27 травня 2016, Київ 09:26

  УСІ НОВИНИ / Політика

  Україні бракує 5-6 мільярдів кубометрів газу – Тодійчук

  Олександр ТодійчукОлександр Тодійчук
  x
  Олександр Тодійчук
  Олександр Тодійчук

  Україна має дефіцит газу у 5-6 мільярдів кубічних метрів. Про це в ефірі Радіо Свобода сказав заступник голови правління НАК «Нафтогаз» Олександр Тодійчук. За його словами, Україна ще сподівається домовитися з Росією про ціну на газ, але водночас наша країна «має високі шанси» прожити цю зиму і без нових постачань газу із Росії.

  «Цей рік може увійти в історію нашої енергетики, якщо ми не отримаємо російського газу. Переговори ведуться. Дефіцит газу нині становить 5-6 мільярдів кубічних метрів, в залежності від того наскільки буде холодною зима. Я не скажу, що ми переживемо зиму абсолютно без російського газу, тому що частина палива в сховищах – це російський газ, який ми закачали у весняний час», – розповів Олександр Тодійчук.

  Він додав, що успішність проведення опалювального сезону залежить від населення, яке має навчитися економити паливо.

  Крім того, посадовець зауважив, що НАК «Нафтогаз» може відключити від газопостачання деякі промислові об’єкти.

  «У нас є сценарій, за яким певні промислові об’єкти, які не є критичними для життєзабезпечення нашої держави, можуть відключатися. До прикладу, хімічні комбінати, для яких газ – сировина. Вони можуть на кілька місяців, цих критично холодних, відключатися від роботи», – сказав Тодійчук.

  Наступна зустріч з газових питань представників Євросоюзу, України і Росії була запланована на 20 вересня у Берліні. Але сьогодні стало відомо про її скасування. За словами офіційного представника Єврокомісії Марлене Гольцнер, дата 20 вересня не влаштувала російську сторону, і тепер від неї чекають пропозицій щодо нової дати, яка б влаштувала всі сторони.

  Росія встановила для України одну з найвищих цін на газ – майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче газ купує лише Франція, яка платить 550 доларів за тисячу кубометрів.

  «Газпром» з 16 червня 2014 року перевів Україну на передоплату постачання російського газу, зменшивши подачу палива для українських споживачів до нуля.

  НАК «Нафтогаз України» подав позов щодо ціни газу на російську компанію «Газпром» до арбітражного суду у Стокгольмі.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: Сорока Місто: Січеслав
  15.09.2014 15:36
  Тодійчук зробив доклад через Українськи ЗМІ до Путіна, скільке ще Україні бракує мільярдів кубометрів газу для зимогового періоду. може вже треба закрити свого рота, та процювати мовчки!

  від: ooo Місто: GG
  15.09.2014 15:35
  От цікаве цей Тодійчук має нас за дурачків? Він же 5 місяців тому, коли у сховищах було 10,2 мільярдів кубічних метрів, казав що потрібно ще біля восьми мільярдів кубічних метрів. Тепер коли вже 16,2 то йому ще 5-6. Він напевно думає що 2-3 забере собой у могілу.

  від: РПЗ Місто: Киев
  15.09.2014 15:34
  Если бы еще отключили горячую воду во всех районах Киева, в т.ч. и Подол и Печерск например......намного больше сэкономили газа.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  САВЧЕНКО НА ВОЛІ

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Повернення Савченко – перші поступки Кремлю стосовно Донбасу? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Микола Карпюк (праворуч) та Станіслав Клих під час засідання суду. Архівне фото

  Вирок Карпюку і Клиху. Адвокати готові дійти до Страсбурзького суду

  «Карпюк вже подав заяву до Європейського суду з прав людини про тортури, яких зазнав під час слідчих дій» 

  Відео Кримчани і Медведєв: «Просто грошей немає...»

  Якщо в усій Росії є такі «об'єктивні складнощі» – значить усе, припливли 

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко помилували з гуманістичних міркувань – прес-секретар Путіна

   

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 26 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ