25 травня 2016, Київ 08:14

  УСІ НОВИНИ / Політика

  У КЗЖ фіксують напади на журналістів за розслідування загибелі російських військових

  x

  Журналісти, які розслідують загибель російський військових, що, за повідомленнями, могли загинути під час бойових дій в Україні, з кінця серпня зазнають нападів. Про це йдеться у заяві Комітету захисту журналістів (КЗЖ).

  «Росія заперечує, що її солдати були втягнуті у конфлікт, але журналісти, з якими спілкувалися у КЗЖ заявили, що напади, які переважно вчиняли невідомі, почалися після того, як вони намагалися розслідувати дивну загибель російських солдатів», – йдеться у заяві.

  У КЗЖ наголошують, що напади на журналістів у Росії почалися після того, незалежна газета «Псковська губернія» опублікувала низку статей, у яких йдеться, що бійці 76-ї дивізії були таємно направлені на Донбас і залучені до воєнного конфлікту на боці сепаратистів. За повідомленням газети, понад 100 солдатів з Пскова загинули у серпні на сході України. Після цих публікацій на редактора «Псковської губернії» Льва Шлосберга, який є місцевим депутатом від партії «Яблуко», було вчинено напад.

  «У розмові з КЗЖ у лікарні, де Шлосберг лікувався після нападу, він розповів, що за кілька днів після того, як вийшли статті, невідомий підійшов до нього ззаду, повалив на землю і почав бити. Він втратив свідомість», – йдеться у заяві.

  У КЗЖ також звертають увагу на напад на знімальну групу ВВС 16 вересня. Це сталося, коли журналісти прибули в Астрахань для підготовки матеріалу про загибель російських солдатів. На оператора ВВС напали, його побили та пограбували. Поки ж журналісти упродовж чотирьох годин давали пояснення в поліції, хтось заліз у їхню машину і витер відеозаписи із карт пам’яті, зазначають у КЗЖ.

  14 вересня російська правозахисниця Олена Васильєва з міста Мурманська, яка останнім часом займається пошуком даних про загиблих у війні проти України росіян, заявила, що кількість таких загиблих, за останніми даними, перевищила 3 з половиною тисячі.

  Росія стверджує, ніби її військових на території України немає, хоча в конфлікті можуть брати участь добровольці з Росії.  Щоб залишити коментар і мати більшу можливість у спілкуванні з іншими учасниками форуму, Ви можете зареєструватися. Частина важливих публікацій потрапляє і на сторінку Радіо Свобода у Facebook. Там коментувати можна без участі модератора.


  ПОВЕРНУТИСЯ НА ГОЛОВНУ
  Форум закрито
  Коментарі
       
  У цьому форумі немає жодного коментаря. Будьте перші.

  ДОЛУЧАЙСЯ!
  Facebook Радіо Свобода Twitter Радіо Свобода VKontakte Радіо Свобода Радіо Свобода в www.odnoklassniki.ru Радіо Свобода на Google Plus YouTube Радіо Свобода SoundCloud Радіо Свобода Підписка Радіо Свобода

  Відеопрограми Радіо Свобода

  «Донбас.Реалії» | Вибори в ОРДіЛО. Проводити чи ні? 

  РОЗКЛАД ПРОГРАМ

  Зображення питання

  Тест. Заголовки російських ЗМІ: справжні чи вигадані?

  Чи знаєте Ви стиль російської преси настільки, аби називатися справжнім «диванним воїном» і експертом в інформаційній війні? Заголовки російських ЗМІ іноді шокують. А чи зможете Ви відрізнити справжні заголовки від вигаданих? Насправді це складніше, ніж Ви думаєте!

  В Україні видали путівник мережею європейських комуністичних архівів

  «Ці архіви – не компромат. Вони дозволяють зрозуміти, чим насправді був комуністичний режим» 

  Реконструйована з уламків частина корпусу «Боїнга» була представлена у Нідерландах у жовтні 2015 року

  ЄСПЛ підтвердив отримання позову від родичів жертв катастрофи MH17

  Позов подано проти Росії і президента Путіна щодо компенсації сім’ям жертв «Боїнга», збитого над Донбасом у 2014 році 

  «Миротворець» виклав нову базу журналістів

  «Публікуємо черговий список акредитованих іноземних журналістів, які співпрацюють з країною-агресором, яка фінансує міжнародний тероризм і окупувала частину територій України» 

  ВИБРАНЕ ВІДЕО

  Міста у вишитих сорочках. Українці святкували День вишиванки

   

  Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон виступила з оркестром у Харкові  

   

  Навіщо жителі Донбасу голосували на псевдореферендумі 2 роки тому?

  Ситуація в зоні бойових дій

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 травня

  Ситуація в зоні бойових дій на Донбасі 24 травня

  Хронологія
  В інших ЗМІ