25 травня 2016, Київ 00:31

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Ющенко: буде енергетична війна з Росією, але інші країни пройшли цей іспит

  Колишній президент України Віктор ЮщенкоКолишній президент України Віктор Ющенко
  x
  Колишній президент України Віктор Ющенко
  Колишній президент України Віктор Ющенко

  Найімовірніше, Україну очікує нова енергетична війна з Росією, попереджає колишній президент України Віктор Ющенко. Водночас він вважає, що криза може зробити Україну сильнішою.

  «Буде чергова війна, будуть холодні квартири, буде важче, можливо, ніж 5 чи 10 років тому, але ми це пройдемо. Це треба пройти. Я пам’ятаю, як наприкінці 1980-х та на початку 90-х років країни Балтії відділилися від Росії, і у програмі «Время» найбільша страшилка була: вільнюська квартира і на кухні у склянці замерзла вода. І тому всі країни пройшли цей іспит. Повірте, у нас є десятки відповідей на те, як оптимізувати, як бути раціональними», – сказав Віктор Ющенко Радіо Свобода у кулуарах щорічної зустрічі «Ялтинської європейської стратегії» у четвер у Києві.

  При цьому він назвав «жовтою карткою» сучасній європейській політиці обмеження російських газових поставок Польщі і відповідно зменшення реверсу Україні. «Ми повинні зрозуміти, що не ми – Україна, Європа – сьогодні залежні від Росії, у тому числі від Путіна, через поставки газу, а навпаки. Ми є покупці, які формують ті ресурси, за рахунок яких живе Росія», – вважає Ющенко. Він закликає Україну і ЄС до спільних, узгоджених дій, щоб не було випадів, які «сьогодні робить Путін у газі, а завтра у військових загрозах, чи ще в чомусь».

  Тристоронні консультації Україна-Росія-ЄС щодо газопостачання заплановані у Берліні на 20 вересня. У Варшаві цього тижня заявили, що російський «Газпром» без пояснення причин суттєво скоротив поставки газу, через це Польща зупинила свій газовий реверс для України. Про зменшення постачання заявили і у Німеччині.



  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Света Місто: Київ
  14.09.2014 23:58
  Ющенко опять прав как всегда

  від: Атан Місто: Одесса
  12.09.2014 10:04
  Пётр Алексеевич, не разрешайте этому ГАДУ вернуться в политику, пусть рассказывает сказки своим пчёлам...

  від: Vinyk
  12.09.2014 07:23
  Навіщо його викопували на ті зустрічі -- хай ховався-би собі за пляшкою, як всю каденцію вмів, хай поступово зустрічався-би з неминучим, як вимагав того від інших ще з часів, коли його з КПРС виганяли. А... Соррі: то-ж кум "Шампанское", багато грошей носив, тепер його по-блату шанувати треба, хоча й спився до рівня надплінтусної шмати.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Вибори в ОРДіЛО. Проводити чи ні? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!
  Реконструйована з уламків частина корпусу «Боїнга» була представлена у Нідерландах у жовтні 2015 року

  ЄСПЛ підтвердив отримання позову від родичів жертв катастрофи MH17

  Позов подано проти Росії і президента Путіна щодо компенсації сім’ям жертв «Боїнга», збитого над Донбасом у 2014 році 

  «Миротворець» виклав нову базу журналістів

  «Публікуємо черговий список акредитованих іноземних журналістів, які співпрацюють з країною-агресором, яка фінансує міжнародний тероризм і окупувала частину територій України» 

  Акція «Азову», Порошенко та Донбас

  «Загравання із терористами та Кремлем – як і нерозумне провокування їх – матимуть непрогнозовані наслідки не лише для України, а й для Європи» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ