29 червня 2016, Київ 08:25

  Політика

  Розпад Російської Федерації може розпочатися через 1,5–2 роки – екс-прем’єр Росії

  Михайло Касьянов, російський екс-прем’єр, один із лідерів російської опозиції
  Михайло Касьянов, російський екс-прем’єр, один із лідерів російської опозиції

  Варшава – Вже наприкінці цього року можна сподіватися відчутного погіршення економічної ситуації в Росії. А найближчі півтора-два роки стануть вирішальними для майбутнього всієї Російської Федерації. Щоб зберегти владу за такої складної ситуації, Путіну потрібен зовнішній ворог. Таким ворогом у Кремлі обрали Україну. Про це у Варшаві під час зустрічі з польською інтелігенцією говорив Михайло Касьянов, російський екс-прем’єр, а нині один із лідерів російської опозиції.

  Розповідаючи у Варшаві про сучасну ситуацію в Росії, Михайло Касьянов значну частину свого виступу присвятив ситуації в Україні. За його словами, Путін отримав, так би мовити, мандат на агресію проти України в 2008 році, після війни з Грузією. На думку російського опозиціонера, беззуба політика Заходу фактично розв’язала Путіну руки. Про причини агресії Росії проти України Касьянов риторично запитує: «Яка мета Путіна щодо України? Безсумнівно, головна мета – це втримання влади всередині країни. А для того, щоб зберігати владу, йому потрібен зовнішній ворог та переможні війни».

  Касьянов каже, що за теперішньої ситуації найбільшою допомогою для України в її протистоянні з Росією може бути одностайність ЄС, США та Канади. Ці країни, говорить політик, повинні послідовно нагадувати про незаконність анексії Криму і домагатися виведення з України всіх російських військових.

  Путін шокований санкціями Заходу

  Касьянов твердить, що Путін шокований санкціями, ухваленим західними державами. Мовляв, у Кремлі сподівалися, що Захід мовчки проковтне агресію проти України, так само, як це було у випадку війни з Грузією. Президент Росії, вихованець КДБ, вважає, що все у світі можна купити. Він не вірить, що такі цінності, як права людини, свобода і демократія насправді важливі для західних політиків.

  Путін перебуває в стані шоку через те, що навіть Меркель підписалась під санкціями

  «Путін у це не вірить. Він дуже сильно переживає і перебуває в стані шоку через те, що навіть та ж таки Анґела Меркель у Німеччині, якій він присвячував стільки уваги, роздаючи дуже вигідні контракти німецьким компаніям, що вона підписалась під санкціями», – пояснює російський опозиціонер.

  За словами Касьянова, Путін має ту перевагу над Заходом, що він непередбачуваний, він, так би мовити, самодержець. Президент Росії вважає західних політиків слабкими, бо на відміну від нього вони повинні радитися й узгоджувати свої рішення.

  «Де-факто ми бачимо, що наявні ознаки режиму, який трансформується з авторитарного режиму в режим з елементами фашизму. Він дуже схожий на режими Муссоліні і Франко», – зазначає Касьянов.

  Говорячи про найбільш можливі сценарії розвитку подій у Росії, Касьянов називає два найімовірніші, на його думку.

  Путін повинен зрозуміти, що програв у своєму блефуванні

  «Один із них, який я вважаю найбільш жахливим і непропустимим, – це поглиблення рис фашистського режиму в Росії. Сподіваюся, що цей жахливий сценарій не здійсниться. Щодо другого сценарію, то я вважаю, що Путін все-таки не божевільний і він повинен зрозуміти, що програв у своєму блефуванні і в цих авантюрах, тож він повинен шукати стратегію виходу з цієї ситуцації», – каже Михайло Касьянов.

  За його даними, вже наприкінці цього року в економіці Росії будуть помітні явища, які згодом спричинять економічний колапс держави. Санкції Заходу прискорюють глибоку економічну кризу в Російський Федерації. Впродовж найближчих півтора-два роки вирішуватиметься доля російської держави, в якій можна сподіватися тенденцій розпаду федерації.

  Інфографіка щодо можливої зміни кордонів на Євразійському континенті. Ілюстрацію взято зі статті: http://goo.gl/RKI7FC
  Інфографіка щодо можливої зміни кордонів на Євразійському континенті. Ілюстрацію взято зі статті: http://goo.gl/RKI7FC  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі, сторінка з 7
      Вперед 
  від: Анонім
  25.09.2014 15:23
  Да такова жизнь! Лучшие друзья стали заклятыми врагами.

  від: Николай Місто: Крым
  24.09.2014 00:36
  Зря они карту эту нарисовали. Не нужна Украине чужая земля. Будьте уверены, когда Путин "откатит", мы им ещё помогать будем границы удерживать на востоке.

  від: Петро Місто: Лейпциг
  23.09.2014 22:59
  как не зайдешь на хохляцкие понебранки - везде одна и тажа псарня
  P.S. а обязательно быть лаской, чтобы читать правила форума, то я по знаку зодиака - близнец

  від: euvropeec3
  22.09.2014 22:49

  Великодержавный русский шовинизм сыграл не последнюю роль в развале царской России в 1917 г., а затем и СССР в 1991 г. Данный объективный вывод истории к сведению самоуверенных личностей, в которых великий Ф.М.Достоевский видел главное социальное зло России. Только лишь холуи власти могут распространять ложные измышления в угоду Кремля, что США и их ЦРУ развалили СССР, а ныне Запад якобы строит аналогичные козни и c той же целью против современной России. Советский Союз привела к распаду номенклатура КПСС, проще бюрократия тоталитарного государства, основу которой составляли этнические русские. Когда Путин заявляет, что он воспринимает распад СССР как величайшую трагедию, то тем самым он демонстрирует собственную ограниченность и неспособность осознать подлинные причины этого явления, к которому сам, как номенклатурный работник (подполковник КГБ), имеет прямое отношение. Не случайно Путин дает высокую оценку тирану Сталину и министру пропаганды нацистской Германии Геббельсу. Подобное положительно оценивает подобное.
  Некоторые граждане Украины рассчитывали на халяву разбогатеть, получать высокие пенсии и зарплаты в случае вхождения в состав России. Им также следует иметь ввиду, что распад России в случае оккупации территории Украины неминуемо ускорился бы. Только лишь в отличие от мирного развода 1991г. нынешнее крушение империи будет сопровождаться морем крови и насилия. Оснований для самодовольного зубоскальства не вижу.
  Выводы М.Касьянова относительно неутешительной перспективы развития России, безусловно, заслуживают внимания. Однако при этом необходимо, на мой взгляд, помнить, что их автор был главой правительства в период первого срока президентства Путина (2000-2004 гг.) и не самостоятельно ушел в отставку в связи с принципиальными разногласиями с главой государства, который определенно вел страну к авторитарному режиму, а по его указу. И только лишь спустя некоторое время М.Касьянов перешел в оппозицию к Путину. Да и до этого М.Касьянов не был замечен в стремлении вывести Россию на демократический путь развития с экономическими, политическими, правовыми и социальными стандартами ЕС, как и других передовых государств мира, что может остановить разрушительные тенденции в стране, покончить с мафиозным олигархическим капитализмом – основой авторитарного режима. Хотя, разумеется, в борьбе против путинского власти каждый оппозиционный штык должен быть задействован.
  від: Дмитро - вох
  22.09.2014 21:33
  Борис 69% так званої російської федерації є країни музулмамського віровизнання а в російські армії 63% служать мусулманські хлопці , тому в російського гітлєра в особі путіна немає багато часу, федерація як така помало розпадається,сибірська земля піде в Китай а Крим з татарами та Кубань з козаками повернуться в Україну,

  від: С Місто: Симферополь
  22.09.2014 12:16
  Михайло Касьянов посмотри "камеди клаб о погоде в России" там точная карта России!

  від: Кантари Місто: Лампово
  22.09.2014 10:44
  Судя по карте, хорошо станет китайцам, но будет холодно, опять газ тюменский покупать все страны станут!Арктика остается,это хорошо!Колыма - не очень то и велика потеря!Украина со своим черноземом и углем не знает как распорядится по-умному,куда еще ей Кубань!Финляндия в ужасе откажется от загаженного Кольского полуострова!В общем - не карта, а гемморой!Причем для всех!Интересно, кто же тогда будет сдерживать исламистов-террористов?
  У відповідь

  від: Анонім
  24.09.2014 07:32
  Исламисты далеко, а вот рашисты убивают здесь и сейчас.

  від: Василий Місто: Где то тама
  21.09.2014 22:09
  То что путя занимается террором ближ-лежащих стран это уже давно видно, На что надеются Беларусь, Казахстан, и другии, (как путя говорит второсортные люди), одному богу извесно

  від: Борис
  21.09.2014 21:30
  а Казань где? Почему про Татарстан на карте забыли? Или авторы думают что там народ захочет в Московии остаться?

  від: РОССИЯ Місто: KРЫМ
  21.09.2014 19:50
  И не надейтесь.РОССИЯ всегда БЫЛА и БУДЕТ.
  У відповідь

  від: Анонім
  23.09.2014 10:45
  Ты историю сначала почитай. Была Русь (Киевская) - это правда. А Московское княжестово возникло, в 13 веке, если не ошибаюсь. Ну, а как это самое княжество в итоге присвоило себе название Россия полюбопытствуйте. Я думаю, рашисты не достойны этого названия. А то, что они даже историю крадут, лишнее подтверждение моей мысли.
  Как говорится, Русь может быть только Киевская.
  У відповідь

  від: Дядько
  21.09.2014 21:40
  Справжні росіяни вийшли сьогодні на Марш миру в росії, і ви боягузливі продажні шакали.
  У відповідь

  від: бутон
  23.09.2014 16:44
  Московия - это Земля Моксель по Белинскому. Этнически - финско- угорские племена перемешенные с монголами. Влияние славян заключалось лишь в том, что Землей моксель правили князья из Киевской Руси.
  У відповідь

  від: Пенсионер Місто: Украина
  21.09.2014 21:32
  России почти не существовало(в исторический период).Существовала и приносила несчастия Московия.Вот она наверняка останется как прибежище ватников.
  Коментарі, сторінка з 7
      Вперед 

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  СПЕЦПРОЕКТ

  Комсомольськ чи все ж Горішні Плавні?

  ВІДЕОПРОГРАМИ

  «Донбас.Реалії» | Чи ефективна місцева влада в «сірій зоні» на Донбасі? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  ІНФОГРАФІКА

  Українська мова. Її статус в Конституції досі ігнорує нинішня влада

  20 років Конституції України: боротьба за реальний статус української мови триває 

  На Всеправославному Соборі українське питання обговорювали в кулуарах – Самохвалова

  «Якщо Синод Константинопольського патріархату захоче видати грамоту визнання – це робить нашу Церкву – Київський патріархат – легітимною і визнаною у світі» 

  Другий фронт: вояків б’ють у тилу. МВС заплющує очі?

  Побутові й ідеологічні конфлікти за участі ветеранів бойових дій на сході викликані проросійськими настроями частини громадян і байдужістю поліції – експерти 

  ОБРАНЕ ВІДЕО

  В інших ЗМІ
  В інших ЗМІ