТАКИХ ПОПОВ С ПУШКИ ВЫСТРЕЛИВАТЬ .И ПОРА УКРАИНЦАМ ОТКАЗАТЬСЯ
  ОТ ПОПОВСКИХ УСЛУГ И ПЕРЕЙТИ НА ПОМЕСНУЮ
  УКРАИНСКУЮ ПРАВОСЛАВНУЮ ЦЕРЬКОВ.ПОПОВ
  МОСКОВСКОЙ ПРАВОСЛАВНЫХ ЦЕРКОВ ОТПРАВИТЬ
  НА ПОЖИЗНЕННУЮ КОМАНДИРОВКУ В РАША

  від: Микола Місто: Кіровоград
  12.09.2014 00:49
  Я вже давно казав, що РПЦ це псевдохристиянська секта, впевнений на 100 відсотків, що Гундяй навіть Біблію не читав, Христос не навчав такій лабуді як "русскій мір" й його церква має бути відокремленою від державної влади, а ще в РПЦ купа різних язичницьких звичаїв та забобонів, на справді в Росії як і у часи СРСР істинні християни переслідуються державою

  від: Івановіч
  07.09.2014 10:51
  Хоча в РФ церква формально відокремлена від держави, РПЦ на самомой справі є ідеологічним і пропагандіскім відділом державної влади. У внутрішній політиці акбсолютная підтримка режиму, зовнішня - обробка російськомовного населення інших держав, провідник ідеї " русского міра", ну і звичайно шпигунство. В Україні конкретно - це антиукраїнська організація, що стоїть на службі не просто ворожої держави а держави агресора. Що робити? Така дилема стояла більше тисячі років тому перед Болгарією. Церква в країні підпорядковувалася патріарху, який вірно служив ворожій державі - Східної Римської Імперії. Тоді болгарський цар прийняв єдино вірне рішення-створити незалежну від Константинополя церкву. Точно таке ж рішення треба прийняти зараз по УПЦ МП : Вона повинна вийти з юрисдикції ворожого Україні патріархату. Чи повинна українська держава втрутитися в цей процес - це інше питання. Якщо керівництво цієї церковної організації не здатне саме вирішити цю проблему - це мають зробити самі прихожани знизу, як це сталося в деяких парафіях, де попи відмовилися відспівувати полеглих воїнів захисників Батьківщини!

  від: Briston
  07.09.2014 01:23
  Идеология "РАШИЗМА" основана на смеси воинствующего великодержавного шовинизма и государственного фашизма с
  упором на кагебизацию всей страны.
  Есть и нововведение: опора на Российскую Православную Церковь, чего не было в нацизме.
  Идеология гитлеровской Германии основана на смеси воинствующего нацизма и государственного фашизма с упором
  на Гестапо.
  Для украинцев с их многоконфессиональностью и, как следствие, - идеологической толерантностью - это
  представляет особую угрозу преследований не только по языковому, но и религиозному признаку. Собственно, как
  это делалось при Сталине с грекокатоликами и прочими "диссииденствующими" конфессиями...

  від: Teren Місто: New York
  06.09.2014 16:57
  Путін-Владімір. Гундяєв-Кірілл. Якщо вони Володимир та Кирило, то вони -українці. Гундяєв-навіть не словянської крові людина, тобто не руської, це-мордвин і людина імперії. Якщо церква -це остання інституція сьогоднішнього часу, що ще пробує захистити чистоту і незмінність принципів людського життя в часі, то у мене, українця-русина, виникає питання: чи ми з п. Гундяєвим поділяємо одні і тіж культурні, духовні, екзистенційні вартості? Адже ж його християнськість-на три-чотири століття молодша від моєї, руської. Його бачення світу є зовсім не християнським: він не бачить людини, він бачить перед собою стадо і території, що на них він над цим стадом панує, і називає це своє бачення "русскій мір". Він оббріхує перед світом цілі народи і їхні святині. Він має схильність "пересувати меблі" у чужому домі. Що ж тоді є між нами спільного і чому ми українці-русини так довго між собою дискутуємо про те чи п. Гундяєв-Кірілл чи Кирило?

  від: Дрон Місто: Кремінь
  06.09.2014 14:53
  Іван Гвать,я сумніваюся,що ти якісний дослідник.)Ти і публіцист ,тільки бездарний.За що тобі гроші плотять невдахо?Стаття ця якась вкрай мильна...Путін-хрещення,соцопитування до чого там пишнота обрядів?!Шевченка ще й приплів.А чи ти знаєш,що Шевченко взагалі мав коханку,був прилюбодій,як у його грішних роздумах можуть бути християнські духовні зерна істини?)))

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО ПРО ПУТІНА

  Переглянути всю прес-конференцію

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Ми Разом» | Учитель-«кіборг» про школу, Савченко та Україну  

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  Джозеф Байден і Петро Порошенко, архівне фото (©Shutterstock)

  Порошенко під час розмови з Байденом відзначив необхідність посилення санкцій щодо Росії – АП

  Тим часом лідери країн «Групи семи» узгодили продовження санкцій проти Росії і погрожують посилити їх у разі потреби 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 27 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ