01 червня 2016, Київ 06:27

  УСІ НОВИНИ / Події

  Частина церковної громади на Рівненщині вийшла з УПЦ (МП) після того, як її змушували «молитися за Путіна»

  Частина громади церкви Нерукотворного образу Христа Спасителя в селі Ходоси Рівненського району Рівненської області, підпорядкованої Московському патріархату, відійшла від нього. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

  За свідченнями селян, під час престольного свята запрошений панотець із сусіднього села почав молитися у їхньому храмі за Путіна і «військо руське».  Після цих слів велика частина прихожан вийшли з церкви, а за кілька днів створила громаду Київського патріархату.

  У суботу, 20 вересня, всередині цієї церкви замкнулися ті прихожани, які залишилися в Московському патріархаті. Один із них застосував газовий балон до людей, які намагалися відчинити двері. Чоловіка затримали, факт зафіксували в міліції.

  Священик Хотинської церкви Нерукотворного образу Христа Спасителя, котрий досі був її настоятелем, запевняє, що сам ніколи не молився за Путіна, бо вважає його причиною українських нещасть.

  Надалі з інцидентом навколо церковного приміщення розбираються правоохоронці.    

  Рівненська єпархія Української православної церкви Київського патріархату наголошує на своїй непричетності до цих подій.  

  На початку вересня архієпископ Рівненський і Острозький УПЦ (МП) Варфоломій оприлюднив звернення до своєї пастви, у якому  заявив, що прихильники УПЦ (КП)  своїми діями «віддаляють час можливого об’єднання в майбутньому в Єдину Православну Церкву».  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Відсортувати коментарі:
  Коментарі
       
  від: ПАСІЧНИК Місто: УКРАЇНА
  24.09.2014 20:24
  Я там був і бачив і навіть почув газ зі сторони так званих прихожан церкви які замкнулись в церкві. І говорив з отцем який казав , що України не було до 19 ст. Одне слово москалі і служителі фсб , а не церкви .

  від: Олександр Місто: Рівне
  22.09.2014 20:50
  За перехід під юрисдикцію Київського патріархату висловилось 200 жителів с.Ходоси, 4 - за Московський, 16 - утрималось. В селі 280 жителів. Церкву збудувало все село. 5 жителів с.Ходоси + 25 священників з інших сіл і навіть районів! + декілька хлопців з прилеглих сіл замкнулись в храмі коли до нього рушила громада села. При цьому виштохавши і вдаривши літню місцеву жінку яка саме заходили в храм.

  від: священик Місто: Рівне
  22.09.2014 19:38
  "священики" УПЦКП ухмилялися з боку коли я почав "Молитву за Україну",коли на їхніх очах били і зривали ризи з секретаря Рівненської єпархії! Це рейдерське захоплення допомога Москві розєднати Україну!
  У відповідь

  від: спостерігач Місто: Ходоси
  22.09.2014 23:18
  Ти почав "Молитву за Україну" після пуску сльозогінного газу з боку священників УПЦ МП а також порошку з вогнегасника при спробі зайти до храму громади села.
  http://www.youtube.com/watch?v=B2yM7J0R_g8

  від: Норика Місто: Львів
  21.09.2014 08:02
  Темні затуркані українські "християни". І ені один священник їх не навчив того,що заповідував Ісус: молитися і за ворогів своїх. Це-по-перше. А,по-друге, сама відвідую церку саме МП і ні разу не чула подібних молитв. За "руське" воїство- це традиційна молитва. І має на увазі всіх руських, а не лише РОСІЙСЬКИХ воїнів.думаю, що і прізвища Путіна там не було названо. А так в уяві стулилося вкупі- і РУСЬКЕ, і ПУТІН. Темнота і пустота в головах. І це сумно.
  У відповідь

  від: Николай Місто: Санкт-Петербург
  21.09.2014 18:51
  Весьма показательно - писать из Львова и ходить в храм УПЦ МП. Вот уж точно темнота :). Впрочем, таковых большинство граждан Украины. За 20 лет ничего в головах не изменилось.Чего же тогда удивляться нынешней ситуации...
  У відповідь

  від: Самум Місто: На Волге
  21.09.2014 19:35
  Да у нас ,в России, тоже не лучше.
  Мы ведь признаем, что из 143 000 000 человек НИКТО, кроме Путина, страной управлять не способен. Представляете наш умственный уровень ? ! Один ! Из 143 млн.,человек .
  И тоже 15 лет НИЧЕГО не меняется.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Випускники окупованої частини Донбасу. Куди поступати? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  «Заздріть мовчки»: хто фігурує у «чорній бухгалтерії» регіоналів?

  Лише впродовж кількох місяців 2012 року Партія регіонів могла витратити 66 мільйонів доларів 

  Олександр Турчинов, архівне фото (©Shutterstock)

  Турчинов заявив, що Росія на сході України системно випробовує нову зброю

  «Сподіваємось, що наші стратегічні партнери не будуть лише спостерігати за загостренням ситуації» – секретар РНБО 

  Відео Бій, який зараз треба витримати Савченко, значно складніший, аніж той, який був у Росії – Гайдай

  Надії Савченко пророкують конфлікти зі своєю фракцією у Верховній Раді 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Савченко зірвала свій портрет у Верховній Раді  

   

  Позиції бойовиків поблизу Широкина з висоти в сотню метрів  

   

  Зсув на сміттєзвалищі під Львовом – відео з дрону  

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 31 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 31 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ